Laver Cup 2023 Roster Rundown: Team Europe se nachází na neznámém území

Holger Rune je venku a zanechal za sebou zajímavou směs: tři nejlepší tenneři, kteří již tuto událost hráli, a tři nováčky, z nichž každý má odlišnou sadu dovedností.Po vítězství v prvních čtyřech edicích Laver Cupu loni tým Evropy poprvé ztratil titul. Kapitán Bjorn Borg ho přirozeně touží získat zpět. Tady je, kdo bude soutěžit ve Vancouveru v modrém.

Stefanos Tsitsipas je veteránem Laver Cupu, v zápasech šel 4-3 (3-1 dvouhra, 1-2 čtyřhra).Casper Ruud: Rock-Solid

Devátý Ruud, dvakrát člen týmu Evropy, vyhrál oba své singlové zápasy na Laver Cupu a získal vítězství nad Reilly Opelkou v roce 2021 a loni proti Jacku Sockovi. Tento poslední pokus přišel krátce poté, co se Ruud dostal do finále US Open, v této fázi ho porazil pouze prskající Carlos Alcaraz. Letos je tomu jinak, Ruud prohrál ve druhém kole US Open s 67. Zhizhen Zhangem. Je velmi pravděpodobné, že oba poslední dva Ruudovy výsledky US Open jsou odlehlé.

Ruudova pevná základní hra, poháněná především dynamickým forhendem, přinesla solidní výsledky na všech površích. Přesto z deseti titulů ATP ve dvouhře čtyřiadvacetiletý Nor získal devět na antuce. Ruud byl také finalistou posledních dvou let na Roland Garros. Jeho celková důslednost a klidný temperament dělají z Ruuda ideálního týmového hráče.Stefanos Tsitsipas: Na křižovatce

Pro 25letého Tsitsipase je to zvláštní doba. Vzhledem k tomu, jak kamenitá cesta pro něj byla letos, zdá se, že Tsitsipas začal rok 2023 už před mnoha lety ve finále Australian Open. Naposledy letos v létě přehrál ve Wimbledonu a US Open ve dvou pětisetech. V All England Clubu byl Tsitsipas v osmifinále předstižen příběhem Popelky Chrisem Eubanksem. V New Yorku Tsitsipase ve druhém kole naštval Dominic Stricker č. 128.

V současné době je Tsitsipas pátý na světě a je veteránem Laver Cupu, v zápasech šel 4-3 (3-1 dvouhra, 1-2 čtyřhra). Ale v dalším frustrujícím okamžiku, před rokem na této akci, Tsitsipas prohrál s Francesem Tiafoeem lamač srdcí, 1-6, 7-6 (11), [10-8] – zápas, který zajistil soutěž o tým World. Přesto zůstává Tsitsipas ve vítězství nebo porážce vášnivým soupeřem a počítá s tím, že bude letos v centru pozornosti alespoň jednoho působivého zápasu Laver Cupu.

Andrey Rublev a kapitán Bjorn Borg už to všechno vyhráli.Andrey Rublev: Poctivá denní práce

V paralelním vesmíru si představuji Rubleva spárovaného se svým celoživotním přítelem Daniilem Medveděvem jako komediální duo. Zatímco Medveděv dělá elipsovité taháky, Rublev je rovný muž, svědek životních zvratů; eminentně lidské, autentické, přímočaré.

Tyto vlastnosti vždy určovaly přístup šestého Rubleva k tenisu. Jeho nasazení je zřejmé. Stejně tak jeho herní styl: lineární, silový základní tenis. Stejně tak na emocionální frontě. Ztrápený Rublev názorně ukazuje, že tenis může být těžká hra. Snad nic neodhaluje sisyfovskou povahu Rublevových zápasů více než jeho bilance 0:9 ve čtvrtfinálových zápasech Grand Slamu. Poslední přišel na US Open; přirozeně proti Medveděvovi. Rublev si ale letos také vysloužil dva tituly ve dvouhře, nejvýrazněji v Monte Carlu, kde poprvé vyhrál turnaj Masters 1000.

Ve svém jediném dalším vystoupení na Laver Cupu, v roce 2021, šel Rublev 3:0: vítězství ve dvouhře nad Diegem Schwartzmanem (11:9 v rozhodování) a dvě vítězství ve čtyřhře.

Hubert Hurkacz: Všestranný volejbalista

V zábavném spojení s Laver Cupem je Hubert Hurkacz odpovědí na triviální otázku, která se týká tvůrce této události: S kým hrál Roger Federer ve svém posledním zápase dvouhry? Odpovědí je Hurkacz, který v roce 2021 porazil Federera ve čtvrtfinále Wimbledonu. Když byl Federer na trávě, Hurkaczovo pohodlí v přechodové oblasti a skvělé volejové schopnosti z něj činí impozantní i v All England Clubu. Letos ve Wimbledonu se Hurkacz dostal do osmifinále, kde prohrál těsný zápas s Novakem Djokovičem 7-6 (6), 7-6 (6), 5-7, 6-4.

Aktuálně na 16. místě Hurkacz je docela efektivní na jakémkoli povrchu. Dvakrát během letošní letní sezóny na tvrdém hřišti prodloužil Alcaraz na tři sety. Jako jeden ze tří letošních nováčků Laver Cupu v Team Europe bude zajímavé sledovat, jak si 26letý Polák povede pod tlakem spolupráce a odlišného bodového systému akce.

Alejandro Davidovič Fokina: Vysokoenergetický

Další z nováčků Team Europe, 25. Davidovich Fokina, umí hrát elektrizující tenis: přesvědčivý mix vynikajícího pokrytí kurtu, dobrodružného střílení a výjimečné intenzity. Má také čerstvou další týmovou zkušenost, minulý týden odehrál ve Valencii tři daviscupové zápasy za Španělsko.

Davidovič Fokina si vychutnává šanci soutěžit. Zatímco někteří hráči minimalizují své turnajové závazky mezi Wimbledonem a US Open, tento 24letý hráč šel all-in. Po zápase ve třetím kole ve Wimbledonu odehrál Davidovich Fokina dva evropské antukové turnaje a další dva na severoamerických tvrdých kurtech. V Torontu prošel až do semifinále a porazil J.J. Wolf, Alexander Zverev, Casper Ruud a Mackenzie McDonald. Všestranný a vášnivý Davidovič Fokina jistě inspiruje své spoluhráče z týmu Evropy, a to jak uvnitř lajny, tak na lavičce.

Gael Monfils: Spousta kreativity

Zatímco Monfils je třetím nováčkem Laver Cupu, je docela obeznámen s týmovou hrou. V letech 2009 až 2019 odehrál 15 daviscupových zápasů za Francii a vytvořil vynikající bilanci 12-3.

Monfils, kterému bylo počátkem tohoto měsíce 37 let, je nyní téměř připraven přivézt své auto prázdné. Byl to vychvalovaný junior, mladý nadějný, zkušený veterán – a nyní je šťastným manželem a otcem. Pokud jde o tenis, je jasné, že Monfils se v poslední době inspiroval svou manželkou Elinou Svitolinovou a zvýšenou intenzitou, kterou letos vnesla do zápasové hry uprostřed tragédie války, která zasáhla její vlast. Přestože je Monfils aktuálně na 142. místě, je v daný den schopen porazit kohokoli. Letos v létě vyhrál nad Chrisem Eubanksem, Stefanosem Tsitsipasem, Camem Norriem a Alexem de Minaurem. Velmi viditelná týmová událost, jako je Laver Cup, také ukazuje, že Monfils výrazně kreativní způsob uzavírání rally.

disney plus na lg tv

Populární Problémy

Těchto 5 legend hry odešlo do důchodu příliš brzy.

Začínají vaše činely ztrácet lesk? Nebo jsou prostě špinaví? A je nejbližší hudební obchod příliš daleko na to, abyste si mohli vyzvednout nějaký čistič činelu? Bez ohledu na to, zda jsou tyto činely součástí vaší bicí soupravy nebo dvojice pro ...

Češi se setkají se Švýcary v semifinále Fed Cupu bez Kvitové a Šafářové

Američanka Taylor Fritz se utká s Jihoafrickým Lloydem Harrisem v zápase prvního kola na Cincinnati Masters 2020. Žádný z hráčů nevyhrál na turnaji hlavní tah, ale Fritzova vynikající zkušenost z něj dělá favorita.