Jak si oholit paže

Muži a ženy si holí ruce z různých důvodů. Sportovci, jako jsou plavci, běžci a cyklisté, si holí ruce, aby si oholili milisekundy ze svých závodních časů. Kulturisté si oholí paže, aby na soutěžích vypadali estetičtěji. Jiní prostě dávají přednost oholenou paži před chlupatým přívěskem.

Část 1 ze 3: Příprava paží

 1. Obrázek s názvem Oholte si ruce Krok 1

  1 Oloupejte ruce. Při holení může přítomnost odumřelých kožních buněk způsobit popáleniny břitvy a zarostlé chloupky. Je možné zabránit spálení břitvy a zarostlým chloupkům odlupováním pokožky jeden až dva dny před holením. Ve sprše nebo vaně naneste na mokré paže koupený nebo domácí peeling. Několikrát potřete peeling svými přívěsky a poté produkt opláchněte.
  • Chcete -li si vyrobit vlastní exfoliátor, smíchejte olivový olej nebo kokosový olej s hnědým cukrem.


 2. Obrázek s názvem Oholte si ruce Krok 2

  2 Přebytečné vlasy zastřihněte elektrickými nůžkami. Pokud máte dlouhé, husté vlasy na pažích, holení s tradiční žiletkou se ukáže jako dlouhý, frustrující a únavný zážitek. Než dosáhnete dokonalého oholení, měli byste vlasy ostříhat elektrickou čepelí. Opatrně přejeďte elektrickými nůžkami na předloktí, lokty, bicepsy a ramena.
 3. Obrázek s názvem Holení paží Krok 3

  3 Opláchněte si ruce. Účesy jakéhokoli druhu mají sklon u lidí vyvolat pocit svědění. Oprašte si ruce a pak skočte do sprchy. Opláchněte v teplé vodě, abyste snížili podráždění, a odstraňte ostříhané prameny vlasů z paží a těla.
  • Před sprchováním možná budete chtít uklidit oblast, ve které jste se oholili - vytřepat ručník nebo zamést podlahu.
  reklama

Část 2 ze 3: Holení paží

 1. Obrázek s názvem Oholte si ruce Krok 4

  1 Umyjte si ruce. Výrazně snížíte riziko podráždění pokožky, pokud si ruce umyjete před holením paží tradiční žiletkou. Odstraňte veškeré nečistoty a oleje, které se na vás nahromadily, jemným čisticím prostředkem. Ruce důkladně opláchněte teplou vodou.
 2. Obrázek s názvem Holení paží Krok 5

  2 Namažte si ruce. Lubrikanty, jako jsou krémy a gely na holení, slouží jako měřítko ochrany před podrážděním pokožky a pořezáním. Přestože si můžete natřít celou paži krémem nebo gelem na holení, může dojít k plýtvání velkým množstvím produktu. Místo toho zvažte použití mazadla na části paží během celého procesu holení. Jakmile dokončíte část, naneste na neoholenou oblast paže gel nebo krém na holení.
 3. Obrázek s názvem Holení paží Krok 6

  3 Oholit si paže Rozdělte si ruce na malé, zvládnutelné části, abyste se mohli oholit.
  • Oholte se zevnitř zápěstí, nahoru předloktí a zastavte se u lokte. Postupně se propracujte přes předloktí k vnější straně zápěstí a holte se rovnými, rovnými liniemi. Opakujte na druhé paži.
  • Oholte si horní část paže - od lokte k rameni - stejným způsobem. Opakujte na druhé paži.
  • Pokrčte loket, abyste napnuli kůži. Pomalu přesuňte holicí strojek přes jemnou kůži vašeho lokte. Opakujte na druhém lokti.
  • Pokud si holíte paže kvůli plavání, doporučuje se neholit si spodní stranu paží. Vlasy v této části těla vám umožňují cítit vodu, když se v ní pohybujete.
 4. Obrázek s názvem Holení paží Krok 7

  4 Opláchněte si ruce. Poté, co si oholíte obě paže, opláchněte je pod teplou vodou ze sprchy. Teplá voda pomáhá v boji proti podráždění. Následující den může zabránit vzniku popálenin břitvy. reklama

Část 3 ze 3: Ošetřování popálenin břitvy a údržba oholených paží

 1. Obrázek s názvem Holení paží Krok 8

  1 Aplikujte aloe na ruce. Hořící břitva může potrápit i ty nejzkušenější a nejšetrnější holicí strojky. Pokud se na vašich pažích objeví červená vyrážka malých hrbolků, naneste aloe na podrážděnou pokožku co nejdříve. Aloe zklidňuje podrážděnou pokožku a podporuje hojení. Pokud vaše paže potřebují zvlhčovač, vyberte pleťovou vodu, která obsahuje aloe.
 2. Obrázek s názvem Oholte si ruce, krok 9

  2 Experimentujte s jinými přírodními prostředky. Kromě aloe existuje několik dalších přírodních prostředků na spálení žiletky, ze kterých si můžete vybrat:
  • Aplikujte jablečný ocet na podrážděné skvrny na kůži.
  • Dejte si uklidňující koupel z ovesných vloček.
  • Rozetřete na vyrážku rozmačkané avokádo. Zklidní a zvlhčí vaši pokožku.
  • Kokosový olej vetřete do pokožky.
 3. Obrázek s názvem Oholte si ruce, krok 10

  3 Holte se každé 1 až 2 týdny. Zatímco někteří jedinci se mohou holit jen při určitých příležitostech, jako je závod nebo plavání, jiní si možná budou chtít holit paže pravidelně. Průměrný člověk bude muset každé 1 až 2 týdny oholit strniště z paží. Pokud máte silnější růst vlasů, možná se budete muset holit častěji.
  • Pokud vás často pálí žiletka, holte se méně často.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Je mi 12 a při holení rukou se mi na pažích objevují červené pupínky, co mám dělat? Chattox 1 Tomu jsem říkal žiletka. Je pravděpodobné, že nepoužíváte krém na holení, nebo příliš tlačíte dolů, což vytváří malé škrábance. Příště už netlačte dolů tak silně a nezapomeňte na holení při holení použít krém nebo kondicionér na holení.
 • Otázka Slyšela jsem, že vlasy rostou silnější a tmavší, je to pravda? Ačkoli se to může zdát pravda, ne. Poté, co si vlasy oholíte, se špičky otupí a na chvíli vám mohou připadat trochu hrubé nebo „strniště“. Ve skutečnosti to nemění tloušťku ani barvu vlasů.
 • Otázka Chci si oholit ruce, protože jsem běžec, ale moje máma je na holení velmi přísná a já se děsím, že bude velmi naštvaná. Co bych měl dělat? Klíčem je vysvětlit, proč to chcete udělat a jak vám to jako běžci prospívá a že to udělaly jiné děti.
 • Otázka Mohu použít domácí vosk k odstranění chloupků z mých paží? Ano, ale opravdu byste měli jít k profesionálovi. S největší pravděpodobností to bude rychlejší a jednodušší.
 • Otázka Jsem 11letá dívka a jsem opravdu chlupatá. Jdu na večírek, ale moji rodiče mě zabijí, pokud se oholím. Co mám dělat? Je mi 12 a moji rodiče mi stále nedovolí oholit si ruce (na ruce jsem také chlupatý), takže jsem se to naučil přijímat. Pokud vám to přesto vadí, řekněte rodičům, jak se cítíte a jak vám to dělá nepříjemné pocity, a možná vás vyslechnou. To jsem udělal, abych si mohl oholit nohy.
 • Otázka Jakmile si oholím vlasy, do tří dnů narostou. Co mám dělat? Voskování pomáhá udržet vlasy na uzdě po delší dobu - ale nechte si to udělat profesionálem.
 • Otázka Je mi jen deset, ale moje paže jsou velmi chlupaté. Oholil jsem je, ale nebyl jsem moc opatrný a pořezal jsem se. Teď se bojím pokračovat. Pomoz mi! Pokud se místo holení použijete krém na odstraňování chloupků, budete na tom mnohem lépe a je menší pravděpodobnost, že si ublížíte. Doporučuji vám vyzkoušet Ann French Creme Hair Remover.
 • Otázka Holím si ruce, protože mám tmavé vlasy a husté vlasy. Kdykoli je oholím, vždy mi zůstanou malé pahýly, jak se toho zbavím? Možná budete muset dvakrát oholit paže. Ujistěte se, že vždy používáte dobrý holicí strojek.
 • Otázka Mohu je oholit pomocí elektrického holicího strojku? Ano můžeš. Vlasy mohou být pichlavé, když dorostou, ale můžete si je znovu oholit.
 • Otázka Chci si oholit ruce, protože jsou opravdu chlupaté. Můj otec bude šílet, když to udělám. Jak ho přesvědčím? Řekněte mu, že se cítíte špatně, že jste chlupatí a že chcete vypadat hezčí. Zkuste požádat ostatní o pomoc, abyste přesvědčili svého otce.

Populární Problémy

Jak na sněžnici. Sněžnice jsou skvělou outdoorovou aktivitou na jakémkoli místě se sněhem. Začátek je stejně snadný jako nalezení sněžnic a chůze, ale při cvičení začněte na pevně zabalené stezce. Jakmile ucítíte ...

Americká ženská reprezentace se v sobotu utká s Irskem ve svém prvním domácím domácím zápase po mistrovství světa. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online.

Není žádným překvapením, že funkce „Big 3“ v tomto seznamu.

Krátký náhled a plán New York Open 2020, který začíná 10. února.

Můžete si myslet, že být populární v páté třídě je téměř nemožné. Pátá třída je tedy ideálním časem zapracovat na vaší popularitě, protože budete chodit na střední školu, než se nadějete. Pátou třídu můžete použít k ...

Pokud nemáte kabel, zde je několik způsobů, jak můžete sledovat přímý přenos silničního cyklistického závodu mužů na olympijských hrách 2021 v USA.