Jak si vyrobit Slingbow

Slingbows jsou různé praky, pomocí kterých můžete přesně střílet šípy při lovu a rybaření. I když si prak můžete vždy koupit v obchodě venku, můžete si také vytvořit vlastní pomocí několika zásob. Pokud již vlastníte prak, můžete snadno provést několik úprav, aby vaše šípy byly rovné. Jinak si můžete postavit jeden z materiálů, které už možná máte doma. Až budete hotovi, můžete jej použít k lovu nebo střílení cílů. Jen se ujistěte, že nemíříte prakem na něco, co nehodláte střílet.

Metoda 1 ze 2: Převod existujícího praku

 1. Obrázek s názvem Make a Slingbow Krok 1

  1 Navlečte 2 gumičky na kroužek na klíče 2,5 cm. Pomocí mince nebo nehtu otevřete kroužek na klíče o průměru 2,5 cm, abyste měli dostatek místa na gumičky. Použijte standardní gumičky a nasuňte je na kroužek na klíče a zatlačte je do středu prstenu. Umístěte gumičky na opačné strany prstenu, aby se nezamotaly.
  • Namísto kroužku na klíče můžete nainstalovat sušenku, což je kruhové vodítko se štětinami uprostřed, které pomůže udržet vaše šípy rovné. Vše, co musíte udělat, je zapnout zipovou sušenku na břevno ve spodní části praku.
  • Pokud je příliš obtížné navléknout gumičku, sevřete jeden konec gumičky a provlečte ji středem kroužku na klíče. Vezměte sevřený konec gumičky a protáhněte ji smyčkou na její druhé straně. Zatáhněte za gumičku, dokud pevně nesedí na kroužku na klíče. Poté položte druhou gumičku na opačnou stranu prstenu.


 2. Obrázek s názvem Make a Slingbow Krok 2

  2 Omotejte jednu z gumiček kolem jednoho z hrotů praku. Umístěte kroužek na klíče mezi hroty praku tak, aby gumičky byly rovnoběžně se zemí. Poté přitáhněte volný konec gumičky k jednomu z hrotů a omotejte jej zvenčí. Vraťte gumičku zpět ke kroužku na klíče. Vaše gumička bude vypadat, jako by byla složená na polovinu.
  • Pokuste se umístit gumičku tak vysoko na hroty, jak jen to půjde, aby vaše šípy byly méně náchylné ke kontaktu s nimi.
  • Vyvarujte se přílišného tahání gumičky, jinak by mohla prasknout.
 3. Obrázek s názvem Make a Slingbow Krok 3

  3 Zaveďte druhý konec gumičky na kroužek na klíče. Pomocí mince nebo nehtu znovu otevřete kroužek na klíče a připněte na něj gumičku. Zasuňte gumičku do středu prstenu, aby se nevrátila.
  • V tomto bodě může gumička stále klouzat dolů po hrotu, takže ji zajistěte na místě, aby neklouzala.
 4. Obrázek s názvem Make a Slingbow Krok 4

  4 Omotejte druhou gumičku kolem druhého hrotu. Vezměte druhou gumičku na kroužek na klíče a obtočte ji kolem vnější strany druhého hrotu praku. Umístěte gumičku do stejné výšky jako první, aby neseděla křivě. Vraťte gumičku zpět a nasaďte ji na klíčenku. Napětí z gumiček udrží kroužek na klíče uprostřed praku, aby nevypadl z polohy.
  • Pokud gumičky stále sklouzávají po hrotech, odšroubujte jeden z konců z kroužku na klíče. Otočte gumičky a kroužky na klíče o 2–3 otáčky, abyste zvýšili napětí, než pásek připevníte zpět na kroužek. Ujistěte se, že je prsten stále kolmo k zemi, jinak jím nebudete moci protáhnout šipku.
 5. Obrázek s názvem Make a Slingbow Krok 5

  5 Protáhněte šipku kroužkem na klíče. Protáhněte bod šipky zadní částí kroužku na klíče. Zatlačte šipku dopředu, dokud se noha, která je sponou na druhém konci, zarovná s kapsou praku, aniž by došlo k jakémukoli napětí.
  • S prakem můžete použít jakýkoli šíp.
  • Je v pořádku, když se ovíjející se nebo peří šípu otírá o kroužek na klíče, protože to neovlivní, jak dobře střílí.
 6. Obrázek s názvem Make a Slingbow Krok 6

  6 Uchopte šíp do kapsy praku. Uchopte držadlo praku svou nedominantní rukou a dominantní rukou uchopte kapsu. Konec šipky pevně stlačte látkou, abyste dosáhli pevného uchopení. Neodstraňujte šíp zpět ani nevyvíjejte napětí v pásech, dokud nebudete připraveni střílet.
  • Šipku vždy pevně držte, aby nevypadla z kapsy, než na ni vystřelíte.
 7. Obrázek s názvem Make a Slingbow Krok 7

  7 Až budete připraveni střílet, zatáhněte šipku zpět. Držte prak rovně ven nedominantní rukou. Držte šíp v kapse a pomalu jej vytáhněte přímo z praku.
  • Nikdy nemiřte prakem na jinou osobu nebo zvíře, které nehodláte střílet, protože byste je mohli vážně zranit nebo dokonce zabít.
  • Šipka bude létat dále a rovněji, čím více dozadu ji zatáhnete, ale vždy držte špičku provlečenou kroužkem na klíče.
 8. Obrázek s názvem Make a Slingbow Krok 8

  8 Nechte šíp vystřelit. Namiřte svůj prak na cíl a pomocí klíčenky zarovnejte svůj výstřel. Až budete připraveni střílet, rychle uvolněte šíp. Šipka poletí dopředu a zasáhne váš cíl.
  • Pokud nechcete vystřelit šíp, držte sevření a pomalu uvolněte napětí z pásů praku, aby nevystřelilo.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Stavba Slingbow od nuly

 1. Obrázek s názvem Make a Slingbow Krok 9

  1 Odřízněte kus PVC trubky o délce 30 cm. Získejte délku PVC trubky o tloušťce 2,5 cm a měřte od konce 30 cm. Před upnutím potrubí označte své měření tak, aby přesahovalo pracovní plochu. Pomocí pily na kov proveďte přímý řez trubkou, abyste ji zmenšili.
  • Můžete také řezačky trubek z PVC oříznout kus na správnou velikost, pokud je máte.
 2. Obrázek s názvem Make a Slingbow Step 10

  2 Z jednoho konce trubky prořízněte středem 3 palce (7,6 cm). Změřte 3 palce (7,6 cm) od konce potrubí a udělejte značku. Nakreslete přímku od vaší značky k nejbližšímu konci potrubí, abyste věděli, kde řezat. Upněte trubku, aby stála na konci, a pomocí své pily zkraťte střed podél čáry. Používejte pomalé a kontrolované pohyby, abyste neudělali křivý řez nebo se nezranili.
  • Vyhněte se řezání o více než 7 palců (3 palce), jinak nebudete moci držet rukojeť tak pohodlně.
 3. Obrázek s názvem Make a Slingbow Step 11

  3 Zahřátý konec trubky zahřejte tepelnou pistolí, dokud jej nebudete moci ohnout. Zapojte horkovzdušnou pistoli a nastavte ji na nejnižší hodnotu, abyste omylem nerozpustili plast. Držte horkovzdušnou pistoli 4–6 palců (10–15 cm) od potrubí a pohybujte sem a tam po čáře, kterou jste právě ořízli. Otočte trubku v rukou, abyste rovnoměrně zahřáli konec. Zahřejte trubku natolik, abyste ji mohli ohnout a přetvořit.
  • Udržujte horkovzdušnou pistoli neustále v pohybu, abyste se omylem nerozpustili v potrubí.
 4. Obrázek s názvem Make a Slingbow Step 12

  4 Ohněte poloviny od sebe, abyste vytvořili hroty praku. Nasaďte si silné pracovní rukavice, abyste se náhodou nepopálili o dýmku. Uchopte konec potrubí za čáru but a pomalu je ohněte, aby se oddělily. Ohněte strany dolů tak, aby byly kolmé ke zbytku potrubí. Potom vezměte poslední 1 palec (2,5 cm) na každou stranu a ohněte jej přímo nahoru, aby se vytvořily hroty vašeho praku.
  • Nedotýkejte se horkého konce trubky holýma rukama, protože by vás to mohlo popálit.
  • Pokud nemůžete trubku snadno ohnout a vytvořit hroty, zkuste znovu zahřát konec.
 5. Obrázek s názvem Make a Slingbow Krok 13

  5 Omotejte paracord kolem rukojeti. Vezměte si paracord a zarovnejte jeden konec se spodní částí držadla, což je rovná část potrubí pod hroty. Prodlužte paracord po celé délce držadla a vložte jej mezi hroty. Poté začněte paracord pevně omotávat od horní části držadla dolů směrem dolů. Když dosáhnete konce rukojeti, ustřihněte paracord a bezpečně jej zavažte uzlem nahoře, aby se nevrátilo.
  • Paracord můžete zakoupit online nebo v obchodě s outdoorovými potřebami.
  • Paracord vám pomůže udržet přilnavost na praku, takže je méně pravděpodobné, že uklouzne.
 6. Obrázek s názvem Make a Slingbow Step 14

  6 Do každého hrotu vyvrtejte otvor se stejným průměrem jako paracord. Podívejte se na obal paracordu nebo pomocí měřicí pásky zjistěte jeho průměr. Najděte vrták, který má stejnou šířku jako paracord, a nainstalujte jej na vrtačku. Umístěte každou díru přibližně 1/2 1,3 cm od konců hrotů a provrtejte trubku.
  • Vyvarujte se vytváření otvorů, které jsou menší než paracord, jinak jej nebudete moci protáhnout hroty.
 7. Obrázek s názvem Make a Slingbow Step 15

  7 Protáhněte kus paracordu každým otvorem v hrotech. Pomocí nůžek odstřihněte 2 délky paracordu, každý o délce 5 palců (2 palce). Protáhněte konec jednoho kusu otvorem na jednom z vašich hrotů, abyste měli na každé straně asi 1 palec (2,5 cm). Na obou koncích paracordu spojte převislé uzly, aby nevypadly z hrotů. Opakujte postup s druhým kusem paracordu na druhém hrotu.
  • Pokud máte potíže s přiváděním paracordu skrz otvory, zkuste zahřáté konce zahřát zapalovačem, abyste odstranili roztřepený materiál.
  • Když skončíte, každý kus paracordu by měl být dlouhý asi jen 2,5 cm.
  • Pokud z uzlů trčí přebytečný paracord, zastřihněte jej nůžkami a konce zahřejte zapalovačem, aby nedošlo k jejich roztřepení.
 8. Obrázek s názvem Make a Slingbow Step 16

  8 Nasuňte 2 části cvičebního pásu na uzly paracordů. Rozhodněte se pro standardní nebo těžký odporový cvičební pás, abyste ze svého praku získali maximum energie. Cvičební pás ponechte volný a ustřihněte 2 kusy, každý o délce 30 cm. Uchopte otvor na koncích cvičebních pásů a nasuňte je na uzly na zadní straně hrotů. Ujistěte se, že cvičební pásy zakrývají 1/2 1,3 cm) paracordu, takže je menší pravděpodobnost, že se uvolní.
  • Cvičební pásky si můžete zakoupit v místním fitness obchodě nebo online.
  • Těžké pásy bude obtížnější stáhnout, ale dají vašim šípům největší rychlost.
  • Pokud máte potíže s podáváním uzlu do cvičení ručně, zkuste jej místo toho zatlačit malým šroubovákem.
 9. Obrázek s názvem Make a Slingbow Step 17

  9 Cvičební pásky připevněte k paracordu pomocí stahovacích pásků. Umístěte zipovou pásku tak, aby byla 1/4 palec (0,64 cm) od konce cvičebního pásu, ale stále na straně uzlu nejblíže hrotu. Utáhněte zipovou pásku tak daleko, jak jen můžete, aby se cvičební pás přitiskl k paracordu. Cvičební pás tak nebude moci proklouznout uzlem. Na druhý cvičební pás a paracord připojte další zip.
  • Cvičební pásy můžete také zajistit pevně stočenými gumičkami nebo provázkem.
  • Pokud si nezajistíte cvičební pásy, mohly by vás zranit, kdyby se při pokusu nakreslit prak zlomily.
 10. Obrázek s názvem Make a Slingbow Step 18

  10 Spojte volné konce cvičebních pásů s dalším paracordem. Odřízněte další kousek paracordu tak, aby byl asi 13 cm dlouhý, a na každý konec přivažte uzel. Zatlačte uzly do volných konců cvičebních pásů, abyste měli stále odhaleny asi 3 palce (7,6 cm) nebo paracord. Pomocí 2 dalších zipů zajistěte cvičební pásky k paracordu, aby neklouzalo.
 11. Obrázek s názvem Make a Slingbow Step 19

  jedenáct Uprostřed paracordu přivažte smyčkovaný kus tětivy. Odřízněte 2–3 palce (5–7,6 cm) kousek tětivy nůžkami. Umístěte provázek doprostřed paracordu, který je mezi cvičebními pásy. Konce tetivy zavěste na paracord pomocí uzlů tak, aby zůstaly na svém místě a vytvořily půlkruhovou smyčku. To pomůže při střelbě bezpečněji držet šíp.
  • Bowstring můžete zakoupit online nebo v obchodě s loveckými potřebami.
  • Pokud nepřidáte smyčku tětivy, budete muset držet šíp na místě a vaše střela nebude tak přesná.
 12. Obrázek s názvem Make a Slingbow Step 20

  12 Šipku zasuňte do smyčkované části řetězce. Uchopte držadlo praku nedominantní rukou tak, aby hroty směřovaly nahoru. Umístěte šipku mezi hroty tak, aby byla uprostřed praku. Zatlačte hrot šípu nebo šípu na tětivu tak, aby bezpečně zapadl.
  • Cvičební pásy zatím neutahujte ani na ně nevyvíjejte napětí, jinak můžete omylem vystřelit šíp.
 13. Obrázek s názvem Make a Slingbow Step 21

  13 Až budete připraveni střílet, stáhněte pásy dozadu. Smyčkněte ukazováček a prostředníček na své dominantní ruce kolem paracordu, abyste mezi ně sevřeli šipku. Zamiřte na svůj cíl a stáhněte pásy zpět, dokud nepocítíte největší napětí. Před uvolněním pásů se podívejte dolů na střed hrotů, abyste zarovnali svůj výstřel.
  • Nikdy nemiřte prakem na jinou osobu.
  • Pokud nechcete vystřelit šíp, pomalu snižujte napětí v pásech. Šipku zvedněte až poté, co se pásy uvolní.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak zaměřím prak? Je to v tomto smyslu spíše jako zbraň nebo luk? Míříte šípem doprava dolů, jako byste se klaněli jakýmkoli jiným lukem.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Luk na prak můžete také převést na lov lukem tak, že naviják připevníte k opěrce zápěstí.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Nikdy netahejte a nemiřte prakem na jinou osobu nebo živou bytost, protože je můžete vážně zranit nebo zabít.
 • Zeptejte se svých městských a státních zákonů, abyste se ujistili, že je legální vlastnit nebo používat prak ve vaší oblasti.
reklama

Věci, které budete potřebovat

Převod existujícího praku

 • Prak
 • 2 gumičky
 • Klíčenka 1 palce (2,5 cm)
 • Šíp

Stavba Slingbow od nuly

 • 1 cm (2,5 cm) PVC trubka
 • Pilka na kov
 • Horkovzdušná pistole
 • Paracord
 • Cvičební pás
 • Tětiva
 • Šíp

Populární Problémy

Po jejím náhlém odchodu do důchodu šest týdnů po vítězství ve Wimbledonu v roce 2013 se Marion Bartoli vrátí k profesionálnímu tenisu.

Kei Nishikori - Samuraj ze Země vycházejícího slunce.

Předkus je běžný zubní stav, ke kterému dochází, když se vaše zuby neshodují správně. Může se vyvinout v raných fázích dětství v důsledku návyků, jako je sání palce, tlačení jazyka proti zubům nebo rozšířené používání ...

Okamžik, který byl zachycen na videu, ukazuje, jak silné je mezi nimi pouto.

Lapač much Venuše je neobvyklá rostlina, která pochází ze Spojených států a daří se jí v prostředí, kde většina ostatních rostlin rychle zahyne. Tyto zajímavé masožravé rostliny s listy, které se `` zacvakávají '' do pasti hmyzu, rostly v ...

Vycházející hvězda Iga Swiatek čelí Sachii Vickeryové ve svém druhém kole zápasu na US Open 2020. Půjde o vůbec první setkání kariéry této dvojice na turné WTA.