Jak opravit pískavé boty

Pískající boty mohou být nepříjemné pro vás i pro vaše blízké. Pískání může být způsobeno výrobními chybami, opotřebením nebo vlhkostí zachycenou v obuvi. Existuje mnoho domácích prostředků na opravu obuvi, ale pokud problém spočívá ve vnitřní součásti, budete muset vzít boty ševci.

Metoda 1 ze 3: Zkoušení snadných oprav

 1. Obrázek s názvem Rozšíření kožených bot Krok 11

  1 Najděte problém. Procházejte se tam a zpět s botami, poté kolébejte nohama dopředu a dozadu a poté zleva doprava. Když najdete pohyb, který způsobuje skřípání, podívejte se na části boty, které se během tohoto pohybu ohýbají.
  • Zkuste mít přítele přikrčeného u podlahy a při chůzi pozorně poslouchejte.


 2. 2 Posypeme práškem. Jakmile víte, která část boty skřípe, posypte tuto oblast dětským práškem, kukuřičným škrobem nebo práškem do pečiva. Absorbuje hlučnou vlhkost a sníží hluk ze dvou třecích částí boty. Zde je několik běžných problémových oblastí a jejich řešení:
  • Pokud vnitřek boty skřípe, zvedněte vložky a posypte pudr podél vnitřního švu. Pokud jsou vaše vložky neodnímatelné, vetřete prášek do okraje základny obuvi.
  • Pokud jazyk skřípne, pudrujte jazyk boty pod tkaničky.
  • Pokud základna boty skřípe, pravděpodobně jsou vzduchové polštáře. Vmasírujte prášek do základny ve švu nebo vzduchové bublině.
  reklama
 1. 1 Tampón s WD40 nebo silikonovým sprejem. Ty jsou při odstraňování skřípání účinnější než kožený kondicionér, ale vyžadují pečlivou aplikaci, aby nedošlo k poškození. Nastříkejte jedno z těchto lubrikantů na vatový tampon nebo vatový tampon. Vetřete jej do vnějšího švu boty, pracujte podél pískající oblasti nebo celého jejího obrysu.
  • Nepoužívejte na semiš materiály na bázi oleje, jinak by mohlo dojít k zničení fuzzy šlofíku.
 2. Obrázek s názvem Spit Shine Shoes Krok 7

  2 Potřete koženým kondicionérem. Pokud používáte kožené boty, udržujte je namazané třením v koženém kondicionéru a obroušením suchým hadříkem. Ujistěte se, že jste si koupili semišový kondicionér na semišové boty, ne univerzální kožený kondicionér. reklama

Metoda 2 ze 3: Oprava vytrvale pískající boty

 1. Obrázek s názvem Oprava pískavých bot Krok 5

  1 Před vyzkoušením těchto metod si přečtěte zásady vrácení. Pokud se pokoušíte opravit novou obuv, může být skřípání výrobní vadou, kvůli které máte nárok na vrácení peněz nebo výměnu. Použití lepidla nebo jiného odolného materiálu může vést ke ztrátě záruky.
 2. Obrázek s názvem Fix Squeaky Shoes Krok 6

  2 Zkuste sedlové mýdlo. Sedlové mýdlo je kontroverzní mezi majiteli jemných kožených bot. Někteří tvrdí, že způsobuje vysychání kůže, zatímco jiní ji považují za neškodnou. Pokud jste ochotni podstoupit toto riziko, naneste na problémovou oblast v malých množstvích sedlové mýdlo a očistěte suchým hadříkem. To může být zvláště účinné u skřípavého jazyka.
  • Na semiš nikdy nepoužívejte sedlové mýdlo.
 3. Obrázek s názvem Fix Squeaky Shoes Krok 7

  3 Lepidlo na uvolněných podpatcích. To by mělo pouze proveďte, pokud žádná z výše uvedených „snadných oprav“ nefunguje, protože přebytečné lepidlo může boty snadno poškodit nebo znečistit. Pokud je pata boty uvolněná, znovu ji pevně přišroubujte malým lepidlem nebo gumovým cementem a několik sekund přitlačujte, dokud lepidlo nezačne chytat.
  • Na uretanové obuvi to fungovat nebude.
  • Vezměte raději drahé vysoké podpatky do opravny obuvi, abyste předešli riziku poškození.
 4. 4 Naplňte poškozené podrážky silikonovým tmelem. Kupte si tubu ze silikonového těsnicího materiálu se ždímacím víčkem nebo specializovaný silikonový výrobek na opravu obuvi. Vsuňte trysku trubice do otevřeného prostoru mezi botou a podrážkou a pomalu ji stříkejte, dokud se prázdnota nezaplní. Uchyťte botu gumovými pásky, závažími nebo hardwarovými svorkami a nechte přes noc zaschnout.
 5. Obrázek s názvem Fix Squeaky Shoes Krok 9

  5 Vezměte boty do opravny. Vezměte boty do švec nebo opravny a požádejte o radu nebo najměte někoho, kdo vám to opraví. Asi polovina pískavých bot skřípne kvůli uvolněnému dříku uvnitř boty nebo kvůli jinému problému, který by měl být ponechán na profesionálovi. reklama

Metoda 3 ze 3: Sušení mokrých bot

 1. 1 Zkontrolujte příčinu skřípání v mokrých botách. Mnoho bot skřípe jen za mokra. Někdy je to jen zvuk vydávaný gumovými podrážkami na linoleu, tvrdém dřevě nebo jiných hladkých podlahových materiálech. Jiné boty nabobtnají nebo se u nich za mokra vyvinou strukturální problémy, které způsobují skřípání, a ty lze vyřešit jinými metodami na této stránce. Ať tak či onak, metody sušení v této části vás naučí sušit boty rychle a efektivně, aniž by došlo k poškození obuvi.
 2. 2 Vyjměte vložky. Pokud máte boty vyjímatelné vložky, vyjměte je a sušte samostatně, aby se proces urychlil.
 3. Obrázek s názvem Fix Squeaky Shoes Krok 12

  3 Naplňte boty novinami. Vyhoďte suchý papír a vložte jej do boty. Pro maximální savost zatlačte první kus úplně do špičky.
 4. Obrázek s názvem Oprava pískavých bot Krok 13

  4 Pokud je to možné, použijte strom z cedrového dřeva. 'Strom obuvi' je rozvětvený předmět vložený do boty místo novin, který má udržovat tvar boty, zatímco schne. Zvláště účinný je botový strom z cedru, protože dřevo bude z boty odvádět vlhkost.
 5. Obrázek s názvem Fix Squeaky Shoes Krok 14

  5 Nechte na boku při pokojové teplotě. Položte botu na bok nebo ji opřete o zeď, aby byla podrážka boty během sušení vystavena vzduchu. Sušte v teplé místnosti, ale ne vedle zdrojů tepla. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mám si vzít boty Brooks do obchodu, pokud pískají, nebo mám použít dětský pudr nebo WD40 s vatou, nebo nějakou jinou metodu? Nejprve vyzkoušejte dětský pudr a vatové tamponky, a pokud to nefunguje, vezměte je do obchodu.
 • Otázka Jak mohu opravit vrzající žabky? Chcete -li opravit vrzající žabky, musíte na ně dát máslo nebo olej. Trochu vám to bude připadat nepříjemné, ale zvyknete si, jak to schne a absorbuje se.
 • Otázka Co je hlučná vlhkost? Byl to autorův způsob, jak říci, že vlhkost je často viníkem hlučných bot. Přepsáno: „To bude absorbovat vlhkost, což je běžná příčina hluku, a sníží hluk ze dvou částí boty, které se třou o sebe.“
 • Otázka A co pískavé sandály Birkenstock? Všichni skřípou. Mám pár už tři roky a celou dobu to skřípalo. Jen to překonej. Nešikovnost skřípání v tiché místnosti se pro vás nakonec stane normální věcí.
Nezodpovězené otázky
 • Jak opravím skřípavé ucpávky?
 • Jak vyčistím prášek po nanesení na jazyk boty?
 • Jak zastavím skřípění semišových bot?
 • Proč mi při ortopedii skřípou boty?
 • Jak mohu opravit své skřípavé skluzavky na botách?
Zobrazit více nezodpovězených otázek Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud jsou vaše pískavé boty nové, můžete je vrátit do obchodu za účelem vrácení peněz nebo opravy zdarma.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Sušení mokrých bot silným zdrojem tepla může způsobit deformaci a poškození.
reklama

Populární Problémy

Lidé nejsou všichni stejní. Ne všichni vypadáme stejně, jednáme stejně, máme stejné schopnosti nebo máme stejné náboženství nebo hodnoty. Někteří lidé mohou snadno chodit, vidět, mluvit a slyšet, zatímco jiní s těmito věcmi potřebují pomoc nebo ...

Už jste si někdy koupili nový pár bot, abyste zjistili, že vám zabíjejí nohy? Neber je zpět. Lze je opravit jednoduše tak, že je rozbijete. Ve skutečnosti je neporušíte, ale zvyknete si na své | nohy. Tady jsou...

Pokud nebudou přítomni Novak Djokovič a Andy Murray, kdo převezme plášť v Miami?

Ptačí hovno vypadá hrubě a je také kyselé, což znamená, že může skutečně poškodit povrchy, na kterých sedí příliš dlouho. Naštěstí rychlé vyčištění zabrání jakýmkoli problémům a není těžké to udělat s trochou loketního tuku. Vložili jsme ...

Pohled na hlavní body Miami Open 2019, kterou Roger Federer vyhrál ve finále nad Johnem Isnerem.