Jak provádět přímé řezy kotoučovou pilou

Dokonce i odborníci potřebují zvláštní pomoc při provádění kvalitních řezů kotoučovou pilou. Pokud potřebujete udělat přímý řez po délce dřeva, nehádejte se. Místo toho vytvořte vodítko pomocí pravítka nebo pilu veďte rovnou hranou. Rovná hrana vám umožňuje provádět rychlejší a přesnější řezy a můžete také vytvořit podobný nástroj pro příčné řezy podél šířky desky.

Metoda 1 ze 3: Provádění dlouhých řezů od ruky

 1. Obrázek s názvem Proveďte přímé řezy kotoučovou pilou Krok 1

  1 Hřebík deska končí pily koní. Piloví koně velmi usnadňují řezání, protože zajišťují stabilitu desky, zatímco se soustředíte na ovládání pily. Roztáhněte pily ve svém pracovním prostoru a nechte na nich prkno spočinout. Ujistěte se, že část desky, kterou chcete řezat, je přístupná, poté zatlučte pár hřebíků o průměru 3,8 cm na opačný konec.
  • Spolu se dřevem a dalšími potřebnými potřebami si můžete koupit pily ve většině obchodů s domácími potřebami a nářadí.
  • Pokud jste koně neviděli, můžete použít pracovní stůl nebo jiný rovný povrch. Před řezáním dřevo upněte na místo.


 2. Obrázek s názvem Proveďte přímé řezy pomocí kotoučové pily Krok 2

  2 Nakreslete vodící čáru pomocí čtverce a tužky. Budete potřebovat rychlostní čtverec, kombinovaný čtverec nebo podobný nástroj. Tyto nástroje jsou v zásadě pravítka, která používáte k naplánování řezů, než je uděláte. Označte nebo vystopujte vodítko co nejrovnoměrněji podél desky.
  • Kombinovaný čtverec je trochu podobný kotoučové pile. Má plot, který přitlačíte na stranu dřevěné desky, aby udržel pravítko rovné. Tento nástroj použijte k vytvoření přesných pokynů pro dlouhé kusy dřeva.
 3. Obrázek s názvem Proveďte přímé řezy pomocí kotoučové pily, krok 3

  3 Umístěte palec a ukazováček kolem desky a boty pily. Umístěte kotoučovou pilu na část desky, kterou chcete řezat. Každá kotoučová pila má kolem čepele kovový rám, kterému se říká bota. Pevně ​​zatlačte palec na jazýček na botě pily před kotoučem. Umístěte ukazováček pod desku a poté prsty sevřete, aby držely pilu na místě.
  • Poutko pily bude naproti pilovému kotouči. Pokud máte nástroj pro praváky, bude na levé straně. U nástroje pro leváky bude vpravo.
  • Ujistěte se, že strana rukojeti pily směřuje k vám. Pilový kotouč bude na opačné straně, v bezpečné vzdálenosti od vašich prstů.
 4. Obrázek s názvem Proveďte přímé řezy pomocí kotoučové pily Krok 4

  4 Umístěte čepel o 2,5 cm za vodicí lištu. Udržujte čepel v části dřeva, kterou plánujete odříznout. Při řezání od ruky může čepel zabloudit. Pokud přesáhne čáru, celá vaše deska je zničená.
  • Pokud jsou vaše prsty ve vzdálenosti 7,6 cm od pilového kotouče, například na velmi krátkých deskách, neřežte tímto způsobem. Totéž platí, pokud je hrana desky drsná a roztříštěná. Použijte rovnou hranu, abyste se vyhnuli zranění.
 5. Obrázek s názvem Proveďte přímé řezy kotoučovou pilou Krok 5

  5 Veďte pilu podél desky prsty. Nastartujte pilu a začněte řezat do desky. Stále svírejte botu pily k desce. Při řezání pily posouvejte ukazováček po desce, aby se pila pohybovala. Pečlivě sledujte pilu a vytáhněte ji zpět, pokud začne vyjíždět z kurzu.
  • Jakmile si všimnete, že se pila vzdaluje od vodítka, přestaňte řezat. Přesuňte pilu zpět tam, kde poprvé začala bloudit. Znovu zarovnejte čepel a poté restartujte řez.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Konstrukce a použití přímého okraje

 1. Obrázek s názvem Proveďte přímé řezy kotoučovou pilou, krok 6

  1 Střih 1/4 v (0,64 cm) tlusté překližce, která tvoří základnu rovného okraje. Pro průměrně velký přípravek rozřízněte desku asi 25 cm širokou a 1,2 m dlouhou. U řezů kotoučové pily, které plánujete provést, proveďte prodloužení základny podle potřeby. K tomu můžete použít kotoučovou pilu. Nedělejte si starosti s tím, jak hrubé škrty dopadnou. Později budete mít příležitost je opravit.
  • K přeskočení vytváření vlastních můžete použít rovnou hranu zakoupenou v obchodě. Rovná hrana však musí být alespoň tak dlouhá jako řez, který plánujete provést, jinak to nebude fungovat.
 2. Obrázek s názvem Proveďte přímé řezy kotoučovou pilou, krok 7

  2 Viděl 3/4 v (1,9 cm) tlusté překližce pro plot rovného okraje. Plot musí mít stejnou délku jako kus, který jste uřízli pro základnu. Chcete -li zjistit, jak široká musí být plotová deska, změřte kotoučovou pilu od okraje základny ke konci motoru. Tyto rozměry si podle potřeby označte tužkou, poté desku ořízněte na míru.
  • Pokud je vaše deska má, použijte na dřevě řezané hrany. Pokuste se zachovat 1 z dlouhých okrajů. Čím je hrana hladší, tím lepší bude vaše rovná hrana. Ostatní hrany lze zhruba nařezat na požadovanou velikost.
 3. Obrázek s názvem Proveďte přímé řezy kotoučovou pilou, krok 8

  3 Zarovnejte desky a upevněte je lepidlem a hřebíky. Položte tenčí plotovou desku na rovný povrch. Umístěte na něj základní desku a zarovnejte horní, spodní a boční okraje každé desky. Poté mezi desky naneste lepidlo na dřevo. Dokončete sérii 3/4 do (1,9 cm) šroubů do dřeva s plochou hlavou.
  • Umístěte šrouby asi 30 cm po délce základní desky. Ujistěte se, že jsou na zarovnané straně, nikoli na straně, kde základna přesahuje plotovou desku.
  • Vyberte hladší okraj plotové desky tak, aby směřoval ke středu základní desky. Zarovnejte hrubší okraj s okrajem základní desky. To vám poskytne hladší řezy, když nakonec použijete rovnou hranu.
 4. Obrázek s názvem Proveďte přímé řezy pomocí kotoučové pily, krok 9

  4 Upněte rovný okraj a ořízněte ho kotoučovou pilou. Připněte jej na rovný povrch jako na pracovní stůl. Ujistěte se, že je základní deska na spodní straně tak, aby převislá hrana směřovala k vám. Poté položte pilu na desku a přitlačte její základnu k plotové desce. Když odřezáváte přebytečné dřevo ze základní desky, držte jej pevně na plotové desce.
  • Chcete-li dosáhnout čistého řezu, použijte ve své pile ostrý řezací kotouč z karbidu nebo překližky.
 5. Obrázek s názvem Proveďte přímé řezy pomocí kotoučové pily, krok 10

  5 Zvedněte a změřte desku, kterou chcete řezat, rovnou hranou. Položte dřevěnou desku dolů na rovný povrch a poté zasuňte šrotové bloky pod konce. Zajistěte, aby bloky nebyly příliš blízko oblasti, kterou chcete řezat, jinak by se mohly dostat do pily. Pomocí tužky a nástroje, jako je čtverec, označte, kde řez začíná a končí.
  • Nepotřebujete načrtnout celý návod, ale můžete, pokud chcete. Rovná hrana slouží jako vodítko.
 6. Obrázek s názvem Proveďte přímé řezy kotoučovou pilou, krok 11

  6 Zarovnejte základnu rovné hrany se značkami a zajistěte ji na místě. Umístěte dlouhý konec základny, stranu bez plotové desky, proti značkám měření. Zajistěte desky k sobě, abyste zabránili vyklouznutí rovné hrany z polohy.
  • Zkontrolujte svou pilu, abyste zjistili, kde má být rovná hrana. Standardní kotoučové pily mají kotouč na levé straně, takže plotová deska bude napravo od značek, které jste udělali. U pil s pravým listem musí být plotová deska nalevo od značek.
 7. Obrázek s názvem Proveďte přímé řezy pomocí kotoučové pily, krok 12

  7 Prkno rozřízněte kotoučovou pilou. Přitlačte základnu pily k plotové desce, podobně jako při ořezávání rovné hrany. Poté aktivujte pilu a zatlačte ji po rovné hraně. Dokud je rovná hrana bezpečně upnuta na svém místě, pila nezklouzne a vy dosáhnete co nejrovnějšího řezu.
  • Udržujte tlak na pilu, aby byla na rovné hraně. Když zatáhnete pilu zpět k sobě, můžete stále skončit zubatým řezem.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Sestavení a použití příčného řezu

 1. Obrázek s názvem Proveďte přímé řezy kotoučovou pilou, krok 13

  1 Viděl 3/4 v (1,9 cm) tlusté překližce pro jigový plot. Vytvořte desku o délce 64 palců (25 palců) a šířce asi 25 palců (25 palců). Hrany desky musí být hranaté, proto je opatrně ořízněte kotoučovou pilou nebo jiným nástrojem.
  • Ujistěte se, že plot je alespoň stejně dlouhý jako řez, který plánujete provést.
 2. Obrázek s názvem Proveďte přímé řezy kotoučovou pilou, krok 14

  2 Střih 3/4 v (1,9 cm) tlustém masivním dřevěném dorazu. Udělejte si zastávku před něčím silným jako je borovice než překližka. Změřte desku a označte ji na 36 palců dlouhou a 3/4 v (1,9 cm).
  • Zarážka drží plot pevně na každé prkénku, které rozříznete. Prodlužte ji o šířku plotové desky.
 3. Obrázek s názvem Proveďte přímé řezy kotoučovou pilou, krok 15

  3 Zarovnejte okraj plotu se stranou zarážky. Položte zarážku na rovný povrch a položte na ni větší plotovou desku. Umístěte plot tak, aby 1 delší hrana byla přes horní okraj zarážky. Před upevněním desek k sobě se ujistěte, že jsou horní a boční hrany hranaté.
 4. Obrázek s názvem Proveďte přímé řezy kotoučovou pilou, krok 16

  4 Zahloubte otvory v deskách a sešroubujte je. Přišroubováním desek tímto způsobem zůstanou vodorovně a bezpečně. Chcete -li začít, zabalte pásku 1 1/2 v (3,8 cm) nad koncem vrtačky. Projděte deskami dále než pásku. Poté pomocí a znovu vyvrtejte do středu pilotních otvorů 1 1/2 v (3,8 cm) vrtáku před přidáním 1 1/2 do (3,8 cm) šroubů do dřeva s plochou hlavou.
  • Udělejte díry o každém 3 1/2 v (8,9 cm) podél okraje plotové desky. Umístěte šrouby přibližně 1/2 v (1,3 cm) od okraje.
  • Druhý otvor, který vyvrtáte, bude širší než pilotní otvory, což zajistí stabilní uchycení šroubů.
 5. Obrázek s názvem Proveďte přímé řezy kotoučovou pilou, krok 17

  5 Označte desku, kterou chcete řezat. Nyní, když je váš přípravek hotový, můžete jej použít k vytvoření rovného příčného řezu na jakékoli desce. Umístěte desku na rovný povrch a poté pomocí čtverce změřte, kde potřebujete provést řez.
  • Vytvořte značky tužkou, které označí začátek a konec řezu. Nemusíte kreslit celý návod.
  • Podle potřeby zvedněte desku šrotem, aby se vám pila neřezala na pracovní plochu.
 6. Obrázek s názvem Proveďte přímé řezy kotoučovou pilou, krok 18

  6 Umístěte přípravek a rozřízněte desku kotoučovou pilou. Tenká zarážková deska má spočívat podél boku desky. Plotová deska bude spočívat na značkách, které jste udělali při měření řezu. Umístěte kotoučovou pilu tak, aby byl její kotouč přímo proti plotu. Poté pilu běžte a řezejte dřevo.
  • Přístroj a desku držte na místě, aby se při ovládání pily nehýbaly.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Před použitím pilové kotouče zkontrolujte. Nepoužívejte štípané, poškozené nebo tupé čepele.
 • Pásové pily jsou skvělé, pokud děláte spoustu kutilských prací. Pásová pila je v podstatě kotoučová pila s vestavěnou rovnou hranou. Jsou docela drahé a pokud nechcete utrácet peníze, můžete dobře vycházet s pravidelnými rovnými hranami a přípravky.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Provozování pily může být nebezpečné. Na ochranu před úlomky dřeva vždy používejte ochranné brýle. Zvažte také nošení protiprachové masky. Vyhněte se rukavicím a dlouhému oblečení, které by se mohlo zachytit o pilu.
 • Vyvarujte se dlouhých řezů od ruky na krátkých deskách. Pokud jsou vaše prsty příliš blízko čepele, získejte rovnou hranu.
reklama

Věci, které budete potřebovat

Provádění dlouhých řezů od ruky

 • Viděl koně nebo rovný povrch
 • Kladivo
 • 2 hřebíky 3,8 cm
 • Kombinovaný čtverec
 • Tužka
 • Prkno
 • Kotoučová pila

Konstrukce a použití přímého okraje

 • 1/4 v (0,64 cm) tlusté překližce
 • 3/4 -17,4 ° C tlustá překližka
 • Měřicí páska
 • Lepidlo na drevo
 • 3/4 do (1,9 cm) šroubů do dřeva s plochou hlavou
 • Svorka
 • Kombinovaný čtverec nebo rychlostní čtverec
 • Tužka
 • Prkno
 • Kotoučová pila

Sestavení a použití příčného řezu

 • 2 3/4 v (1,9 cm) tlustých překližkových deskách
 • Elektrická vrtačka
 • Elektrický šroubovák
 • Maskovací páska
 • Svinovací metr
 • 1 1/2 do (3,8 cm) vrutů do dřeva
 • 1 1/2 v 3,8 cm vrtáku
 • Kombinovaný čtverec nebo rychlostní čtverec
 • Tužka
 • Prkno
 • Kotoučová pila

Populární Problémy

Jak hrát sami. Když jsou vaši obvyklí spoluhráči zaneprázdněni, může to vypadat jako konec světa. Jak můžete co nejlépe využít svůj volný čas, když jste sami? Není třeba se bát - při troše fantazie a kreativity ...

S letošním Australian Open 2014 se pojďme podívat na losování mužů a žen a také na pár australských hráčů, na které si dát pozor.

Rychlý pohled na výsledky klíčových her 10. dne Australian Open 2018.

Arkansas se v sobotu setká s Riceovou v otvíráku univerzitního fotbalu v roce 2021 na SEC Network+. Zde je kompletní přehled o různých způsobech, jak můžete hru sledovat.

Jak si vyrobit jogurtové smoothie. Smoothie je skvělý způsob, jak začít den. Jsou také skvělým občerstvením mezi jídly. Jogurtové smoothies jsou skvělé, protože jsou husté, krémové a plné bílkovin. Jakmile znáte základy výroby ...

Calamari se může zdát něco, co si objednáte pouze v restauracích, ale existuje řada způsobů, jak si jej snadno uvařit doma. Chobotnice nakrájejte na tenké kroužky a obalte je v podmáslí, než je smažíte. Pokud chcete zdravější jídlo, ...