Jak vyrobit smažené fazole

Už jste někdy navštívili Taco Bell a/nebo jiné mexické restaurace a přáli jste si, abyste mohli mít ty samé dobré fazole v pohodlí svého domova? Pokud ano, postupujte krok za krokem a naučte se tento snadný a jednoduchý recept, abyste si mohli vychutnat smažené fazole a dát je do svého burritos nebo jiný Mexický pokrmy, na které můžete myslet, aniž byste museli chodit ven.

Ingredience

Používání čerstvých fazolí • 2 1/2 šálků sušených pinto nebo černých fazolí
 • 2-3 stroužky česneku, oloupané a mleté
 • Šest polévkových lžic sádla, oleje, živočišného tuku nebo másla
 • 1 středně bílá cibule, nakrájená
 • Sůl, pepř a koření podle chuti
 • Voda


Použití konzervovaných fazolí • 2 plechovky 15 uncí pinto nebo černé fazole
 • 2 lžíce oleje, másla, sádla nebo živočišného tuku
 • 1 lžička kmínu
 • 1 lžička chilli prášek
 • Sůl a pepř na dochucení

Metoda 1 ze 3: Vaření čerstvých fazolí

 1. Obrázek s názvem Make Refried Beans Krok 1

  1 Vyberte si sušené fazole a opláchněte 2 1/2 šálků ve studené vodě. Fazole nenamáčejte, protože od té doby bylo prokázáno, že tato stará technika ničí chuť a texturu. Jednoduše je opláchněte a pokračujte. Větší rozhodnutí samozřejmě je, jaké fazole použít:
  • Pinto fazole jsou klasickou volbou. Sladké, ale pikantní, s dobrou velikostí pro rmutování a krémovou strukturou, jsou nejlepšími fazolemi.
  • Černé fazole jsou mírně zdvořilejší, bez sladkých tónů pinto fazolí, což může vést k poněkud tlumenější chuti, která dobře doplňuje mnoho chutí, aniž by byla silná.
  • Námořnictvo, cannellini a bílé fazole všechny lze použít na lahodné fazole, i když v žádném případě nebudou „klasické“. Mají tendenci mít lehčí chuť a krémovou strukturu, ale jsou otevřeni kulinářským experimentům.
 2. Obrázek s názvem Make Refried Beans Krok 2

  2 Fazole zalijte alespoň 2 'vody a přiveďte k varu. Voda by měla být alespoň několik palců nad fazolemi, protože při vaření absorbují tekutinu.
 3. Obrázek s názvem Make Refried Beans Krok 3

  3 Snižte teplotu na mírné plameni a nechte fazole vařit 1–2 hodiny, dokud nezměknou. Měli byste být schopni snadno propíchnout každý fazole vidličkou, když jsou hotové.
 4. Obrázek s názvem Make Refried Beans Krok 4

  4 Fazole slijte nebo sceďte a vodu, ve které byly uvařené, si ponechte na později. Tato voda, která je lehce ochucená, pomůže vařit fazole podruhé ve vaší pánvi. Naberte alespoň jeden šálek tekutiny na vaření fazolí na později.
 5. Obrázek s názvem Make Refried Beans Krok 5

  5 Vyberte svůj tuk a zahřejte jej na středně vysoké teplotě 5-6 polévkových lžic. Použijte dostatečně velkou pánev, aby se do ní vešly fazole, nejprve rozpusťte tuk na smažení, zatímco vařené fazole sedí vedle. Typ tuku, který použijete, výrazně ovlivní chuť vašeho finálního pokrmu, proto vybírejte moudře:
  • Sádlo: „král“ tuků z fazolových lusků, toto je nejběžnější tuk používaný k vaření fazolí. Zvláště vepřový tuk je velkolepá volba.
  • Kapání slaniny: druhý nejběžnější tuk v receptech, protože je snadno dostupný a dodává fazolím bohatou, kouřovou chuť. Lze míchat nebo krájet s rostlinným olejem.
  • Rostlinný nebo řepkový olej: tyto jemné oleje nechají prosvítat chutě vašeho koření, fazolí a cibule. Nepoužívejte oleje s vysokou chutí, jako je olivový nebo lanýžový, pokud nechcete, aby tyto příchutě obsahovaly fazole-což většina kuchařů nechce.
  • Máslo: máslo propůjčuje fazolím bohatou krémovost, která je nekonvenční, ale rozhodně lahodná.
 6. Obrázek s názvem Make Refried Beans Krok 6

  6 Fazole necháme odležet a na oleji orestujeme nakrájenou cibuli. Vařte je na středním ohni po dobu 4-5 minut, dokud nebudou alespoň průsvitné a přidejte trochu soli hned, jak narazí na pánev, což znamená, že začínají být průhledné. Čím déle cibuli vaříte, tím bude sladší, což může být dobré, pokud chcete bohaté a sladší jídlo. Pokud ano, vařte, dokud okraje nezhnědnou, a začněte karamelizovat.
  • Cibule můžete přidat tolik nebo tolik, kolik chcete. Většina kuchařů míří mezi polovinu cibule nebo jednu plnou, středně velkou cibuli.
 7. Obrázek s názvem Make Refried Beans Krok 7

  7 Když má cibule 1-2 minuty, přidejte česnek spolu se solí a kořením. Přidejte tolik stroužků česneku, kolik chcete, špetku soli a libovolnou kombinaci níže uvedeného koření. Tyto ingredience potřebují k vaření jen minutu nebo méně, takže pracujte rychle. Může pomoci předem namíchat koření v malé misce a poté je přidat najednou:
  • 1 lžička kmínu
  • 1 lžička chilli prášek
  • 1 lžička kajenského pepře
  • 1/4 čajové lžičky skořice
  • Šťáva z 1/2 limetky
 8. Obrázek s názvem Make Refried Beans Krok 8

  8 Přidejte fazole a vše smažte asi 2 minuty. Nechte chutě splynout a pravidelně míchejte, abyste se ujistili, že je vše dobře obaleno kořením. Měly by začít bublat a dusit, než půjdou dál.
 9. Obrázek s názvem Make Refried Beans Krok 9

  9 Přidejte jeden šálek vyhrazené tekutiny a pomocí drtiče brambor směs rozdrťte. Vmíchejte směs a poté začněte bít. Fazole můžete rozdrtit na jakoukoli požadovanou texturu, od krémových, dokonalých pyré až po kouskovější a vydatnější pomazánky. Nemáte drtič brambor? Existují i ​​jiné metody:
  • Nalijte celou směs do kuchyňského robotu nebo mixéru, pulzujte, dokud nedosáhnete požadované textury, a poté se vraťte do mísy.
  • Ručním mixérem nebo tyčovým mixérem rozmixujte fazole přímo v hrnci.
  • Pomocí zadní části vařečky ručně rozmačkejte fazole.
 10. Obrázek s názvem Make Refried Beans Krok 10

  10 Rozmixovanou směs nechte dusit, dokud nedosáhne požadované konzistence. Přidejte další špetku soli a upravte koření podle svých představ. Nyní jednoduše nechte směs vařit na středně nízké teplotě, dokud nezhoustne podle vašich představ. Pokud jsou věci příliš suché, přidejte trochu fazolové tekutiny, čistou vodu nebo stříkající hnědou, abyste je rehydratovali a zředili. Podávejte horké.
  • Tyto fazole jsou neuvěřitelné se stříkáním čerstvé limetkové šťávy, pokropením queso freskou nebo pramenem čerstvého koriandru.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 2 ze 3: Rychle vařené konzervované fazole

 1. Obrázek s názvem Make Refried Beans Krok 11

  1 Zahřejte 2 polévkové lžíce oleje nebo tuku na těžké pánvi na středním ohni. Stejně jako metoda z čerstvých fazolí je hierarchie tuků poměrně standardní- sádlo a živočišný tuk, jako je slanina, jsou nejlepší, přičemž uprostřed je rostlinný olej a máslo se používá jen špetka.
 2. Obrázek s názvem Make Refried Beans Krok 12

  2 Do pánve přidejte 2–3 stroužky česneku a opečte z obou stran dohněda. Česnek má tři obecná „stádia“. Syrové, je ostré a štiplavé. Dušené trochu zjemní, zachová koření, ale ztratí své syrové okraje. Pečený česnek má bohaté, jemné odstíny. U tohoto receptu můžete snadno získat všechny tři příchutě pražením vně celých hřebíčků, zatímco vnitřek si zachovává určitou ostrost
 3. Obrázek s názvem Make Refried Beans Krok 13

  3 Česnek roztlačte vidličkou a přidejte do pánve 1/2 nakrájené bílé cibule. Rozdrcením česneku se později bude jíst mnohem snáze. Můžete je také vyjmout, nechat vychladnout a nakrájet na malé kousky, pokud se obáváte kousnutí do kousku česneku. Česnek s cibulí vařte společně 3–5 minut.
 4. Obrázek s názvem Make Refried Beans Krok 14

  4 Do pánve přidejte sůl, pepř, kmín a chilli a promíchejte, aby se obalily. Mnoho koření, zejména chilli, odhaluje své nejlepší chutě jen pod trochou tepla. „Opékání“ koření přinese lahodnou bohatost chuti, ale pouze pokud se rychle pohybujete. Fazole byste měli přidat (další krok) do třiceti sekund od koření.
 5. Obrázek s názvem Make Refried Beans Krok 15

  5 Přidejte dvě plechovky fazolí, tekuté a vše, na pánev přiveďte k varu. Tekutina v těchto fazolích je nezbytná k tomu, aby při vaření zůstala hydratovaná. To znamená, že fazole můžete kdykoli nahradit jinými tekutinami, jako je například vývar, voda nebo dokonce mléko
 6. Obrázek s názvem Make Refried Beans Krok 16

  6 Rozdrťte fazole na požadovanou texturu pomocí bramborového drtiče. Pokud nemáte drtič brambor, obvykle vám může pokrývat kuchyňský robot, mixér, mixér nebo zadní část vařečky. Můžete je buď rozdrtit na hladké, konzistentní pyré, nebo nechat kolem sebe kousky a slupky - je to zcela na vás.
 7. Obrázek s názvem Make Refried Beans Krok 177 Pokračujte v vaření, dokud nedosáhnete požadované konzistence, v případě potřeby přidejte více tekutiny. Pokud jsou fazole příliš husté nebo suché, přidejte trochu vody nebo kuřecího vývaru, zamíchejte a vše přiveďte k varu. Fazole jsou připraveny k zahřátí, kdykoli jste - podávejte horké!
  • Nahoru se strouhaným sýrem, čerstvým koriandrem nebo vymačkáním čerstvé limetky.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 3 ze 3: Přidání variací

 1. Obrázek s názvem Make Refried Beans Krok 18

  1 Přidejte fazole nějakou chuť, protože vaří pro bohaté, jemné jídlo. Neexistuje žádný důvod, proč by fazole měly 2 hodiny sedět bez chuti, zatímco se vaří! Poté, co sušené fazole zalijete vodou a necháte ohřát, aby se vařily, přihoďte následující k vaření vedle fazolí po dobu 1-2 hodin. Po dokončení vaření vyjměte a zlikvidujte, než budete pokračovat:
  • 1 polovina bílé cibule, celá
  • 2-3 stroužky česneku
  • 1 velká větvička epazote nebo mexické oregano
 2. Obrázek s názvem Make Refried Beans Krok 192 Před přidáním fazolí přidejte do hrnce další zeleninu nebo přísady. Nakopněte chuť některými z nejoblíbenějších přírůstků dobrého hrnce se smaženými fazolemi. Každá z těchto příchutí může být přidána po cibuli s česnekem, v závislosti na tom, jak dlouho je chcete vařit. Všichni se budou báječně rozmačkat s fazolemi.
  • Plechovka pálené papriky
  • Plechovka zeleného chilli
  • Chipotle papriky zavařené v adobo omáčce
  • 1/2 čerstvé zelené papriky, nakrájené podusené k cibuli.
  • Vařené, nasekané kousky slaniny.
 3. Obrázek s názvem Make Refried Beans Krok 20

  3 Během vaření nahraďte fazolovou tekutinu kuřecím, zeleninovým nebo hovězím vývarem, abyste získali větší chuť. Zatímco někteří lidé milují jednoduchou, ale bohatou chuť obyčejných fazolí, každou chvíli budete chtít do svého pokrmu trochu nakopnout. Místo fazolové tekutiny můžete přidat ochucený vývar nebo vývar, abyste fazolím dodali trochu více chuti, přičemž vynecháme tekutinu na vaření fazolí.
 4. Obrázek s názvem Make Refried Beans, krok 214 Vyzkoušejte italskou omáčku z fazolí s bílými fazolemi. Smažené fazole jsou rozhodně latinskoamerické jídlo, ale v jejich srdci je jen hladká, vařená fazolová pasta, která má inspiraci z celého světa. Pokud chcete použít fazole námořnictva nebo cannellini, nic vám v tom nebrání a některé upravené koření z nich může učinit lákavé jídlo samo o sobě:
  • Když vaříte fazole poprvé ve vodě, přidejte polovinu cibule, snítku rozmarýnu nebo tymiánu a 2-3 stroužky čerstvého česneku. Jak fazole vaří, můžete také přidat bobkový list, celer a celou mrkev.
  • Smažte cibuli a česnek, jako obvykle. Zlikvidujte cokoli vařeného s fazolemi a přidejte do hrnce.
  • Nahraďte kmín/chilli jakoukoli kombinací následujících koření:
   • Rosemary
   • Tymián
   • Oregano
   • Bazalka
   • Dotek kmínu (1/2 čajové lžičky)
  • Hotové fazole pokapejte čerstvou citronovou šťávou.
 5. Obrázek s názvem Make Refried Beans, krok 22

  5 Vyzkoušejte celé jídlo v pomalém hrnci a získejte snadný celodenní recept, který stačí jen ohřát. Fazole rády vaří pomalu a absorbují tekutinu, aby zůstaly při vaření jemné a krémové. Jakmile jsou vařené, čekáte opravdu jen na to, aby se chutě spojily a vyvinuly, aniž by fazole vyschly. Díky tomu jsou smažené fazole ideální pro vlhké a teplé prostředí pomalého hrnce a nemohou být jednodušší:
  • Do hrnce přidejte sušené fazole, nadrobno nakrájenou cibuli a česnek a 2 lžičky soli.
  • Přidejte libovolné koření, například 1 lžíci kmínu a chilli. Pokud je to žádoucí, přidejte vepřové/šunkové kosti nebo proužky slaniny pro bohatší chuť.
  • Vše zalijte vodou.
  • Vařte 8–10 hodin a přidejte více tekutiny, pokud se zdá, že fazole vysychají.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Jakékoli zbytky skladujte v lednici (mohou trvat déle než týden).
 • Buďte kreativní s přísadami! Zkuste přidat papriku, chilli prášek, dijonskou hořčici nebo taco koření pro větší chuť a trochu více kopance.
 • Čím čerstvější fazole, tím lépe.
 • Možná budete muset směs rozdělit na poloviny, aby se dobře promíchala v kuchyňském robotu.
 • Před podáváním můžete také přidat trochu rozdrcených tortillových lupínků.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Před použitím tohoto receptu se ujistěte, že vy nebo vaši hosté nemáte žádné alergie.
reklama

Populární Problémy

Trojitá hlavička díkůvzdání 2020 začíná Texans vs Lions. Zde je návod, jak můžete zdarma sledovat živý přenos hry online.

V horské dráze Tycoon 1, 2 a 3 můžete spravovat svůj vlastní zábavní park se všemi druhy jízd a atrakcí. V různých scénářích jsou cíle různé, ale mají jednu společnou věc: musíte získat určité množství ...Zde je návod, jak sledovat sobotní hru Rockets vs Blazers online, ať už žijete v Houstonu, Portlandu nebo na jiném trhu.Jste unaveni ze stejné staré barvy míče při bowlingu na Wii Sports? Tak jste na správném místě! Vložte do svého Wii hru Wii Sports.

Steelers bojují o druhé místo s divokou kartou a jdou na Jets Sunday. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.Mets vypadají připraveni vyzvat na vlajku NL v roce 2021. Zde je návod, jak můžete sledovat každou hru živě online, pokud nemáte kabel.