Jak zabalit

Efektivní a efektivní balení je umělecká forma. Vyžaduje nadhled, sebeovládání a velmi specializovanou sadu dovedností. Naštěstí se každý může naučit být mistrem balírny, pokud bude dodržovat několik jednoduchých pravidel a pokynů. Tento článek se bude zabývat takovými tématy souvisejícími s balením, jako je nutnost cestovat na lehko, výhody válcování oblečení před stohováním a výhody konzultace předpovědí počasí. Přečtěte si níže a dozvíte se více.Metoda 1 ze 3: Balící světlo

 1. 1 Příruční zavazadlo si vezměte pouze při cestování letecky. Pokud se můžete omezit na jednu příruční tašku a eliminovat potřebu odbavovat jakákoli zavazadla, ušetříte si svět času a starostí. Může to znít skličující-ale zkušení cestovatelé přísahají, že jedna malá taška poskytuje dostatek místa pro cestovní náležitosti, stačí omezit všechny nepodstatné položky.
  • Pokud se omezíte na příruční zavazadlo, proces cestování je mnohem jednodušší - na všechna letiště, která používáte, se dostanete mnohem rychleji a rychleji a užijete si pohodlí, že budete mít během letu všechny své cestovní náležitosti přímo po ruce. Vyhnete se také riziku vzniku poplatků za nadváhu odbavovacích zavazadel, zejména u menších místních leteckých společností.
  • Balení jedné malé tašky má také své výhody, jakmile dorazíte do cíle. Budete mnohem flexibilnější, pokud jde o přesun z místa na místo, což usnadní využití všech příležitostí nebo dobrodružství, které se vám naskytnou. Budete také vypadat jako méně snadný cíl pro kapsy a podvodníky.
 2. 2 Vytvořte si balicí list . Vytvořte si rozsáhlý seznam všech věcí, o kterých si myslíte, že byste na svou cestu mohli potřebovat. Zvažte oblečení, toaletní potřeby, léčivé potřeby, plavky, obchodní oblečení, outdoorové vybavení, zábavu, elektroniku a cokoli jiného, ​​co vás napadne. Pak zvažte tento seznam kritičtějším pohledem a opravdu se zamyslete nad tím, jaké položky skutečně jsou nezbytný pro vaši cestu a které jsou více „jen pro případ“. Škrtněte všechny nepodstatné položky, protože je nebudete brát s sebou.
  • Pamatujte si - pokud necestujete do Antarktidy, odlehlé oblasti, na ostrov Ascension, do saharské pouště nebo na jiné obzvláště vzdálené místo, téměř jistě si budete moci v případě nouze v místě určení zakoupit další potřebné položky .
  • Jakmile svůj seznam zboříte na úplné minimum, musíte slíbit, že se ho budete držet. Pokud se ze svého seznamu vůbec odchýlíte, věci se mohou vymknout kontrole a vy se nakonec pokusíte zabalit kuchyňský dřez.
  • I když si myslíte, že balením potápěčského vybavení ušetříte možné výdaje, zapomeňte na to. Obtížné tahání těžkého kufru nebude stát za to.
 3. 3 Získejte cestovní verze svých oblíbených toaletních potřeb. Letecké společnosti mají velmi přísné předpisy týkající se objemu tekutin, které si každý cestující může vzít s sebou na palubu. Pokud tedy zůstanete u příručního zavazadla, je nejlepší investovat do cestovních verzí vašich produktů „bez kterých nemůžete žít“. Šampony, zvlhčovače, zubní pasty a některé make-upy spadají do této kategorie. Umístěte tyto položky do průhledné plastové toaletní tašky nebo tašky na zip, abyste je mohli pohodlně vyčistit pomocí zabezpečení.
  • Uvědomte si, že většina leteckých společností dodržuje pravidlo 3-1-1. Lahve obsahující kapaliny musí mít 3,4 oz (100 ml) nebo méně, všechny se musí vejít do jednoho, 1 litru průhledného plastového sáčku a celkový objem tekutin obsažených v sáčku nesmí překročit 1 litr.
  • Relativně levně je také možné koupit prázdné plastové lahve na cesty, do kterých si můžete doma vytlačit své oblíbené produkty z jejich plné velikosti. Nezapomeňte každou láhev označit, abyste nebyli zmateni!
 4. 4 Sbalte si tolik oblečení, kolik si myslíte, že potřebujete, a pak jeden odečtěte. Lidé téměř vždy sbalí více oblečení, než nakonec nosí, takže ať už si myslíte, že budete potřebovat mnoho oblečení, sbalte méně. Přemýšlejte o tom, kolik dní budete pryč a jaké aktivity plánujete dělat, když jste tam. Rovněž zvažte, jaké bude počasí, až tam budete - pokud bylo počasí poslední měsíc pravidelně na 90 stupních, nebudete potřebovat více než jeden svetr.
  • Určitě budete mít některé věci na sobě vícekrát, takže přemýšlejte o oblečení, které můžete kombinovat. Například - ke každému jednému šortku, které si přinesete, sbalte dva nebo více svršků, které se k nim budou hodit, protože šortky nebudete muset měnit každý den.
  • Zabalte si oblečení, které lze přizpůsobit situaci - zkuste si sbalit jednoduché šaty, které lze ležérně nosit s plochými sandály a kloboukem proti slunci po celý den, nebo oblečené s podpatky, páskem a některými šperky na noc.
  • Zjistěte, zda je v blízkosti vašeho ubytování prádelna - pokud je nějaká na dosah, budete si moci prádlo vyprat, a tím se zvýší počet případů, kdy je můžete nosit!
  • Pamatujte, že to není konec světa, pokud si nakonec budete muset koupit pár levných triček nebo bundu do deště, když jste pryč - a je pravděpodobné, že to nebudete potřebovat. Při cestování na lehkou vzdálenost se vždy připravte na nejlepší scénář, ne na ten nejhorší.
 5. 5 Nikdy si neberte více než dva páry bot, pokud nechcete. Je rozumné potřebovat turistické boty, trenéry, denní obuv a večerní obuv. Boty jsou nejtěžší a nejobjemnější předměty, které si budete muset vzít s sebou na cesty, zkuste se tedy omezit na úplné minimum. Zejména ženám může být tento krok obtížný, vzhledem k jejich lásce mít perfektní obuv pro každou příležitost, ale zkuste se zamyslet nad tím, co je opravdu nutné.
  • Pokud se chystáte na akční sportovní dovolenou, stěží budete potřebovat pár vysokých podpatků. Malý, lehký pár hezkých bytů vás provede všemi situacemi, kdy se potřebujete trochu více obléknout, například v restauraci.
  • Pokud se chystáte na služební cestu, sbalte si vhodnou obuv na jakékoli schůzky, které si musíte vzít, spolu s pohodlnějším, ležérnějším párem, který si vezmete na cesty nebo během prostojů. Pokud chcete chodit do posilovny, nezapomeňte na své trenéry.
  • Nesbalte si běžecké boty, pokud nejste naprosto jistý že budete cvičit, když budete pryč. Pokud se chystáte na odpočinkovou a shovívavou dovolenou na slunné místo, opravdu vstanete každé ráno v 7 hodin ráno na běh 8 mil? Pokud odpověď není jednoznačné „ano“, běžecké boty zabírají cenný prostor.
 6. 6 Vše, co si můžete koupit, nechte v cílové destinaci doma. Věděli jste, že mají supermarkety v Evropě, Austrálii, Severní Americe, Jižní Americe a Africe? A lékárny? A obchody s módním oblečením? Jak již bylo zmíněno dříve, pokud cestujete na vnější Sibiř, je nepravděpodobné, že by bylo mnoho položek, které byste nenašli, ať jste kdekoli. Pokud tedy nejste zvlášť vybíraví na typ kondicionéru na vlasy nebo gel na holení, který potřebujete použít, nechte tyto položky doma a jen si je vyzvedněte, až se tam dostanete.
  • Nakupování za pochodu se může zdát jako zbytečný výdaj, ale pomůže vám výrazně snížit hmotnost a uvolnit místo v tašce navíc. Všechno je to o prioritách!
  • Pamatujte, že mnoho velkých značek je univerzálních - měli byste najít krém na holení Gillette, zubní pastu Colgate a kondicionér Pantene bez ohledu na to, kde na světě jste - nebo alespoň něco velmi podobného. Případně to můžete vidět jako příležitost vyzkoušet něco nového!
  • Pokud dojde k nejhoršímu a nemůžete najít konkrétní produkt, zeptejte se sami sebe, jak bez něj dokážou místní žít. Mají nějakou alternativu? Nebo je to jen zbytečné pohodlí? Cestování za světlem může vyžadovat určité oběti! Považujte to za dobrodružství.
 7. 7 Zabalte si jeden jazzový doplněk. Balení pouze jednoho všestranného příslušenství může dělat zázraky, pokud jde o balení světla. Ujistěte se, že bude ladit s co největším počtem vašich plánovaných outfitů a že bude sloužit určitému účelu. Například velká ozdobná šála může sloužit jako funky doplněk na krk, lze ji nosit místo vesty, pokud je přehozena kolem paží a ramen, může se proměnit v make-shift sarong na pláži, může být nosí se jako šátek na hlavu, který chrání vaši hlavu před sluncem, nebo může sloužit jako hezký pásek, pokud se nosí kolem pasu! reklama

Metoda 2 ze 3: Efektivní balení

 1. 1 Používejte kompresní vaky. Kompresní tašky jsou fantastické, pokud se prostě nevyhnete tomu, že si vezmete objemnější věci, jako je lyžařská výbava nebo těžké zimní kabáty. Kompresní balicí pytle fungují tak, že z vaku odstraní veškerý vzduch, takže předměty zabírají mnohem menší prostor než dříve. Mnoho značek vyrábí svou vlastní verzi kompresního balicího vaku, včetně sáčků Spacepak od Flight 001 a Space bagů od Ziploc.
 2. 2 Naučte se svazovat. Bundling je aktuální způsob balení de rigueur což skvěle využívá prostor a zabraňuje tomu, aby se oblečení nadměrně vrásnilo. To se provádí zabalením několika kusů oblečení těsně kolem centrálního předmětu, jako je organizérový sáček (samozřejmě naplněný více položkami), aby se vytvořil válcovitý svazek. Několik těchto svazků lze poté zabalit do relativně malého prostoru, což umožňuje velmi ekonomické balení.
  • Při použití metody svazování umístěte na vnitřní stranu svazku položky, které jsou nejvíce odolné proti vráskám, jako jsou džíny a bundy, a jemnější předměty náchylné k vráskám, jako jsou plátěné kalhoty a jemné úplety na vnější straně.
  • Zabalte každou položku jednotlivě, nikoli najednou, a ujistěte se, že je tkanina dostatečně napnutá, aby se nemačkala, ale ne tak pevně, aby natáhla materiál.
  • Jakmile dosáhnete dna své hromady oblečení, vložte svazek do tašky nebo kufru a pevně zabalte nebo pevně zajistěte popruhy na zavazování. Pokud není svazek před cestou řádně zajištěn, může se rozplést a vaše oblečení se pomačkat.
 3. 3 Neskládají. Jednoduše skládat oblečení a skládat ho na sebe není nejúčinnější způsob balení, bez ohledu na to, jak to dělala vaše matka. Složené oblečení zabírá spoustu místa a je náchylnější k pomačkání během přepravy. Držte se výše popsaných způsobů svazování nebo se alespoň snažte svinout oblečení tak, aby zabíralo méně místa.
 4. 4 Využijte prostor uvnitř obuvi k dalšímu uložení. Nezapomeňte na veškerý prázdný prostor uvnitř bot, který můžete použít k ukládání menších předmětů, jako jsou ponožky, spodní prádlo, šperky nebo cokoli jiného, ​​na co si vzpomenete. Při efektivním balení je důležité, abyste využili veškerý dostupný prostor.
  • Jakmile jsou boty zabaleny, položte je na dno tašky nebo podél okrajů kufru.
  • Pokud jsou trochu špinaví a nechcete, aby se dotýkali vašeho oblečení, zabalte každou botu nejprve pevně do igelitového sáčku.
 5. 5 Na dno dejte těžší předměty. Vždy ukládejte těžší předměty, jako jsou knihy, notebooky, boty nebo vysoušeče vlasů (ne že byste si je měli přinést, pokud jstecestovní světlo!)na dně tašky nebo kufru. Důvodem je, že jsou ve spodní části bezpečnější a je méně pravděpodobné, že se budou pohybovat během cestování. Navíc položení těžších předmětů na horní část tašky by zvýšilo šanci pomačkání prádla pod ním.
 6. 6 Navrch položte křehké nebo snadno pokrčené předměty. Položky jako obleky nebo jemné, snadno pokrčené šaty by měly být rozloženy naplocho v horní části kufru, pokud možno v ochranném sáčku na oděv. Poté by měly být odstraněny a zavěšeny, jakmile dorazíte do cíle.
  • Pokud se vám věci během cestování pomačkají, zavěste je do koupelny, zatímco se sprchujete. Pára z horké sprchy by měla pomoci jemně zpracovat veškeré záhyby, což eliminuje potřebu žehlení.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Inteligentní balení

 1. 1 Balte spíše vrstvy než objemné jednotlivé položky. Pokud si přesto nejste jisti povětrnostními podmínkami v cílové destinaci, zvažte raději zabalení vrstev než objemné položky „jen pro případ“, jako jsou dešťové bundy nebo džíny. Tímto způsobem můžete vrstvit nahoru nebo dolů podle toho, zda je horko nebo zima.
  • Můžete si například zabalit kombinaci triček s dlouhým a krátkým rukávem, které můžete nosit jednotlivě nebo se vrstvit, pokud je zima.
  • Nebo místo toho, abyste si vzali objemné džíny, zkuste si sbalit nějaké lehké, ale útulné legíny, které můžete nosit pod šaty a sukně.
 2. 2 Vložte své toaletní potřeby do vnější kapsy. Většina kufrů a tašek má vnější vnější kapsy, které jsou ideální pro uložení plastového sáčku obsahujícího vaše toaletní potřeby. Uložení tašky zde bude snadno přístupné, když procházíte zabezpečením - což je důležité, protože jej budete muset vyjmout z pouzdra pro screening.
  • Ponechání tašky zde také usnadní přístup k toaletním potřebám na cestách, což je skvělé, pokud se potřebujete během letu osvěžit.
  • Kromě toho je dobré mít kapaliny oddělené od zbytku kufru pro případ, že by se některá z nich během přepravy rozlila nebo praskla. Otevření tašky, abyste zjistili, že všechno vaše oblečení je pokryto lepivým sprchovým gelem, není nikdy zábava!
 3. 3 Cennosti nechte doma. Může být lákavé vzít si s sebou na cesty své drahé hodinky nebo diamantové šperky, zvláště pokud plánujete účast na nějaké luxusní večeři nebo speciálních událostech. Je však velmi snadné, že se takové položky během cestování ztratí, zlomí nebo ukradnou, takže byste se měli pokusit tyto věci bezpečně nechat doma. Nestojí to za to, abyste ztratili svůj zásnubní prsten někde ve Středomoří.
  • Zvažte nákup levných (a možná vodotěsných) hodinek jen na dovolenou. Chunky, bižuterie je skvělou volbou pro zkrášlení vašeho outfitu, aniž byste potřebovali drahé zlato a stříbro.
 4. 4 Podívejte se na počasí, než odjedete. Tento krok je docela zřejmý, ale nezapomeňte si vyhledat předpověď počasí ve vašem cíli, než odjedete. Pokud v Londýně prší, můžete si na příjezd přibalit malou skládací pláštěnku a deštník a opalovací krém nechat doma. A i když lze v určitých oblastech očekávat určité povětrnostní podmínky, pokud to není zaručeno, měli byste vždy provést dvojí kontrolu pro případ, že by na daném místě panovaly neobvykle horké nebo studené podmínky.
 5. 5 Být neutrální. Při plánování oblečení se snažte držet neutrálnějších barevných položek, které spolu dobře ladí, zvláště pokud cestujete služebně. Černé, hnědé a šedé barvy fungují dobře a nikdy nemůžete udělat chybu s ostrou bílou košilí nebo halenkou. Pokud se cítíte příliš nudně a neutrálně, můžete přidat popovou barvu s doplňky nebo jasnou kravatou.
 6. 6 Uvědomte si jakékoli zakázané položky. Vyhledejte si místní předpisy na letišti a získejte přesný seznam věcí, které vám nesmí přinášet příruční zavazadlo. Vědomí těchto omezení vám zabrání v tom, abyste si omylem zabalili něco jako žiletky nebo gelové svíčky, které by mohly během procesu prověřování spustit bezpečnostní kontrolu a způsobit vám zpoždění na cestách.
 7. 7 Zkontrolujte hmotnost. Než opustíte dům, ujistěte se, že si vážíte tašku, abyste se ujistili, že nepřekračuje váhová omezení letecké společnosti. Ačkoli některé letecké společnosti mohou být docela flexibilní, jiné vás s radostí zasáhnou přemrštěnými poplatky, pokud má taška dokonce kilovou nadváhu. Zkuste si dát pár liber volného místa, pokud je to možné, protože možná budete chtít tuto extra váhu zabalit suvenýry nebo dárky na cestě domů. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak si mám zabalit oblečení?Marty Stevens-Heebner, SMM-C, CPO
  Certifikovaný profesionální organizátor a vedoucí přesunu Marty Stevens-Heebner je certifikovaný profesionální organizátor (CPO) a zakladatel společnosti Clear Home Solutions, domácí organizace a vedoucí společnosti pro stěhování se sídlem v jižní Kalifornii. Marty je první certifikovaný Senior Move Manager (SMM-C) ve Spojených státech a je certifikovaným specialistou na stárnutí na místě (CAPS) prostřednictvím Národní asociace stavitelů domů. Je zvolenou prezidentkou a je ve správní radě Národní asociace vedoucích manažerů přesunů, členka Národní asociace profesionálních organizátorů a byla uznána jako Hoarding Specialist a ADHD Specialist prostřednictvím Institutu pro náročné dezorganizace.Marty Stevens-Heebner, SMM-C, CPOCertifikovaný profesionální organizátor a Senior Move Manager Expertní odpověď Pokud se snažíte ušetřit místo, zkuste si oblečení svinout místo skládání. Je také méně pravděpodobné, že se pomačkají.
 • Otázka Mohu si do tašky vzít domácí cukroví? Pokud kontrolujete tašku, ano. Pokud nesete, pak ne; vyhodí to, když projdete kontrolou.
 • Otázka Moje babička žije v Georgii a pracuje ve Wal-Martu. Jedeme v červenci Kolik párů oblečení si mám přinést? V Gruzii dostávám oblečení. Naik se pohybuje Záleží na tom, jak dlouho v Gruzii pobýváte. Měli byste však mít dostatek oblečení, které vydrží minimálně 5 dní.
 • Otázka Mohu dát léky do denního balení pilulek? Rose Martinsen Burrell Ano. Denní balení pilulek je skvělý způsob, jak sledovat své léky na cestách.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Před cestou se ujistěte, že je váš telefon, iPod, notebook, Kindle nebo jiná elektrická zařízení plně nabitá.
 1. Vložte své jméno, telefonní číslo, poštovní a e -mailovou adresu na štítek na kufříku - pak vám jej lze snadno vrátit, pokud bude špatně uveden.
 2. Pokud to vaše cestovní plány vyžadují, nezapomeňte na cestovní pas.
 • Noste v peněžence nějakou místní měnu.
 • Nezapomeňte přibalit všechny potřebné léky.
 • Noste nejtěžší boty na cestách, abyste nemuseli balit je.
 • Přineste všechny nabíječky a potřebné adaptéry.
 • Podívejte se na letištní předpisy ohledně omezení velikosti a hmotnosti zavazadel, příručních věcí a odbavených věcí.

reklama

Populární Problémy

Simona Halepová v úterý porazila Magdu Linetteovou 6: 4, 3: 6, 6: 1 v prvním kole turnaje Western & Southern Open 2021, aby zaregistrovala své první vítězství od května.

Jak vypadat dobře v šortkách. Když začne teplota stoupat, je nošení krátkých kalhot jednoduchým způsobem, jak se ochladit. Bohužel mnoho lidí má sebevědomí a vyhýbá se nošení šortek. Pokud se zdráháte nasadit pár, můžete si postavit ...Pohled na 3 Djokovičovy historické rekordy na prvním letošním turnaji Masters 1000.

Abscesy jsou bolestivé, zanícené hrbolky naplněné hnisem, které jsou způsobeny bakteriálními infekcemi. Absces, kterému se také říká var, můžete dostat kdekoli na vašem těle. Https://www.emedicinehealth.com/abscess/article_em.htm Nějaká menší kůže ...

Jak přirozeně léčit revmatoidní artritidu. Pokud trpíte revmatoidní artritidou, pravděpodobně zkusíte cokoli, co vám pomůže s bolestí a otoky. Možná budete schopni léčit svou revmatoidní artritidu přirozeně pomocí doplňků, ...Zde je návod, jak streamovat Penny Dreadful spinoff „Město andělů“ online bez kabelu, premiéra v neděli 26. dubna ve 22 hodin ET/PT na Showtime.