Jak vyčistit přepínač Nintendo

Díky dotykové obrazovce a malým ovladačům, kterým se říká Joy-Cons, je Nintendo Switch náchylný k mastnotě, rozmazání a celkovému znečištění. Naštěstí je čištění přepínače hračkou a nevyžaduje mnoho úsilí ani času. Očistěte obrazovku suchým hadříkem z mikrovlákna. Pokud je obrazovka stále špinavá, odstraňte šmouhy vlhkým bavlněným hadříkem nebo páskou. U Joy-Cons otřete rovné povrchy suchým hadříkem. K čištění tlačítek a joysticků použijte suchý zubní kartáček. Pokuste se vyčistit nabíjecí port pouze tehdy, pokud je uvnitř něco zachycené nebo se přepínač nenabíjí. K čištění spínače nikdy nepoužívejte chemikálie nebo abrazivní čisticí prostředky, jinak byste jej mohli trvale poškodit.Metoda 1 ze 3: Odstranění prachu a šmouh na obrazovce

 1. 1 3-4krát přejeďte přes obrazovku suchým hadříkem z mikrovlákna, abyste odstranili prach. Vypněte stisknutím a podržením tlačítka napájení po dobu 3 sekund. Položte přepínač na stůl a položte na něj čistý ručník nebo látku. Pořiďte si čistý hadřík z mikrovlákna a srolujte jej tak, aby byl širší než vaše obrazovka. Jemně kartáčujte celou obrazovku srolovanou utěrkou z mikrovlákna jedním směrem a pohybem. Tento postup opakujte 2-3krát. Tím odstraníte většinu prachu.
  • V mnoha případech to k čištění obrazovky stačí.
  • Udělejte to jednou za 2-3 týdny, aby se na obrazovce nehromadila špína nebo prach.
  • K tomu nepotřebujete Joy-Cons. Joy-Cons jsou odnímatelné ovladače, které se připevňují k boční straně obrazovky.
 2. 2 Navlhčete měkký bavlněný hadřík malým množstvím vody. Pokud je obrazovka stále trochu špinavá, naplňte malou misku 2–3 čajovými lžičkami (9,9–14,8 ml) vody. Popadněte čistý, měkký bavlněný hadřík a ponořte jej do vody. Alternativně můžete hadřík nechat běžet 1–2 sekundy pod proudem vody a přebytečnou vodu vyždímat.
  • Pokud chcete, můžete místo toho použít předem navlhčený hadřík na čočky.
  • K tomu se skvěle hodí hadříky používané k čištění brýlí.

  Varování: K čištění obrazovky nikdy nepoužívejte jinou kapalinu než vodu. Switch, stejně jako ostatní produkty Nintendo, není určen pro manipulaci s abrazivními čisticími prostředky. Nelijte vodu na obrazovku.

  pásky na tenisové lokty
 3. 3 Kartáčujte obrazovku hadříkem krouživými pohyby. Pevně ​​uchopte hadřík a nasměrujte jej tak, aby byla odkrytá vlhká část vašeho hadříku. Umístěte mokrou část látky do středu obrazovky, aby se žádné velké kapičky nesklouzávaly po stranách. Jemně vtírejte látku do obrazovky pomocí hladkých kruhových pohybů, dokud 2-3krát nepokryjete celou obrazovku.
  • Obrazovku nedrhněte hadříkem. Pokud opravdu silně stisknete, je větší pravděpodobnost, že obrazovku rozbijete než vyčistíte.
 4. 4 Obrazovku osušte suchým bavlněným hadříkem. Vezměte si nový bavlněný hadřík nebo obraťte svůj současný hadřík, abyste použili suchou část. Obrazovku vysušte otíráním v jednom směru, počínaje nahoře. Přidržte hadřík v horní části obrazovky a vodorovně jej otřete. Když se dostanete na okraj obrazovky, zvedněte látku nahoru a přesuňte se dolů do další horizontální části. Tento postup opakujte, dokud nedokončíte sušení obrazovky.
 5. 5 Na zarputilé šmouhy a prach naneste pásku, která je zvedne. Pokud jsou na obrazovce stále šmouhy nebo silné vrstvy špíny, vezměte roli průhledné pásky. Vytáhněte pásku o délce 7–9 palců (18–23 cm) a držte ji za oba konce. Zvedněte pásku přes šmouhu nebo špínu lepivou stranou dolů. Spusťte pásku tak, aby se lepivá strana dotkla špinavé oblasti, a zvedněte ji. Tento postup opakujte s novým kusem pásky pro další špinavá místa.
  • Výška obrazovky je 6,2 palce (16 cm), takže páska musí být o něco větší, aby se při spouštění pásky o obrazovku nedotýkala prsty prsty.
  • Netlačte pásku dolů. Jednoduchý dotyk špinavé oblasti páskou by měl k čištění obrazovky stačit.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Péče o Joy-Cons

 1. 1 V případě potřeby odpojte Joy-Cons od obrazovky. Vypněte vypínač a otočte jej. Na zadní straně každého Joy-Conu je v horní části malé černé tlačítko. Je to jediná věc na zadní straně Joy-Conu, takže by nemělo být těžké ji najít. Stisknutím tohoto tlačítka Joy-Con uvolníte. Poté jemně zvedněte Joy-Con nahoru a ven ze slotu. Tento postup opakujte pro svůj další Joy-Con.
  • Tlačítko napájení je v levé horní části obrazovky. Stisknutím a podržením tohoto tlačítka po dobu 3 sekund jej vypnete.
 2. 2 Rovné povrchy otřete měkkým, suchým hadříkem, abyste odstranili olej a prach. Popadněte suchý, čistý hadřík z bavlny nebo mikrovlákna. Omotejte látku látkou kolem svého dominantního ukazováčku a třete prstem po plochých částech každého Joy-Conu. Tím z rukou odstraníte veškerý prach, špínu nebo přírodní olej.

  Spropitné: K čištění Joy-Cons nepoužívejte žádnou tekutinu, včetně vody. Pokud se vám voda dostane mezi tlačítka nebo joysticky, může to způsobit poruchu Joy-Conu.  průvodce velikostí tenisových raket pro mládež
 3. 3 Kartáčujte kolem tyčinek a knoflíků čistým suchým zubním kartáčkem. Držte Joy-Con v nedominantní ruce holemi a knoflíky směrem nahoru. Pomocí suchých štětin zubního kartáčku jemně vydrhněte každé tlačítko a přilepte. Tím se vytáhne veškerý mikroskopický prach nebo špína, které způsobují, že se vaše tlačítka drží nebo se pomalu pohybují. Proveďte to po dobu 10–15 sekund pro každé tlačítko a přilepením odstraňte veškerý prach nebo nečistoty kolem citlivých částí ovladače.
  • Pokud se vám tlačítka a joysticky lepí, provádějte to tak dlouho, dokud se nebudou volně pohybovat.
 4. 4 Znovu připojte Joy-Cons k přepínači a zapněte jej. Posuňte Joy-Con po straně obrazovky dolů, aby se strana Joy-Con vešla do slotu na boční straně obrazovky. Posuňte Joy-Con dolů, dokud neuslyšíte cvaknutí ve spodní části. Tento postup opakujte s druhým Joy-Conem.
  • K opětovnému vložení Joy-Cons nemusíte stisknout černé tlačítko.
  • Na přední straně Joy-Cons jsou značky, které vám říkají, kam jdou. Vlevo jde Joy-Con se znaménkem minus (-). Joy-Con se znaménkem plus sing (+) pokračuje vpravo.
 5. 5 Kalibrujte joysticky a resetujte je. Zapněte přepínač. Na domovské obrazovce klikněte na „Nastavení systému“ a vyberte „Ovladače a senzory“. Poté přejeďte joystickem dolů na Joy-Con, který chcete kalibrovat. Na obrazovce se zobrazí diagram vašeho joysticku. Při rekalibraci Joy-Conu se řiďte pokyny tak, že pohnete páčkou tak, aby odpovídala schématu. Tento postup opakujte pro svůj další Joy-Con. reklama

Metoda 3 ze 3: Čištění nabíjecího portu

 1. 1 Při čištění nabíjecího portu buďte mimořádně opatrní. Nabíjecí port na boku vašeho přepínače má extrémně citlivé pinové konektory a jejich poškození může zničit váš systém nebo zabránit jeho nabíjení. S porty si zahrávejte pouze v případě, že se vašemu systému nedaří nabíjet nebo pokud viditelně vidíte něco uvězněné uvnitř.
  • Než si zahrajete s porty, zkuste vyměnit napájecí kabel nebo nabíjecí dok. Problém nemusí být v samotném portu.
 2. 2 Pokud se nenabíjí, vyčistěte port stlačeným vzduchem. Držte přepínač ve své nedominantní ruce. Držte plechovku stlačeného vzduchu ve volné ruce a namiřte ji na port pod úhlem 45 stupňů. Vytáhněte trysku ve 2-3 rychlých dávkách, abyste uvolnili rychlý proud vzduchu. To by mělo vyfouknout všechny menší částice, které blokují konektory pinů a brání vašemu přepínači v nabíjení.

  Varování: Nefoukejte stlačený vzduch přímo do portu. To by mohlo váš přepínač trvale poškodit.

 3. 3 Pokud odstraňujete prach z portu, rozhodněte se pro párátko. Pokud je uvnitř portu zachycen malý kousek chmýří nebo špíny, popadněte párátko. Postavte přepínač na stůl portem nahoru a držte přepínač ve své nedominantní ruce, abyste jej podepřeli. Špičkou párátka opatrně dosáhněte dovnitř přístavu. Přilepte špínu nebo fuzz špičatým koncem a jemně jej vysuňte z otvoru.
  • Buďte při tom mimořádně opatrní - dotýkání se kolíkových konektorů uvnitř portu párátkem může trvale poškodit váš přepínač.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud přepínač nepoužíváte, nechte jej v pouzdře nebo použijte kryt obrazovky.
 • Při používání přepínače si omotejte popruhy na Joy-Cons kolem zápěstí, abyste zabránili rozbití ovladačů o zem, pokud je upustíte.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

Odstranění prachu a šmouh na obrazovce

 • Ručník
 • Utěrka z mikrovlákna
 • Bavlněné oblečení
 • Voda
 • Páska

Péče o Joy-Cons

 • Kartáček na zuby
 • Bavlněné oblečení

Čištění nabíjecího portu

 • Stlačený vzduch
 • Párátko

Populární Problémy

Jak ošetřit holenní dlahy protahováním. Holenní dlahy se vyznačují bolestí po boku nebo přední části holeně. Http://www.houstonmethodist.org/orthopedics/where-does-it-hurt/ankle/shin-splints/ Shin dlahy můžete získat pro mnoho .. .

UFC 250 s titulky Nunes vs Spencer se koná v sobotu večer. Zde je návod, jak koupit PPV a sledovat všechny boje na ESPN Plus.Rafael Nadal loni vydělal méně na doporučení než japonští hráči Naomi Osaka a Kei Nishikori. Nadal však díky svým vynikajícím výdělkům na kurtu než duo zaujímá vyšší místo v seznamu Forbes 2020.

Balet je krásná umělecká forma, kterou můžete využít k sebevyjádření nebo k udržení kondice. Zatímco je taneční hodina nejlepším způsobem, jak se naučit balet, můžete základní baletní pohyby provádět doma, pokud nemůžete chodit na hodiny nebo chcete jen další cvičení ....Šampion doufá, že Hopman Cup pokračuje v kalendáři poté, co jej rekordně potřetí vyhrál s Belindou Bencic.