Jak si vyrobit vlastní šicí vzory

Vytvoření vlastního vzoru šití je skvělý způsob, jak ušetřit peníze a čas strávený v šatně. Můžete si navrhnout svůj vlastní živůtek podle vašich konkrétních měření. To vám umožní ušít topy nebo šaty a mít jistotu, že dobře padnou. Pro ještě jednodušší způsob vytváření vlastních vzorů vyberte položku, která vám již dobře sedí, a vysledujte ji, abyste vytvořili vzor.

Metoda 1 ze 2: Nakreslení vzoru pomocí vašich měření

 1. Obrázek s názvem Vytvořte si vlastní šicí vzory Krok 1

  1 Proveďte svá měření. Abyste vytvořili přesné vzory, které vám dobře padnou, budete muset použít měkkou měřicí pásku a zapsat si následující měření:
  • poprsí pro dámské oblečení: Omotejte pásku kolem nejširší části poprsí.
  • Pás : Měřte kolem nejužší části svého přirozeného pasu.
  • Výška šatů: Postavte se rovně ke zdi a nechte někoho měřit od temene hlavy po základnu nohou.
  • Krk pro pánské košile: Omotejte pásku kolem krku, kde bude límec košile sedět.
  • Boky : Omotejte pásku kolem nejširší části boků.
  • Délka a šířka zad: Změřte od krku k pasu, abyste našli délku, a měřte přes nejširší část zad, abyste našli šířku.
  • Hrudník pro pánské nebo dámské oděvy: Měřte přes nejširší část hrudníku nad poprsím.
  • Délka rukávu: Držte pásku od ramene po paži tak dlouho, jak chcete, aby rukáv byl.
  • Délka ramen: měřte od krku k okraji ramene.
  • Šířka horní části paže: Oviňte měřicí pásku kolem nejsilnější části paže poblíž podpaží.


 2. 2 Načrtněte návrh oděvu, který chcete vyrobit. Rozhodněte se, zda budete vyrábět sukni, kalhoty nebo top a zda bude mít rukávy. Poté nakreslete hrubý návrh, jak by oděv měl vypadat. To vám pomůže určit, jak rozdělit oděv na kousky, abyste věděli, kolik samostatných kousků vzoru budete muset vyrobit.
  • Pokud například vyrábíte jednoduché slipové šaty, možná budete potřebovat 1 přední díl, 1 zadní díl a vzor popruhu na rukávu.
 3. 3 Položte list papíru naplocho a nakreslete délku vzoru. Umístěte velký kus vzoru nebo hnědého poštovního papíru na rovnou pracovní plochu a ujistěte se, že 1 strana papíru je dokonale rovná. Poté umístěte pravítko 2 palce (5,1 cm) od horní části papíru a měřte od tohoto bodu dolů tak dlouho, jak chcete, aby oděv byl.
  • Pokud máte například 1,8 metru, udělejte si šaty dlouhé 37 palců (94 cm) pro minišaty, 40 palců (101,6 cm) pro šaty po kolena nebo 61 palců (154,9 cm) ) na šaty po podlahu.
  • Přímý okraj papíru se stane středovou přední částí (CF) vzoru. Poznamenejte si délku podél tohoto okraje.

  Spropitné: Chcete -li určit, jak dlouho si šaty oblékat, podívejte se na své měření výšky a rozhodněte se, jak velkou část těla chcete, aby šaty kryly. Pokud děláte tričko nebo top, podívejte se na měření délky zad a na to, kde má tričko padat ve vztahu k vašemu pasu.

 4. 4 Nakreslete vodorovné čáry k označení linie ramen, poprsí, pasu a boků. Umístěte rovné pravítko tak, aby bylo v úhlu 90 stupňů v horní části čáry, kterou jste právě nakreslili pro středovou přední část. Nakreslete tuto horní vodorovnou čáru, která bude vaší linií ramen. Poté sundejte pravítko a vytvořte vodorovnou linii poprsí. Pohybem pravítka znovu nakreslete vodorovný pas. Spodní část vaší košile bude linie boků.
  • Podle provedených měření určete, kam umístit pravítko pro linii ramen, poprsí, pasu a boků.
 5. 5 Nakreslete čáru spojující míry poprsí nebo hrudníku, pasu a boků. Podívejte se na svá měření a na poprsí udělejte tečku, která je 1/4 delší než vzdálenost vašeho měření. Udělejte to také pro pas a boky. Poté pomocí tužky a zakřiveného pravítka načrtněte čáru, která spojuje body na poprsí nebo linii hrudníku, linii pasu a linii boků.
  • Pokud například měřilo vaše poprsí 40 palců (100 cm), vydělte jej 4 a získejte 10 palců (25 cm). Vytvořte značku, která je 10 palců (25 cm) od okraje poprsí.
  • Tím vytvoříte 1 okraj vašeho středového vzoru.
 6. 6 Nakreslete výstřih a rameno. Zakřiveným pravítkem nakreslete výstřih od horní části ramenní linie ke středové přední linii. Výstřih můžete udělat tak nízký nebo vysoký, jak se vám líbí, přičemž mějte na paměti, že zadní výstřih je obvykle vyšší než přední výstřih. Poté ponechte prostor průramku a nakreslete zakřivenou čáru od ramene dolů nad linií poprsí.
  • Aby rameno přirozeně sedělo, dejte rameni mírně dolů sklon.
 7. 7 Přidejte šev kolem zakřivených hran vašeho dílu. Pomocí pravítka nebo pravítka na švy nakreslete čáru rovnoběžnou s obrysem vzoru. Přidat 1/2 přídavek 1,3 cm.
  • Můžete přidat a 1/2 o 1,3 cm větší přídavek podél spodní linie. To může usnadnit lemování vašeho oděvu.
  • Pokud má například váš vzor 154,9 cm (61 palců) na délku, vytvořte linii přídavek švu 61 1/2 palce (156,2 cm) dlouhé.
 8. 8 Vytvořit rukáv vzor, ​​pokud chcete, aby šaty nebo košile měly rukávy. Podívejte se na měření délky rukávů a šířky nadloktí, která jste provedli, a rozhodněte se, jaký styl rukávů chcete pro oděv. Nakreslete si vzor rukávu na přehyb.
  • Například délka rukávu může být 5 palců (13 cm) dlouhá a pomocí šířky paže 12 palců (30 cm) určíte, jak široký bude rukáv.
 9. Obrázek s názvem Vytvořte si vlastní šicí vzory Krok 9

  9 Vystřihněte a označte kusy vzoru. Pod sledovaný vzor položte další list vzorového papíru. Spojte papíry k sobě a nůžkami prořízněte obě vrstvy podél linie přídavek na švy. Spodní vrstva se stane zadním vzorem. Dávejte pozor, abyste neřízli zakřivený výstřih, abyste si mohli upravit přední i zadní díl, jak se vám líbí.
  • Můžete například chtít snížit přední výstřih nízko a ponechat výstřih zadního dílu vysoko.
  • Každý vytvořený kus vzoru označte štítkem, abyste jej mohli snadno sledovat.

  Spropitné: Počet kusů vzorů, které musíte vyrobit, bude záviset na oděvu, který vyrábíte. Pokud například vyrábíte obyčejné tričko, možná budete potřebovat pouze 4 kusy vzoru, 1 na přední část, 1 na zadní část, 1 na rukávy a 1 na límec. Možná bude potřebovat úplnou sukni, která se rozzáří 6 stejných kusů které jsou připevněny kusem pasu.

  reklama

Metoda 2 ze 2: Vytváření šablon z oblečení

 1. Obrázek s názvem Vytvořte si vlastní šicí vzory Krok 10

  1 Vystřihněte kousek vzorového papíru a přeložte jej na 1/2 svisle. Odřízněte kus papíru, který je větší než váš oděv, a složte jej. Poté položte papír na rovnou pracovní plochu místo na koberec nebo koberec. Pokud nemáte vzorový papír, můžete použít hnědý poštovní balicí papír.
  • Pokud chcete, abyste mohli oděv při práci připnout na papír, mohli byste pracovat na tuhém korku.
 2. 2 Složte oděv svisle na 1/2 a sešijte podél švů. Vzhledem k tomu, že většina oděvů je přeložena na přehyb, budete muset svůj předmět složit o 1/2 podélně, aby byl šev viditelný uprostřed. Jakmile oděv seřadíte tak, aby se okraje a švy shodovaly, vložte švy podél švů panelu, který jste složili.
  • Budete sledovat každý jednotlivý kus, takže pouze připněte panel, který je právě složen na 1/2.

  Spropitné: Ujistěte se, že vám kopírovaná položka dobře sedí. Díky tomu bude snazší vytvořit vzor, ​​který vám sedí, aniž byste jej museli velmi upravovat.

 3. 3 Položte předmět na papír a připněte jej na místo. Složte přeložený okraj oděvu se složeným okrajem papíru. Šicí jehly vkládejte přibližně každých 3 až 4 palce (7,6 až 10,2 cm) podél okraje, aby oděv nesklouzl z papíru, když jej trasujete.
  • Pokud má váš oděv rukávy, přeložte je přes hlavní panel položky, aby nevyčnívaly.
  • Tuto techniku ​​lze použít na jakýkoli oděv, ale funguje nejlépe na jednoduché oděvy sešité dohromady ze základních tvarů, jako je tunika, například místo podšitých šatů se šipkami.
 4. Obrázek s názvem Vytvořte si vlastní šicí vzory Krok 13

  4 Sledujte stopu složeného kusu oděvu. Pomocí tužky, křídy nebo pauzovacího kolečka obkreslete švy panelu, který jste složili a připnuli. V tuto chvíli se nepokoušejte vystopovat každý panel položky.
  • Pokud nemůžete sledovat šev, protože je k němu připojen další panel látky, budete muset přebytečnou látku složit nebo použít sledovací kolečko. Přesuňte sledovací kolečko přímo na oděv, protože kolečko nepoškodí látku.
 5. Obrázek s názvem Vytvořte si vlastní vzory šití Krok 14

  5 Odeberte položku a přes tu, kterou jste vysledovali, nakreslete tučnou čáru. Vyjměte každý z kolíků, abyste mohli oděv zvednout. Tužkou nakreslete nakreslenou čáru, aby byla lépe vidět. Nyní můžete kus vzoru označit.
  • Napište například na kus „střední přední díl“.
  • Můžete také označit všechny řádky, které jsou pro daný kus specifické. Například nakreslete zakřivenou čáru a označte, kde se výstřih setkává se záhybem.
 6. 6 Nakreslete příspěvek na šev kolem vzoru. Pomocí rovného nebo zakřiveného krejčovského pravítka vytvořte rovnoběžnou čáru 1/2 1,3 cm od okraje vzorové čáry, kterou jste právě nakreslili. To bude příspěvek na švy.
  • Většina komerčních vzorů používá příspěvek na šev 5/8 palce (1,6 cm), použijte tedy jakékoli měření, které upřednostňujete.
 7. 7 Nakreslete kus vzoru pro každou část vašeho oděvu. Rozviňte další kus papíru a postup opakujte pro každou část oděvu, kterou budete muset sešít. Poznamenejte si na vzorový kus, pokud chcete přidat zapínání, například patentku, knoflík nebo zip.
  • Pokud například šijete základní triko, můžete mít přední středový díl, zadní středový díl, rukávový díl a výstřih.

  Spropitné: Nezapomeňte označit každý kus vašeho vzoru. To usnadní použití vzoru později, jakmile zapomenete, které kousky jsou které!

 8. Obrázek s názvem Vytvořte si vlastní šicí vzory Krok 17

  8 Vystřihněte každý kus vzoru. Pomocí ostrých nůžek odstřihněte každý z kousků. Papír mějte podle potřeby složený, abyste omylem nepřestřihli kousky vzoru na 1/2.
  • Pokud chcete, umístěte pod kusy řezací podložku a místo nůžek použijte rotační řezačku.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Pokud bych chtěl udělat jeden pro plyšáka, jak by to fungovalo? Beru polystyren a skládám ho, dokud není hloubka vycpaného zvířete. Poté vyříznu požadovaný tvar, poté přišpendlím a nastříhám látku, aby odpovídala formě. Potom vystopuji kousky na vzorový papír a pak mám vzor pro plyšáka.
 • Otázka Musíte vytvořit dva vzory nebo můžete použít pouze jeden? Jen jeden je v pořádku.
 • Otázka Mám označit zrnitou čáru, a pokud ano, jak to mám udělat? Můžete označit čáru zrna, ale není to nutné. Pokud to chcete udělat, označte to čárkami nebo tečkami.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Až se budete cítit pohodlně při vytváření jednoduchých vzorů, zkuste si vytvořit vzory kalhot nebo šortek. Ty často používají šipky, takže jsou pro začínajícího tvůrce vzorů trochu náročné.
 • Na oděv můžete položit závaží, aby vám pomohlo zůstat na místě, zatímco jej připínáte na papír.
 • Mezi každým kusem vzoru, který nakreslíte na papír, nechte alespoň 2,5 cm mezery. Díky tomu bude snazší vystřihnout.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

Nakreslení vzoru pomocí vašich měření

 • Vzorový papír
 • Pravítko
 • Tužky
 • Měřicí páska
 • Nůžky
 • Šicí špendlíky

Vytvoření šablony z oblečení

 • Oděv ke stopování
 • Vzor nebo hnědý poštovní balicí papír
 • Šicí špendlíky
 • Tužka, křída nebo krejčovské kolečko
 • Pero
 • Nůžky nebo rotační řezačka a podložka
 • Krejčovské pravítko rovné nebo zakřivené

Populární Problémy

Bokovky jsou lidé, kteří mají rádi oblečení, hudbu, jídlo a aktivity mimo sociální mainstream. Pokud máte zájem o hipsterský životní styl, ve kterém nezávislé hudební vydavatelství, vintage oblečení a řemeslná káva ...

Jak léčit puchýře. Puchýře se mohou objevit v důsledku opakující se činnosti nebo tření, jako je běh při nošení špatně padnoucích bot. Můžete také dostat puchýř od spáleniny od slunce nebo jiného druhu popáleniny. Chcete -li uzdravit puchýř, chraňte puchýře v oblasti ...

ATP brzy ve středu oznámilo, že do srpna letošního roku budou mít systém „Best-Of“ pro světové žebříčky.

Pokud platnost účtu v bance nebo kreditní kartě vyprší, budete muset starou kartu bezpečně a bezpečně zlikvidovat. Chcete -li potvrdit stav své kreditní karty, před zničením kreditní karty zavolejte svého bankovního zástupce. Kontaktní číslo je obvykle ...

Zde je návod, jak sledovat živý přenos sobotního zápasu Lakers vs Magic online, pokud nemáte kabel.

Nový skotský country tanec na počest Andyho Murraye