Jak získat obchodní licenci

Aby vaše firma mohla legálně fungovat, musí mít licenci. Předpisy se liší, takže je velmi důležité porozumět licenčním pravidlům, kde se vaše firma nachází - nedodržení může mít vážné důsledky. Naštěstí získání živnostenského oprávnění není ani příliš nákladné, ani časově náročné.

Část 1 ze 2: Znalost místních požadavků

 1. Obrázek s názvem Získání obchodní licence Krok 1

  1 Zjistěte, kde získat licenci k podnikání. Budete muset získat licenci od města, ve kterém plánujete provozovat svou firmu. Ať už budete pronajímat kancelářské prostory nebo provozovat svoji firmu z domova, budete potřebovat licenci v místě, kde se nachází adresa vaší firmy.
  • Každé město má databázi se seznamem adres, které spadají do dané obce. Vyhledejte online název svého města + licenci k podnikání a najděte správnou webovou stránku.
  • Správné informace můžete také najít na webových stránkách US Small Business Administration (SBA). Ať už s podnikáním teprve začínáte, nebo zakládáte nový podnik, SBA má spoustu informací, nejen o pravidlech a předpisech, ale o všem, od pojmenování firmy až po získání financování. Jejich stránka o povoleních nabízí informace o tom, kde získat licenci, s podrobnostmi specifickými pro vaši oblast a odvětví.


 2. Obrázek s názvem Získání obchodní licence Krok 2

  2 Znáte svůj obchodní kód. Různé typy podnikání mají různé kódy a tyto informace budete potřebovat k získání licence. Různé kódy budou vyžadovat specifické aplikační procesy a každé město má svůj vlastní soubor požadavků. Možná nebudete potřebovat nic jiného než jednoduché předpokládané obchodní jméno (často nazývané DBA), nebo budete chtít založit společnost. Ať už hledáte cokoli, vaše město na to nepochybně bude mít formu. Informace naleznete na webu s licencí pro podnikání ve vašem městě.
  • Pokud používáte web SBA, budete muset vyhledat svou státní agenturu a zúžit svou polohu podle města nebo kraje. Může vám být předložen seznam odkazů a informací důležitých pro získání licencí a registrací, které potřebujete k provozování prakticky jakéhokoli druhu podnikání.
 3. Obrázek s názvem Získání obchodní licence Krok 3

  3 Vyhledejte formuláře, které budete muset vyplnit. Ať už přejdete přímo na web svého města nebo použijete SBA jako zdroj, zobrazí se vám rozsáhlý seznam typů podnikatelských subjektů pro váš stát. Najděte ten, který nejvíce odpovídá vašim potřebám.
  • Chcete -li formuláře získat, můžete si je buď stáhnout z webu, nebo jít na radnici a vyzvednout si je osobně.
  • Kromě základních formulářů pro získání živnostenského oprávnění možná budete muset vyplnit další formuláře a požádat o povolení specifická pro vaši situaci. Pokud například provozujete svoji firmu z domova, plánujete přestavbu svého stavebního prostoru, plánujete používat nebezpečné materiály, plánujete prodej potravin atd., Budete se muset ujistit, že získáte potřebná povolení.
  • Postupujte podle odkazů na svůj formulář a přečtěte si všechny důležité informace, které mohou být na cestě uvedeny - včetně popisů, poplatků, požadavků atd.
 4. Obrázek s názvem Získání obchodní licence Krok 4

  4 Vyplňte formuláře. Můžete to provést online nebo vytisknout formuláře a vyplnit je ručně. Některé státy upravují provádění těchto funkcí přímo online, ale obecně budou vyžadovat, abyste si před tím vytvořili účet. Obecně budete požádáni o poskytnutí následujících informací o vaší firmě, kromě dalších informací specifických pro typ podnikání, které provozujete:
  • Typ podnikání
  • Obchodní adresa
  • Jméno majitele firmy
  • Kontaktní informace
  • Federální identifikační číslo
  • Počet zaměstnanců
  reklama

Část 2 ze 2: Získání licence

 1. Obrázek s názvem Získání obchodní licence Krok 5

  1 Zašlete své formuláře. Pomocí online formulářů nebo americké pošty odešlete své formuláře na finanční oddělení města. Web vašeho města bude obsahovat správné kontaktní údaje pro odeslání formuláře.
 2. Obrázek s názvem Získání obchodní licence Krok 6

  2 Zaplaťte registrační poplatek. Každé město má své vlastní požadavky týkající se poplatku za podání, který je součástí vaší obchodní licence. Obvykle se pohybuje od 50 do 400 USD nebo více, v závislosti na tom, jaký typ podnikání provozujete. Může se také účtovat další poplatek za zpracování ve výši 25 USD.
 3. Obrázek s názvem Získání obchodní licence Krok 7

  3 Počkejte na obdržení licence. Doba potřebná ke zpracování vaší licence se bude lišit v závislosti na typu obchodního subjektu, který vytváříte. Například DBA může trvat jen několik dní, zatímco společnost může trvat až 2 týdny. Každý stát se bude lišit.
  • Možná budete muset vyzvednout licenci osobně a poskytnout identifikaci, abyste dokázali, že jste vlastníkem firmy.
  • Pokud město již nemá vaše otisky prstů, bude možná nutné získat otisky prstů.
 4. Obrázek s názvem Získání obchodní licence Krok 8

  4 Dodržujte nařízení, která se týkají vašeho podnikání. Jakmile zahájíte provoz, je důležité dodržovat pravidla stanovená vaším městem pro typ podnikání, které provozujete. Pokud jste si například otevřeli restauraci, zajistěte si požadovaná povolení, licenci na alkohol a zdravotní prohlídky. Také budete muset obnovit svou podnikatelskou licenci podle zákonů vašeho města.
  • V některých městech budete muset v místě svého podnikání zobrazit svoji obchodní licenci.
  • Jakékoli zásadní změny skutečností ve vaší žádosti o licenci k podnikání budete muset neprodleně nahlásit.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaké licence potřebuji k provádění zvláštních prací? Nejvhodnější by byla licence kutila. Zeptejte se na místním finančním úřadě.
 • Otázka Musím získat vysokoškolské vzdělání, abych mohl získat živnostenské oprávnění? Ne, postupujte podle kroků v článku. Není vyžadován žádný titul.
 • Otázka Kolik stojí obchodní licence? Stát může účtovat obecný licenční poplatek podnikům, které nejsou osvobozeny od státních licenčních požadavků na podnikání. Například v září 2010 si stát Aljaška účtuje 50 USD za obecnou obchodní licenci trvající jeden nebo dva roky. Stát Nevada si za licenci k podnikání účtuje 200 USD.
 • Otázka Jak získám povolení pro restauraci? Přejděte na radnici a vyžádejte si informace od povolovacího úřadu.
 • Otázka Mohu mít živnostenské oprávnění s trestným činem? Ano, neexistují žádné zákazy proti zločincům, podmínkám nebo jiným typům nebo omezení otevření legálního podnikání. Jediným omezením při otevírání jakéhokoli legálního podnikání v USA je, že musíte být legálním rezidentem (zelená karta nebo občan) USA nebo prohlásit, že jste cizinec, který se pokouší podnikat v USA (a spousta dalších papírování ).
 • Otázka Začínám s úklidem a rozdávám letáky. Nemám žádné zaměstnance, jen já pro začátek. Nemám kancelář. Mohu jako živnostník použít svoji domovskou adresu? Absolutně. Pokud provozujete svou firmu mimo dům, je vaše adresa domova v pořádku.
 • Otázka Kde získám licenční číslo pro zahájení podnikání s ořezáváním stromů? Kontaktujte obchodní oddělení ve vašem městě.
 • Otázka Jak získám licenci k provozování vozíku v rohlíku? Obraťte se na radnici ve vašem okolí o radu.
 • Otázka Co znamená daňové číslo státu Alabama? Jako fyzická osoba je daňovým identifikačním číslem obvykle vaše SS#, když podáváte své daně. Alabama udává čísla EIN registrovaným firmám nebo provozovatelům využívajícím podnikání v obchodě. U akcií v danové době byste měli být v pořádku pomocí SS#.
 • Otázka Kolik let potřebuji k získání živnostenského oprávnění na bar a gril? V Americe vám musí být 21 nebo více let, protože toto je zákonný věk pro pití a podávání alkoholu, i když se to může lišit podle státu.

Populární Problémy

Jak zastavit kousací zvyk králíka. Králíci mohou být láskyplná stvoření, ale strach nebo agresivní instinkty mohou způsobit, že i ten nejsladší králík kousne. Pokud vychováváte králíka a máte problémy s chováním, možná jste ...

Jak zabránit tání zmrzliny v chladiči. Není nic lepšího, než vyrazit na pláž nebo do parku s chladičem plným lahůdek. Pokud je horký den, možná byste si chtěli vzít zmrzlinu, ale jak můžete zabránit jejímu tání? ...

Zde je kompletní průvodce, jak sledovat fotbalové zápasy Memphis Tigers online bez kabelu v roce 2020.

Novak Djokovič se v pondělí prohnal kolem Jana-Lennarda Struffa, aby postoupil do třetího kola olympijských her v Tokiu, kde narazí na Alejandra Davidoviče Fokinu.

Obléci si převlek upíra může být vzrušujícím únikem z vašeho každodenního života. Můžete předstírat, že máte sílu, rozvahu a vytříbenou osobnost, aniž byste se museli starat o negativa, jako upír ...