Jak vytvořit Shuffleboard stůl

Shuffleboardové stoly mohou být skvělým doplňkem každé domácnosti. Protože mohou být velmi dlouhé a jsou obvykle vyrobeny z drahého javorového dřeva, může být jejich pořízení nerealistickým nákladem. Budování vlastního může nejen ušetřit peníze, ale může být i obohacujícím projektem, na který můžete roky vzpomínat. Vymažte své tesařské dovednosti, použijte malý loketní tuk - nebo vosk - na svůj shuffleboard stůl a hrajte z pohodlí domova.

Část 1 ze 3: Plánování stavby

 1. Obrázek s názvem Vytvořit Shuffleboard stůl Krok 1

  1 Určete, jakou velikost má mít váš stůl. Velikost shuffleboardového stolu se může pohybovat kdekoli od devíti stop do dvaadvaceti stop. Mějte na paměti množství prostoru, který musíte postavit a uložit. Nechtěli byste postavit čtrnáct stop dlouhý stůl v kůlně na dvanáct stop. Pamatujte si, že ke skutečnému hraní potřebujete alespoň dva stopy dalšího prostoru na každém konci stolu.
  • Velikost, pro kterou se rozhodnete, ovlivní, jaké rozměry a plány použijete na hrací plochu, postel a nohy.


 2. Obrázek s názvem Vytvořit Shuffleboard stůl Krok 2

  2 Naplánujte nebo najděte rozměry pro každou část tabulky. Rozměry pro shuffleboardové stoly najdete online. Mohou ušetřit čas a vyhnout se chybám. Hledá plány, které jsou podrobné a které vám přesně řeknou, jak dlouhý by měl být stůl, šířka krabice a výška nohou. Pokud si sami plánujete, zmapujte si rozměry každé desky, kterou používáte.
 3. Obrázek s názvem Vytvořit Shuffleboard stůl Krok 3

  3 Rozhodněte se pro druh dřeva pro hrací plochu. Zatímco javor nebo dub vám poskytne nejtrvanlivější stůl, tyto materiály mohou být příliš drahé. Pokud jde o něco mírnějšího, zvažte použití překližky a bambusové podlahy na povrch, což může být stejně dobré, jakmile bude utěsněno a vyleštěno. Pokud chcete klasický nádech, použijte na ozdobu mahagon. reklama

Část 2 ze 3: Výroba krabice a nohou

 1. Obrázek s názvem Vytvořit Shuffleboard stůl Krok 4

  1 Řezané desky po stranách. Boky krabice by měly být robustní, a pokud si můžete dovolit masivní dřevo, je to nejlepší, ale můžete použít mnoho druhů dřeva. Umístěte prkno na pilového koně tak, aby byl řez proveden kolmo na místo, kde stojíte. Upevněte kovovou pravítko nebo rovnou desku a použijte ji jako vodítko. Opatrně najeďte kotoučovou pilou na oblast, kterou chcete oříznout.
  • Pamatujte, že budete potřebovat místo pro okapy. Krabice by měla být o šest palců delší na každém konci a o několik palců širší než povrch.
  • Vzhledem k tomu, že desky zarovnávají krabici, buďte při jejich řezání velmi opatrní. Přidání nesprávně nařezaných desek bude mít za následek nerovný hrací povrch.
 2. Obrázek s názvem Vytvořte Shuffleboard Table Krok 5

  2 Spojte desky dohromady. Vyrovnejte desky podél okrajů a vytvořte rámeček. Předvrtejte otvory, pokud používáte měkčí dřevo jako borovice. Tím se zabrání štípání dřeva. Pomocí šroubů do dřeva kolem okrajů krabice je spojte dohromady.
 3. Obrázek s názvem Vytvořte Shuffleboard Table Krok 6

  3 Přidejte podpěry do stran. Protože bude váš stůl dlouhý, je důležité podepřít délku bedny dalšími deskami, aby se dřevo neohýbalo. Boky vyztužte položením desek kolmo na délku krabice. Umístěte pásy desky asi na stopu od sebe a umístěte je ke spodní straně krabice. Zajistěte je po stranách šrouby do dřeva.
 4. Obrázek s názvem Vytvořit Shuffleboard Table Krok 7

  4 Přidejte do krabice překližku. K položení na podpěry použijte listy překližky nařezané na správné rozměry. Upevněte překližku společně s opravnými deskami. Do překližky a některých podpěr vyvrtejte šrouby do dřeva. Není třeba procházet každou podporu. K uchycení překližky použijte jen tolik šroubů.
 5. Obrázek s názvem Vytvořte Shuffleboard Table Krok 8

  5 Do své krabice položte koberec. Po položení hrací plochy bude koberec v krabici vypadat pěkně a během živé hry zachytí a zjemní úder puků. Koberec nakrájejte na kusy pro dno a každou stranu. Sešijte a připevněte jej ke dřevu.
  • Zkuste pro tuto práci použít silnou sešívací pistoli.
  • Podívejte se na baterie poháněné zbraněmi, které mohou sešívat o něco silněji než ruční.
 6. Obrázek s názvem Vytvořte Shuffleboard Table Krok 9

  6 Odřízněte nohy stolu na správnou délku. Horní část hrací plochy by měla být asi tři stopy od země. Pamatujte však, že zbytek stolu bude ležet na nohou. Upravte délku nohou na správné rozměry celkového stolu a podle toho je ořízněte.
  • Pokud stavíte stůl kolem šestnácti stop nebo déle, budou k podpoře hmotnosti potřeba další nohy.
 7. Obrázek s názvem Vytvořte Shuffleboard Table Krok 10

  7 K upevnění nohou stolu použijte desky. Namísto šroubování nohou přímo do spodní části krabice je nejprve připevněte k odděleným deskám. To dále stabilizuje váš shuffleboardový stůl. Na každý pár nohou můžete použít kousky borovicového dřeva nařezané na šířku vašeho boxu. Do desek vyvrtejte šrouby, které je připevní k nohám.
 8. Obrázek s názvem Make a Shuffleboard Table Krok 11

  8 Našroubujte desky na krabici. Poté, co připevníte nohy k samostatným deskám, můžete desky jednoduše připevnit ke spodní straně krabice. Umístěte místo, kde chcete mít nohy na krabici, a vrtáním do desek je připevněte. reklama

Část 3 ze 3: Vytváření povrchu

 1. Obrázek s názvem Vytvořit Shuffleboard stůl Krok 12

  1 Vytvořte podpůrnou konstrukci, do které položíte povrch. Možná budete potřebovat něco, co udrží vaši hrací plochu nahoře. Pomocí matic, šroubů a kolejnic můžete plout po herním plánu. Vyvrtejte otvory na každém konci krabice zespodu. Než začnete vrtat, prořízněte koberec žiletkou. Zašroubujte šroub zespodu tak, aby ukazoval skrz krabici. Na vršek šroubu položte kolejnici nebo spojovací tyč a zajistěte ji šrouby.
 2. Obrázek s názvem Vytvořit Shuffleboard stůl Krok 13

  2 Ujistěte se, že je váš povrch hladký a rovný. Ať už se na povrch rozhodnete použít jakékoli dřevo, zkontrolujte ho, zda nevytváří rázy, deformace nebo povrchové nedokonalosti. Pomocí své úrovně určete, zda je to vyrovnané. Zdrsněte všechny problémové oblasti, dokud nebude povrch hladký.
 3. Obrázek s názvem Vytvořte Shuffleboard Table Krok 14

  3 Spojte povrchové kusy dohromady. Vzhledem k tomu, že je nepravděpodobné, aby dřevo přicházelo v kusu tak dlouho, jak budete potřebovat, budete muset na hrací desku spojit listy dohromady. Spojte dva listy dohromady tak, že nejprve oříznete hrany pomocí spojky na sušenky. Připravte si sušenku, zakryjte ji lepidlem a vložte ji mezi oříznuté okraje. Když schne, lepidlo se rozpíná a vytváří pevné spojení tam, kde se hrany setkávají.
 4. Obrázek s názvem Vytvořte Shuffleboard Table Krok 15

  4 Posílení spojení. Zabraňte odpojení oblasti, kterou jste spojili, vyztužením deskou na spodní straně povrchu. K tomu můžete použít jakoukoli desku, kterou máte po ruce. Borovice je levná. Otočte svůj povrch vzhůru nohama, odřízněte pruh desky o šířce vašeho povrchu, zakryjte šev, kde se povrch spojuje, a desku vyvrtejte.
 5. Obrázek s názvem Make a Shuffleboard Table Krok 16

  5 Hrací povrch natřete barvou nebo skvrnami. Zda se rozhodnete použít barvu nebo lazuru, bude hodně záviset na tom, jaký typ dřeva jste si vybrali. Pokud jste se odvážili pracovat s tradičním masivním javorovým povrchem, budete chtít použít mořidlo. Pokud jste se rozhodli pro MDF, použijte odolnější neprůhlednou barvu na olejové bázi. Na překližku použijte barvu na vodní nebo olejové bázi.
 6. Obrázek s názvem Make a Shuffleboard Table Krok 17

  6 Nakreslete nebo nakreslete svůj herní plán. Zvažte nakreslení herního plánu pomocí fixu nebo jiného nástroje pro jemné kreslení. Shuffleboard stoly často umožňují více typů bodování: čáry ve standardní hře a kruhy v curlingových pravidlech. Rozhodněte se, zda chcete hrát pomocí obou bodovacích systémů. Před kreslením se ujistěte, že je barva na povrchu suchá.
 7. Obrázek s názvem Vytvořit Shuffleboard stůl Krok 18

  7 Utěsněte polyuretanem. Budete muset povrch utěsnit, abyste jej chránili a umožnili hru. Existuje mnoho typů polyuretanových těsnění. Jaký typ barvy jste použili a kolik času máte na ruce, vás může nasměrovat správným směrem.
  • Poly na bázi oleje schne déle, ale může být odolnější.
  • Nepoužívejte na bílém povrchu olejovou bázi, protože ta může časem zežloutnout.
  • Polymer na vodní bázi rychle schne, ale nelze jej použít na barvy na bázi oleje.
 8. Obrázek s názvem Vytvořte Shuffleboard Table Krok 19

  8 Položte a zajistěte svůj povrch v krabici. Měli byste být schopni položit svůj povrch na konstrukci kolejnice, kterou jste postavili v krabici. Pro další podporu použijte více šroubů, matic a šroubů v diskrétních oblastech.
 9. Obrázek s názvem Vytvořit Shuffleboard stůl Krok 20

  9 Vosk a povrch nastříkejte silikonem. Shuffleboard puky by měly klouzat po povrchu vašeho stolu. Navlhčete ho leštidlem na nábytek a otřete měkkým hadříkem. Pomocí silikonového spreje prodloužíte životnost voskování a dále utěsníte stůl. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Musím být dobrý v stavění nebo tvorbě, abych to dokázal s určitým úspěchem? Můžete postavit shuffleboardový stůl bez zkušeností a být úspěšný, ale buďte připraveni do svého projektu vložit čas a úsilí.
 • Otázka Kolik materiálu? Materiály budou asi 500 $, pokud již máte základní nástroje, jako je kotoučová pila, bruska a sušenka.
 • Otázka Mám utěsnit spodní část desky? Ano, zvláště pokud používáte shuffleboardový stůl v suterénu. Pokud utěsníte pouze jednu stranu, druhá strana bude stále citlivá na vlhkost ve vzduchu, což umožní deformaci. To znamená, že na spodní straně by měl stačit lehčí povrch.
Nezodpovězené otázky
 • K čemu slouží kolejnice, po kterých mohou plavat po herním plánu? Proč nelze hrací plochu jednoduše položit na koberec?
 • Jaká by byla minimální šířka hrací plochy?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Okružní pila
 • Překližka nebo MDF
 • Podložky, šrouby a matice
 • Malovat
 • Pera
 • Polyuretan
 • Úrovně
 • Sešívačka
 • Elektrická vrtačka
 • Kladivo
 • Rovná hrana
 • Svinovací metr
 • Viděl koně
 • Náhodná orbitální bruska
 • Truhlář na sušenky
 • Šušenka
 • Žiletka
 • Opravné desky

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Jak nabrat tuk na pažích. Pro některé lidi může být přibírání na váze obtížné. Můžete se obávat, že vaše nízká tělesná hmotnost ovlivňuje vaše zdraví, nebo jen chcete změnit svůj vzhled. Může být obzvláště těžké pokusit se přibrat na váze ...

Čím se Nadalův forhend liší od ostatních tenistů.

Kromě splnění základních potřeb vaší kočky Savannah budete muset tomuto aktivnímu a inteligentnímu plemenu poskytnout spoustu fyzické a duševní stimulace. Naučte to triky, poskytněte různé interaktivní hračky a ujistěte se, že umístíte kočku ...

Nudí vás cvičební rutina a chcete si okořenit věci? Nebo možná chcete jen zapůsobit na přátele? Proč se nevyzbrojíte kliky s jednou rukou? One-armer je stejně jako klasický push-up, ale samozřejmě s poloviční ...

Brambory jsou chutné, výživné a všestranné a existuje mnoho způsobů, jak je uvařit. I když používáte troubu, stále existuje několik způsobů, jak vařit brambory, a pečení a pečení jsou 2 z nejjednodušších a nejoblíbenějších ....

Horní lis pomáhá budovat silná, svalnatá ramena a paže. Chcete -li provést cvičení správně, začněte tím, že budete držet tyč na klíční kosti, než ji zvednete vzhůru v přímce nad hlavou. Umístěním paží, nohou a ...