Jak zabránit tomu, aby žabky bolely vaše nohy

Žabky jsou jedním z nejoblíbenějších typů obuvi, které se nosí v teplém počasí, ale jejich nošení může způsobit bolest nohou a zad. Vědět, kdy nenosit žabky, vybrat si dobré páry žabek a v případě potřeby je změnit, může pomoci snížit bolest, kterou vám způsobují.

Metoda 1 ze 3: Nošení žabek ve vhodnou dobu

 1. Obrázek s názvem Zabraňte žabkám v úrazu nohou Krok 1

  1 Noste je na krátké aktivity. Žabky můžete nosit při rychlých cestách do obchodu nebo při vyzvedávání pošty a pokud se scházíte s přáteli na jídlo. Dokud nebudete dlouho na nohou nebo nebudete dělat něco, co riskuje zranění, je nošení žabek v pořádku.
 2. Obrázek s názvem Zabraňte žabkám v úrazu nohou Krok 2

  2 Noste je na pláž nebo k bazénu. Žabky byly opravdu navrženy jako pohodlná a snadno nositelná obuv, kterou si můžete vzít na pláž nebo k bazénu. Snadno se nazouvají a vyzouvají a nenasáknou vodu ani nepískují tak, jak to dělají běžné boty, takže je klidně noste u bazénu.
  • Když jste na pláži, u bazénu nebo v posilovně, žabky vám mohou pomoci chránit nohy před věcmi, jako jsou houby a bakterie.


 3. Obrázek s názvem Zabraňte tomu, aby žabky bolely vaše nohy Krok 3

  3 Nenoste je na dlouhé túry. Žabky nemají velkou podporu. Když je budete nosit na dlouhé procházky nebo túry, budou vás bolet nohy. Do výchozího bodu vaší venkovní aktivity můžete nosit žabky, ale vezměte si pevnou obuv, do které se převléknete.
 4. Obrázek s názvem Zabraňte žabkám v úrazu nohou Krok 4

  4 Nenoste je ke sportu. Nosit žabky při sportu je špatný nápad. Pokus o běh v žabkách vám může ublížit na nohou, a pokud vám někdo při hře stoupne na nohy, můžete se vážně zranit. Pokud budete sportovat, noste boty s úzkou špičkou.
 5. Obrázek s názvem Zabraňte žabkám v úrazu nohou Krok 5

  5 Nenoste je při práci na zahradě. Pokud provádíte práce na dvoře - zejména sekání trávy nebo čehokoli, co vyžaduje nářadí, chcete si chránit nohy. Při této práci používejte boty s úzkou špičkou, nikoli žabky. reklama

Metoda 2 ze 3: Výběr dobrých žabek

 1. Obrázek s názvem Zabraňte žabkám v úrazu nohou Krok 6

  1 Hledejte silnější popruhy. Všimněte si, že některé žabky mají opravdu tenká ramínka. Ty mohou kopat do vašich nohou a způsobit bolest v horní části chodidla. Podívejte se na žabky, které mají silnější popruhy, které lépe drží vaše nohy na místě a rovnoměrněji rozdělují tlak na horní část chodidla.
 2. Obrázek s názvem Zabraňte žabkám v úrazu nohou Krok 7

  2 Pořiďte si žabky, které se zakřivují směrem k vašim nohám. Většina párů žabek má plochou podrážku. Tento nedostatek podpory může způsobit bolest nohou a zad. Podívejte se na žabky, které mají v sobě zabudovanou podporu klenby, což může pomoci předcházet mnoha bolestem nohou.

  Odborné varování: Nedostatek podpory klenby může vést k problémům s chodidly, jako je plantární fasciitida, Achillova tendonitida, neuromy, puchýře a kladívkové prsty.

 3. Obrázek s názvem Zabraňte tomu, aby žabky bolely vaše nohy Krok 8

  3 Podívejte se na žabky s kotníkem. Některé žabky ve skutečnosti mají řemínek na kotník. Tento extra popruh pomáhá udržet sandál na noze, aniž by se vaše prsty musely chytit boty, aby ji udržely, což může zmírnit spoustu bolesti nohou a zad.
 4. Obrázek s názvem Zabraňte tomu, aby žabky bolely vaše nohy Krok 9

  4 Utraťte trochu víc. Na začátku léta může být opravdu lákavé nakoupit si žabky za 5 $, ale pamatujte, že dostanete to, za co zaplatíte. Pokud jste ochotni utratit trochu víc, můžete získat kvalitní žabky, které vám neublíží na nohou a mohou vydržet déle než jedno léto.
  • Podívejte se na žabky vyrobené z vysoce kvalitních materiálů, jako jsou kožené podrážky a nylonové pásky. Zkuste se držet dál od levných gumových nebo plastových žabek.
  • Některé obuvnické společnosti nyní vyrábějí žabky s podešví vyrobenou z materiálu typu paměťová pěna, který může také zabránit zranění vašich nohou.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Změna žabek

 1. Obrázek s názvem Zabraňte tomu, aby žabky bolely vaše nohy Krok 10

  1 Nastříkejte žabky lakem na vlasy. Pokud zjistíte, že se vám žabky otírají o chodidla a způsobují puchýře, zkuste je nastříkat lakem na vlasy. To vytváří tření a zabraňuje tomu, aby vaše žabky tolik klouzaly.
 2. Obrázek s názvem Zabraňte žabkám v úrazu nohou Krok 11

  2 Přidejte moleskin přímo na žabku. Pokud zjistíte, že na vaší žabce existují konkrétní oblasti, které vám způsobují bolest, můžete ke snížení podráždění použít přípravky jako moleskin nebo gelové tečky. Aplikujte tyto produkty přímo na problémové oblasti na své žabky pohodlněji.
 3. Obrázek s názvem Zabraňte žabkám v úrazu nohou Krok 12

  3 Rozbijte je. Možná budete v pokušení nosit nový pár žabek celý den hned poté, co je dostanete. Místo toho je rozbijte tak, že je nejprve budete nosit po domě. Vaše nohy si tak na žabky zvyknou, než budete mít jinou možnost, než je nosit celý den. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu učinit žabky pohodlnějším nošením po dlouhou dobu? Miguel Cunha, DPM
  Podiatrist s certifikátem Dr. Miguel Cunha je zakladatelem společnosti Gotham Footcare a je pedikem se sídlem na Manhattanu v New Yorku. Dr. Cunha je chirurg nohou a kotníků se zkušenostmi s léčbou široké škály stavů chodidel a kotníků od drobných problémů až po komplexní rekonstrukční chirurgii nohou a kotníků. Dr. Cunha získal DPM z Temple University School of Podiatric Medicine a dokončil svůj pobyt jako hlavní rezident ve Washington Hospital Center a Georgetown University, kde se specializoval na traumata dolních končetin, záchranu diabetických končetin a rekonstrukční chirurgii nohy a kotníku . Dr. Cunha je členem Americké podiatrické lékařské asociace, New Yorkské podiatrické lékařské asociace, American College of Foot and Ankle Surgeons a je certifikovanou správní radou z oboru podiatrické medicíny. Miguel Cunha, DPM Podiatrist Certified Expertní odpověď Určitě si vyberte žabky s podporou klenby. Nedostatek podpory klenby může časem vést k vážným problémům s vašimi chodidly.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Varování

Vaše prsty na nohou se musí stočit, aby udržely žabky na místě pokaždé, když uděláte krok, takže mohou být nepříjemné po dlouhou dobu, zvláště pokud máte nějaké základní problémy s chodidly, jako jsou kladívkové prsty, puchýře nebo bolest paty.

reklama

Populární Problémy

Pokud chcete zjistit, kdo jste, deník si zapisujte a své myšlenky si zapisujte alespoň na 20 minut každý den. Když se vrátíte a přečtete si každodenní pozorování, začnete si ve svém myšlení a emocích všímat vzorců, které vám mohou poskytnout vhled do vašeho nitra. Pro ještě lepší přehled si napište cíl nebo prioritu, na kterou byste se chtěli zaměřit. To vám pomůže pochopit, co je pro vás nejdůležitější.

Obhájcem titulu je Agnieszka Radwanska.

Ceny Stellar Gospel Music Awards 2021 se budou vysílat v neděli večer BET. Pokud ale nemáte kabel, zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos pořadu.

Druhý den Australian Open 2019 zahájí kampaň hráči jako Djokovič, Zverev, Wawrinka a Kyrgios.

Švýcarský maestro honí svůj šestý titul v Indian Wells a má plné ruce práce s udržováním míčků na špičkách.