Jak namalovat vysoký strop přes schody

Malování stropu může být náročné i pro zkušeného malíře. Práce je obzvláště obtížná při malování přes schodiště, kde nemůžete snadno postavit žebřík, abyste dosáhli na strop. Tento úkol si však můžete usnadnit postavením jednoduchého lešení ze 2 žebříků a dlouhé desky nebo vytvořením vyrovnávacího schodiště pomocí překližky a několika krátkých desek. Pomocí štětce nařízněte okraje a naneste barvu válečkovým štětcem a ušetříte čas i peníze tím, že si tento domácí úkol provedete sami.Metoda 1 ze 3: Výroba lešení

 1. Obrázek s názvem Malování vysokého stropu přes schody Krok 1

  1 Schody a zábradlí zakryjte utěrkami. Bez ohledu na to, jak opatrní jste, existuje velká šance, že při malování spadne na schody několik kapek. K ochraně schodiště použijte přikrývky nebo staré prostěradlo.
  • Pokud jsou na stěnách vašeho schodiště zavěšené obrázky nebo vyměnitelná zařízení, možná je budete chtít odstranit, než začnete malovat.
  • Při chůzi po schodech buďte velmi opatrní, zejména pokud jsou dřevěné, protože díky hadříku budou kluzké.
 2. Obrázek s názvem Malování vysokého stropu přes schody Krok 2

  2 Na schodiště položte schůdkový žebřík. Ke stavbě lešení budete potřebovat žebříky na podlaze nad a podlahu pod schody, které budete malovat. Krokový žebřík je nejstabilnější možností a měl by se hodit na podlahu v horní části schodiště.
  • Stupňový žebřík by měl být rovnoběžný se schodištěm a měl by být umístěn nejméně 15 cm od horního schodiště, aby se předešlo riziku pádu.
  • Na vnitřní stranu každé nohy žebříku je dobré umístit škváry nebo závaží, aby se nepohybovala, a nejprve položte hadřík, který ochrání vaše podlahy.
 3. Obrázek s názvem Malování vysokého stropu přes schody Krok 3

  3 Ve spodní části schodiště podepřete prodlužovací žebřík o zeď. Ve spodní části schodiště, které je dostatečně vysoké na to, aby vytvořilo lešení, s největší pravděpodobností nebude místo pro uložení dalšího schodiště. Místo toho opřete horní část prodlužovacího žebříku o zeď naproti vašim schodům. Podepřete dno o 1 schodiště tak, aby byl žebřík dostatečně šikmý, abyste na něj mohli vylézt.
  • Umístěte výsuvný žebřík tak, aby jeho příčky byly rovnoměrné s příčkami schůdku, takže vaše lešení bude v rovině.
  • Možná budete chtít horní ramena žebříku zabalit látkou nebo pěnou, aby byla vaše stěna chráněna.
 4. Obrázek s názvem Malování vysokého stropu přes schody Krok 4

  4 Mezi žebříky položte desku 2 x 12 palců (5,1 cm x 30,5 cm). Najděte desku, která je alespoň 5 palců tlustá a asi 12 palců (30 cm) široká nebo dostatečně široká, aby se na ni dalo stát. Mělo by být dostatečně dlouhé, abyste mohli nastavit 1 konec na příčku žebříku a druhý konec na příčku žebříku. To bude vaše lešení, na kterém budete stát, zatímco budete malovat strop.
 5. Obrázek s názvem Malování vysokého stropu přes schody Krok 5

  5 Upněte desku k příčkám žebříku na každé straně. Pomocí svorek zajistěte desku k žebříku a zabraňte jejímu sklouznutí, když na ni stojíte. Můžete také přibít zarážky na spodní stranu desky na obou stranách místa, kde bude spočívat na příčce. ODBORNÁ TIP

  'Lezení po žebříku může vést k pádu, proto buďte opatrní, než budete pokračovat.'  Norman Raverty  Profesionální kutil Norman Raverty je vlastníkem San Mateo Handyman, údržbářské služby v oblasti San Francisco Bay. Více než 20 let pracuje v truhlářství, opravách domů a přestavbách. Norman Raverty
  Profesionální kutilská reklama

Metoda 2 ze 3: Konstrukce schodišťového srovnávače

 1. Obrázek s názvem Malování vysokého stropu přes schody Krok 6

  1 Změřte hloubku 3 schodů. Váš srovnávač by měl být dostatečně hluboký, aby překlenul 3 schody. Umístěte konec měřicí pásky na vnitřní hranu jakéhokoli schodiště a vytáhněte ji tak, aby měřila hloubku 3 schodů. Možná budete chtít použít vodováhu, abyste se ujistili, že držíte měřicí pásku rovně, když ji vytahujete.
 2. Obrázek s názvem Malování vysokého stropu přes schody Krok 7

  2 Pomocí vodováhy a měřicí pásky najděte výšku, kterou by váš srovnávač měl mít. Podržte konec měřicí pásky na povrchu 1 schodiště. Nastavte úroveň na 2. schodišti nahoru od toho (tak, aby mezi nimi bylo 1 schodiště) a změřte vzdálenost mezi dolním schodištěm a místem, kde úroveň trčí z vyššího schodiště. To bude výška nohou vašeho srovnávače.
 3. Obrázek s názvem Malování vysokého stropu přes schody Krok 8

  3 Změřte šířku schodiště. Pomocí měřicí pásky najděte šířku schodiště. Vaše platforma by měla být zhruba o 6–10 palců (15–25 cm) užší než šířka schodiště, aby v ní mohl nějaký prostor obejít, když je na svém místě.
  • Pokud jsou například vaše schody široké 0,91 m, vaše platforma by neměla být širší než 0,76 m.
 4. Obrázek s názvem Malování vysokého stropu přes schody Krok 9

  4 Odřízněte nohy pro vaši plošinu z desek 5,1 cm x 10,2 cm o rozměrech 2 x 4 palce. Pomocí kotoučové pily nebo pokosové pily seřízněte nohy, které jsou stejně dlouhé jako výška, kterou jste měřili pomocí vodováhy a měřicí pásky. Možná budete chtít použít čtvereček rychlosti, abyste se ujistili, že řežete rovně.
 5. Obrázek s názvem Malování vysokého stropu přes schody Krok 10

  5 Vystřihněte plošinu ze silné překližky pomocí kotoučové pily a vodítka. Použijte překližku, která je dostatečně silná, aby unesla vaši váhu, nejméně 2,5 cm a střední hustotu. Pomocí pravítka vytyčte přímku, kde budete řezat, nebo připevněte desku přes překližku, aby sloužila jako vodítko při řezání. Plošina by měla mít šířku schodiště minus 6–10 palců (15–25 cm) a hloubku 3 schodů.
 6. Obrázek s názvem Malování vysokého stropu přes schody Krok 11

  6 Na plošině označte, kam půjdou nohy, a vyvrtejte otvory. Umístěte nohy, které odříznete, do 2 rohů plošiny. Nohy budou podporovat polovinu plošiny, zatímco druhá polovina bude podepřena schodištěm. Pomocí tesařské tužky vysledujte, kudy se budou nohy pohybovat na plošině, a do obou prostor, které jste vysledovali, vyvrtejte 2 otvory.
  • Okraj každé nohy by měl být v jedné rovině s okrajem plošiny a šířka nohou by měla probíhat navzájem rovnoběžně.
  • Možná budete chtít použít vrtačku se zahloubením, abyste vytvořili své otvory, což způsobí mírné prohloubení kolem otvoru a umožní, aby horní část šroubu byla v rovině s deskou, místo aby mírně trčela. To je zvláště užitečné, pokud pracujete na dřevěných schodech a nechcete dřevo oškrábat.
 7. Obrázek s názvem Malování vysokého stropu přes schody Krok 12

  7 Pomocí šroubů připevněte nohy k plošině. Pomocí vrtačky zašroubujte pilotní otvory na plošině a do vrcholů 2 nohou. Může být užitečné upnout další desku na pracovní plochu a použít ji jako výztuhu, když zašroubujete nohy. Nohu můžete přitáhnout k upnuté desce, zatímco k ní přidržíte plošinu a zasunete šrouby.
 8. Obrázek s názvem Malování vysokého stropu přes schody Krok 13

  8 Změřte vzdálenost mezi nohami u opěrných desek. Aby byl váš srovnávač stabilnější, je vhodné mezi nohy umístit podpůrné desky. Změřte šířku mezi 2 nohami, abyste zjistili, jak dlouhé by měly být vaše podpůrné desky.
 9. Obrázek s názvem Malování vysokého stropu přes schody Krok 14

  9 Odřízněte dvě desky 5,1 cm x 10,2 cm o rozměrech 2 x 4 palce, aby se vešly mezi nohy. Pomocí kotoučové pily nebo pokosové pily nakrájejte 2 desky tak, aby odpovídaly šířce mezi nohami. Budou to vaše podpůrné desky, které zabrání tomu, aby se vám nohy při použití nivelačního zařízení viklaly.
 10. Obrázek s názvem Malování vysokého stropu přes schody Krok 15

  10 Do nohou vyvrtejte pilotní otvory a našroubujte první opěrnou desku na místo. 1. podpůrná deska půjde v horní části nohou proti plošině. Do každé nohy vytvořte 2 pilotní otvory, do kterých upevníte 1. podpůrnou desku na místě.
 11. Obrázek s názvem Malování vysokého stropu přes schody Krok 16

  jedenáct Odřízněte dvě desky 5,1 cm x 10,2 cm o rozměrech 2 x 4 palce, abyste podepřeli 2. podpůrnou desku. Tato rovnátka by měla být asi 10 cm dlouhá. Vejdou se mezi 1. a 2. podpůrnou desku a připevní se k vnitřní straně nohou. Jinými slovy, 2 podpůrné desky a 2 výztuhy vytvoří uvnitř nohou obdélník.
 12. Obrázek s názvem Malování vysokého stropu přes schody Krok 1712 2. podpůrnou desku položte na výztuhy a připevněte ji k nohám. Vložte rovnátka na místo, aniž byste je ještě zašroubovali, a na ně položte 2. podpůrnou desku. Do každé nohy vyvrtejte 2 pilotní otvory, kde se přichytí k 2. podpůrné desce, a poté desku zašroubujte na místo. Zašroubujte 2 vzpěry do nohou po 2 šroubech.
  • Ortéza by se měla připevnit k nohám 1 šroubem směrem nahoru a 1 šroubem dolů. Vyvrtejte pilotní otvory skrz výztuhy nejprve zevnitř, poté je pomocí šroubů připevněte k nohám.
 13. Obrázek s názvem Malování vysokého stropu přes schody Krok 18

  13 Uřízněte čtyři desky o rozměrech 2,5 cm x 5,1 cm o rozměrech 1 x 2 palce, aby odpovídaly okrajům platformy. Tyto desky budou sloužit jako bezpečnostní zábradlí, aby váš žebřík nesklouzl z plošiny. Odřízněte 2 desky, které jsou stejně dlouhé jako šířka vaší plošiny, a 2 desky, které jsou stejně dlouhé jako hloubka minus 2 palce (5,1 cm). Měly by pasovat na okraje horní části plošiny.
 14. Obrázek s názvem Malování vysokého stropu přes schody Krok 1914 Pomocí lepidla na dřevo a šroubů připevněte bezpečnostní lišty k okrajům plošiny. Vyvrtejte pilotní otvory přes bezpečnostní kolejnice alespoň ve 2 bodech na kolejnici. Poté na dno každé bezpečnostní lišty naneste vrstvu lepidla na dřevo, kolejnice nasaďte na místo a pomocí šroubů je připevněte k plošině.
  • Jakmile lepidlo na dřevo zaschne, můžete vyrovnávač nastavit na libovolném místě schodiště a použít jej jako plošinu. Podepřete prodlužovací žebřík na srovnávač a opřete jej o zeď.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Použití prodlužovacího válečku

 1. Obrázek s názvem Malování vysokého stropu přes schody Krok 20

  1 Před malováním použijte na koště a hadřík prach. Stropy a vysoké oblasti často hromadí prach a pavučiny, což ztěžuje malování. Noste protiprachovou masku a hadrem setřete veškerý prach ze stropu a hadr položte na konec koště na těžko dostupná místa.
 2. Obrázek s názvem Malování vysokého stropu přes schody Krok 212 Zakryjte své stěny plastovou fólií. I když budete stěny natírat stejnou barvou jako strop, chcete je chránit před kapkami, které mohou zaschnout do viditelných nerovností na povrchu stěny. Pomocí malířské pásky zavěste na stěny plastové fólie, aby byla páska vyrovnána s horní částí stěny proti stropu.
 3. Obrázek s názvem Malování vysokého stropu přes schody Krok 22

  3 Pomocí pásky zakryjte veškerá zařízení na stropě. Aby byla vaše světla, ventilátory, kouřové hlásiče a jakákoli další zařízení v bezpečí před náhodným malováním, překryjte jejich okraje malířskou páskou. Ujistěte se, že je páska pouze na zařízení a nezakrývá žádný ze samotných stropů.
 4. Obrázek s názvem Malování vysokého stropu přes schody Krok 234 Pomocí hranovacího nástroje ořízněte okraje části 3,0 m. Použití hranovacího nástroje namísto válečku vám umožní natřít barvu podél okraje stropu, aniž byste jej tlačili na zeď. Hranovací nástroje jsou navrženy tak, aby nanášely barvu blízko okrajů stropu a mohou se dokonce přichytit k prodlužovacím stožárům.
  • Několikrát přilepte svůj lemovací nástroj na drážkovanou část vaničky s barvou, abyste odstranili přebytečnou barvu, která může způsobit odkapávání.
 5. Obrázek s názvem Malování vysokého stropu přes schody Krok 24

  5 Pomocí válečku namalujte dovnitř část, kterou jste nařízli. Práce v sekcích 10 stop (3,0 m) vám umožní natřít tahy štětcem válečkem, než zaschnou, čímž bude hladší struktura. Rovnoměrnou texturu pomůže také převrácení několika vodorovných tahů a jejich převrácení svislými tahy.
  • Poté, co jej ponoříte do barvy, několikrát přejeďte válečkem po drážkované části zásobníku na barvu. Tím vymačkáte část přebytečné barvy a zabráníte kapání.
  • Pokud je strop stále obtížně dosažitelný i na vašem lešení, možná budete potřebovat prodlužovací tyč pro váš válec. U hran a rohů můžete na konec prodlužovací tyče zajistit štětec.
  • Krytí jehněčí vlny s napínáním alespoň 0,5 palce (1,3 cm) je ideální pro malování stropů, protože pojme nejvíce barvy bez rozstřiku.
 6. Obrázek s názvem Malování vysokého stropu přes schody Krok 256 Pokračujte v lemování a malování po částech, dokud není strop kompletní. Pokud je to nutné, přesuňte žebřík, až budete hotovi s 1 stranou, abyste dosáhli na druhou. Nejlepší je provést veškerou malbu během 1 sezení, aby barva nezaschla a nezanechala nevzhledné hřebeny nebo kruhy.
  • Zkontrolujte typické doby schnutí na štítku plechovky s barvou.
  • Zda je barva suchá, můžete vyzkoušet tak, že ji na nenápadném místě jemně otřete suchým čistým hadříkem, abyste zjistili, zda se barva uvolňuje.
  • Jakmile barva zaschne, můžete sundat malířskou pásku a podle potřeby začít malovat stěny.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Při malování strukturovaných stropů buďte velmi opatrní, zvláště pokud se nezdá, že by byly namalovány dříve. Vlhkost a tlak mohou způsobit odlupování částí. Nejlepší je jemně namalovat 1 vrstvu místo toho, abyste se několikrát převalili po ploše.
 • Při malování stropu vždy noste ochranné brýle, protože barva vám může kapat do očí. Před malováním si také můžete dát pleťovou vodu na obličej a krk, což usnadní odstranění kapek barvy mýdlem a vodou.

reklama

Varování

 • Na žebřících byste měli pracovat pouze tehdy, když je v domě někdo jiný, v případě, že spadnete a zraníte se.
reklama

Věci, které budete potřebovat

Lešení

 • Vyhoďte hadry nebo staré listy
 • Váleček
 • Prodlužovací tyč
 • Nástroj na lemování
 • Zásobník na barvy
 • Malovat
 • Maskovací páska
 • Plastové fólie na stěny
 • Lešení:
 • Stupňový žebřík
 • Prodlužovací žebřík
 • Deska 2 x 12 palců (5,1 cm × 30,5 cm), dostatečně dlouhá, aby se dala umístit na příčky schůdků ve vyšším patře a prodlužovací žebřík ve spodním patře
 • 4 svorky

Srovnávač schodů

 • Měřicí páska
 • Úroveň
 • Pokosová pila nebo kotoučová pila
 • Vrtací záhlubník
 • Rychlostní čtverec
 • Dvě desky o rozměrech 2 x 4 palce (5,1 cm × 10,2 cm) na výšku 3 schodů
 • Překližka nejméně 2,5 cm tlustá a střední hustoty, široká jako schody minus 6–10 palců (15–25 cm), dlouhá až 3 schody
 • Dvě desky o rozměrech 2 x 4 palce (5,1 cm × 10,2 cm), které se vejdou do vzdálenosti mezi nohami srovnávače
 • Dvě desky o rozměrech 2 x 4 až 4 palce (5,1 x 10,2 až 10,2 cm) pro podpůrné výztuhy
 • Desky 1 x 2 palce (2,5 cm × 5,1 cm) pro přizpůsobení okrajů platformy pro podpůrné lišty
 • Šrouby 2,5 palce (6,4 cm) (asi 16-20)
 • Šrouby 1,5 palce (3,8 cm) (asi 8-12)

Populární Problémy

Zde je návod, jak streamovat „Nejmenší ženu světa“ TLC online bez kabelu. Premiéru má ve čtvrtek 9. července ve 22 hodin. ET/PT.Jak socializovat plachá koťata. Kočky jsou přirozeně opatrná zvířata. Navíc kotě, které není během prvních 2 až 7 týdnů života řádně socializované, může být velmi bázlivé. Http://www.nycferalcat.org/newsletter/2009-02/shycat.htmhtt ...

Pokud jste vlastníkem firmy, víte, že dosažení cílů se někdy snáze řekne, než udělá. Ať už se vaše cíle týkají základních operací nebo dlouhodobého růstu, klíčem je identifikovat jasné a konkrétní požadované výsledky. Stanovte si cíle ...