Jak změřit pas

Velikost pasu vám pomůže vybrat perfektní džíny a sledovat vaši váhu a je opravdu snadné ji měřit. Váš pas začíná v horní části kyčelní kosti a postupuje až těsně pod hrudní koš, takže je snadno dostupný pomocí svinovacího metru. Tento článek vám ukáže, jak rychle provést měření pasu a jak tato čísla interpretovat.

Metoda 1 ze 2: Provádění měření

 1. Obrázek s názvem Změřte si pas Krok 1

  1 Sundejte nebo zvedněte oděv. Chcete -li získat přesné měření, musíte zajistit, aby svinovací metr spočíval na vašem bosém žaludku, takže byste měli odstranit veškeré vrstvy oblečení, které vám blokují pas. Sundejte si tričko nebo jej zvedněte těsně pod hrudník. Pokud vám překážejí kalhoty, rozepněte je a stáhněte je kolem boků.
 2. Obrázek s názvem Změřte si pas Krok 2

  2 Najděte si pas. Pomocí prstů najděte horní část boků a spodní část hrudního koše. Váš pas je měkká, masitá část mezi těmito dvěma kostnatými částmi. Bude to také nejužší část vašeho trupu a často se nachází na pupíku nebo nad ním. ODBORNÁ TIP

  Laila Ajani

  Fitness trenér Laila Ajani je fitness trenér a zakladatel Push Personal Fitness, organizace osobního tréninku se sídlem v San Francisco Bay Area. Laila má odborné znalosti v závodní atletice (gymnastika, silový trojboj a tenis), osobním tréninku, běhu na dálku a olympijském zvedání. Laila je certifikována National Strength & Conditioning Association (NSCA), USA Powerlifting (USAPL) a je specialistou na korektivní cvičení (CES). Laila Ajani
  Fitness trenér

  Náš odborník souhlasí: Při měření pasu hledejte nejmenší část pasu, která je obvykle o něco vyšší, než si většina lidí myslí. Obvykle je trochu nad pupkem. Pokud chcete změřit i boky, je to naopak - chcete změřit, kde jsou vaše boky a hýždě nejširší.

 3. Obrázek s názvem Změřte si pas Krok 3

  3 Omotejte si měřicí pásku kolem pasu. Postavte se zpříma a normálně dýchejte. Uchopte konec svinovacího metru za pupek a kroužte kolem zad do přední části pasu. Měřicí páska by měla být rovnoběžná s podlahou a těsně přiléhat k vašemu trupu, aniž by se vám zaryla do kůže.
  • Ujistěte se, že měřicí páska je po celé délce rovná a není nikde zkroucená, zejména vzadu.


 4. Obrázek s názvem Změřte si pas Krok 4

  4 Přečtěte si kazetu . Vydechněte a poté zkontrolujte měření na pásce. Měření pasu bude na místě na pásku, kde se nulový konec setká s volným koncem svinovacího metru. Číslo udává váš pas v palcích a/nebo centimetrech v závislosti na typu měřicí pásky, kterou jste použili.
 5. Obrázek s názvem Změřte si pas Krok 5

  5 Znovu zkontrolujte své měření. Měření opakujte ještě jednou, abyste zajistili přesnost původního měření. Pokud se liší od prvního měření, změřte potřetí a vezměte průměr ze tří čísel. reklama

Metoda 2 ze 2: Interpretace výsledků

 1. Obrázek s názvem Změřte si pas Krok 6

  1 Zkontrolujte, zda je vaše měření v pořádku. Zdravé měření pro muže je méně než 37 palců (94 cm) nebo méně než 31,5 palců (80 cm), pokud jste žena. Měření, které je vyšší než číslo uvedené pro vaše pohlaví, vás může předurčit k vážným zdravotním problémům, jako jsou srdeční choroby a mrtvice. Vyšší měření pasu vás může také předisponovat k cukrovce 2. typu a rakovině.
  • Pokud je vaše měření mimo zdravý rozsah, možná budete chtít promluvit se svým lékařem.
 2. Obrázek s názvem Změřte si pas Krok 7

  2 Zvažte všechny faktory, které mohou snížit užitečnost vašeho výsledku. V některých situacích není měření pasu nápomocné pro dobré zdraví. Pokud jste například těhotná nebo máte zdravotní stav, který způsobuje, že se vaše břicho zdá být roztažené (plné nebo nafouklé), měření pasu může být mimo zdravé parametry, i když máte dobré zdraví. Podobně některá etnická prostředí předurčují lidi k větší velikosti pasu, jako jsou lidé čínského, japonského, jihoasijského, domorodého nebo ostrovního původu Torres Strait.
 3. Obrázek s názvem Změřte si pas Krok 8

  3 Další informace o své hmotnosti zjistíte ve svém BMI . Pokud si nejste jisti, zda se po měření pasu pohybujete v rozmezí zdravé hmotnosti, můžete také zvážit kontrolu svého BMI (Body Mass Index). Toto měření bere v úvahu vaši váhu a výšku, aby se zjistilo, zda možná budete muset zhubnout.
  • Pokud váš výsledek BMI naznačuje, že máte nadváhu nebo obezitu, promluvte si se svým lékařem o svých možnostech dosažení a udržení zdravé hmotnosti .
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaká je moje ideální velikost pasu, když mám 5'9 a 86 kg? Michele Dolan
  Certifikovaná fitness trenérka Michele Dolan je osobní trenérka s certifikací BCRPA v Britské Kolumbii. Od roku 2002 je osobní trenérkou a fitness instruktorkou. Michele Dolan Certifikovaná odborná trenérka Odpověď odborníka V 5'9 'jste 69' vysoký a polovina této částky je odříznuta pro zdravou až normální velikost pasu, takže by to bylo 34,5 palce. Více než 34,5 palce naznačuje větší predispozici ke zdravotním rizikům.
 • Otázka Jak si změříte pas u kalhot? Michele Dolan
  Certifikovaná fitness trenérka Michele Dolan je osobní trenérka s certifikací BCRPA v Britské Kolumbii. Od roku 2002 je osobní trenérkou a fitness instruktorkou. Michele Dolan Certifikovaná fitness trenérka Odpověď odborníka To opravdu závisí na stylu kalhot. Zjistěte, jak vysoko stoupá linie pasu kalhot. Odtud proveďte měření. Kalhoty s nízkým a středním stoupáním mají mnohem větší pas, protože klesají pod váš přirozený pas (nejtenčí část vašeho pasu).
 • Otázka Jaký by měl být průměrný pas pro 4 '11', vážící 139 liber? Michele Dolan
  Certifikovaná fitness trenérka Michele Dolan je osobní trenérka s certifikací BCRPA v Britské Kolumbii. Od roku 2002 je osobní trenérkou a fitness instruktorkou. Michele Dolan Certifikovaný fitness trenér Expertní odpověď Lidé přicházejí ve všech tvarech a velikostech, takže průměrná velikost pasu není relevantní. Důležitá velikost je polovina vaší výšky. Při výšce 59 palců by pro vás zdravá velikost pasu byla pod 29,5 palce.
 • Otázka Jaká by měla být moje velikost pasu? Michele Dolan
  Certifikovaná fitness trenérka Michele Dolan je osobní trenérka s certifikací BCRPA v Britské Kolumbii. Od roku 2002 je osobní trenérkou a fitness instruktorkou. Michele Dolan Certifikovaná odborná trenérská odpověď Poměr pasu k bokům by měl být menší než 0,85 u žen a 0,9 u mužů. Rozdělte měření pasu měřením boků, abyste získali poměr pasu k bokům.
 • Otázka Jaký je správný způsob měření pasu? Michele Dolan
  Certifikovaná fitness trenérka Michele Dolan je osobní trenérka s certifikací BCRPA v Britské Kolumbii. Od roku 2002 je osobní trenérkou a fitness instruktorkou. Michele Dolan Certifikovaná trenérka Fitness Expert Odpověď Pomocí flexibilního měřicího pásku položte jeden konec na pupek a druhý konec kolem pasu, abyste to splnili.
 • Otázka Jak změřím ženský pas? Michele Dolan
  Certifikovaná fitness trenérka Michele Dolan je osobní trenérka s certifikací BCRPA v Britské Kolumbii. Od roku 2002 je osobní trenérkou a fitness instruktorkou. Michele Dolan Certifikovaná fitness trenérka Odpověď odborníka Obecně se pas měří tak, že konec měřicí pásky umístíte na pupek a pásku umístíte kolem zad, abyste dosáhli konce.
 • Otázka Co je zdravá velikost pasu? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Redakce Odpověď Zdravý pas je pro muže menší než 94 cm. U ženy je zdravé měření menší než 80 cm.
 • Otázka Je váš pas u pupíku? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Zaměstnanci Odpověď Ne přesně. Váš pas je měkká, masitá část mezi horní částí boků a spodní částí hrudního koše, která je těsně nad pupkem.
 • Otázka Je 37palcový pas špatný? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Redakce Odpověď 37palcový pas je pro muže naprosto zdravý, ale pokud jste žena s 37palcovým pasem, můžete být stále v dobrém zdravotním stavu. Různá pozadí a genetika mohou způsobit, že budete mít větší pas, a přitom budete stále naprosto zdraví.
 • Otázka Co když nemáte měřicí pásku? Můžete použít kousek provázku a poté jej změřit pravítkem.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Pokud tedy vážím 210-215 liber, jaká by byla moje správná velikost pasu?
 • Je mi 5'1 a 89 liber a je mi 13 let. Jaká by byla zdravá velikost pasu a na základě odhadu. Jaká je moje velikost pasu právě teď?
 • Jaká by měla být moje měření pasu a boků?
 • Jak se čtou palce při měření mého pasu?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud chcete sledovat změny, změřte si pas každý měsíc. To může být užitečné pro sledování vašeho zdraví nebo jakýchkoli změn hmotnosti, pokud potřebujete nosit oblečení na míru pro zvláštní příležitost, jako je svatba, ples nebo hra atd.reklama

Populární Problémy

Obhájci národních šampionů Clemson začínají sezónu 2019 proti Georgia Tech ve čtvrtek. Zde je návod, jak sledovat živý přenos sítě ACC online.

Zde je návod, jak sledovat živý přenos 2019 Bowl mezi USC a Iowa online bez kabelu.

CBS odvysílá v neděli speciální rozhovor Oprah s Meghan a Harrym. Pokud nemáte kabel, můžete jej sledovat online streamování zdarma.

Jak se zbavit bolestí zad. Bolest zad může být oslabující a může změnit život. Může to ovlivnit vaši schopnost pohybu, spánku a dokonce i přemýšlení. Existuje mnoho příčin bolesti zad, ale pamatujte, že úrovně bolesti nejsou vždy pozitivní ...

Indie a Nový Zéland se střetnou ve svém 4. zápase ODI. Pokud žijete ve Spojených státech, sledujte zápas online naživo.

Tento wikiHow vás naučí, jak přepnout svůj profil Pokémon GO na jiný tým, než je váš aktuální, pomocí zařízení iPhone nebo Android. Chcete -li změnit týmy, můžete snadno získat Team Medallion z obchodu Poké v aplikaci, ale můžete pouze ...