Jak namalovat koupelnu

Pokud vaše koupelna čeká na proměnu, vdechněte jí nový život s novým lakováním. Vzhledem k tomu, že barva do koupelny musí zvládnout spoustu vlhkosti, použijte trvanlivý výrobek odolný proti plísním. Než se pustíte do práce, položte si hadry, které zabrání proniknutí barvy z podlahy a příslušenství. Poté použijte dobrý šikmý kartáč k vyrovnání obložení a širší povrchy pokryjte malířským válečkem. Se správným nářadím a trochou snahy můžete svou koupelnu rozzářit během chvilky!

Část 1 ze 3: Příprava vaší koupelny

 1. Obrázek s názvem Vymalovat koupelnu Krok 1

  1 Vyberte si barvu odolnou proti plísním, saténovou nebo pololesklou. Barva do koupelny čelí velkému opotřebení, proto používejte vodoodpudivý a snadno udržovatelný výrobek. Vzhledem k tomu, že jsou odolnější a snáze se čistí než matné nebo ploché varianty, použijte do své koupelny saténovou nebo pololesklou barvu. Jedinou nevýhodou je, že zvýrazňují nedokonalosti, takže je důležité povrchy před malováním připravit.
  • Pokud jde o barvu, hledejte odstín, který doplní chodbu nebo pokoj vedle koupelny. Světlejší odstíny jsou obvykle dobrou volbou pro menší prostory.
  • Webové stránky výrobce barev vám často umožňují nahrát fotografii vašeho pokoje a pohrát si s barvami stěn. Je také moudré nakupovat vzorky a testovat odstíny ve skutečném prostoru. Mějte na paměti, že lesklejší povrchy odrážejí více světla, díky čemuž jsou barvy jasnější.


 2. Obrázek s názvem Vymalovat koupelnu Krok 2

  2 Odstraňte nástěnné závěsy, koupelové výrobky a elektrické kryty. Vyčistěte veškeré nástěnné umění, police, úpravy oken a věšáky na ručníky, které by vám mohly překážet v malování. Odšroubujte kryty elektrických zásuvek a nástěnných vypínačů a poté šrouby zašroubujte, abyste je neztratili.
  • Pokud také natíráte umyvadlo nebo skříňku, odstraňte knoflíky a další hardware.
 3. Obrázek s názvem Vymalovat koupelnu Krok 3

  3 Vyjměte záchod pokud se vám za něj nevejde váleček nebo malířský nástroj. Pokud je mezi toaletou a zdí malý prostor, můžete si jednoduše koupit tenkou houbičku, která je speciálně navržena k malování a čištění za záchodem . Najděte si ho online nebo v obchodě s domácími potřebami. V opačném případě vypněte přívod vody, spláchněte toaletu, abyste ji vypustili, a poté ji začněte odstraňovat.
  • Pokud je nádrž vyjímatelná, povolte matice, které připevňují její upevňovací šrouby k misce. Pokud mísa stále blokuje zeď, odšroubujte podlahové šrouby na základně a poté misku zvedněte z místa.
 4. Obrázek s názvem Malování koupelny Krok 4

  4 Vyčistěte stěny a obložení, aby vám nátěr déle vydržel. Barva nemůže přilnout k povrchům pokrytým prachem, špínou nebo plísní, proto stěny očistěte směsí 1 dílu bělidla a 3 dílů teplé vody. Namočte do roztoku houbu nebo mírně abrazivní podložku, vyždímejte ji a otřete všechny povrchy, které plánujete při malování. Může to vypadat jako spousta práce, ale nechtěli byste, aby se váš nový nátěr začal odlupovat během několika měsíců.
  • Alternativně zřeďte koncentrovaný čistič TSP (fosforečnan trojsodný) vodou podle pokynů. TSP je silnější čistič, takže nebudete muset drhnout tak tvrdě.
  • Při používání TSP nebo bělícího roztoku noste gumové rukavice. Pokud má vaše koupelna okno, otevřete jej; pokud ne, zapněte odsávací ventilátor.
 5. Obrázek s názvem Vymalovat koupelnu Krok 6

  5 Na podlahu a přes koupelnové doplňky položte hadry. Okraje stahovacích hadříků přilepte nebo přilepte k podlaze, aby byla podlaha chráněna. Na podlahu se nejlépe hodí plátěné hadříky, ale plastové listy můžete přilepit přes umyvadlo, vanu a další příslušenství.
  • Plátno je těžší a méně kluzké než plast. Absorbuje také barvu, takže je méně pravděpodobné, že vstoupíte do rozlitého materiálu a omylem vytvoříte stopy kolem svého domu.
  • Pokud jste na stěně nechali nějaké příslušenství, například držáky toaletního papíru nebo ručník, dejte kolem nich malířskou pásku, která je ochrání před stříkáním barvy.

  Slovo upozornění: Vzhledem k tomu, že plátno je savé, budete muset vyčistit veškeré velké skvrny, než barva prosákne skrz plátno. Chcete -li získat další vrstvu, můžete také sejmout plastový list a poté na něj položit plátěnou látku.

 6. Obrázek s názvem Vymalovat koupelnu Krok 5

  6 Otvory nebo praskliny opravte tmelem nebo sádrokartonovou hmotou. Na stěny zařiďte jasné světlo a ořízněte, abyste odhalili oblasti, které je třeba zalepit. Nožem na tmel opravte problémová místa a poté seškrábnutím přebytečné hmoty vytvořte hladký povrch.
  • Pomocí dřevěného tmelu opravte všechny otvory nebo škrábance v základní desce, kolejnicích židlí nebo obložení oken a dveří. Nechte plnivo nebo sádrokartonovou hmotu zaschnout 6 až 24 hodin (konkrétní doby schnutí si přečtěte v pokynech). Poté povrch obrouste jemným brusným papírem o zrnitosti 320, dokud nebude hladký a vyrovná se s okolním povrchem.
  • Také si možná budete chtít před natíráním koupelny znovu zatavit kolem vany nebo základního obložení.
  reklama

Část 2 ze 3: Malování stropu a obložení

 1. Obrázek s názvem Vymalovat koupelnu Krok 7

  1 Začněte stropem, pokud jej malujete. Pokud malujete strop, použijte štětec prořízněte kolem okrajů kde se setkává se zdmi. Dokončete práci pomocí válečku na konci prodlužovací tyče. Nejlepších výsledků dosáhnete použitím kvalitního plyšového krytu válečku, který vám umožní dostat tolik barvy na strop v co nejkratším čase.
  • Ponořte váleček do jamky zásobníku na barvu a poté jej stočte, aby se odstranil přebytek. Začněte v rohu a házejte souvislým tahem. Zkuste váleček udržovat mokrý a překrývající se okraje a předchozí tahy překryjte asi o 7,6 cm.
  • Pokud používáte latexovou barvu, měli byste být schopni nanést druhou vrstvu po 4 hodinách. Pro rovnoměrné pokrytí naneste první vrstvu v jednom směru nebo ze severu na jih a druhou v opačném směru nebo z východu na západ.
  • Řezání je v podstatě barvení v řádcích; je to tehdy, když štětcem obejmete pevnou hranu.

  Spropitné: Vyberte si stropní barvu odolnou proti plísním, která je plochá (ne lesklá), schne pomalu a méně stříká. Výrobky odolné proti plísním jsou sice o něco dražší, ale lépe odolávají vlhkosti a déle vydrží.

 2. Obrázek s názvem Malování koupelny Krok 8

  2 Před natřením stěn namalujte obložení štětcem. Šikmým štětcem natřete základní desky a další obložení. Nejprve je namalujte, abyste nemuseli lepit stěny, což je obtížnější než odlepení ozdob. V závislosti na typu barvy, kterou používáte, naneste druhou vrstvu po 4 až 24 hodinách.
  • Pololesk je dobrou povrchovou úpravou pro obložení koupelny. Soklové lišty, kolejnice židlí a obložení oken a dveří shromažďují prach a špínu a pololesk je odolnější a snáze se čistí než ploché povrchy.
  • Bílá je pro obložení běžná, ale s barvou můžete experimentovat, zvláště pokud jsou vaše stěny bílé. Šedá, modrá a černá jsou trendy, pokud chcete, aby vaše ozdoba učinila prohlášení.
 3. Obrázek s názvem Vymalovat koupelnu Krok 9

  3 Odlepte pásku obložení, pokud si nejste jisti řezáním podél okrajů. Pokud máte stabilní, procvičenou ruku, nemusíte páskovat kolem každého okraje. Pokud však chcete zůstat na bezpečném místě, nechte obložení 24 hodin zaschnout, pak položte malířskou pásku na okraje, kde se setkává se stěnami.
  • Kromě toho přilepte pásku kolem vany a obkladů.
  • I když máte pevnou ruku, měli byste stále lepit vodorovné obložení, například podlahové lišty, kolejnice židlí a vodorovné řady dlaždic. Na vodorovném obložení se barva nevyhnutelně rozstřikuje, ale svislé obložení, například obložení oken a dveří, je méně zranitelné.
  reklama

Část 3 ze 3: Přidání kabátů na zdi

 1. Obrázek s názvem Malování koupelny Krok 10

  1 Pokud provádíte zásadní změnu barvy nebo záplatujete otvory, natřete stěny. Pokud je váš současný nátěr v dobrém stavu, neprovedli jste žádné opravy a neprovádíte drastickou změnu barvy, můžete vynechat základní nátěr nebo použít samonasávací nátěr. Pokud je však vaše koupelna v současné době tmavá a vaše nová barva je světlá, je rozumné provést základní nátěr. Pro základní nátěr používejte stejné techniky jako pro vrchní nátěry: nejprve ořízněte okraje štětcem a poté válečkem namalujte širší oblasti.
  • Měli byste také na místě ošetřit všechny oblasti, které jste opravili. Sádrokartonová hmota je porézní a bude absorbovat barvu, což má za následek znatelná matná místa. Základní nátěr vašich oprav pomůže udržet je nenápadné.
 2. Obrázek s názvem Vymalovat koupelnu Krok 11

  2 Pomocí hranatého štětce namalujte hrany kolem zdi. Namočte štětec do barvy, přebytečný poklepejte a ořízněte 1/2 v (1,3 cm) od okraje stěny. Pak se otočte zpět a přiveďte špičku štětce k obložení, dávejte pozor, abyste nemalovali za okraj zdi. Abyste předešli nevzhledným liniím, namalujte podél okrajů 1 stěny a poté dokončete zbytek stěny válečkem, než přejdete na další.
  • Dokončete 1 stěnu najednou, abyste vždy malovali mokrou barvou. Malování přes zaschlou nebo lepkavou barvu vede ke znatelným liniím kol. Pokud namalujete obložení po celé místnosti, uschne, když přejedete válečkem po zbytku zdi.
  • Pro nátěry koupelnových stěn použijte saténový nebo pololesklý povrch. Tyto povrchové úpravy vytvářejí rovnováhu mezi maskováním nedokonalostí a trvanlivostí.
 3. Obrázek s názvem Vymalovat koupelnu Krok 12

  3 Velké plochy zakryjte malířským válečkem. Naplňte jamku podnosem s barvou, namočte váleček a přetočte jej přes podnos, abyste se zbavili přebytečné barvy. Začněte v rohu a rolujte válečkem po zdi svislým tahem po celé výšce stěny. Při každém průchodu překryjte předchozí tah, který jste provedli válečkem, a barvu podél okrajů stěny.
  • Když dokončíte první zeď, přejděte k další. Okraje natřete štětcem a na větší plochy použijte váleček.
  • Váleček namáčejte často do barvy a nenechte váleček zaschnout. Nechcete, aby to kapalo barvou, ale udržování mokré pomáhá předcházet liniím kol.
 4. Obrázek s názvem Vymalovat koupelnu Krok 13

  4 První vrstvu nechte zaschnout alespoň 4 hodiny nebo podle pokynů. Před nanesením další vrstvy nechte doporučenou dobu schnutí. U latexové barvy byste měli být schopni aplikovat sekundu za 4 hodiny; olejové barvy mohou vyžadovat 24 hodin.
  • Pokud si nejste jisti doporučenou dobou schnutí, zkontrolujte pokyny k produktu.
 5. Obrázek s názvem Vymalovat koupelnu Krok 14

  5 Pro dosažení nejlepších výsledků naneste druhou vrstvu. Stejnými technikami naneste druhou vrstvu barvy. Malovat kolem okrajů stěny štětcem, poté pomocí malířského válečku dokončit zeď.
  • Nezapomeňte namalovat 1 zeď najednou, abyste se vyhnuli malování přes zaschlou barvu.
 6. Obrázek s názvem Vymalovat koupelnu Krok 15

  6 Počkejte 24 hodin na výměnu nástěnných závěsů, záclon a krytů zásuvek. Poté, co barva úplně zaschne, seřízněte podél okraje přelepeného obložení nástrojovým nožem a poté pásku stáhněte. Sklopte a uložte hadry, odstraňte kryty z vany a vyměňte veškeré nástěnné umění, závěsy, elektrické kryty a stojany na ručníky.
  • V případě potřeby vyměňte toaletu a zapněte přívod vody.
  • Pokud pásku vytáhnete, aniž byste ji přestřihli, můžete ze stěny, která je s páskou spojena, odlepit zaschlou barvu.

  Důležité: Po vymalování koupelny se v ní 24 hodin nesprchujte, aby barva mohla pořádně zaschnout.

  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak připravíte koupelnu na malování? Patrick Coye
  Specialista na malby Patrick Coye je vlastníkem a provozovatelem společnosti Patrick’s Painting & Home Improvement v Alexandrii ve Virginii. S více než 15 lety zkušeností v bytové výstavbě se Patrick specializuje na malování, odstraňování/instalaci tapet, sádrokartonové desky, barvení palub a plotů a malování kuchyňských linek. K dnešnímu dni Patrick a jeho tým namalovali přes 2 000 domů a namořili přes 800 palub. Společnost Patrick's Company získala v roce 2020 ocenění časopisu „Top Job“ časopisu American Painting. Patrick Coye Specialista na malířské odpovědi Expertní odpověď Nejprve vezměte cokoli z místnosti, co můžete, a vše, co zbylo, zakryjte kapesníky nebo malířskou páskou. Jakmile je vše zakryto, proveďte jakékoli opravy, jako je vyplnění otvorů a prasklin na nehtech nebo opětovné utěsnění vany a podstavce. Odtud se můžete dostat k malování - začněte stropem, poté namalujte zárubně a dveře, poté stěny a nakonec obložení základny.
 • Otázka Musím natřít stěny koupelny, než je natřu? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Odpověď personálu redakce wikiHow Odpověď zaměstnanců Je to obvykle dobrý nápad, zejména proto, že vysoká vlhkost v koupelně může ztížit rovnoměrné nanášení barvy. Podívejte se na primer, který obsahuje protiplísňové sloučeniny, které pomohou snížit problémy s plísní a plísní.
 • Otázka Potřebuji na malování koupelny speciální druh barvy? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Odpověď redaktora wikiHow Zaměstnanci Odpověď Hledejte lesklou nebo saténovou barvu odolnou proti vlhkosti. Můžete také najít barvy, které jsou navrženy tak, aby odolávaly plísním pro koupelny a další oblasti s vysokou vlhkostí.
 • Otázka Můžete použít ocet a vodu k čištění stěn před malováním? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Redakce Odpověď Ano, ocet je vhodný k odstraňování mastnoty, starého lepicího materiálu a odolných nečistot. Smíchejte roztok stejných dílů vody a bílého octa a použijte jej k otření stěn před základním nátěrem a natřením.
 • Otázka Jak dlouho trvá, než lesklá barva zaschne? Většina barev schne na dotek do 24 hodin, pokud štítek na plechovce neuvádí jinak. To znamená, že po dobu minimálně 72 hodin (3 dny) doporučujeme nevěsit obrázky, nenechávat zvířata třít nebo se o nic opírat. Dva dny navíc stojí za to, abyste si nepoškodili pěkné lakování.
 • Otázka Musím před malováním obrousit stěny? Obecně je dobré to udělat, ale některé barvy konkrétně říkají, že nemusíte, takže byste mohli riskovat. Bude to vypadat lépe, pokud ano. Před provedením první vrstvy základního nátěru nezapomeňte stěny očistit lehce navlhčeným hadrem! Nechcete, aby ve vaší barvě byl veškerý prach.
 • Otázka Jak udržím čistou barvu kolem spárovací hmoty na dřezu a sprše? Maskování. V malování není žádný důležitější krok. Pečlivá maskovací práce nejen, že bude hotová práce vypadat skvěle, ale také usnadní samotné lakování. Pro čistou linii kolem spárovací hmoty na dřezu/sprše použijte modrou malířskou pásku a pomalu ji naneste na spárovací linku pevným zatlačením na spárovací hmotu, kde se setkává s umyvadlem/sprchou. Tyto typy spojů jsou zřídka rovné, takže budete muset pracovat po malých kouscích, abyste získali nejlepší linii. Ujistěte se, že začínáte na jedné straně/konci a překrývají se za pochodu. To usnadní vyjmutí - uchopte první kus a pomalu zvedejte celou linku (po troškách) pod úhlem od okraje. Odstraňte, než barva zaschne!
 • Otázka Jak odstraním plíseň v koupelně a zabráníme jejímu návratu? Pomocí bělidla vydrhněte strop a stěny, poté nechte zaschnout a přelakujte KILZ.
 • Otázka Návrh barvy na stěny v malé koupelně? Pultová deska je středně modrá a podlaha má světle modrý design. Držte se světlých barev, tmavší barvy místnost vnesou dovnitř. Zrcadla jsou dokonalým způsobem, jak místnost zvětšit, odrážejí světlo i samotnou místnost.
 • Otázka Jak opravím odlupující se barvu, než vymalovám koupelnu? Oškrábejte odlupující se nátěr, dokud nebude okraj barvy plochý nebo hladký se stěnou, poté namalujte přímo.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Poté, co seškrábnu odlupující se barvu, mám použít podkladový lak, než si nanesu krycí lak? Mám namalovat dva vrchní nátěry?
 • Musím při malování nejprve natřít strop v koupelně?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Barvu promíchejte, než ji nalijete do podnosu nebo ponoříte štětec do plechovky. Míchání pomáhá rovnoměrně rozložit pigmenty.
 • Pokud je váš styl moderní, jsou nejlepší chladnější tóny, například bílá s jemnými modrými podtóny. Útulné, teplé odstíny, takové bílé se žlutými podtóny, jsou ideální, pokud je váš vkus tradičnější.
 • Pokud si dáte přestávku delší než 10 minut, přikryjte plechovku nebo nádobu, aby se barva neshlukovala.
 • S novým, kvalitním štětcem je snazší řezat na hraně. Neupravené nebo drátnaté štětiny se hůře ovládají.
 • Mějte na sobě vlhký hadřík, abyste mohli rychle vymazat všechny chyby.
 • Mezi aplikacemi udržujte válečky a kartáče vlhké tím, že je pevně zabalíte do plastu.

reklama

Varování

 • Otevřete okna, je -li k dispozici, nebo ponechte odsávací ventilátor zapnutý a vyvětrejte koupelnu. Zvažte použití respirátoru, pokud se odsávací ventilátor nepřipojí k externímu větracímu otvoru.
 • Pokud potřebujete použít žebřík, ujistěte se, že je umístěn na stabilním a rovném povrchu. Noste protiskluzovou obuv a mějte obě nohy neustále na příčce.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Bělidlo nebo čistič TSP
 • Houbací nebo drhnoucí podložka
 • Gumové rukavice
 • Barva (nejlépe odolná proti plísním)
 • Malířská páska
 • Šikmý kartáč
 • Malřský váleček
 • Zásobník na barvy
 • Prodlužovací tyč
 • Plátěné ubrousky
 • Klíč od barvy nebo šroubovák
 • Nástrojový nůž
 • Žebřík (volitelně)
 • První (volitelně)

Populární Problémy

Falcons a Packers se setkají v pondělí večer ve fotbale ve 4. týdnu. Zde je návod, jak sledovat hru, pokud nemáte kabel.

Ženské basketbalové týmy Louisville a NC State se v pondělí setkávají v masivním zápase 1 proti 2. Zde je návod, jak můžete sledovat hru online bez kabelu.

Kempování na vašem dvorku může být spousta zábavy, bez ohledu na to, kolik vám je let. Je to skvělé pro zábavu dětí, nabízí příležitosti ke kontrole noční oblohy a umožňuje vám i vašim hostům být hlučnější než obvykle. Kempování ve vašem ...

Nejlepší osivo Hofstra chce rezervovat místo v turnaji NCAA poprvé od roku 2001. Zde je návod, jak sledovat turnaj CAA online.

Novak Djokovič získal v neděli rekordní 9. titul na Australian Open, když ve dvou setech porazil Daniila Medveděva.

Krátká historie kariérní trajektorie Hsieh, jejího herního stylu a toho, co ji odlišuje od jejích vrstevníků.