Jak měřit kolenní ortézu

Správná kolenní ortéza je klíčem ke stabilizaci zraněného kolena. Abyste získali správnou velikost, musíte změřit koleno na správném místě a když je noha vzpřímená. Toho lze dosáhnout pomocí jiné osoby a svinovacího metru, který snadno obalí koleno.Část 1 ze 3: Počínaje správnými nástroji a polohou

 1. Obrázek s názvem Opatření pro kolenní ortézu Krok 1

  1 Získejte měkkou, flexibilní měřicí pásku. Abyste mohli měřit obvod nohy, potřebujete měřicí pásku, která nebude tuhá. Nejsnadněji použitelné pásky jsou ty, které jsou určeny pro měření pro šití, protože jsou vyrobeny pro měření částí těla.
  • Flexibilní měřicí pásky jsou k dispozici ve většině obchodů s řemesly, šitím a velkými krabicemi.
 2. Obrázek s názvem Opatření pro kolenní ortézu Krok 2

  2 Najděte si někoho, kdo vám pomůže. Abyste získali dokonalé měření, je důležité, aby vám pomohla další osoba. Pokud ji máte, je váš fyzioterapeut ideálním člověkem, který vám pomůže. To vám umožní správně umístit nohu, zatímco provádějí skutečné měření.
  • Tento proces lze v případě potřeby provést samostatně. Je však mnohem snazší mít asistenta.
 3. Obrázek s názvem Opatření pro kolenní ortézu Krok 3

  3 Postav se. Abyste správně měřili kolenní ortézu, měli byste být ve své normální poloze. To umožňuje snadné měření kolena a nohy a poskytuje přesné čtení.
  • Když stojíte, vaše noha není obvykle úplně rovná. Vaše koleno by mělo mít malý ohyb, který je asi 30 stupňů.
  • Pokud máte zranění, které vám neumožňuje vyvinout tlak na nohu, jednoduše ji natáhněte, jak jen můžete. Poté proveďte měření, aniž byste se dotkli země.
 4. Obrázek s názvem Opatření pro kolenní ortézu Krok 4

  4 Pokud je stání příliš bolestivé, posaďte se a proveďte měření. Pokud nemůžete najít někoho, kdo by vám pomohl, může být také posezení. Roztáhněte nohy rovně před sebe, jak nejlépe umíte. reklama

Část 2 ze 3: Provádění měření

 1. Obrázek s názvem Opatření pro kolenní ortézu Krok 5

  1 Změřte vzdálenost kolem zraněného kolena. Najděte střed kolenní čepice. Nechte svého pomocníka umístit konec měřicí pásky na tento bod a poté si pásku omotejte kolem kolena, dokud se na konci pásky nevrátí. Odečtěte měření v místě, kde se páska setkává.
  • Svá měření si zapisujte.
 2. Obrázek s názvem Opatření pro kolenní ortézu, krok 6

  2 Změřte nad a pod kolenem. Zjistěte, které místo je nejbolestivější, a označte to fixou. Mnoho kolenních rovnátek vyžaduje měření vaší nohy nad a pod tímto bodem. Chcete -li to provést, nechte svého pomocníka měřit 15 cm od zraněné oblasti a označte toto místo prstem nebo omyvatelným fixem. Poté nechte svého pomocníka změřit kolem nohy na místě, které jste označili.
  • Tento postup opakujte také pod kolenem.
  • Vzdálenost, kterou musíte ujít od kolenní čepice, se liší podle ortézy, proto se na webových stránkách výrobce dozvíte, jaká přesná měření jsou požadována.
  • Horní a dolní měření zajistí, že podpůrné části ortézy, kterou si vyberete, se vejdou kolem stehna a lýtka.
 3. Obrázek s názvem Opatření pro kolenní ortézu, krok 7

  3 Měřicí pásku držte pevně a vodorovně. Nenechte měřicí pásku klesnout nebo se překroutit, když ji máte omotanou kolem kolena. To může mít vliv na měření, která získáte.
  • Měřicí páska nemusí být tak těsná, aby přerušila váš oběh. Jednoduše se chcete ujistit, že získává skutečné měření obvodu vaší nohy.
  reklama

Část 3 ze 3: Pomocí měření vyberte správnou velikost

 1. Obrázek s názvem Opatření pro kolenní ortézu, krok 8

  1 Vyhledejte si tabulku velikostí kolenní ortézy, kterou chcete použít. Každá společnost, která vyrábí kolenní rovnátka, má vlastní tabulku velikostí a rozsah velikostí. Ať už budete používat jakoukoli kolenní ortézu, vyhledejte si společnost online a vyhledejte její tabulku velikostí.
  • Na webových stránkách, kde kupujete rovnátka, jsou obvykle odkazy na tabulky velikostí. Pokud jste tedy našli kolenní ortézu, kterou chcete koupit online, jednoduše se podívejte na webovou stránku pro tento typ odkazu.
 2. Obrázek s názvem Opatření pro kolenní ortézu, krok 9

  2 Vyberte velikost, která odpovídá vašim měřením. Kolenní rovnátka se obecně dodávají v malých, středních, velkých a několika extra velkých velikostech. Vaše měření kolen vám může pomoci najít správnou velikost. Najděte v tabulce svá měření a pohybujte se po grafu, abyste identifikovali svoji velikost.
  • Některé tabulky velikostí používají pouze obvod kolena, zatímco jiné vyžadují několik měření ke zúžení správné velikosti.
 3. Obrázek s názvem Opatření pro kolenní ortézu, krok 10

  3 Vyberte si větší velikost, pokud se vaše měření pohybují mezi 2 velikostmi. Někdy u vašich konkrétních měření tabulka velikostí říká, že si můžete vybrat mezi 2 velikostmi. Je téměř vždy dobré vybrat si větší ze dvou možností, protože kolenní rovnátka, která jsou na velké straně, lze připoutat, ale příliš malá kolenní rovnátka se dokonce nemusí vůbec hodit nebo mohou přerušit oběh.
  • To je zvláště důležité, pokud máte velká stehna nebo lýtka, protože větší ortéza pravděpodobně lépe padne na celou vaši nohu.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Eso obvazy jsou levnou alternativou kolenních rovnátek, i když nemusí fungovat na všechna zranění. Poraďte se se svým lékařem nebo fyzioterapeutem.
 • Při nákupu kolenních rovnátek zvažte cenu ortézy. Možná budete potřebovat více než 1 kolenní ortézu, abyste je mohli vypnout, když se osprchujete. Můžete také hledat ortézu, kterou lze prát v pračce.

reklama

Populární Problémy

Váš průvodce online streamováním filmu Mickey's Once Upon a Christmas - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.Robustní a silné podání je jednou z nejlepších zbraní v hráčském arzenálu a získání dobrého prvního podání pomůže hráči se od něj odhlásit.Zde je kompletní přehled toho, jak sledovat živý přenos výzvy NBA Rising Stars Challenge 2019 na počítači, Roku, Fire TV nebo jiném streamovacím zařízení.

Kmene a poranění lýtka jsou běžné, zejména u sportovců. Http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2697334/ Jedním z nejvíce oslabujících a otravných sportovních úrazů je natržený lýtkový sval. Velkým problémem tohoto zranění je ...Jak chránit saténové boty. Saténové boty jsou krásným doplňkem každého outfitu. Satén může být bohužel tvrdý materiál na konzervování, protože se může snadno obarvit nebo poškodit vodou. Tím, že se naučíte chránit své saténové boty ...Zde je návod, jak sledovat Utah vs Washington ve hře Pac-12 Championship 2018 online bez kabelu