Jak pohladit vousatého draka

Pohladit svého vousatého draka je jedním z nejjednodušších způsobů, jak mu dát najevo, jak vám na něm záleží, a pomáhá navazovat pouto mezi vámi dvěma. Abyste svého mazlíčka nezalekli, používejte pomalé a opatrné pohyby. Pohlaďte vousatého draka prsty od hlavy k ocasu a zdvižte svého mazlíčka zespodu, pokud vypadá uvolněně a šťastně. Po manipulaci s drakem si umyjte ruce a dávejte pozor na řeč těla, která naznačuje, že váš mazlíček nemusí mít náladu být mazlíčkem.Část 1 ze 3: Manipulace s vaším vousatým drakem

 1. Obrázek s názvem Pet a Bearded Dragon Krok 1

  1 Pomalu spusťte ruku směrem k vousatému drakovi. Když je váš mazlíček ve své kleci, chcete použít velmi pomalé pohyby, abyste ho nevylekli. Pokuste se upoutat pozornost draka, než pomalu dáte ruku na jeho stanoviště, abyste se ujistili, že se váš mazlíček necítí ohrožen.
  • Zkontrolujte, zda vousatý drak nejí ani neloví, než po něm sáhnete.
 2. Obrázek s názvem Pet a Bearded Dragon Krok 3

  2 Jemně pohlaďte svého mazlíčka pomocí 1 nebo 2 prstů. Zatímco k pohlazení vousatého draka můžete použít kterýkoli ze svých prstů, nejjednodušší je ukazováček. Začněte pomalu hladit dračí hlavu a boky obličeje. Můžete jej také hladit od hlavy k ocasu, jít pomalu a jemným tlakem.
  • Vyhněte se umístění přímo nad hlavou vousatého draka, jak si ji hladíte - vousatí draci se cítí ohroženi pohybem nad nimi.
  • Pokud si na sebe se svým drakem stále zvyknete, použijte k podpoře interakce jídlo. Spojení lahůdek s manipulací může některým vousům pomoci uvolnit se.
  • Nikdy neházejte vousatého draka z ocasu do hlavy.
 3. Obrázek s názvem Pet a Bearded Dragon Krok 4

  3 Vezměte vousatého draka, pokud se zdá být uvolněný. Pokud se mazlíte s vousatým drakem a jeho oči padají, znamená to, že je uvolněný a pravděpodobně by mu nevadilo, kdyby vás někdo zvedl. Zasuňte ruku pod vousatého draka, opatrně jej zvedněte a ujistěte se, že unesete váhu jeho těla a ocasu.
  • Dětské vousy jsou zdvořilejší a při vyzvednutí mohou panikařit. Snažte se udržet dítě v klidu a držte mu jeden prst pod bradou, zatímco ho držíte.
  • Vousatého draka nikdy nechytejte ani nedržte za nohy nebo ocas.
 4. Obrázek s názvem Pet a Bearded Dragon Krok 5

  4 Držte vousatého draka blízko těla. Váš mazlíček se bude cítit bezpečněji a bezpečněji, pokud ho budete držet blízko hrudníku. Můžete jim ocas opřít o předloktí a druhou rukou draka jemně hladit, aby byl šťastný a spokojený.
  • Udržujte jejich tělo podepřené tím, že je budete držet v dlani.
 5. Obrázek s názvem Pet a Bearded Dragon Krok 5

  5 Nechte draka chodit z ruky do ruky, jak se pohybují. Pokud je váš drak neklidný a nechce vám klidně sedět v ruce, nechte ho trochu natáhnout nohy. Podepřete jeho váhu při chůzi z pravé ruky do levé nebo z levé ruky do pravé.
  • Vousatý drak při pohybu pozorně sledujte, aby nespadl.
 6. Obrázek s názvem Pet a Bearded Dragon Krok 6

  6 Po dokončení mazlení vypusťte draka zpět do jeho stanoviště. Když skončíte s mazlením a spojováním s vousatým drakem, pomalu oddalte ruku od těla a spusťte ji do stanoviště. Jakmile se vaše ruka dotkne, zvedněte loket a dejte drakovi rampu dolů do jeho domova.
  • Po pěkném dlouhém zacházení můžete svého medvídka odměnit pamlskem.
  reklama

Část 2 ze 3: Rozpoznávání řeči těla vousatého draka

 1. Obrázek s názvem Pet a Bearded Dragon Krok 7

  1 Ustupte, pokud váš vousatý drak načechrá vousy. Toto je chování, které dalo vousatému drakovi jméno. Když drak nafoukne vousy, zdá se být větší a hrůzostrašnější. Je to považováno za obranný krok a může to znamenat, že se zvíře cítí ohroženo.
  • Vousatí draci také občas načechrají vousy, když jim to nehrozí. Jakmile se vy dva lépe poznáte, bude pro vás snazší určit, kdy je chmýří obranným tahem a kdy ne.
 2. Obrázek s názvem Pet a Bearded Dragon Krok 8

  2 Hledejte známky stresu, jako je zploštění a záškuby ocasu. Těla vousů jsou již plochá, ale když jsou ve stresu, mohou svá těla ještě více zploštit. Pokud váš mazlíček škube ocasem, může se cítit ohrožený nebo rozrušený.
 3. Obrázek s názvem Pet a Bearded Dragon Krok 9

  3 Vyvarujte se kontaktu s vousatým vousatým drakem. To je velmi jasný signál, že byste měli zvířeti dát prostor. Stejně jako byste nechtěli hladit psa, který vrčí, je nejlepší počkat, až váš vousatý drak přestane syčet, aby nedošlo k pokousání.
  • Pokud vás kousne vousatý drak, nezapomeňte důkladně vyčistit ránu antibakteriálním mýdlem a namazat antibiotickou masti.
 4. Obrázek s názvem Pet a Bearded Dragon Krok 10

  4 Vyvarujte se vyrušování dvou draků, kteří po sobě klátí hlavami. Pokud saháte do stanoviště, ve kterém sídlí více než jeden drak, hledejte souboj mezi zvířaty, jehož součástí je poskakování hlavy. Toto je ukázka dominance, obvykle mezi muži, a to znamená, že zvířata nemají náladu na jemné mazlíčky nebo držení.
  • Čím rychleji jim hlavy klátí, tím agresivnější je chování.
 5. Obrázek s názvem Mazlení vousatého draka Krok 11

  5 Postupujte opatrně, pokud uvidíte zoubky v ústech. Zatímco vousatí draci někdy nechají při opalování otevřená ústa, aby se přizpůsobili změnám teploty, jindy jsou zoubky v ústech znamením, že jsou rozrušeni. Ať tak či onak, toto chování může být signálem, který dá vašemu drakovi nějaký čas, než si ho pohladíte.
  • Když zvíře poznáte, poznáte rozdíl mezi stresovaným a uvolněným stavem.
 6. Obrázek s názvem Pet a Bearded Dragon Krok 12

  6 Pokud má váš vousatý drak těžká víčka, udržujte kontakt. Stejně jako u mnoha jiných zvířat jsou pokleslá víčka znakem vysokého stupně relaxace a důvěry. Pokud váš drak zavírá oči, zatímco ho hladíte, jste v! reklama

Část 3 ze 3: Udržování dobré hygieny

 1. Obrázek s názvem Pet a Bearded Dragon Krok 13

  1 Před a po manipulaci s vousatým drakem si umyjte ruce. Plazi nesou bakterii zvanou Salmonella bongori, kterou lze přenést na jiné plazy. Před a po mazlení draka si umyjte ruce mýdlem a vodou, aby ostatní vaše plazy a váš drak byli zdraví.
  • Při mytí se určitě napěňte a drhněte si všechny části rukou celých 20 sekund.
 2. Obrázek s názvem Pet a Bearded Dragon Krok 15

  2 Škrábance nebo kousnutí důkladně očistěte antibakteriálním mýdlem. Pokud vás váš vousatý drak kousne nebo poškrábe, nebojte se, to se stává! Řez očistěte antibakteriálním mýdlem a vodou a namažte ho mastí. Řez přikryjte náplastí, která ho ochrání před nečistotami a jinými bakteriemi.
  • Kousání je u vousatých draků extrémně vzácné a škrábání obecně nastane pouze v případě, že se zvíře pokouší získat zpět rovnováhu.
 3. Obrázek s názvem Pet a Bearded Dragon Krok 16

  3 Při manipulaci s vousatým drakem se vyhněte jídlu. Vzhledem k tomu, že plazi, jako jsou vousatí draci, mohou šířit bakterie, nejezte ani nepřipravujte jídlo, když si hrajete se svým mazlíčkem. Ušetřete čas na občerstvení nebo jídlo, až si s vousatým drakem pomazlíte a důkladně si umyjete ruce.
  • Při manipulaci s vousatým drakem si nedávejte ruce k ústům a poraďte ostatním, aby udělali totéž, pokud si hrají také s vaším mazlíčkem.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Zemře, pokud je nemocný? Budete se chtít poradit s veterinářem, který ví, jak zacházet s vousatými draky, abyste se ujistili, že pro svého mazlíčka dostáváte to nejlepší zacházení, jaké můžete.
 • Otázka Je vousatý drak dobrým mazlíčkem pro prvního majitele? Ano, jsou dobrým mazlíčkem pro začátečníky, protože jsou velmi společenští a pokud se s nimi bude zacházet správně, budou kolem svých majitelů velmi klidní.
 • Otázka Co mám dělat, když dítě políbilo mého vousatého draka, přestože jsem mu řekl, aby ne? Je nepravděpodobné, že by dítě onemocnělo od vašeho vousatého draka, takže bych si s tím příliš nedělal starosti. Místo toho bych se soustředil na vysvětlení dítěti, proč nemůže vousatého draka políbit, a od nynějška je sleduji, když s vousatým drakem zachází. Pokud ho nepřestanou líbat, přestaňte jim dovolit ho držet nebo k němu mít přímý přístup.
 • Otázka Proč moje miminko nemá chuť k jídlu? Rebel Skye Možná ji nebudete krmit vhodnou velikostí jídla. Může být také ve stresu. Zkontrolujte teplotu na každé straně nádrže. Mohlo by to být nemocné nebo se připravit na svlékání kůže. Pokud to přetrvává, vezměte to k veterináři, abyste zjistili, zda existuje zásadní problém.
 • Otázka Co může bradatý drak jíst? Krmím své cvrčky, moučné červy a ovoce/zeleninu. Mohou také jíst růžové myši, šváby a několik dalších věcí.
 • Otázka Mohu svého vousatého draka naučit chodit na dvou nohách? Můžete to zkusit, ale pokud se vám to podaří, budete muset mít na paměti, že bude chodit po dvou nohách jen krátkou dobu.
 • Otázka Jak poznám, zda jsou smutní nebo ve stresu? Budoucnost Opravdu častým znakem toho, že je medvídek ve stresu, je tmavší zbarvení těla a brady. Váš medvídek se také nemusí tolik hýbat a dostatečně se vyhřívat, pokud je ve stresu nebo smutný.
 • Otázka Co jsou to pinkie myši? Myši Pinkie jsou extrémně mladé myši krmené menšími plazy. Obvykle jsou zmrazené, protože krmení živých zvířat plazem je pro ně nebezpečné.
 • Otázka Sežere mě vousatý drak? Ne. Vousatí draci jsou hmyzožravci, což znamená, že jedí pouze hmyz.
 • Otázka Bylo by to nějak naštvané? Mám muže jménem Fritz, ale on se mnou strávil jen 4 týdny. Pokud je to pohodlné, je to v pořádku, pokud je to naštvané nebo smutné, může ho to obtěžovat. Měli byste ho nechat trochu víc si na vás zvyknout, než ho příliš hladíte.

Populární Problémy

Mirza má před sebou těžký úkol ve čtyřhře žen.Americký basketbal se v pátek utká s Panamou v kvalifikaci mistrovství světa 2019. Zde je návod, jak sledovat hru online.

Jak hrát rockové nůžky na papír Lizard Spock. Nůžky na papír Rock Lizard Spock je variací nůžek na papír Rock, které si oblíbila televizní show The Big Bang Theory. Https://www.samkass.com/theories/RPSSL.html Hra přidává ...

Jak vyrobit plamenomet. Chcete postavit plamenomet na zapůsobení na své přátele? Jsi super znuděný? Flamethrowery se ve skutečnosti neuvěřitelně snadno vyrábějí a vyžadují minimální nástroje (alespoň u základních, nebezpečnějších verzí). Číst...