Jak se motivovat k pravidelnému běhu

Ať už jste právě začali běhat, nebo jste zkušení běžci, někdy nastane situace, kdy vám chybí motivace se tam dostat a cvičit, a to navzdory výhodám, které to přináší. Tento článek navrhuje řadu způsobů, jak vrátit nadšení, ulehčit mu a zajistit, abyste zůstali motivovaní pravidelně běhat.

Metoda 1 ze 3: Motivace (pro začátečníky)

 1. Obrázek s názvem Motivujte se k pravidelnému běhu Krok 1

  1 Začněte pomalu. Většina začátečníků se snaží jít příliš dlouho nebo příliš tvrdě; toto je chyba. Nakonec budete příliš bolaví (nějaká bolestivost je na začátku jakékoli nové činnosti normální) nebo ještě hůř, zraněni.
 2. Obrázek s názvem Motivujte se k pravidelnému běhu Krok 2

  2 Zvyšte své cvičení v průběhu času. Pokud nejste ve formě, a zvláště pokud máte nadváhu (20 a více liber), začněte chodit 20–30 minut, několikrát týdně. Po několika týdnech začněte prodlužovat intervaly chůze - rychlou chůzi na minutu nebo dvě, pak na minutu pomalu a opakujte.
 3. Obrázek s názvem Motivujte se k pravidelnému běhu Krok 3

  3 Začněte běhat. Pokud máte pocit, že jste na běhání připraveni, nebo jste alespoň měsíc prováděli výše uvedenou chůzi a jste připraveni začlenit běh, začněte běháním. To se zahřívá chůzí po dobu 5–10 minut, poté zhruba minutu běhání, střídavě s chůzí, odpočinkem.
 4. Obrázek s názvem Motivujte se k pravidelnému běhu Krok 4

  4 Zvýšení na běh. Pokud si myslíte, že můžete běhat bez chůze, udělejte to nejprve na krátkou dobu - 10 minut, pak 12, pak 15 atd. Každých 2–3 běhy přidejte nějaký čas, ale nepřidávejte příliš rychle vzdálenost. A zatím nepřidávejte rychlejší tempo.
 5. Obrázek s názvem Motivujte se k pravidelnému běhu Krok 5

  5 Všimněte si své zvýšené výdrže. Pamatujte, že klíčovou zásadou je toto: vaše tělo se přizpůsobí, pokud mu dáte čas. Začněte pomalu, nechte své tělo, aby se tomu přizpůsobilo, pak postupně postupně přidávejte čas. Později, když jste zvyklí běhat (po několika měsících), můžete přidat na intenzitě.
 6. Obrázek s názvem Motivujte se k pravidelnému běhu Krok 6

  6 Zmírněte své odhodlání. Přijměte, že budete v pokušení tuto radu ignorovat a být ambicióznější. Ale neignorujte to; budete mít s běháním za jeho dodržováním mnohem lepší zkušenosti. Ještě lépe, pokud si uděláte čas na vybudování své výdrže, budete se svým pokrokem spokojeni a budete se s větší pravděpodobností držet. reklama

Metoda 2 ze 3: Zůstat motivován

 1. Obrázek s názvem Motivujte se k pravidelnému běhu Krok 7

  1 Získejte běžícího partnera. Najděte si někoho úžasného, ​​s kým byste si mohli popovídat, abyste se mohli na společné běhy opravdu těšit. Pomáhá také najít někoho, kdo je spolehlivý a že se probudíte a vyrazíte včas ven, abyste se s ním setkali; nestoupáte si na svého běžeckého partnera! Najděte si někoho, s kým se setkáte, a jen málokdy vám uteče běh.
 2. Obrázek s názvem Motivujte se k pravidelnému běhu Krok 8

  2 Udělejte ze svého cvičení návyk. Stačí si zašněrovat boty a vyjít ze dveří. To je vše, co musíte udělat. Tajemství je, že utečete, jakmile vyjdete ze dveří. Nemusíte běhat dlouho, ale pokud budete běhat trochu, budete si i nadále budovat návyk.
 3. Obrázek s názvem Motivujte se k pravidelnému běhu Krok 9

  3 Soustřeďte se na požitek z běhu. Nezaměřujte se na to, jak je to těžké, nebo to nikdy nebudete dělat dál. Při běhu myslete na krásu okolí. Užijte si klid a samotu nebo konverzaci, pokud máte běžícího partnera. Použijte jej k rozjímání, ke zmírnění stresu, k uvolnění. ODBORNÁ TIP

  Tyler Courville

  Profesionální běžec Tyler Courville je ambasadorem značky Salomon Running. Má za sebou 10 ultra a horských závodů napříč Spojenými státy a Nepálem a vyhrál 2018 Crystal Mountain Marathon. Tyler Courville
  Profesionální běžec

  Použijte své běhy jako čas k ocenění přírody. Tyler Courville, ultra a horský běžec, nám říká: „Zjistil jsem, že se do tohoto meditativního stavu dostávám aktem samotného běhu - kdy dlouho poslouchám svůj dech a své kroky a můj mozek se jen uklidňuje . Když pak mám krásný okamžik, jako když sleduji, jak slunce vychází v mlze, připadá mi to desetkrát zvláštnější, protože moje mysl je právě na dobrém místě. “

  reklama

Metoda 3 ze 3: Uvažujeme o nějakém silovém tréninku

 1. Obrázek s názvem Motivujte se k pravidelnému běhu Krok 10

  1 Zamyslete se nad tím, jak své cvičení posunout o krok dále. U běhu se nemusíte zastavit. Přemýšlejte o přidání silového tréninku ve dnech, kdy neběžíte.
 2. Obrázek s názvem Motivujte se k pravidelnému běhu Krok 11

  2 Běhejte třikrát až čtyřikrát týdně. Nejen, že je důležité udělat si zhruba 15 minut po běhu strečink, je také dobré se před během protáhnout, uvolnit se. To je zvláště důležité, pokud jste přešli na běh na dálku.
 3. Obrázek s názvem Motivujte se k pravidelnému běhu Krok 12

  3 Přidejte silový trénink. To může pomoci vybudovat svaly nohou a střední části. Podívejte se na následující cvičení:
  • Dřep na jedné noze
  • Vyvážení jedné nohy
  • Protahování
  • Cvičení na stavbu glutetů
  • Zaměřte se na lýtka a čtyřkolky
  • Základní cvičení.


 4. Obrázek s názvem Motivujte se k pravidelnému běhu Krok 13

  4 Dělejte si také přestávky. Odměňte se za dosažení milníků. Přidaný silový trénink zlepší váš běžecký zážitek ze dne na den. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Pořiďte si monitor srdečního tepu, který vám ukáže váš pokrok. Brzy se na tom stanete závislými. Také vám to připomíná, že přestože to cítíte, nezemřete.
 • Aktualizujte seznam skladeb na svém iPodu skladbami, které vás motivují. Pokud víte, že vás cvičení začne unavovat asi po 15 minutách, ujistěte se, že zhruba v tuto dobu máte naplánovanou „silovou“ píseň, která vám zvedne náladu a rozesměje se.
 • Zkuste každý den chodit po jinou dobu. Začněte prvním dnem 20 minut chůze. Zkuste následující den 30 minut chůze a pokračujte v takovém pokroku. Takto to budete mít mnohem jednodušší.
 • Pokud chcete, zkuste začít pomalu, jak je popsáno výše. Získejte partnera, se kterým rádi strávíte nějaký čas. Běh je velmi příjemný a můžete si při něm skvěle popovídat, protože se zlepšuje vaše výdrž.
 • Pokud to opravdu nesnášíte, nedělejte to. Místo toho si najděte činnost, která vás opravdu baví, jako je jízda na kole nebo plavání nebo jóga, turistika nebo tenis nebo cokoli, co vám vyhovuje.

reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Kvalitní běžecké boty
 • Prodyšný oděv
 • MP3 přehrávač (volitelně)
 • Kamarád
 • Pravidelná rutina nebo trasa

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat Texans vs Jets online bez kabelu

Dominic Thiem prohrál se Sebastianem Ofnerem 7-6, 6-7, 6-4. Mistrovství světa č. 163 přežilo Dominika Thiema v zápase, jehož dokončení trvalo téměř tři hodiny.

Zde je vše, co potřebujete vědět o tom, kde můžete ve čtvrtek sledovat 1. kolo mistrovství PGA mistrovství Tigera Woodse.

Jak se dostat do Yellowstonského národního parku. Yellowstone je jedním z největších a nejkrásnějších parků na světě a je domovem nekonečné řady divočiny a divoké zvěře. Park s více než 2 miliony akrů má majestátní vrcholy, obrovské ...