Jak naplánovat rodinný výlet na Havaj

Přemýšlíte o plánování tropické dovolené pro vaši příští rodinnou dovolenou? Havaj může být ideální destinací. Díky nedotčeným plážím, uvolněné atmosféře a okouzlující místní kultuře je Havaj tak blízko ráje, jak se pravděpodobně dostanete. Existuje téměř nekonečné množství vzrušujících věcí, které můžete vidět a dělat, díky čemuž bude váš itinerář plný a vy i zbytek vaší rodiny budete v neustálém úžasu. Uspořádejte let a ubytování pro svou posádku, sbalte si zavazadla a udělejte tolik nebo málo, kolik chcete, abyste si užili čas v úchvatném jižním Pacifiku!Část 1 ze 3: Rezervace a příprava na cestu

 1. 1 Vyberte si vhodný čas na cestu. Při plánování cesty na Havaj je třeba vzít v úvahu mnoho různých faktorů, jako je cena ubytování, husté davy a očekávané povětrnostní podmínky. Udělejte si malý průzkum, abyste zjistili, kdy budou letenky a další výdaje nejlevnější, a poté si vyberte čas, který odpovídá vašemu osobnímu kalendáři, rozhodněte se, kolik dní chcete zůstat, a zkuste si obejít cennější sezónní turistiku.
  • Resortní poplatky bývají nejvyšší v rušnějších obdobích roku, jako je pozdní jaro, výška léta a blížící se zimní prázdniny.
  • Počasí na Havaji je teplé a pohostinné po celý rok, takže si můžete užít tropickou dovolenou podle vlastního plánu.
 2. 2 Zajistěte ubytování. Podívejte se na místa k pobytu, která jsou dostatečně velká pro počet lidí, kteří jdou. Na havajských ostrovech je spousta míst k pobytu, od útulných nocleh se snídaní až po plnohodnotná letoviska s veškerým vybavením. Vezměte v úvahu svůj rozpočet a vzdálenost od ubytování k věcem, které chcete vidět a dělat, pak zavolejte nebo se připojte online předem a proveďte rezervaci.
  • Při cestování s velkou skupinou nebo malými dětmi bude s největší pravděpodobností snazší zachytit pár pokojů ve větším hotelovém řetězci kvůli prostoru a dostupnosti. Některá střediska dokonce nabízejí vybavení jen pro děti, například speciální hry a hřiště, vzdělávací aktivity a vystoupení jejich oblíbených animovaných postav.
  • Pokud plánujete více zastávek, zvažte pronájem apartmánů, vil nebo soukromých rezidencí Airbnb na krátkodobé pobyty.
 3. 3 Zarezervujte si let. Jakmile se rozhodnete, kdy je nejlepší vyrazit, kupte si letenku pro každého člena vaší party. Znovu zkontrolujte, zda časy odletů a příletů odpovídají vašemu vlastnímu letovému řádu a zda jsou správné údaje o vašem letu. Pokud je to možné, zkuste letět přímo na ostrov, který jste se rozhodli navštívit, abyste se vyhnuli více spojovacím letům nebo dlouhým přestupům.
  • Nakupujte online a získejte speciální nabídky letenek.
  • Plánujte létání mezi špičkami cestovních sezón. Věci bývají na začátku jara a na konci léta méně přeplněné, což znamená, že budou také levnější.
  • Pokud cestujete z USA, budete muset mít na Havaji pas.
 4. 4 Vhodně zabalit. Mezi základní položky, které byste si chtěli vzít s sebou, patří trička, šortky nebo sukně, tenisky, sandály, sluneční brýle a plavky nebo dva. Ujistěte se, že si vezmete dostatek oblečení, které vám vydrží po celou cestu, a umožní vám oblékat se na různé aktivity a příležitosti.
  • Nezapomeňte si naložit plážové doplňky, jako jsou ručníky, opalovací krém, deštník a jakékoli hračky nebo sportovní vybavení, které chcete mít s sebou.
  • Havaj je velmi uvolněné a neformální místo, takže si nemusíte dělat starosti s tím, že si zabalíte něco příliš efektního. Jednoduchá košile nebo šaty s límečkem obvykle postačí na výlet i na těch nejzranitelnějších místech ostrova.
  reklama

Část 2 ze 3: Rozhodování, jak trávit čas

 1. 1 Salonek na pláži. Rozmístěte náplast pro svůj klan mezi dunami, poté se vraťte a strávte den vyhříváním se v písku a slunci. Někteří lidé dávají přednost uvolněné atmosféře pláží a okolních restaurací a obchodů, než aby byli stále na cestách. A nemohlo pro to být dokonalejší místo - počasí na Havaji je teplé, slunečné a příjemné po celý rok.
  • Kromě toho, že se opálíte, najdete také příležitosti pro šnorchlování, jízdu na kajaku, windsurfing nebo si zahrajete pár her plážového volejbalu.
  • Pokud máte v úmyslu zůstat celý den na pláži, vezměte si další opalovací krém a možná nějaké občerstvení.
 2. 2 Podívejte se na okolní ostrovy. Doprava na Havaji je nastavena tak, aby bylo tryskání po okolních ostrovech rychlé a snadné. V závislosti na délce svého pobytu si můžete najít čas na návštěvu oblíbených turistických destinací, jako je Maui a Oahu, nebo se zastavit na starších, rustikálnějších ostrovech, jako je Lanai nebo Kauai. Mnoho z těchto menších ostrovů je méně komerčně dostupných a nabízí pohled na tradiční ostrovní život. Bez ohledu na to, kam jdete, je vždy k vidění něco nového.
  • Tyto zastávky si předem zapracujte do jízdního řádu, abyste se ujistili, že nebudete nikam spěchat.
  • Při kratších prázdninách (týden nebo méně) omezte své skákání na ostrov na jedno nebo dvě místa, jinak můžete strávit více času balením a dojížděním, než vlastně prohlídkou památek.
 3. 3 Naplánujte si několik vzrušujících aktivit. Samozřejmě je zde také dlouhý seznam památek, které je třeba vidět a bavit. Naplánujte si celodenní výlet nebo dva během svého pobytu v Pacifiku, vydejte se na projížďku na koni po pobřeží, najměte si výlet helikoptérou a prohlédněte si překrásné výhledy na ostrovy nebo se vydejte na vzrušující jízdu na zipline. Jen se ujistěte, že máte ve svém plánu dostatek místa. Na Havaji byste mohli strávit měsíce a vidět jen malou část toho, co všechno může nabídnout!
  • Zúčastněte se hlasování ve své skupině a zjistěte, jaké činnosti všechny zajímají, a poté zúžit seznam dobrodružství, na která budete mít čas zapadnout.
 4. 4 Užijte si lahodnou ostrovní kuchyni. Musíte jíst, takže to můžete udělat i stylově. Polynéská kuchyně má bohatou a rozmanitou historii, která zahrnuje původní suroviny, jako jsou čerstvé mořské plody, ananas, kokos a sladké brambory, a také zahraniční vlivy, jako je grilování, portugalské sladké pečivo a východoasijské pokrmy. Vychutnejte si pětihvězdičkový kulinářský zážitek v proslulém bistru, zaplaťte vstupné za pečené prase nebo se jednoduše vydejte po ulici a dejte si pár rybích tacos za pár babek.
  • Procházejte webové stránky o cestování a stravování, kde najdete doporučení a recenze restaurací.
  • Dejte místním oblíbeným lajk pak , strčit a Spam Musubi výstřel.
  • Výpočet rozpočtu na jídlo před odjezdem vám může pomoci naplánovat si jídlo.
  reklama

Část 3 ze 3: Užívání ostrovní kultury

 1. 1 Vezměte si luau. Jednou z nejslavnějších částí havajské kultury je luau, velká párty nebo hostina, která se obvykle koná přímo na pláži. V mnoha případech je možné rezervovat si vstup do luau přímo přes hotel nebo resort, kde pobýváte. Na těchto akcích můžete očekávat, že najdete řadu skvělých jídel, spolu s tradiční zábavou, jako je živá hudba a hula a tancování ohně. Nenechte si to ujít - luau by mohla být nejzábavnější zábava na celé cestě!
  • Luaus jsou také často hostitelem polynéských kulturních a historických center, kde jsou navrženy tak, aby předvedly rituální charakter havajského lidu.
  • To může být jedna z vašich jediných příležitostí, jak si vychutnat autentické kalua „Časově uznávaný způsob vaření, který zahrnuje zabalení šťavnatých mas do banánových nebo taro listů a jejich opékání na žhavých uhlících vyhloubených do země.
 2. 2 Seznamte se s historií ostrova. Vyhraďte si den na návštěvu muzeí a místních památek historického významu. Všechny odlehlé ostrovy Havaje mají fascinující příběh, který se datuje dlouho před jejich uvedením do americké státnosti. Vy a vaši blízcí se budete moci dozvědět o vládcích a legendách dávno minulých, když se budete toulat svěží krásnou krajinou a odjíždíte s hlubším respektem a porozuměním ostrova a jeho obyvatel.
  • Prohlédněte si důležité vojenské památky, jako je Pearl Harbor nebo americké vojenské muzeum ve Waikiki.
  • Chcete -li plně využít výhody vzdělávacího výletu, naplánujte si prohlídku více ostrovů. Každý z nich je pokladem s vlastní jedinečnou historií a zvyky.
 3. 3 Jít na túru. Havaj, a zejména ostrov Oahu, obsahuje množství hor, které čekají na prozkoumání nedočkavými dobrodruhy. Pokud hledáte změnu tempa od opalování, obujte si boty a vyrazte na stezky. Je třeba projít míle a míle země, které protínají hustou džungli, stoupají do mraků a dokonce krouží kolem spících sopek.
  • Pokud se chystáte na pěší turistiku, vezměte si s sebou malý batoh naplněný balenou vodou, opalovací krém, sprej proti hmyzu a telefon nebo fotoaparát, abyste zachytili úchvatné výhledy, které se vám naskytnou.
  • Dlouhé túry mohou být pro malé děti příliš obtížné, ale na výběr je také mnoho kratších treků.
 4. 4 Naučte se surfovat. Jaký tropický útěk by byl úplný, aniž bychom chytili vlnu nebo dvě? Ti, kteří na to mají, si mohou snadno najít vybavení k zapůjčení nebo si vzít rychlou lekci od místního instruktora surfování a vyzkoušet si, jak si deset pověsí. Vlny v Pacifiku jsou světově proslulé, takže ať už jste odvážlivec, který se vydává na jízdu na velkých vlnách, nebo jste na prkně poprvé, vždy na vás čeká dobrý čas.
  • Surfování je zakořeněno v havajské kultuře, což znamená, že je to něco, za co si dlužíte, abyste si to alespoň jednou na cestě vyzkoušeli.
  • Bez ohledu na to, kde zůstanete, si budete moci vybrat z libovolného počtu míst, na která budete pádlovat a stanete se radikálními.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Užij si to! Mohlo by to být dobrodružství jednou za život.
 • Havajská dovolená by byla skvělým dárkem k narozeninám, promoci nebo oslavě dovolené.
 • Vytvořte si seznam míst a aktivit, které chcete vy a zbytek vaší rodiny zasáhnout, abyste o nic nepřišli.
 • Pokud máte nějaké peníze navíc, které chcete vyhodit, nebo se nechcete trápit drobnými drobnostmi, rezervace cestovní kanceláře vám dá spoustu stresu s plánováním a plánováním.
 • Vezměte si s sebou nějaké knihy a další aktivity, které zabaví děti na dlouhé cestě letadlem.
 • Naučit se pár základních slov v havajštině může obohatit vaše zkušenosti a může vám pomoci se zorientovat v oblastech, kde se anglicky tak často nemluví.
 • Dodržujte cestovní zákony stanovené havajskou vládou, abyste věděli, co se od vás jako prvního návštěvníka očekává.

reklama

Varování

 • Je nezákonné pašovat jakákoli zvířata zvenčí, vegetaci nebo kontraband na Havaj nebo z něj. Mohlo by to poškodit přirozené ekosystémy ostrova a vést k vysoké pokutě nebo dokonce k trestu odnětí svobody.
 • Rodiny s dětmi ve škole nemusí mít tolik kroutícího se pokoje, protože letní a zimní přestávky jsou jen delší období, kdy budou mít volno.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Hubnutí není jen o dietách - musíte také rozhýbat tělo. Zatímco jakékoli cvičení spaluje kalorie a zrychluje váš metabolismus, nalezení správné rovnováhy mezi kardio a silovým tréninkem je důležité, pokud se chcete setkat ...Nicole Scherzinger byla připsána hlavní role při vítězství Grigora Dimitrova ve finále ATP nad Davidem Goffinem.

Fotbal Georgia a Kentucky se sejde v sobotu. Pokud nemáte síť SEC, můžete hru sledovat online naživo.

Creighton a Kansas se střetnou v bitvě Big East-Big 12 v úterý. Zde je návod, jak můžete zdarma sledovat živý přenos hry online.Chung na všechny udělal dojem, když porazil Djokoviče ve dvou setech, aby vstoupil do ubikací.

Casper Ruud se utká s bývalým čtvrtfinalistou Jo-Wilfriedem Tsongou ve vzrušujícím zápase prvního kola na US Open 2021. Toto bude první setkání kariéry mezi Ruudem a Tsongou.