Jak provést Pick and Roll

Strategie pick and roll v basketbalu je jedním z nejjednodušších způsobů, jak dosáhnout rozložení. Pokud zde oba hráči dodrží metodu, je téměř nemožné bránit.

Kroky

 1. Obrázek s názvem Proveďte Pick and Roll Krok 1

  1 Nechť velký muž stanoví výběr. Aby pick and roll fungoval správně, musí být přestupek roztažen po podlaze a pruh musí být otevřený. Vzhledem k tomu, že centrum obvykle zabírá jízdní pruh, je nejlepším člověkem, který stanoví výběr. Rychle přistupte k obránci, postavte se přímo proti němu, postavte se a připravte se na náraz.
 2. Obrázek s názvem Proveďte Pick and Roll Krok 2

  2 Nechte strážného použít trsátko. Jezděte tvrdě a rychle do strany a je nejlepší, když se opřete o svého spoluhráče, aby obránce nemohl projít trsátkem. Jeho jedinou možností je jít pod trsátko (nechat vás otevřené) nebo přepnout (dát velkému muži otevřený pruh).
 3. 3 Povolit přepínání.
  • Pokud dojde k přepnutí, velký muž se okamžitě otočí. Otočte se směrem ke koši a přepněte obránce do prachu. Oba hráči musí být rychlí a musí zůstat víceméně rovnoběžní a mít mezi sebou alespoň deset stop prostoru. Obrázek s názvem Proveďte Pick and Roll, krok 5

  • Pokud není k dispozici žádný spínač, přejede strážce do koše na položení. Obrázek s názvem Proveďte Pick and Roll, krok 6 4. Obrázek s názvem Proveďte Pick and Roll, krok 7

  4 Nechte strážného předat míč obránci. Proveďte odskok, protože strážný má neshodnou velikost.


 5. 5 Proveďte rozložení nebo namočte míč. Mělo by to být snadné, protože ho nikdo nehlídá.


 6. 6 Pokud má nastavení střed/vpřed trsátko schopnost, povolte uličku. Tato hra je nejen příjemná pro davy, ale je také velmi zastrašující. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Vzhledem k nedávnému trendu ve snaze „zlomit protivníkovi kotníky“ a upřednostňování střelby spíše než otevřenými střelami, často strážný odmítne vzít trsátko nebo prostě neví, jak jej použít, když je nabízen. Pick and roll nebude fungovat, pokud strážný trsátko nepoužívá. Obránce musíte přinutit k přepnutí.
 • Pokud se velký muž nevrátí dostatečně rychle, strážný se dostane před něj. Oba hráči se musí pohybovat rychle a instinktivně.
 • Pokud strážný nevytvoří dostatek prostoru, bránící se velký muž může účinně zakrýt jak útočné hráče, tak pick and roll jsou k ničemu.
 • Podívejte se, jak Steve Nash provádí pick and roll s Amare Stoudemire nebo Shawn Marion pro dobrý příklad, nebo sledujte staré kazety Johna Stocktona a Karla Malona. Podívejte se také na Dirka Nowitzkiho a Marcuse Cambyho, kde najdete příklad 'pick and pop'.
 • Pokud není přepínač, stráž nemůže ztrácet čas hledáním role. To dává jeho obránci čas, aby ho dohnal a hra je zbytečná. Největší chybou, kterou může strážný při pick and rollu udělat, je hledat rolku, když má otevřený pruh.
 • Je také zcela běžné, že se bránící strážce dostane pod trsátko, zatímco velký obránce se přepne, čímž účinně zdvojuje stráž a možná brání přihrávce. Pokud velký muž nemůže střílet, je to účinná obrana. Nejlepší proti tomu je „výběr a vyskakování“. Velký muž stoupne do dobrého úhlu, aby k němu strážný přihrál, a provede otevřený výstřel. Pokud je obránce velkého muže dobrý, bude předstírat dvojitý tým a vrátí se zpět do ofenzivní hry před dokončením přihrávky. Toto je nejefektivnější obrana proti padnutí a nejlepší způsob, jak ji porazit, je rychlé a efektivní provedení.
 • Pokud velký muž nastaví „líný výběr“, bránící se stráž ho jednoduše přejde.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Mnoho strážců nechce trsátka. Mohou volat po vyjasnění izolační hry. I když je to obecně špatný nápad, strážný kontroluje míč. Nemá cenu bojovat.
 • Pick and rolls jsou obtížné a je nejlepší to provést s někým, s kým často hrajete.
reklama

Populární Problémy

Jak se starat o kotě se zlomenou nohou. Koťata jsou roztomilé a mazlivé svazky zvědavé energie. Někdy ale tato energie a zvědavost mohou vést k tomu, že vám zlomená noha spadne, napadne vás jiné zvíře nebo dojde ke srážce ...

Zatímco zápasnické boty lze čistit technikami a nástroji podobnými těm, které se používají pro tenisky, basketbalové boty a další sportovní obuv, měli byste mít na paměti několik zvláštních úvah. Například, protože dobré wrestlingové boty ...

A znovu se objevil starý rozhovor s Novakem Djokovičem, kde vyjádřil obdiv jak Rogerovi Federerovi, tak Samprasovi. Tehdy sedmnáctiletý také mluvil o Marii Šarapovové a jeho oblíbených tenisových vzpomínkách.

Pět nejlepších tenisových párů

Hvězda NHL Lars Eller se nedávno setkala s Rafaelem Nadalem během Citi Open 2021 ve Washingtonu a darovala Španělovi dres Washington Capitals se jménem Mallorcan a č.

Zde budete vědět o 10 nejlepších tenisových šatech.