Jak sledovat krevní tlak

Výzkum naznačuje, že zpočátku si nemusíte všimnout příznaků vysokého krevního tlaku, ale stále může poškodit vaše srdce a cévy. Váš krevní tlak je síla, kterou vaše krev působí na vaše cévy. Váš krevní tlak může být nízký, normální nebo vysoký. Odborníci tvrdí, že neléčený vysoký krevní tlak může vést k vážným zdravotním problémům, jako je infarkt, mrtvice nebo problémy s ledvinami. Na druhé straně může nízký krevní tlak způsobit závratě, slabost, mdloby nebo zranění. Těmto komplikacím se naštěstí můžete vyhnout, pokud budete sledovat svůj krevní tlak, aby vám pomohl včas zachytit problém.

Část 1 ze 2: Příprava na test

 1. Obrázek s názvem Monitor krevního tlaku Krok 1

  1 Kupte si tlakoměr. Pokud si kontrolujete krevní tlak doma, kupte si automatický monitor ve stylu manžety. To vám může pomoci poskytnout nejpřesnější údaje o vašem tlaku, kromě toho, že je použití jednodušší než aneroidní sfygmomanometry, což je technický název ručně používaných měřičů krevního tlaku.
  • Digitální nebo automatický monitor má manžetu, která se nafoukne stisknutím tlačítka a nevyžaduje od vás žádnou skutečnou práci. Toto je pravděpodobně vaše nejsnazší možnost, pokud sledujete krevní tlak z domova.
  • Vyberte si monitor, který je validován a schválen mezinárodní organizací, jako je Asociace pro rozvoj lékařských přístrojů, Britská společnost pro hypertenzi a Mezinárodní protokol pro validaci automatizovaných měřicích přístrojů na měření krevního tlaku.
  • Zkontrolujte, zda je monitor správně kalibrován - o kalibraci se poraďte se svým lékařem nebo prodejnou zdravotnických potřeb.
  • Pokud máte speciální potřeby, například stárnoucí nebo těhotnou ženu, vyberte si monitor, který bude přesně odpovídat vašim účelům.
  • Změřením šířky kolem bicepsu se ujistěte, že vám manžeta sedí na paži. Většina společností vyrábí různé velikosti, což vám pomůže získat co nejpřesnější čtení. Příliš malá manžeta může způsobit falešné zvýšené hodnoty, příliš velká manžeta může poskytovat falešné hodnoty nízkého krevního tlaku.
  • Měřiče krevního tlaku můžete zakoupit v mnoha lékárnách a ve většině obchodů se zdravotnickými potřebami. Vaše pojišťovna může uhradit náklady, pokud používáte zařízení ke správě zdravotního stavu. Pokud zařízení nefunguje nebo nefunguje správně, zajistěte jeho vrácení nebo výměnu.


 2. Obrázek s názvem Monitor krevního tlaku Krok 2

  2 Nastavte si svůj krevní tlak. Existuje mnoho faktorů, které mohou ovlivnit váš krevní tlak. Příprava na monitorovací test může poskytnout nejpřesnější hodnoty. V rámci přípravy na váš test:
  • Vyhněte se testování hned po probuzení.
  • 30 minut před testováním se vyhněte jídlu nebo pití.
  • 30 minut před testováním se vyhýbejte kofeinu a tabáku.
  • Vyhněte se cvičení 30 minut před testováním, i když je to lehká chůze.
  • Vyprázdněte močový měchýř.
  • Před jakýmkoli testováním si přečtěte pokyny k zařízení.
 3. Obrázek s názvem Monitor krevního tlaku Krok 3

  3 Umístěte se správně. Před a během testu je důležité, abyste správně umístili tělo a paži. Pokud budete sedět tiše a ve vzpřímené poloze, můžete dosáhnout co nejpřesnějšího čtení.
  • Posaďte se a relaxujte alespoň 30 minut, než vyzkoušíte svůj tlak.
  • Udělejte maximum, abyste se během samotného testování nehýbali ani nemluvili.
  • Posaďte se s rovnými a opřenými zády, například v jídelní židli. Nohy mějte položené na podlaze a nepřekračujte je.
  • Podepřete holou paži na stole, stole nebo na židli. Vaše paže by měla spočívat na úrovni vašeho srdce, k čemuž budete možná potřebovat polštář nebo polštář, který ji podepře.
  • Manžeta by měla být přímo nad okem nebo pod úhlem vašeho lokte.
  reklama

Část 2 ze 2: Spuštění testu a záznam výsledků

 1. Obrázek s názvem Monitor krevního tlaku Krok 4

  1 Měřte každý den ve stejnou dobu. Spusťte test (y) monitorování krevního tlaku ve stejnou dobu každý den. To vám může poskytnout nejpřesnější čtení a pomůže vám identifikovat potenciální problémy.
  • Možná budete chtít měřit ráno a večer, když jste nejvíce uvolněni. Váš lékař může také doporučit optimální časy pro provedení testu.
 2. Obrázek s názvem Monitor krevního tlaku Krok 5

  2 Nafoukněte manžetu. Jakmile provedete nezbytné přípravy a chvíli potichu sedíte, můžete zapnout stroj a zahájit testování. Možná budete muset stisknout konkrétní tlačítko pro nafouknutí manžety, což byste měli dělat tak klidně, jak je to možné, abyste minimalizovali riziko zvýšení tlaku.
  • Pokud se vám manžeta v kterémkoli okamžiku stane nepohodlnou nebo příliš těsnou, nebo se vám zatočí hlava, vypněte stroj nebo stiskněte tlačítko nouzového uvolnění.
  • Zatímco se manžeta nafukuje, zůstaňte v klidu.
 3. Obrázek s názvem Monitor krevního tlaku Krok 6

  3 Zůstat v klidu. Jakmile nafouknete manžetu, měl by začít test. Je důležité, abyste zůstali co nejvíce v klidu a v klidu. To může minimalizovat riziko získání nepřesného čtení.
  • Pokud se monitorování testuje, nehýbejte se a nemluvte, pokud se mu můžete vyhnout.
  • Počkejte, až se testování zastaví a manžeta se vyfoukne nebo monitor zobrazí vaše výsledky.
  • Nezapomeňte dýchat a zhluboka se nadechněte - dýchejte, jak byste normálně dělali.
 4. Obrázek s názvem Monitor krevního tlaku Krok 7

  4 Sundejte manžetu. Některé digitální monitory po dokončení testování manžetu automaticky vyfouknou, zatímco jiné mohou vyžadovat stisknutí tlačítka. Jakmile je testování dokončeno a vzduch je z manžety vypuštěn, sejměte paži.
  • Když sejmete manžetu, můžete pociťovat lehkou závrať. To by mělo rychle odeznít.
 5. Obrázek s názvem Monitor krevního tlaku Krok 8

  5 Zaznamenejte si své výsledky. Je důležité přesně zaznamenat výsledky testů, jakmile to bude možné po monitorování. Zaznamenejte si všechna relevantní data do notebooku, na počítač nebo se podívejte, jestli vaše zařízení automaticky zaznamená vaše výsledky. Tyto výsledky mohou pomoci identifikovat trendy ve vašem tlaku a pomoci lékaři správně diagnostikovat jakékoli problémy.
  • Všimněte si, jaký je váš krevní tlak, spolu s časem a datem, kdy jste test absolvovali. Například „5. ledna 2016 v 10:00 hodin 120/80.“
  • 120/80 by byl jakýkoli tlak, který test měřil. Horní číslo představuje váš systolický tlak, který měří tlak ve vašich tepnách, když vám bije srdce. Dolní číslo představuje váš diastolický tlak, který měří tlak ve vašich tepnách mezi údery srdce.
  • Normální hodnota je systolické číslo mezi 110 a 120. Normální hodnota pro diastolické číslo je nižší než 80.
 6. Obrázek s názvem Monitor krevního tlaku Krok 9

  6 Proveďte další čtení. Abyste získali co nejpřesnější hodnoty a obraz svého krevního tlaku, proveďte po prvním testu jedno nebo dvě další měření. Nezapomeňte také zaznamenat výsledky těchto testů.
  • Mezi testy počkejte jednu až dvě minuty, abyste získali další hodnoty.
  • U dalších testů dodržujte stejný postup, jaký jste provedli u ostatních. Sedněte si a zůstaňte co nejvíce v klidu.
 7. Obrázek s názvem Monitor krevního tlaku Krok 10

  7 Poraďte se se svým lékařem. Pokud během několika měření zaznamenáte zvýšený nebo nízký krevní tlak, kontaktujte co nejdříve svého lékaře. To může pomoci minimalizovat riziko vzniku stavů, které mohou poškodit vaše srdce a mozek.
  • Zapište si všechny příznaky, které se mohou vyskytnout u vašeho vysokého nebo nízkého krevního tlaku, a sdělte to svému lékaři. Bolesti hlavy se zvýšeným krevním tlakem mohou naznačovat potenciální problémy. Závratě ve stoje nebo při změně polohy mohou lékařům poskytnout vodítka k diagnóze.
  • V případě, že váš systolický tlak stoupne nad 180 nebo diastolický nad 110, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.
  • Pokud máte dotazy nebo si nejste něčím jisti, kdykoli se obraťte na svého lékaře.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co je zdravý krevní tlak? Shari Research, NP, MA
  Magisterský titul, ošetřovatelství, University of North Dakota Shari Forschen je registrovaná sestra v Sanford Health v Severní Dakotě. Získala magisterský titul rodinného lékaře z University of North Dakota a od roku 2003 je zdravotní sestrou. Shari Research, NP, MA Magisterský titul, ošetřovatelství, University of North Dakota Odborná odpověď Průměrný normální krevní tlak by měl být 120 - 130/60 - 80.
 • Otázka Když se na monitoru objeví srdce, co to znamená? Shari Research, NP, MA
  Magisterský titul, ošetřovatelství, University of North Dakota Shari Forschen je registrovaná sestra v Sanford Health v Severní Dakotě. Získala magisterský titul rodinného lékaře z University of North Dakota a od roku 2003 je zdravotní sestrou. Shari Research, NP, MA Magisterský titul, ošetřovatelství, University of North Dakota Odborná odpověď Symbol srdce na monitoru představuje vaši tepovou frekvenci, nebo pokaždé, když vám srdce bije.
 • Otázka Jakého krevního tlaku bych se měl obávat? Pokud je věk mladší 60 let, normální krevní tlak by měl být nižší než 140/90 mmhg. Pokud je nad 60 s CKD nebo DM, normální krevní tlak by měl být nižší než 150/90 mmhg.
 • Otázka Kolik času by měl automatický monitor krevního tlaku normálně trvat zaznamenávání krevního tlaku? Pokud funguje správně, mělo by vám přečíst za méně než dvě minuty.
 • Otázka Během několika minut od sebe dostanu tři různá měření od velmi vysokých po velmi nízké. Jak poznám, co je přesné? Jaheem Greene Pokud používáte měřič krevního tlaku, doporučil bych, abyste pro přesnější odečet použili manuální manžetu.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Jannik Sinner a Max Purcell se v úterý utkají v prvním kole US Open 2021. Ti dva se už jednou setkali, a to na Australian Open 2020, kde Sinner vyhrál ve dvou setech.

Gilles Simon otevřeně hovořil o relativním nedostatku popularity Novaka Djokoviče na turné v nedávném rozhovoru. Podle Francouze není světová jednička tak diplomatická jako Roger Federer nebo Rafael Nadal.

Jak zachránit blednoucí novorozené štěně. Chcete -li získat nejlepší šance na záchranu blednoucího štěněte, obraťte se na veterináře při prvních známkách potíží, jako je nadměrný pláč nebo potíže s kojením. Zajistit, aby štěňata kojila, udržovat své tělo ...

Kansas č. 1 absolvuje na silnici velký test proti č. 18 Villanova. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Trenér Wawrinky Norman odstupuje z osobních důvodů.