Jak si oholit paže

Muži a ženy si holí ruce z různých důvodů. Sportovci, jako jsou plavci, běžci a cyklisté, si holí ruce, aby si oholili milisekundy ze svých závodních časů. Kulturisté si oholí paže, aby na soutěžích vypadali estetičtěji. Jiní prostě dávají přednost oholenou paži před chlupatým přívěskem.Část 1 ze 3: Příprava paží

 1. 1 Oloupejte ruce. Při holení může přítomnost odumřelých kožních buněk způsobit popáleniny břitvy a zarostlé chloupky. Je možné zabránit spálení břitvy a zarostlým chloupkům odlupováním pokožky jeden až dva dny před holením. Ve sprše nebo vaně naneste na mokré paže koupený nebo domácí peeling. Několikrát potřete peeling svými přívěsky a poté produkt opláchněte.
  • Chcete -li si vyrobit vlastní exfoliátor, smíchejte olivový olej nebo kokosový olej s hnědým cukrem.
 2. 2 Přebytečné vlasy zastřihněte elektrickými nůžkami. Pokud máte dlouhé, husté vlasy na pažích, holení s tradiční žiletkou se ukáže jako dlouhý, frustrující a únavný zážitek. Než dosáhnete dokonalého oholení, měli byste vlasy ostříhat elektrickou čepelí. Opatrně přejeďte elektrickými nůžkami na předloktí, lokty, bicepsy a ramena.
 3. 3 Opláchněte si ruce. Účesy jakéhokoli druhu mají sklon u lidí vyvolat pocit svědění. Oprašte si ruce a pak skočte do sprchy. Opláchněte v teplé vodě, abyste snížili podráždění, a odstraňte ostříhané prameny vlasů z paží a těla.
  • Před sprchováním možná budete chtít uklidit oblast, ve které jste se oholili - vytřepat ručník nebo zamést podlahu.
  reklama

Část 2 ze 3: Holení paží

 1. 1 Umyjte si ruce. Výrazně snížíte riziko podráždění pokožky, pokud si ruce umyjete před holením paží tradiční žiletkou. Odstraňte veškeré nečistoty a oleje, které se na vás nahromadily, jemným čisticím prostředkem. Ruce důkladně opláchněte teplou vodou.
 2. 2 Namažte si ruce. Lubrikanty, jako jsou krémy a gely na holení, slouží jako měřítko ochrany před podrážděním pokožky a pořezáním. Přestože si můžete natřít celou paži krémem nebo gelem na holení, může dojít k plýtvání velkým množstvím produktu. Místo toho zvažte použití mazadla na části paží během celého procesu holení. Jakmile dokončíte část, naneste na neoholenou oblast paže gel nebo krém na holení.
 3. 3 Oholit si paže Rozdělte si ruce na malé, zvládnutelné části, abyste se mohli oholit.
  • Oholte se zevnitř zápěstí, nahoru předloktí a zastavte se u lokte. Postupně se propracujte přes předloktí k vnější straně zápěstí a holte se rovnými, rovnými liniemi. Opakujte na druhé paži.
  • Oholte si horní část paže - od lokte k rameni - stejným způsobem. Opakujte na druhé paži.
  • Pokrčte loket, abyste napnuli kůži. Pomalu přesuňte holicí strojek přes jemnou kůži vašeho lokte. Opakujte na druhém lokti.
  • Pokud si holíte paže kvůli plavání, doporučuje se neholit si spodní stranu paží. Vlasy v této části těla vám umožňují cítit vodu, když se v ní pohybujete.
 4. 4 Opláchněte si ruce. Poté, co si oholíte obě paže, opláchněte je pod teplou vodou ze sprchy. Teplá voda pomáhá v boji proti podráždění. Následující den může zabránit vzniku popálenin břitvy. reklama

Část 3 ze 3: Ošetřování popálenin břitvy a údržba oholených paží

 1. 1 Aplikujte aloe na ruce. Hořící břitva může potrápit i ty nejzkušenější a nejšetrnější holicí strojky. Pokud se na vašich pažích objeví červená vyrážka malých hrbolků, naneste aloe na podrážděnou pokožku co nejdříve. Aloe zklidňuje podrážděnou pokožku a podporuje hojení. Pokud vaše paže potřebují zvlhčovač, vyberte pleťovou vodu, která obsahuje aloe.
 2. 2 Experimentujte s jinými přírodními prostředky. Kromě aloe existuje několik dalších přírodních prostředků na spálení žiletky, ze kterých si můžete vybrat:
  • Aplikujte jablečný ocet na podrážděné skvrny na kůži.
  • Dejte si uklidňující koupel z ovesných vloček.
  • Rozetřete na vyrážku rozmačkané avokádo. Zklidní a zvlhčí vaši pokožku.
  • Kokosový olej vetřete do pokožky.
 3. 3 Holte se každé 1 až 2 týdny. Zatímco někteří jedinci se mohou holit jen při určitých příležitostech, jako je závod nebo plavání, jiní si možná budou chtít holit paže pravidelně. Průměrný člověk bude muset každé 1 až 2 týdny oholit strniště z paží. Pokud máte silnější růst vlasů, možná se budete muset holit častěji.
  • Pokud vás často pálí žiletka, holte se méně často.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Je mi 12 a při holení rukou se mi na pažích objevují červené pupínky, co mám dělat? Chattox 1 Tomu jsem říkal žiletka. Je pravděpodobné, že nepoužíváte krém na holení, nebo příliš tlačíte dolů, což vytváří malé škrábance. Příště už netlačte dolů tak silně a nezapomeňte na holení při holení použít krém nebo kondicionér na holení.
 • Otázka Slyšela jsem, že vlasy rostou silnější a tmavší, je to pravda? Ačkoli se to může zdát pravda, ne. Poté, co si vlasy oholíte, se špičky otupí a na chvíli vám mohou připadat trochu hrubé nebo „strniště“. Ve skutečnosti to nemění tloušťku ani barvu vlasů.
 • Otázka Chci si oholit ruce, protože jsem běžec, ale moje máma je na holení velmi přísná a já se děsím, že bude velmi naštvaná. Co bych měl dělat? Klíčem je vysvětlit, proč to chcete udělat a jak vám to jako běžci prospívá a že to udělaly jiné děti.
 • Otázka Mohu použít domácí vosk k odstranění chloupků z mých paží? Ano, ale opravdu byste měli jít k profesionálovi. S největší pravděpodobností to bude rychlejší a jednodušší.
 • Otázka Jsem 11letá dívka a jsem opravdu chlupatá. Jdu na večírek, ale moji rodiče mě zabijí, pokud se oholím. Co mám dělat? Je mi 12 a moji rodiče mi stále nedovolí oholit si ruce (na ruce jsem také chlupatý), takže jsem se to naučil přijímat. Pokud vám to přesto vadí, řekněte rodičům, jak se cítíte a jak vám to dělá nepříjemné pocity, a možná vás vyslechnou. To jsem udělal, abych si mohl oholit nohy.
 • Otázka Jakmile si oholím vlasy, do tří dnů narostou. Co mám dělat? Voskování pomáhá udržet vlasy na uzdě po delší dobu - ale nechte si to udělat profesionálem.
 • Otázka Je mi jen deset, ale moje paže jsou velmi chlupaté. Oholil jsem je, ale nebyl jsem moc opatrný a pořezal jsem se. Teď se bojím pokračovat. Pomoz mi! Pokud se místo holení použijete krém na odstraňování chloupků, budete na tom mnohem lépe a je menší pravděpodobnost, že si ublížíte. Doporučuji vám vyzkoušet Ann French Creme Hair Remover.
 • Otázka Holím si ruce, protože mám tmavé vlasy a husté vlasy. Kdykoli je oholím, vždy mi zůstanou malé pahýly, jak se toho zbavím? Možná budete muset dvakrát oholit paže. Ujistěte se, že vždy používáte dobrý holicí strojek.
 • Otázka Mohu je oholit pomocí elektrického holicího strojku? Ano můžeš. Vlasy mohou být pichlavé, když dorostou, ale můžete si je znovu oholit.
 • Otázka Chci si oholit ruce, protože jsou opravdu chlupaté. Můj otec bude šílet, když to udělám. Jak ho přesvědčím? Řekněte mu, že se cítíte špatně, že jste chlupatí a že chcete vypadat hezčí. Zkuste požádat ostatní o pomoc, abyste přesvědčili svého otce.

Populární Problémy

Pokud se vám stýská po autě, s největší pravděpodobností se děsíte každého prodlouženého výletu. Může to negativně ovlivnit vaše dojíždění nebo zábavné aktivity s přáteli. Nemoc z auta je jen jeden druh pohybové nemoci (nebo kinetózy), který někteří zažívají, když ...

Barcelona a Neapol se ve středu setkají v Miami na přátelském zápase. Zde je návod, jak sledovat zápas ve Spojených státech.

Podle bývalé wimbledonské šampionky Marion Bartoli není možné změřit mysl a emoce Rogera Federera, zejména během jeho tiskových konferencí.Ležící hrdina představuje nebo 'Supta Virasana' je pokročilá a náročná jógová pozice, která je poměrně populární. Póza ležícího hrdiny pokračuje z běžné pózy hrdiny. Po vytvoření pozice hrdiny bude praktikující pokračovat v ...