VIDEO Indian Wells 2017: Juan Martin del Potro přistál se směšným 'tweenerovým' lobem, aby porazil Federica Delbonise

INDIAN WELLS, CA - 12. března: Juan Martin Del Potro z Argentiny trefuje forhend ve svém zápase proti Federicu Delbonisovi z Argentiny během BNP Paribas Open v Indian Wells Tennis Garden 12. března 2017 v Indian Wells v Kalifornii. (Foto Harry How/Getty Images)Jaký je příběh?

Bývalý vítěz US Open Juan Martin del Potro, nasazený na 31. místě na turnaji BNP Paribas Open v kalifornském Indian Wells, dnes zvítězil ve druhém kole proti krajanovi Federicu Delbonisovi 7-6, 6-3-a trefil se tweenerovým lobem do získat bod.

nakupujte tenisové rakety online

Po této střele byli Del Potro, Delbonis i publikum v šoku a jásali, když Del Potro vyhrál zápas 7-6 6-3. S bleskově rychlými reflexy u sítě zachytil Del Potro střelu, poté běžel směrem k základní čáře, když ji prolobil nohama; míč dopadl na kolejové řádky na druhém konci sítě, přičemž Delbonis reagoval naprostým překvapením.

Komentátor Robbie Koenig to popsal jako „výstřel turnaje“.

V případě, že jste nevěděli ...

Del Potro, známý svými brilantními okamžiky, si několikrát vytáhl úspěšný „tweener“, včetně loňského Davisova poháru proti chorvatskému esu Marinu Cilicovi.

pásek to rovnátko

Ale co je tweener? Je to střela mezi nohama, která je obvykle zasažena jako návrat do soupeřova laloku, a provádí se zády hráče ke svému konkurentovi. Tweener je považován za jeden z nejobtížnějších odpalů v tenisu, přičemž většina hráčů se tomu zcela vyhýbá.

Tweener je již dlouhou dobu výstřelem - od 70. let minulého století a při několika příležitostech jej provedli hráči jako Guillermo Vilas a řada bývalých jedniček - mezi nimi Ilie Nastase.

Bývalá ženská trojka Gabriela Sabatini měla svou vlastní variantu, přezdívanou „Saba-tweenie“. Ačkoli výstřel na krátkou dobu ztratil na popularitě, možná to byl Roger Federer, kterému by se dalo připsat, že jej přivedl zpět na kurt.

Srdce věci

Nejen, že je obtížné provést tweener, dokonce i jeho pokus je riskantní z hlediska bodů, což znamená, že hráči ve velkých zápasech se tomu v této fázi spíše vyhýbají, ale Del Potro nikdy nebyl tím, kdo by se vyhýbal riziku.

Poté, co se vysoký Argentinec potýkal s zotavením ze zranění a následnou operací, si už od poloviny sezóny 2016 ve velkém užíval návrat do formy. Díky velkému vítězství nad tehdejší světovou jedničkou Novakem Djokovičem v prvním kole olympiády se del Potrovi nakonec podařilo skončit se stříbrnou medailí.

jak nakreslit tenis

Přestože odseděl na Australian Open a citoval potřebu času na návrat do kondice, Del Potro od svého návratu vůbec nebojoval, což Djokoviče minulý týden na Mexico Open opět znervóznilo; přenesl tuto formu do Indian Wells, kde ještě nikdy nezískal trofej.

Jeho výkon v zápase proti Delbonis nejen ukázal, že je ve špičkové fyzické kondici, ale že to s obchodem na hřišti myslí vážně. Del Potro je stále přitahovatelem davů a ​​je také trochu showmanem, i když se obvykle nepokouší o zábavné triky pravidelně.

Co bude dál?

Del Potro našel místo mezi nasazenými hráči v Indian Wells s laskavým svolením na poslední chvíli kanadským esem Milošem Raonicem a ve 31.Svatý, znovu přitáhl Djokoviče ve svém kole 32, přičemž Srb získal mírně namáhavou výhru nad Britem Kyleem Edmundem a porazil ho 6: 4, 7: 6.

Oba hráči jsou v 'losování smrti', části smrtící spodní čtvrti, která obsahuje Rogera Federera, Rafaela Nadala, Djokovica, Del Potra a mladé velmoci Nicka Kyrgiose a Alexandra Zvereva - je považována za jednu z nejtěžších remíz v historii Sport.

jak sledovat přeživší zdarma

Take Sportskeeda

Záběr ukazuje, že Del Potro si je opět opravdu plně jistý sám sebou - což je po letech bojů se zraněními velká věc, zvláště když vezmeme v úvahu, že Del Potro je silou talentů a patří mezi nejpříjemnější hráče, které je možné na Tour sledovat. Nejde jen o fyzickou bitvu, kterou vysoké eso muselo překonat, ale také o mentální, pokud jde o budování sebedůvěry a vše, kromě toho, že se dostal do žebříčku.

S Del Potro v této podobě slibuje střet s opakujícím se rivalem Novakem Djokovičem zásadní střet.

Populární Problémy

Jennifer Brady zahájí kampaň 2020 French Open proti 17leté Claře Tauson. Je to vůbec poprvé, co si ti dva na turné zahrají navzájem.

Jak zacházet s Paintball Welt. Paintball welt nebo modřina je v podstatě shromažďování krve v konkrétní oblasti těla v důsledku nárazu během hry. Svary nebo modřiny se projeví, když kapiláry (drobné cévy) ...

Wimbledon 2014: Realizace fanouška Rogera Federera.

Zde je kompletní přehled o tom, jak sledovat hry Hawks online bez kabelu v letech 2019-20, ať už jste v Atlantě nebo mimo trh.

Kristina Mladenovic zahajuje svou kampaň US Open 2020 proti Hailey Baptiste. Mladenovic porazil amerického teenagera v těsném trojnásobném setu při jediném setkání dvojice.

Odpočítávání 10 nejlepších hráčů s nejvyššími výdělky v kariéře za celou dobu. Zde se podíváme na 10 nejlepších nejbohatších tenistů všech dob, pokud jde o finanční odměny