Jak si vyrobit melounové smoothie

Melounové smoothie jsou chladivé a osvěžující - perfektní pochoutka pro horký letní den. Obvykle se vyrábějí s limetkovou šťávou a mátou nebo bazalkou, ale existuje více verzí podobných smoothie, které obsahují mléko a jogurt. Nejlepší na tom je, že můžete použít jakýkoli druh mléka pro vegansky přívětivější nápoj!

Ingredience

Osvěžující smoothie z melounu

 • 2 šálky (304 gramů) melounu bez semen, na kostky
 • 1 lžíce čerstvé, nasekané lístky máty nebo bazalky
 • 1 lžička agávového nektaru nebo medu (je -li potřeba)
 • 3 až 4 kostky ledu
 • 2 šálky (400 gramů) jahod (volitelně)
 • 1 lžíce limetkové šťávy (volitelně)


Slouží: 1 až 2

Krémové melounové smoothie

 • 2 šálky (304 gramů) melounu bez pecek. krychlový
 • ¼ šálku (60 mililitrů) mléka (mandlového, kravského, sójového atd.)
 • 1 polévková lžíce agávového nektaru nebo medu (v případě potřeby)
 • 5 až 10 kostek ledu

Slouží: 1 až 2

Krémové jahodovo-vodní melounové smoothie

 • 2 šálky (304 gramů) melounu bez semen, na kostky
 • 1 šálek (400 gramů) jahod
 • 1 šálek (250 gramů) hladkého nebo vanilkového řeckého jogurtu
 • 1 šálek (240 mililitrů) mléka (doporučeno mandlovo-kokosové mléko)
 • 1 polévková lžíce agávového nektaru nebo medu (v případě potřeby)
 • 2 šálky ledu (volitelně)

Slouží: 1 až 2

Okurkovo-jahodový melounový koktejl

 • 2 šálky (304 gramů) melounu bez semen, na kostky
 • 1 šálek (150 gramů) oloupané a zbavené okurky, nakrájené na kostičky
 • 1 šálek (200 gramů) mražených jahod
 • 6 lístků čerstvé máty
 • 6 kostek ledu
 • ¼ šálku (60 mililitrů) vody (nebo kokosové vody)

Slouží: 1 až 2

Metoda 1 ze 4: Příprava osvěžujícího melounového smoothie

 1. Obrázek s názvem Make a Meloun Smoothie Krok 1

  1 Vystřihněte tolik melounu, aby se naplnily 2 šálky (304 gramů). Můžete to udělat tak, že nakrájíte meloun na kostky a poté odstraníte kůru. Meloun můžete také nakrájet na polovinu a dužinu vydlabat pomocí melounové naběračky nebo kávové naběračky.
 2. Obrázek s názvem Make a Meloun Smoothie Krok 2

  2 Meloun dejte do mixéru. Pro osvěžující smoothie zvažte přidání 2 šálků (400 gramů) jahod a/nebo 1 polévkové lžíce limetkové šťávy. Můžete použít čerstvé nebo mražené jahody; mražené jahody vám poskytnou hustší a chladnější nápoj.
 3. Obrázek s názvem Make a Meloun Smoothie Krok 3

  3 Přidejte lístky čerstvé máty nebo bazalky. Oba dodají melounu osvěžující chuť. Ujistěte se, že je nejprve najemno nasekáte, aby se lépe mísily.
 4. Obrázek s názvem Make a Meloun Smoothie Krok 4

  4 Doplňte to agávovým nektarem nebo medem. Pokud je meloun, který používáte, již velmi sladký, nebo pokud nemáte rádi příliš sladké nápoje, můžete to vynechat.
 5. Obrázek s názvem Make a Meloun Smoothie Krok 5

  5 Nalijte 3 až 4 kostky ledu pro větší tloušťku. Pokud jste přidali zmrazené jahody, pak pravděpodobně nemusíte přidávat led.
 6. 6 Zavřete mixér a rozmixujte do hladka. Míchejte, dokud se led nerozbije a vše se nespojí. Pokud se smoothie příliš špatně mísí, pozastavte mixér a pomocí gumové stěrky zatlačte jakoukoli nesměsovanou směs po stranách.
 7. Obrázek s názvem Make a Meloun Smoothie Krok 7

  7 Nalijte smoothie do jedné nebo dvou vysokých sklenic a podávejte. Pro extra nádech ozdobte každé smoothie malým plátkem melounu nebo lístkem máty/bazalky. reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 2 ze 4: Příprava krémového smoothie z melounu

 1. Obrázek s názvem Make a Meloun Smoothie Krok 8

  1 Nakrájejte tolik melounu, aby se naplnily 2 šálky (304 gramů). Můžete to udělat tak, že meloun nakrájíte na kostky a odstraníte kůru. Meloun můžete také jednoduše rozříznout na polovinu a dužinu vydlabat melounovou naběračkou nebo kávovou naběračkou.
 2. Obrázek s názvem Make a Meloun Smoothie Krok 9

  2 Přidejte meloun do mixéru a dolijte trochou mléka. Můžete použít běžné kravské mléko nebo jiný druh mléka, například mandlové, kokosové nebo sójové.
 3. Obrázek s názvem Make a Meloun Smoothie Krok 10

  3 V případě potřeby přidejte agávový nektar nebo med. Pokud je už meloun velmi sladký, nebo pokud zrovna nemáte chuť na sladké, můžete nektar nebo med vynechat.
 4. Obrázek s názvem Make a Meloun Smoothie Krok 11

  4 Nalijte 5 až 10 kostek ledu. Čím více ledu přidáte, tím bude smoothie hustší. Pokud nechcete, aby se smoothie zalévalo, použijte místo zmrzlé vody kostky ledu ze zmrazeného mléka.
 5. Obrázek s názvem Make a Meloun Smoothie Krok 12

  5 Zavřete mixér a pulzujte, dokud nebude vše hladké. Led by měl být celý rozbitý a přísady rovnoměrně smíchány dohromady. Pokud se smoothie nemíchá rovnoměrně, pozastavte mixér a pomocí gumové stěrky seškrábejte nesměsené smoothie po stranách a směrem ke spodní části mixéru.
 6. Obrázek s názvem Make a Meloun Smoothie Krok 13

  6 Smoothie nalijte do jedné nebo dvou vysokých sklenic a ihned podávejte. Můžete jej vypít tak, jak je, nebo jej ozdobit vířením agávového nektaru nebo medu. Můžete také přidat malý vodní melounový okraj na okraj každé sklenice, abyste místo toho měli chuť. reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 3 ze 4: Příprava krémového jahodovo-melounového smoothie

 1. Obrázek s názvem Make a Meloun Smoothie Krok 14

  1 Vystřihněte tolik melounu, aby se naplnily 2 šálky (304 gramů). Můžete to udělat tak, že nakrájíte meloun na kostky a poté odstraníte kůru. Meloun můžete také nakrájet na polovinu a dužinu vydlabat pomocí melounové naběračky nebo kávové naběračky.
 2. Obrázek s názvem Make a Meloun Smoothie Krok 15

  2 Přidejte meloun a jahody do mixéru. Můžete použít čerstvé nebo mražené jahody. Pokud použijete mražené jahody, vaše smoothie bude hustší a chladnější, než kdybyste použili čerstvé jahody. Pokud se rozhodnete použít čerstvé jahody, určitě nejprve nasekejte stonky.
 3. Obrázek s názvem Make a Meloun Smoothie Krok 16

  3 Přidejte řecký jogurt. Použijte čistý jogurt, pokud chcete, aby vaše smoothie bylo méně sladké, a vanilkový jogurt, pokud chcete, aby byl sladší. Můžete použít jakékoli procento tuku v jogurtu, které chcete: bez tuku, 2%nebo plnotučné.
 4. Obrázek s názvem Make a Meloun Smoothie Krok 17

  4 Nalijte mléko. Můžete použít jakýkoli druh mléka, ať už kravské, mandlové, kokosové nebo sójové. Doporučuje se však směs mandlí a kokosu.
 5. Obrázek s názvem Make a Meloun Smoothie Krok 18

  5 Podle potřeby dolijte nektarem z agáve nebo medem. Pokud je meloun, který používáte, již velmi sladký (a přidali jste vanilkový jogurt), pak pravděpodobně nektar ani med nepotřebujete.
 6. Obrázek s názvem Make a Meloun Smoothie Krok 19

  6 Dokončete to trochou ledu. Pokud jste použili zmrazené jahody, pravděpodobně nebudete potřebovat celé množství kostek ledu - jedna nebo dvě by mohly stačit! Pokud jste však použili čerstvé jahody, možná budete chtít přidat veškerý led.
 7. Obrázek s názvem Make a Meloun Smoothie Krok 20

  7 Zavřete mixér a rozmixujte do hladka. Míchejte, dokud se led nerozbije a vodní meloun, jahody, jogurt a mléko se rovnoměrně smíchají. Neměli byste vidět žádné hrudky, hrudky, pruhy ani víry.
 8. Obrázek s názvem Make a Meloun Smoothie Krok 21

  8 Smoothie nalijte do dvou vysokých sklenic a ihned podávejte. Chcete -li mít chuť, ozdobte každou sklenici plátkem melounu nebo jahodou na okraji. reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 4 ze 4: Příprava okurkovo-jahodového melounového smoothie

 1. Obrázek s názvem Make a Meloun Smoothie Krok 22

  1 Nakrájejte tolik melounu, aby se naplnily 2 šálky (304 gramů). Můžete to udělat nakrájením a nakrájením melounu. Můžete to také udělat tak, že nakrájíte meloun na polovinu a pak naberete dužinu melounu nebo naběračku na kávu.
 2. 2 Oloupejte, vykrojte a nakrájejte okurku na tolik, abyste naplnili 1 šálek (150 gramů). Okurku nejprve oloupeme pomocí škrabky na zeleninu, poté podélně rozkrojíme na polovinu. Pomocí lžíce nebo naběračky melounu vydlabejte semena; semena poté zlikvidujte. Dokončete nasekáním okurky. Uložte všechny zbylé okurky na jiný recept.
 3. Obrázek s názvem Make a Meloun Smoothie Krok 24

  3 Přidejte meloun, okurku a mražené jahody do mixéru. Pokud absolutně nemůžete najít žádné zmrazené jahody, můžete použít čerstvé - jen si nejprve nasekejte stonky. Pokud budete chtít chladnější a hustší smoothie, budete možná muset později přidat více ledu.
 4. Obrázek s názvem Make a Meloun Smoothie Krok 25

  4 Jemně nasekejte lístky máty a přidejte je do mixéru. Pokud nemůžete získat žádné lístky máty, zkuste místo toho lístky bazalky. Máta i bazalka se dobře mísí s melouny, okurkami a jahodami.
 5. Obrázek s názvem Make a Meloun Smoothie Krok 26

  5 Doplňte kostkami ledu a vodou. Pokud používáte čerstvé jahody, můžete přidat více kostek ledu. Pro ještě chutnější zkroucení použijte místo čisté vody kokosovou vodu.
 6. Obrázek s názvem Make a Meloun Smoothie Krok 27

  6 Zavřete mixér a mixujte, dokud nebude zcela hladký. Míchejte, dokud se led nerozbije a všechny ingredience se rovnoměrně smíchají dohromady. Neměly by být žádné velké kousky melounu, okurky nebo jahody.
 7. Obrázek s názvem Make a Meloun Smoothie Krok 28

  7 Nalijte smoothie do jedné nebo dvou vysokých sklenic a podávejte. Pokud chcete, můžete každý ozdobit plátkem okurky umístěným na okraji nebo pár lístky máty nebo bazalky. reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu udělat smoothie hustší? Zkuste meloun zmrazit, než ho přidáte do smoothie. Pokud to nefunguje, existuje mnoho dalších způsobů, jak zahustit smoothie! Zkuste přidat některou z následujících přísad: kokosové maso, chia semínka, kefír, ořechové máslo, xhanthanová guma, lněná semínka, neochucený jogurt nebo řecký jogurt nebo oves.
 • Otázka Které smoothie podle vás chutná nejlépe? Každý má jiné preference, takže to, co si myslím, je to nejlepší, co můžete považovat za nejhorší. Myslím, že byste se měli řídit tím, co si myslí vaše srdce, a přemýšlet o tom, co bude zdravější než to druhé. Udělejte si proto čas a vyberte si, co se vám líbí.
 • Otázka Kolik kalorií je v smoothie z melounu? Sadie Whittingtonová V smoothie z melounu je asi 113,5 kalorií. Při jeho výrobě se doporučuje nepřidávat do nápoje cukr.
 • Otázka Jak zajistím, aby smoothie bylo méně pěnivé? Můžete to zkusit nalít přes sítko, ale s největší pravděpodobností se pěnivost rozplyne, pokud smoothie necháte několik minut odležet.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Nemůžete najít žádný agávový nektar nebo med? Zkuste místo toho obyčejný cukr nebo stévii!
 • Pokud je meloun velmi zralý, pravděpodobně nebudete muset do smoothie přidávat žádné sladidlo.
 • Pokud je smoothie příliš husté, přidejte trochu vody nebo kokosové vody, aby se vyhladilo.
 • Pokud je smoothie příliš řídké, přidejte kostky ledu. Pokud používáte jahody, přidejte trochu mražených jahod.
 • Pokud přidáváte kostky ledu do smoothie na bázi mléka nebo jogurtu, zvažte místo toho použít kostky ledu ze zmrazeného mléka nebo mraženého jogurtu, aby se nezalévaly.
 • Chcete -li přidat dotek, posypte konopným nebo chia semínky na hotové smoothie, abyste napodobili semena melounu.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Ujistěte se, že používáte meloun bez semen. Pokud nemůžete najít, odstraňte černá semínka před přidáním melounu do mixéru.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Prkénko
 • Naběračka na nůž nebo meloun/kávu
 • Odměrka
 • Mixér nebo kuchyňský robot
 • Gumová stěrka
 • 1 nebo 2 vysoké sklenice, k podávání

Populární Problémy

Ať už jste na trhu nebo mimo trh, zde je několik různých způsobů, jak můžete dnes sledovat živý přenos hry Eagles vs Falcons.

Roger Federer, Rafael Nadal, Marin Cilic, Maria Sharapova atd. Budou v akci 5. den.

Alabama v sobotu otevírá fotbalovou sezónu 2020 proti Mizzou. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.

Serena Williams se setká s Ana Ivanovic v semifinále Italian Open.

Jak skrýt břišní tuk. Mít pár přebytečných kil kolem pasu je něco, s čím mnoho mužů a žen bojuje kvůli věku, špatné stravě nebo cvičebním návykům, genům nebo dokonce hormonům. Bez ohledu na příčinu, přebytečný tuk na dobře viditelném ...

Fanoušek v Brazílii v průběhu let nábožensky sbíral boty modelů, které měl na svědomí Roger Federer. Oddaný fanoušek také hovořil o svém snu získat dvojici podepsanou samotným Rogerem Federerem.