Jak změřit velikost trička

Oblečení je dodáváno ve standardních velikostech, ale tyto velikosti se liší společnost od společnosti. Přestože si můžete tričko vždy vyzkoušet v kamenném obchodě, při online objednávce to není možné. Vědět, jak změřit velikost své košile, je důležité a může vám pomoci zajistit, že si tričko objednáte ve velikosti. Může vám také pomoci, pokud se někdy rozhodnete objednat košili vlastní velikosti nebo požádat krejčího, aby vám ji změnil.

Metoda 1 ze 2: Provádění základních měření

 1. Obrázek s názvem Změřte velikost své košile Krok 1

  1 Při měření udržujte své tělo uvolněné. Nefoukejte hrudník, nevsávejte břicho ani neohýbejte svaly. Pokud uděláte cokoli z toho, měření nebudou přesná a košile nebude sedět. Měřicí páska musí být dostatečně volná, aby se dala snadno klouzat.
  • Zvažte, že vám někdo provede měření. Tím zajistíte, že vaše tělo bude při jejich užívání rovné.


 2. Obrázek s názvem Změřte velikost své košile Krok 2

  2 Změřte kolem nejširší části hrudníku. Omotejte měřicí pásku kolem nejširší části hrudníku. Udržujte své tělo uvolněné a nenadávejte hrudník.
 3. Obrázek s názvem Změřte velikost své košile Krok 3

  3 Změřte nejužší část pasu. Opět mějte uvolněné tělo a nevcucávejte vnitřnosti. Omotejte si měřicí pásku kolem pasu; mějte to dostatečně volné, abyste mohli stále dýchat.
 4. Obrázek s názvem Změřte velikost své košile Krok 4

  4 Změřte největší část boků. To je vyžadováno u většiny dámských košil, ačkoli některé pánské košile mohou také vyžadovat toto měření. Jednoduše omotejte měřicí pásku kolem celé části pasu, včetně hýždí.
 5. Obrázek s názvem Změřte velikost své košile Krok 5

  5 V případě potřeby proveďte další měření límce a rukávu. Pokud kupujete pánskou košili, možná budete muset provést další měření límce a rukávu. To vše závisí na obchodu, ze kterého nakupujete, protože některé značky mají vlastní velikosti krku a délky rukávů.
  • Límec: Omotejte měřicí pásku kolem spodní části krku. Ponechte jej dostatečně volný, abyste pod něj mohli zasunout 2 prsty.
  • Rukáv (ležérní): Měřte od ramene dolů k zápěstí nebo kamkoli chcete, aby byla manžeta.
  • Rukáv (šaty nebo formální); Měřte od středu krku, přes rameno a dolů, kamkoli chcete, aby manžeta končila.
 6. Obrázek s názvem Změřte velikost své košile Krok 6

  6 Při nákupu trička si vezměte svá měření. Najděte měřicí graf poskytovaný společností, ve které nakupujete, a porovnejte svá měření s jejich. Přečtěte si velikost, se kterou vaše měření souvisí, a poté si kupte tričko v této velikosti. Mějte na paměti, že různé společnosti používají různé tabulky velikostí, takže se vaše velikost může měnit v závislosti na tom, kam jdete. V jedné společnosti můžete být „střední“ a v jiné „velké“. reklama

Metoda 2 ze 2: Měření košile

 1. Obrázek s názvem Změřte velikost své košile Krok 7

  1 Najděte si společenskou košili, která vám dobře padne. Jedním z nejlepších způsobů, jak měřit u košil, je použít ten, který již vlastníte a který vám vyhovuje tak, jak chcete, aby vám nové tričko sedělo. Projděte si skříň, najděte si společenskou košili a vyzkoušejte si, abyste se ujistili, že vám stále dobře sedí. Sundejte si to, jakmile budete hotovi.
  • Tato metoda předpokládá, že budete měřit pánskou společenskou košili. Může to fungovat i pro jiné styly triček.
 2. Obrázek s názvem Změřte velikost své košile Krok 8

  2 Zavřete všechny knoflíky a roztáhněte košili na rovný povrch. Najděte rovný povrch, například stůl nebo podlahu z tvrdého dřeva. Rozložte tričko na tento povrch a poté vyhlaďte všechny vrásky. Ujistěte se, že jsou všechny knoflíky na košili zapnuté, včetně límce a manžet.
 3. Obrázek s názvem Změřte velikost své košile Krok 9

  3 Změřte velikost hrudníku těsně pod podpaží. Najděte švy, kde jsou rukávy připevněny ke košili. Přes tričko těsně pod tyto švy umístěte měřicí pásku. Ujistěte se, že je konec zarovnán s levým bočním švem, poté měřte napříč k pravému bočnímu švu. Zapište si měření.
 4. Obrázek s názvem Změřte velikost své košile Krok 10

  4 Proveďte měření pasu přes nejužší část trupu. Dokonce i pánské košile se zužují směrem ke středu trupu. Najděte na své košili místo, kde by měl být váš pas, a změřte jej napříč, od levého bočního švu k pravému bočnímu švu.
  • To může být trochu těžké najít na pánských košilích; je to evidentnější na dámských košilích a vypasovaných košilích.
 5. Obrázek s názvem Změřte velikost své košile Krok 11

  5 Pro boky přetáhněte pásku přes spodní lem. Najděte levý dolní roh trička a změřte jej do pravého dolního rohu. Ujistěte se, že měříte od švu ke švu. Neměřte kolem zakřiveného lemu; měřte přímo přes něj.
  • Některá místa to místo toho označují jako měření „sedadla“.
 6. Obrázek s názvem Změřte si velikost trička, krok 12

  6 Změřte délku vzadu, od límce k lemu. Tričko převraťte a vyhlaďte všechny vrásky. Měřicí pásku umístěte na spodní okraj límce, přesně tam, kde se spojuje s tričkem. Měřicí pásku stáhněte přímo dolů ke spodnímu okraji lemu a zaznamenejte své měření.
  • Pokud má vaše košile zakřivený spodní lem, stáhněte pásku dolů k zakřivenému lemu.
  • Měřicí pásku udržujte co nejrovnější. Pokud má vaše košile pruhovaný nebo kostkovaný vzor, ​​použijte vodítka.
 7. Obrázek s názvem Změřte si velikost trička, krok 13

  7 Proveďte měření šířky ramen vzadu, přímo přes třmen. Tričko mějte rozprostřené zády k sobě. Měřicí pásku položte na levý ramenní šev. Přetáhněte pásku přes třmen směrem k pravému ramennímu švu a zaznamenejte své měření.
  • Ramenní šev je oblast, kde se rukáv spojuje s tělem košile.
  • Některá místa to místo toho označují jako měření „jha“.
 8. Obrázek s názvem Změřte velikost své košile Krok 14

  8 Pro měření rukávu měřte od ramenního švu k manžetě. Umístěte konec měřicí pásky na ramenní šev, kde začíná rukáv. Vytáhněte pásku směrem ke spodnímu okraji manžety a proveďte měření.
  • Některá místa budou vyžadovat, abyste místo toho zahájili měření vzadu uprostřed límce.
 9. Obrázek s názvem Změřte si velikost trička, krok 15

  9 Roztáhněte límec a manžetu naplocho, než vezmete jejich obvod. Otevřete límec a roztáhněte jej naplocho. Umístěte měřicí pásku proti stehu, který drží knoflík na tkanině. Přetáhněte pásku přes límec směrem ke knoflíkové dírce. Zaznamenejte měření uprostřed otvoru pro knoflíky. Tento krok opakujte pro manžetu.
  • Některá místa budou vyžadovat, abyste místo toho změřili vnější okraj manžetové knoflíkové dírky.
  • Pokud měříte košili s krátkým rukávem, jednoduše měřte přes lem, od švu po přeložený okraj.
 10. Obrázek s názvem Změřte velikost své košile, krok 16

  10 Zaznamenejte cokoli jiného, ​​co krejčí nebo švadlena požaduje. Výše uvedená měření jsou nejběžnější a základní měření. Někteří krejčí a švadleny mohou vyžadovat další měření, jako např biceps loket a předloktí. Poslechněte si nebo si přečtěte jejich pokyny a podle toho si poté změřte tričko.
 11. Obrázek s názvem Změřte velikost své košile Krok 17

  jedenáct Měření si vezměte s sebou na nákupy. Většina míst bude mít tabulku velikostí. Porovnejte svá měření s těmi v tabulce, abyste zjistili, jakou máte velikost, a pak si kupte tričko v této velikosti. Mějte na paměti, že různé společnosti mohou používat různé tabulky velikostí; v jednom obchodě můžete být „střední“ a v jiném „velký“. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak provádíte měření košile? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Odpovědi zaměstnanců redakce wikiHow Provedení základních měření není příliš obtížné a může vám pomoci vybrat si tričko, které vám dokonale padne. Postavte se a pořiďte si metr. Měřicí pásku omotejte kolem nejširší části hrudníku. Udržujte své tělo uvolněné a nenadávejte hrudník. Poté změřte nejužší část pasu. Některá trička, zejména dámská, vyžadují měření boků, aby dobře seděla na vaší formě. Jednoduše omotejte měřicí pásku kolem celé části pasu, včetně hýždí. Pokud kupujete pánskou košili, možná budete muset provést další měření límce a rukávu. Jakmile budete mít svá měření, použijte je k výběru košile, která vám dobře padne.
 • Otázka Jaká jsou měření na košilích? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Odpověď redakce personálu wikiHow Většina oděvních košil má 2 míry, které jsou nezbytné pro pevné uchycení. Potřebujete velikost krku a délku rukávu. Existují však další měření, která můžete udělat, abyste měli košili, která je šitá na míru vám. Měřením délky hrudníku a zad si můžete vybrat košili, která na vás nevypadá pytlově nebo nadměrně. Změřte největší část boků a vyberte si tričko, které se zužuje a přizpůsobuje vašemu tělu. Ujistěte se, že se uvolníte a nenadýmáte si hrudník ani neohýbáte svaly, když provedete svá měření, aby byla přesná.
 • Otázka Jak změřím košili? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Odpověď redakce wikiHow Zaměstnanci Zaměstnanci Ve skutečnosti můžete k nalezení svých měření použít společenskou košili, která vám dobře padne. Projděte si skříň, najděte si společenskou košili a vyzkoušejte si, abyste se ujistili, že vám stále dobře sedí. Sundejte si to, jakmile budete hotovi. Najděte rovný povrch, například stůl nebo podlahu z tvrdého dřeva. Rozložte tričko na tento povrch a poté vyhlaďte všechny vrásky. Ujistěte se, že jsou všechny knoflíky na košili zapnuté, včetně límce a manžet. Najděte švy, kde jsou rukávy připevněny ke košili. Přes tričko těsně pod tyto švy umístěte měřicí pásku. Ujistěte se, že je konec zarovnán s levým bočním švem, poté měřte napříč k pravému bočnímu švu. Poté najděte, kde by byl váš pas na tričku, a poté jej měřte od levého bočního švu k pravému bočnímu švu. Tričko převraťte a vyhlaďte všechny vrásky. Měřicí pásku umístěte na spodní okraj límce, přesně tam, kde se spojuje s tričkem. Přetáhněte měřicí pásku přímo dolů ke spodnímu okraji lemu, abyste našli měření délky zad. Chcete -li změřit rukáv, umístěte konec měřicí pásky na ramenní šev, kde rukáv začíná. Vytáhněte pásku směrem ke spodnímu okraji manžety a proveďte měření. Nakonec proveďte měření límce otevřením límce a jeho rozložením naplocho. Umístěte měřicí pásku proti stehu, který drží knoflík na tkanině. Přetáhněte pásku přes límec směrem ke knoflíkové dírce. Zaznamenejte měření uprostřed otvoru pro knoflíky.
 • Otázka Mám 18palcový krk a potřebuji vědět, jaké tričko si objednat? Pinkskates Nejlepší odpovědník Vaše rozměry hrudníku a pasu jsou pro vaši velikost mnohem důležitější. Vezměte si je a poté vyhledejte tabulku velikostí, ať už plánujete nakupovat kdekoli.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Některé společnosti vyžadují, abyste k měření přidali palce/centimetry, zatímco jiné ne. Specifikace najdete na webových stránkách, na kterých nakupujete.
 • Někteří krejčí vám umožňují objednávat v tenkém nebo volném střihu. Přečtěte si jejich pokyny k měření; někdy chtějí, abyste přidali/odečetli od určitých měření.
 • Pokud kupujete košili pro dítě, mějte na paměti, že děti rychle rostou. Dobrou volbou může být větší košile.
 • Provádějte svá měření co nejpřesněji. Nezakrývejte nahoru nebo dolů, pokud to nevyžaduje váš krejčí nebo švadlena.
 • Při měření těla stojte co nejpřirozeněji a uvolněněji. Nafouknutí hrudníku a sání střev ovlivní vaše měření.
 • Pokud chceš opatření na tričko , místo stávajícího trička můžete provést měření ze stávajícího dobře padnoucího trička.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Měřicí páska
 • Pomocník (doporučeno)
 • Košile, která vám sedí (pokud měříte na košili)

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Zjistěte vše, co potřebujete vědět o různých částech tenisové rakety a o tom, jak každá část ovlivňuje výkon rakety. Skvělí nebo první kupující.

Federerovy samostatné záznamy z finále ATP končícího sezónu.

Krátký pohled na 5 nejlepších finále US Open v otevřené éře !!.

Pebble Beach Pro-Am 2019 je událost, kterou musíte sledovat. Zde je návod, jak sledovat turnaj online, pokud nemáte kabel.

Sumit Nagal je indický tenista. Je zařazen na 160. místě na světě a je druhým nejvýše umístěným Indem v tenisu dvouhry mužů za Prajneshem Gunneswaranem.

Prathima Rao hledá lepší invalidní vozík, aby mohl hrát na úrovni paralympiády a grandslamu.