Jak měřit psy pro kabáty

Pravděpodobně jste už někdy viděli roztomilý psí kabát a přemýšleli jste nad tím, jak praktický je kabát pro psa. Kromě toho, že jsou psí kabáty módní, mohou psí kabáty nabídnout ochranu proti větru, chladu a vodě, zvláště u krátkosrstých plemen, která nemají mnoho tělesného tuku. Kabáty mohou také poskytovat bezpečnostní prvky, jako je reflexní páska, pro lepší viditelnost v noci, nebo mohou chránit řezy na těle po operaci. Vzhledem k tomu, že existují kabáty pro každou velikost a plemeno psa, je důležité správně měřit a vybrat správnou srst, aby popruhy vašemu psovi netřepaly.

Část 1 ze 2: Měření vašeho psa

 1. Obrázek s názvem Měření psů pro kabáty Krok 1

  1 Shromážděte své zásoby. Protože budete měřit obvod a délku psa, budete potřebovat měřicí pásku, tužku a papír. Může také pomoci, když vám při měření někdo pomůže udržet psa v klidu.
  • Mějte k dispozici spoustu pamlsků, kterými můžete svého psa odměnit a povzbudit ho, aby zůstal v klidu.


 2. Obrázek s názvem Měření psů pro kabáty Krok 2

  2 Najděte, kde změřit obvod vašeho psa. Nechte svého psa vstát, abyste mohli změřit obvod kolem jeho hrudního koše (obvod). Zkuste změřit nejširší část hrudníku psa, která se obecně nachází těsně za body loktů.
  • Požádejte kamaráda, aby krmil vašeho psa pamlsky tím, že bude držet pamlsek těsně nad nosem vašeho psa. Váš pes tak bude stát co nejvýše.
 3. Obrázek s názvem Měření psů pro kabáty Krok 3

  3 Změřte obvod svého psa. Držte jeden konec měřicí pásky na páteři svého psa, těsně za jeho rameny. Srolujte volný konec pásky dolů po jeho boku, dokud nedosáhne na dno nejširšího bodu hrudního koše. Omotejte pásku pod hrudní koš a zpět přes opačnou stranu těla, abyste spojili pásku, kde jste začali. Ujistěte se, že je páska pohodlná, ale ne těsně přiléhá k pokožce.
  • Nejširší bod hrudního koše je těsně za předními nohami za body loktů. To odpovídá části lokte, o kterou se člověk opírá, když opírá lokty o stůl.
 4. Obrázek s názvem Měření psů pro kabáty Krok 4

  4 Zapište si měření. Jakmile měřicí pásku přesně omotáte kolem obvodu vašeho psa, zapište si konečné měření. Použijte měření, které vidíte v místě, kde se volný konec měřicí pásky dotýká počátečního okraje.
 5. Obrázek s názvem Měření psů pro kabáty Krok 5

  5 Najděte, kde změřit délku vašeho psa. Nechte svého psa stát vzpřímeně, abyste změřili délku jeho těla mezi základnou krku a začátkem ocasu.
  • Váš přítel může chtít nakrmit vašeho psa pamlsky, aby ho povzbudil, aby stál vzpřímeně.
 6. Obrázek s názvem Měření psů pro kabáty Krok 6

  6 Změřte délku svého psa. Počáteční okraj měřicí pásky umístěte na základnu krku, kde se spojí s rameny (zátylkem). Prodlužte volný konec měřicí pásky po délce páteře, dokud nedosáhne na spodní část ocasu.
  • Pokud si nejste jisti, kde to je, pomůže vám to představit si, kde chcete, aby kabát seděl psovi kolem krku, a měřit od tohoto bodu k základně ocasu, protože to je délka kabátu, který si chcete koupit.
 7. Obrázek s názvem Měření psů pro kabáty Krok 7

  7 Zapište si měření. Jakmile měřicí pásku prodloužíte přes páteř vašeho psa, použijte číslo, které vidíte na místě, kde se volný konec měřicí pásky dotýká spodní části ocasu. Toto je měření délky vašeho psa. reklama

Část 2 ze 2: Výběr správného kabátu

 1. Obrázek s názvem Měření psů pro kabáty Krok 8

  1 Vyberte správný materiál. Už byste měli vědět, proč si kabát kupujete: aby byl váš pes v teple, aby byl v suchu nebo ze stylových důvodů. Pokud například chcete udržet svého psa v teple, můžete si koupit kabát z vlny a bavlny nebo akrylu. Pokud se ho snažíte udržet v suchu, hledejte hladký materiál odolný proti dešti, který udrží vlhkost mimo kůži vašeho psa.
  • Pokud dostanete kabát z čistě módních důvodů, nezapomeňte zkontrolovat zipy, knoflíky nebo tkaničky, které by mohly zakopnout nebo zachytit vašeho psa. Neobětujte bezpečí svého psa ve jménu stylu.
 2. Obrázek s názvem Měření psů pro kabáty Krok 9

  2 Porovnejte míry a velikost srsti. Jakmile najdete kabát, který se vám líbí, podívejte se na pokyny pro velikost na obalu kabátu. Měli byste najít rozsah měření, který odpovídá konkrétní velikosti. Zkontrolujte jejich velikosti podle obvodu a délky, které jste provedli u svého psa. Některé kabáty budou dokonce obsahovat tabulky velikostí, které uvádějí plemena, která mají obvykle tuto velikost.
  • Vzhledem k tomu, že všichni psi jsou jednotlivci, skutečná měření jsou pravděpodobně spolehlivější než pouhé procházení podle plemene. Například pokud máte neobvykle velkou border kolii, uděláte lépe, když si vyberete kabát pro malého labradora než pro border kolii standardní velikosti.
 3. Obrázek s názvem Měření psů pro kabáty Krok 10

  3 Zvažte, jak chcete, aby kabát seděl. Pokud je váš pes mezi velikostmi, budete muset zvolit velikost nahoru nebo dolů. Pokud je kabát jednoduše módním doplňkem, měli byste pravděpodobně zvolit menší velikost, ale zapínání nechte volné. Pokud však chcete svého psa chránit před povětrnostními vlivy, zvolte větší velikost, abyste mohli psa úplně připoutat.
  • Zpravidla platí, že pokud je váš pes široký a mohutný, například dobře polstrovaný Staffie, zvyšte velikost. Pokud je pes štíhlý a štíhlý, jako například ohař, pak běžte o velikost níž.
  • Pokud má váš pes krátké nohy, možná se budete muset zmenšit, aby se srst netáhla po zemi. Možná dokonce budete muset hledat kabáty speciálně určené pro dlouhé, nízké psy, aby kabát vyčistil zem.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak se měří psí svetr? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborného veterináře Použijte dobrý staromódní látkový metr (například typ používaný při šití). Nejčastější potřebná měření jsou kolem hrudníku (v nejširším místě) a délky podél horní části zad (od ramen k ocasu) nebo mezery mezi předními nohami a zády. Pokud je pes lechtivý, nechejte ho při měření rozptýlit kamaráda.
 • Otázka Jak poznám, jakou velikost můj pes nosí? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborného veterináře Většina výrobců uvádí průvodce velikostí někde ve své literatuře nebo na webových stránkách. To ukazuje, že nosíte psa na míru, a pomůže vám rozhodnout, jaké velikosti tato měření odpovídají. Je také užitečné zkontrolovat recenze položky. Majitelé, kteří si produkt koupili, často zanechávají zpětnou vazbu ohledně velikosti, například příliš malé nebo příliš velké. To vám pomůže rozhodnout se, zda chcete velikost zvětšit nebo zmenšit.
 • Otázka Jak změříte psa pro přepravku? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborného veterináře Přepravka musí být pohodlná, ale ne tak velká, aby štěně mohlo čůrat do kouta (zejména při použití přepravky na nočník). Typicky hledejte přepravku, která by psovi umožnila stát s hlavou vzhůru a ležet v plné délce na boku s nataženýma nohama. Pomáhá počkat, až si váš pes lehne na podlahu, umístit značky na nos a zadní konec a poté měřit mezi nimi. Podobně si všimněte místa, kde je hlava psa rovnoběžná s uvolněným místem, a změřte vzdálenost od podlahy k tomuto místu. Poté vyberte přepravku, která je o něco větší.
 • Otázka Jak měříte psa? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborného veterináře Budete muset změřit různé části psa podle toho, co si chcete koupit. Například u psí srsti byste měřili kolem hrudníku, ale u přepravky změřte celkovou výšku psa. Použijte měkký, látkový metr a jemně jej položte na psa. Mějte to napnuté, ale ne těsné, podívejte se na měření a zapište si ho pro budoucí použití.
 • Otázka Dobrý den, snažím se koupit jezevčíkovi zimní kabáty. Některé kabáty nemají velikosti s odpovídajícími rozměry. Líbí se jim jen ty na suchý zip; nějaké návrhy? Vezměte s sebou na nákupy své psy. Váš pes je nejlepším ukazatelem, zda se hodí, a zaměstnanci vám mohou pomoci s návrhy.
 • Otázka Jaká je funkce pláštěnky pro psa? Funkcí pláštěnky by mohlo být udržovat vašeho psa v suchu před deštěm a chránit vás před zápachem z mokrého psa. Může také vašemu psovi pomoci udržet se v teple, pokud venku fouká vítr.
 • Otázka Jakou psí srst by měl můj pes nosit, pokud měří 26 palců od krku k ocasu? Jennifer Rittmann Psí kabát není určen pouze na délku psa, musíte také změřit obvod. Na spoustě kabátů pro psy bude uvedeno měření, které vám pomůže určit, jakou velikost získat. Pravděpodobně se díváte na velikost srsti XL nebo 2XL pro svého psa, v závislosti na kabátu, který si koupíte.
 • Otázka Mám německého ovčáka a bojuji s nalezením nepromokavého kabátu s přehozem na hrudi. Zkoušel jsem Muddypaws značky XXL, ale na zádech mu sedí krátce. Jak hluboko v zádech by měl sedět? Upřímně řečeno, našel bych někoho, kdo by vám ho vyrobil podle vašich preferencí. Měl by sedět tak daleko, jak je pro něj pohodlné, a dělat, co chcete.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Když měříte psí kabáty, používá se nejjednodušeji měřicí páska látkové švadleny, protože je pružná a může se omotat kolem těla psa.
 • Podívejte se na řemeslná tržiště online, protože mnozí jsou ochotnější na požádání změřit neobvykle tvarovaná plemena.

reklama

Populární Problémy

Roger Kdo? Federer se nemůže dostat přes zabezpečení Australian Open.

V Miami právě začíná 2. letošní turnaj Masters 1000 a zde je rozpis losování mužů.

Jak přestat s nadměrným pitím. Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí je nárazové pití nejčastějším vzorem nadměrné konzumace alkoholu ve Spojených státech. Https://www.cdc.gov/alcohol/fact-sheets/binge-drinki ...

Jak připravit turecký čaj. Turecký čaj je skvělý nápoj, který si můžete dopřát jako odpolední svačinu, sloužit hostům nebo popíjet jako pochoutku po jídle. K jeho výrobě budete potřebovat lístky černého čaje a tureckou konvici. Pokud nevlastníte tureckou konvici, ...

Jak si vyrobit zmrzlinový banánový koktejl. Banány a zmrzlina chutnají skvěle ve smoothies. Společně vytvoří dokonalé smoothie, které je bohaté a krémové. Jakmile víte, jak udělat základní banánové smoothie, můžete zkusit dělat variace, ...

Ve fázi play -off světové skupiny proti sobě nastoupí Španělsko a Indie.