Jak naplánovat datum hraní pro vaše nevidomé nebo slabozraké dítě

Plánování rande pro nevidomé nebo slabozraké dítě může být náročné - zvláště pokud má vaše dítě přátele, kteří nemají žádné zrakové vady. Hledejte činnosti, které zahrnují smysly sluchu, chuť, dotek a čich. Koordinace těchto dalších smyslových zážitků s popisy může vašemu dítěti pomoci naučit se porozumět tomu, jak věci vypadají, i když je jeho zrak omezený.

Metoda 1 ze 3: Pořádání smyslové párty

 1. Obrázek s názvem Naplánujte si pro nevidomé nebo slabozraké dítě datum hraní Krok 1

  1 Vyberte téma. Pokud chcete pro nevidomé nebo slabozraké dítě a jeho přátele naplánovat párty se smyslovým hraním, může téma pomoci udržet aktivity jednoduché a srozumitelné. Vaše téma by mělo být společným vláknem, které nějakým způsobem prochází všemi aktivitami.
  • Můžete například chtít uspořádat stavební večírek a používat předměty související se stavebními a stavebními pracemi, jako jsou bloky, přilby, lopaty a další stroje.
  • Nemyslete jen na povolání, ale také na místa. Pokud se například vašemu dítěti opravdu líbil nedávný výlet na pláž, můžete uspořádat večírek s tématem pláže a přivést pláž na svůj dvorek.
  • Při výběru tématu zapojte své dítě, abyste si mohli vybrat něco, co vzbudí jeho zájem.


 2. Obrázek s názvem Naplánujte si datum hraní pro své nevidomé nebo slabozraké dítě Krok 2

  2 Upravte aktivity tak, aby byly přístupnější. Zvláště pokud máte na své párty smyslové hry naplánováno několik různých aktivit, chcete zajistit, aby všechny aktivity byly přístupné všem dětem a byly od sebe jasně odděleny.
  • Myslete na sluchové i hmatové podněty, abyste dětem lépe porozuměli každé činnosti a cíli. Můžete například položit měkký koberec nebo podložku na tvrdý povrch, což znamená, že určitá oblast je vyhrazena pro sedící aktivitu.
  • Jasnou, vysoce kontrastní páskou označte hranice každé herní oblasti, aby děti snadněji pochopily, kde jedna aktivita končí a druhá začíná.
  • Udržujte oblast jednoduchou a přehlednou a odstraňte předměty, které nesouvisejí s datem hraní.
 3. Obrázek s názvem Naplánujte si datum hraní pro své nevidomé nebo slabozraké dítě Krok 3

  3 Vyrobte smyslové koše. Senzorické koše jsou úžasné nástroje, které mohou vašemu dítěti pomoci soustředit se a zapojit jeho smysly. Při plánování večírku se smyslovou hrou nebo rande s jinými dětmi, které nemají zrakové vady, dejte víka na koše nebo dejte těmto dětem zavázat oči, aby mohly mít podobný zážitek. To může také pomoci naučit ostatní děti empatii a také učinit činnosti stejně náročnými pro všechny děti.
  • Začněte velkým plastovým skladovacím kontejnerem a poté vyberte plnivo, jako je rýže nebo písek. Vaše výplň nemusí být drahá a může se lišit v závislosti na ostatních typech objektů, které plánujete zahrnout.
  • Přidejte jiné objekty s výrazným tvarem a texturou ve srovnání s výplní, kterou jste použili. Do vany s pískem můžete například umístit kuličky různých velikostí.
  • Zahrňte nástroje pro nabírání a prosévání plniva, aby děti mohly najít předměty zakopané v koších.
 4. Obrázek s názvem Naplánujte si datum hraní pro své nevidomé nebo slabozraké dítě Krok 4

  4 Přidejte zvuky a vůně. Při plánování rande pro nevidomé nebo slabozraké dítě chcete zapojit co nejvíce jeho dalších smyslů. Zvuky a vůně mohou vašemu dítěti pomoci rozlišovat mezi věcmi, které jsou typicky identifikovány zrakem.
  • Na plot můžete například zavěsit hrnce a pánve různých velikostí. Mnoho různých typů hrnců a pánví seženete ve spořitelně relativně levně - nemusíte používat ty, se kterými běžně vaříte. Zavěste všechny předměty a dejte dětem různé věci, kterými je můžete bít, jako jsou štětce, vařečky, paličky a špachtle, aby mohly zažít různé zvuky, které se vytvářejí různými kombinacemi předmětů.
  • Nalijte obyčejné želé s různými esenciálními oleji, aby děti mohly kopat rukama do želé a uvolnit vůni. Promluvte si o tom, co je to vůně a jaké typy předmětů nebo zkušeností jsou s těmito vůněmi spojeny.
 5. Obrázek s názvem Naplánujte si pro nevidomé nebo slabozraké dítě datum hraní Krok 5

  5 K smyslové hře používejte jedlé předměty. Jedlé předměty zapůsobí na vkus vašeho dítěte, což je pro nevidomé nebo zrakově postižené děti klíčové, když zkoumají svět kolem sebe. Různé chutě na různé barvy mohou vašemu dítěti pomoci začít rozpoznávat a rozumět pojmu barev.
  • Některé příklady jedlých předmětů, které můžete použít, zahrnují špagetové nudle, jedlé těsto na hraní (recepty hledejte online) a tapiokové kuličky.
  • Můžete uvařit špagety s potravinářským barvivem a přidat výrazné barvy. Položte barvy na bílou plachtu, abyste vytvořili rozmačkanou duhu, kterou mohou děti prozkoumat.
  • Snažte se, aby vaše chuťové a barevné asociace byly konzistentní. Pokud například při jedné činnosti spojíte červenou s příchutí třešní, při jiné činnosti ji nespojujte s jahodou - mohlo by to způsobit zmatek.
 6. Obrázek s názvem Naplánujte si pro nevidomé nebo slabozraké dítě datum hraní 6. krok

  6 Vytvořte si vlastní míčovou jamku. Mnoho nevidomých nebo slabozrakých dětí miluje míčové jamy, ale může pro ně být nebezpečné chodit do veřejných míčových jam spolu s dalšími vidícími dětmi. Toto nebezpečí však můžete eliminovat vytvořením vlastního.
  • Použijte nafukovací brouzdaliště, aby byla jáma měkká, a poté si do jámy pořiďte pár míčků. Můžete najít vhodné míče a většinu hračkářství a diskontních prodejen.
  • Zvažte použití míčků různých velikostí pro zlepšení smyslového zážitku. Pokud máte na výběr, zvolte vysoce kontrastní barvy, aby zrakově postižené děti lépe rozeznaly různé koule.
 7. Obrázek s názvem Naplánujte si datum hraní pro své nevidomé nebo slabozraké dítě Krok 7

  7 Zvažte přizpůsobení oblíbených her pro své dítě. Zatímco smyslový večírek je obvykle docela uvolněný, s důrazem na zkoumání a vytváření nepořádků, můžete také hodit několik náročnějších her nebo aktivit, které pomohou vašemu dítěti cítit pocit úspěchu. Zeptejte se svého dítěte, co by chtělo dělat, a zjistěte, zda můžete zajistit potřebné ubytování.
  • Hledejte deskové hry založené na smyslech nebo hry, které byly přizpůsobeny nevidomým nebo zrakově postiženým dětem přidáním braillského nebo hmatového fixu. Hry jako dáma, tic-tac-toe, dokonce i karetní hry, to vše může být vašemu dítěti zpřístupněno pomocí několika vylepšení.
  • Dalším příkladem je, pokud je vaše dítě zrakově postižené, ale dokáže rozeznat velmi jasné barvy, můžete přizpůsobit hru t-ball umístěním jasně oranžových kuželů na každou základnu a použitím jasné pásky vedoucí ke každé základně, aby dítě vědělo, kam má běžet.
  • Nebo pokud chce vaše dítě hrát kickball, můžete mu dovolit kopat míč buď ze stacionární polohy, nebo ze hřiště. Vaše nevidomé nebo slabozraké dítě může kopnout do nehybného míče a nechat s ním běžet kamaráda, který ho provede po základnách.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Výroba umění a řemesel

 1. Obrázek s názvem Naplánujte si pro nevidomé nebo slabozraké dítě termín hry 8. krok

  1 Malování tenisovými míčky. Pokud má vaše dítě nějaký zrak, ale je zrakově postižené, může být tato aktivita zábavným způsobem, jak ve skupině dětí vytvářet odvážné abstraktní umění. Pro tento projekt budete potřebovat velký bílý papír, barvy, tenisové míčky a malý plavecký bazén.
  • Použijte nafouklou barvu nebo přidejte do barvy písek, abyste začlenili hmatový rozměr pro nevidomé děti.
  • Vyberte barvy ve výrazných barvách a zajistěte papír na dno brouzdaliště. Nechte děti namočit tenisové míčky do barvy, poté je pusťte do bazénu a převalujte je.
  • Pomáhá mít pro tento projekt několik dětí, zvláště pokud jsou mladší, aby mohli společně zvedat a přesouvat bazén. To je také učí spolupráci.
 2. Obrázek s názvem Naplánujte si pro nevidomé nebo slabozraké dítě datum hraní Krok 9

  2 Použijte vonné pastelky nebo fixy. Vonné pastelky a fixy začleňují čich do výtvarného projektu a pomáhají vašemu nevidomému nebo zrakově postiženému dítěti rozlišovat barvy tím, že je spojuje s konkrétní vůní.
  • Vonné pastelky nebo fixy můžete zakoupit ve specializovaných obchodech s uměním a řemesly a také v mnoha diskontních prodejnách.
  • Pokud si koupíte více než jednu sadu pastelek nebo fixů, ujistěte se, že vůně a barvy ladí. Mít stejnou barvu se dvěma různými vůněmi může způsobit zmatek.
 3. Obrázek s názvem Naplánujte si pro nevidomé nebo slabozraké dítě datum hraní Krok 10

  3 Tvořte koláže. Koláže jsou skvělým způsobem, jak začlenit různé textury, a pomoci vašemu dítěti dále rozvíjet jeho hmat. Mnoho nevidomých nebo slabozrakých dětí také baví práce s lepidlem a lepkavými povrchy.
  • Připravte si povrch koláže tak, že jej překryjete lepidlem pomocí lepicí tyčinky nebo pomocí oboustranné lepicí pásky. Celý povrch je tak lepkavý a dítě může umístit předměty kamkoli chce.
  • Použijte různé textury a promluvte si se svým dítětem o různých texturách a o tom, kde se běžně vyskytují. Můžete například zahrnout něco měkkého a neostrého, kousek plsti a kousky smirkového papíru.
 4. Obrázek s názvem Naplánujte si pro nevidomé nebo slabozraké dítě datum hraní Krok 11

  4 Nakreslete a vybarvěte. Můžete si koupit omalovánky nebo skicáky s vystouplými čarami, takže vaše nevidomé nebo slabozraké dítě může zažít vybarvování předmětů pociťováním okrajů. Stejným efektem můžete také vysledovat řádky běžné omalovánky s nafouklými pery.
  • Vonné pastelky nebo fixy umožňují dítěti lépe porozumět barvám, které používá.
  • Nechte dítě vystopovat čáry prstem a promluvte o tom, jaký předmět tyto čáry představují.
 5. Obrázek s názvem Naplánujte si datum hraní pro své nevidomé nebo slabozraké dítě Krok 12

  5 Držte se vysoce kontrastních barev. Zrakově postižené děti budou lépe rozlišovat barvy, pokud zjednodušíte své barevné patro a použijete pouze barvy, které jsou navzájem ostře kontrastní, například červená a modrá.
  • Pokud jsou vaše děti nebo děti, které budou přítomny v termínu, barvoslepé nebo mají problémy s citlivostí barev, pamatujte na to při výběru barev.
  • U ostatních položek mějte také na paměti kontrast. Pokud například hrajete hru Cheerios, umístěte ji na tmavě modrý nebo černý povrch, aby kontrastovaly ostře a byly lépe vidět. Pro tmavé nebo zářivě barevné objekty použijte bílé povrchy.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Pomocí místních zdrojů

 1. Obrázek s názvem Naplánujte si datum hraní pro své nevidomé nebo slabozraké dítě Krok 13

  1 Trávit čas v parku. Ve vašem místním parku existuje mnoho aktivit, které mohou vašemu nevidomému nebo zrakově postiženému dítěti poskytnout senzorickou stimulaci, vzdělání a obohacení. Rande v parku je také skvělý nápad, pokud má vaše dítě kamaráda bez výrazného poškození zraku.
  • Můžete vytáhnout rostliny a prozkoumat kořeny s dítětem nebo chytit chyby. Mohou se také bavit průzkumem dětských hřišť, houpáním na houpačkách nebo přejížděním rukama po zařízení, aby viděli, jak je to dohromady.
  • Pokud žijete ve Spojených státech, můžete zkusit NPR adresář přístupných hřišť po celé zemi. Stačí navštívit www.playgroundsforeveryone.com a začít psát adresu.
 2. Obrázek s názvem Naplánujte si datum hraní pro své nevidomé nebo slabozraké dítě Krok 14

  2 Vydejte se do místní dětské zoo. Protože se zoologické zahrady zaměřené na mazlení zaměřují na smysly hmatu, čichu a sluchu, mohou být skvělým místem pro nevidomé nebo zrakově postižené dítě, které může prozkoumat svět a spojit se s různými druhy zvířat.
  • Zvířata v dětských zoo jsou obvykle velmi klidná a krotká a umožní vašemu dítěti je prozkoumat.
  • Promluvte si se svým dítětem o zvířeti, kterého se dotýká, o části zvířete, kterého se dítě dotýká, a o tom, co toto zvíře dělá. Když se dítě dotkne jiného zvířete, promluvte o rozdílech mezi nimi.
 3. Obrázek s názvem Naplánujte si datum hraní pro své nevidomé nebo slabozraké dítě Krok 15

  3 Podívejte se do knihoven a muzeí. Mnoho knihoven a muzeí má aktivity typu hrací data určené speciálně pro nevidomé a slabozraké děti. Tyto akce mohou vašemu dítěti pomoci prozkoumat jejich komunitu a také jim dát příležitost setkat se s dalšími nevidomými nebo zrakově postiženými dětmi v jejich věku.
  • Vaše místní knihovna nebo komunitní centrum může mít nástěnku, kde jsou zveřejňovány informace o aktivitách a událostech. Tyto informace můžete také najít na webových stránkách knihovny.
  • Pokud má vaše městská vláda na svém webu stránku s komunitními událostmi, můžete zde také najít informace.
  • Zeptejte se v místních muzeích, zejména dětských, aby zjistili, zda mají speciální akce nebo konkrétní dny pro nevidomé nebo zrakově postižené děti.
 4. Obrázek s názvem Naplánujte si datum hraní pro své nevidomé nebo slabozraké dítě Krok 16

  4 Hrajte ve vodě. Pokud má vaše dítě rádo vodu, mohou vám vodní skluzavky na zahradě, brouzdaliště nebo fontány poskytnout zábavnou aktivitu na rande, zejména v horkých dnech. Nemusíte si vymýšlet - často stačí jednoduchá zahradní hadice.
  • Mějte na paměti, že pokud je prvků příliš mnoho, mohou být zdrcující. Zkuste omezit aktivity ve vodní hře na jednu nebo dvě věci.
  • Pokud vaše dítě nemá rádo studenou vodu, můžete zkusit spustit hadici z kuchyňského dřezu, abyste mohli použít teplou vodu.
  • Pokud na dvorku uděláte skluzavku, můžete na povrch použít jiné tekutiny, například šlehačku, aby si děti mohly užít různé pocity. Jen se ujistěte, že kapalina, kterou používáte, není příliš hladká.
 5. Obrázek s názvem Naplánujte si datum hraní pro své nevidomé nebo slabozraké dítě Krok 17

  5 Navštivte farmu a sbírejte jahody. Pokud žijete ve venkovské oblasti nebo v její blízkosti, možná se vám podaří najít fungující bobulovou farmu, kam byste mohli vzít své slepé nebo zrakově postižené dítě spolu s přítelem. Sbírání bobulí zapojuje u dítěte smysly hmatu, sluchu a chuti.
  • Může to být také vzdělávací zážitek, protože dítě se dozví, odkud bobule pocházejí a jak se sklízejí.
  • Zavolejte dopředu na farmu, než půjdete, a dejte jim vědět, že budete mít dítě, které je slepé nebo zrakově postižené. Mohou být schopni nabídnout konkrétní ubytování nebo mohou mít speciální akce pro nevidomé a zrakově postižené děti.
 6. Obrázek s názvem Naplánujte si datum hraní pro své nevidomé nebo slabozraké dítě Krok 18

  6 Vezměte skupinu dětí na ryby. Rybaření je další aktivita, která je zábavná i poučná. I když budete obvykle muset pomáhat s věcmi, jako je vnadění háčku a vyjmutí ryby z vlasce, nevidomé nebo zrakově postižené děti se mohou stále aktivně lovit samy.
  • Chytání ryby může dát vašemu dítěti pocit úspěchu. Tento proces také učí vaše dítě, odkud ryby pocházejí a jak jsou chyceny k jídlu.
  • Držení a dotýkání se ryby představuje jedinečný smyslový zážitek pro dítě, které bude schopno cítit svaly v rybě a mávající žábry.
  • Pokud se vydáte někam, kde není potřeba chyť a pusť, máš také možnost odlovené ryby odnést domů a uvařit. Dítě tak získá lepší představu o tom, jak se jídlo dostává na jeho talíř.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaké hry s vodní pistolí je možné hrát mezi nevidomými a vidícími dětmi a jak? Tom de backer Nejlepší odpovídač Děti a voda vždy znamená zábavu. Zkuste si hrát s vodními balónky na zahradě. Vydávají praskavé zvuky, a pokud je vyhodíte do vzduchu, je to adrenalin, když nevíte, jestli spadnou na vás nebo poblíž vás. Pokud jde o vodní zbraně, existují hry se sluchovými vodítky, když zasáhnete nebo minete cíl, jako když střílí voda do tlamy obra, řve. Nebo označte některá místa na zemi a mohou pobíhat pouze mezi místy a musí křičet své jméno, kdykoli dorazí na místo. Se sluchovou zpětnou vazbou mohlo nevidomé dítě nacvičovat chrlení vody.
 • Otázka Je možné, aby si nevidomé děti hrály se stříkacími zbraněmi s vidícími přáteli? Ano, velmi. Dítě možná potřebuje jen malou pomoc!
 • Otázka Jaké hry je možné hrát s vodními děly mezi nevidomými a nevidomými přáteli? Cecilia Floresová Nejlepší odpovídač Zahrajte si hru na široce otevřeném místě (velmi velká tělocvična, park, otevřené pole ...) a nechte každého z přátel nosit nějaké pípnutí, aby nevidomé dítě slyšelo a lokalizovalo ostatní.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Mějte na paměti, že mnoho z těchto aktivit spojených s datem hraní může být nepohodlné. Zkuste se uvolnit a bavit se - aby se plně zapojily smysly, může být důležitá nepořádná hra. Jen se ujistěte, že používáte plachty, zásoby, které se snadno čistí, nebo mějte vše venku.

reklama

Populární Problémy

Jak vyrobit práškový cukr. Vaše sušenky jsou téměř připravené k ledu, ale váš pytel moučkového cukru má jen několik smutných skvrn prachu. Než vyběhnete do obchodu, zkontrolujte svoji spíž. Můžete si vyrobit vlastní práškový cukr pomocí pouhých dvou ...

Celková operace kolenní náhrady je hlavní procedura, která nahrazuje jedno nebo obě kolena. Obnova může být těžká, ale operace téměř vždy zmírňuje bolest spojenou s artritidou nebo zraněními. Chcete -li se zotavit hladce, nejprve se ujistěte, že ...

Odborníci se shodují, že syndrom karpálního tunelu obvykle způsobuje necitlivost, brnění a slabost v zápěstí a ruce. Vaše příznaky jsou způsobeny stlačením středního nervu, který prochází úzkým průchodem ve vaší ruce ...

Bývalá přítelkyně Alexandra Zvereva ho obvinila, že se s ní během jejich vztahu fyzicky zneužíval. Sharypova tvrdila, že došlo k několika útokům - včetně jednoho, kdy se ji pokusil uškrtit.

Novak Djokovic vstoupil do roku 2013 jako muž, kterého je třeba porazit na světovém turné ATP.

Nošení podprsenky nesprávné velikosti nebo typu může rozptýlit nebo dokonce zničit potenciálně skvělý den. Naštěstí je snadné měřit se na správnou velikost podprsenky. Navíc výběr stylu, který vás udrží v pohodlí, se stane hračkou, jakmile ...