Australian Open 2020: 3 rekordy Djokovič dosáhl ziskem titulu

Djokovič porazil Thiema a zvedl rekordní 8. titul z Australian Open

Djokovič porazil Thiema a zvedl rekordní 8. titul z Australian Open

Obhájce titulu Novak Djokovic byl dotlačen na pokraj inspirovaným Dominicem Thiemem, ale Srb kopl hluboko, aby převrátil deficit dvou setů na jeden a prodloužil tak svůj perfektní rekord v posledních dvou kolech Australian Open na působivých 16: 0.

Bylo to Djokovičovo první na Australian Open ze dvou sad na jednu dolů, protože se zotavil z podobného deficitu proti Andy Murrayovi v semifinále 2012, když se Thiem připojil k Tonymu Roche, Ivanu Lendlovi, Goranovi Ivanisevičovi a Andy Murrayovi jako jediným hráčům, kteří ztratili první tři Grandslamové finále.

Djokovič už prolomil novou půdu na Australian Open 2020 před finále, protože jeho semifinálová výhra nad Rogerem Federerem pomohla Srbovi rozbít remízu s Royem Emersonem, Jackem Crawfordem a Federerem (7 za kus) ve většině finále na turnaji. Po odchodu špičkového nasazeného Rafaela Nadala ve čtvrtfinále ho Djokovičův triumf titulu vrací na místo numero uno ve světovém žebříčku - místo, které naposledy obsadil na 2019 Paris -Bercy Masters.

at & t tv nyní roku

Ziskem 17. grandslamového titulu singlu se Djokovič stěhuje do 3 titulů všech dob rekordman Federer. Srb také dosáhl následujícího triumfu v rekordně dlouhém 8. ročníku v Melbourne Parku.

#1: Vyrovnává se s Federerem u většiny grandslamových titulů na tvrdém hřišti

Novak Djokovic na Australian Open 2020

Novak Djokovic na Australian Open 2020

Poražením Thiema ve finále Australian Open 2020 získal Djokovič na turnaji rekordní 8. titul, ve kterém získal Federer (11) většinu titulů z tvrdého dvora v otevřené éře.

jak udržet skóre v tenise pro začátečníky

Zatímco Federer získal 6 titulů na Australian Open a 5 na US Open, Djokovič jich má 8 na Australian Open a 3 na US Open.

Djokovič získal 8 titulů na Australian Open v letech 2008, 2011-13, 2015-16 a 2019-20, zatímco na US Open Srb triumfoval v letech 2011, 2015 a 2018.

#2: První hráč v otevřené éře, který vyhrál grandslamový titul za 3 různá desetiletí

2020 Australian Open Muži

Mediální příležitost Pánské trofeje Australian Open 2020

zápas set tenisových her

Díky Djokovičově vítězství na Australian Open 2020 je dvaatřicetiletý Srb prvním hráčem v otevřené éře, který vyhrál grandslamové dvouhry mužů ve třech různých desetiletích.

Zatímco Ken Rosewall je prvním hráčem, který dosáhl tohoto úspěchu, 4 tituly Australanů v 50. dekádě přišly v amatérské éře, kdy profesionálové nesměli soutěžit.

Sedmnáctinásobný grandslamový šampion získal 1 hlavní titul v desetiletí 2000 (2008 Australian Open), 15 v desetiletí 2010 (6 Australian Open, 1 Roland Garros, 5 Wimbledon, 3 US Open) a 1 v desetiletí 2020.

stolní tenis čínský grip

Mohlo by se vám také líbit:

3 záznamy čekají na Djokoviče na Australian Open 2020.

#3: První hráč v otevřené éře, který vyhrál vícenásobné 5setové finále Australian Open

Novák Djokovic

Novák Djokovic

Finále Australian Open 2020 mezi Djokovičem a Thiemem je pouze 7. zápasem o titul na turnaji v otevřené éře, který zvládne vzdálenost.

Djokovič se připojil k Patu Cashovi, Nadalovi a Federerovi jako jediní hráči, kteří se objevili ve vícenásobném 5setovém finále Australian Open. Ale na rozdíl od Cashe (prohrál 1987-88), Nadala (vyhrál 2009, prohrál 2012) a Federer (prohrál 2009, vyhrál 2018) je Djokovič jediným hráčem mezi kvartetem, který triumfoval ve více než jednom finále pěti setů v Austrálii Otevřeno.

Ve svém prvním takovém finále na prvním grandslamovém turnaji v tenisovém kalendáři porazil Djokovič Nadala v zápase o titul 2012, který se ukázal být nejdelším finále mužské dvouhry v otevřené éře. O 8 let později proti Thiemovi vyhrál Djokovič své druhé pětisetové finále Australian Open.

Mohlo by se vám také líbit:

5 unikátních faktů o finále Australian Open.

Populární Problémy

Co by mohlo být nejlepší hrou 11. týdne, Packers se v neděli odpoledne vydají na hříbata. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos ze hry bez kabelu.

Chcete -li ve hře eliminovat dvojité chyby, můžete postupovat podle těchto jednoduchých kroků.

Jak nabrat tuk na pažích. Pro některé lidi může být přibírání na váze obtížné. Můžete se obávat, že vaše nízká tělesná hmotnost ovlivňuje vaše zdraví, nebo jen chcete změnit svůj vzhled. Může být obzvláště těžké pokusit se přibrat na váze ...

Ohlédnutí za všemi výhrami Federera na Australian Open, počínaje rokem 2004.

Ve čtvrtek se Nevada a Nebraska setkají v Classic Golden Window. Pokud nemáte Big Ten Network, můžete hru sledovat online zdarma.

Roger Federer byl nedávno zařazen do nejlépe placeného sportovce na světě, ale v seznamu celebrit je vzdálená třetina. Kylie Jenner, nejbohatší celebrita na světě, loni vydělala půl miliardy - více než celkové Federerovo čisté jmění.