Jak zasadit avokádový strom

Až budete příště jíst avokádo nebo ho použijete v receptu, uložte pecku nebo pecku. Pěstování vlastního avokádového stromu je zábavné a snadné. Je to perfektní úkol pro všechny věkové kategorie - na zahradu, do interiéru a také je skvělým projektem pro třídu nebo doma! Tato metoda přinese strom, který kvete, ale ne strom, který plodí. Pokud chcete pěstovat avokádový strom na ovoce, je nejlepší koupit roubovaný strom ze školky.Metoda 1 ze 2: Klíčení vody

Příprava osiva

 1. 1 Odstraňte jámu. Nakrájejte opatrně do avokáda, aby nedošlo k poranění jámy, která je uprostřed ovoce. Toho dosáhnete tak, že obrousíte slupku/ovoce asi 1,3 cm hluboko po celé vnější straně a poté obě poloviny otočíte v opačných směrech, aby se otevřely. Opatrně vyjměte jámu a dejte ji stranou.
  • Abyste neztratili ovoce, použijte avokádové maso k vytvoření chutného dipu/polevy známého jakoguacamole.
 2. 2 Vyčistěte jámu. Avokádovou jámu jemně omyjte, abyste odstranili veškeré maso. Použijte teplou vodu a ruce a vyhněte se používání mýdla. Dávejte pozor, abyste neodstranili kryt osiva, který je světle hnědý, protože by to mohlo zničit jámu a snížit pravděpodobnost jejího růstu.
 3. 3 Do jámy vložte párátka. Držte jámu „úzkou“ (špičatou) stranou vzhůru a do středové části v rovnoměrných intervalech přilepte čtyři párátka, tolik, aby pevně držela. To vám umožní vyrovnat jámu na vnitřní straně šálku, aniž byste ji zcela vložili do šálku.
  • Jáma by měla sedět asi 1 palec vody, takže na to při vkládání párátků pamatujte.
 4. 4 Naplňte šálek/sklenici vodou. Přidejte trochu vody do malé, tenké nádoby (nejlépe skleněné), dokud nedosáhne horního okraje. Otvor ve vašem kontejneru by měl být dostatečně široký, aby se do něj snadno vešla celá šířka avokádové jámy; dbejte však na to, aby nebyl příliš široký, jinak párátka nedosáhnou a jáma zapadne.
 5. 5 Umístěte avokádovou jámu (s vloženými párátky) na horní okraj nádoby. Párátka by měla sedět na okraji nádoby a ponechat 1 palec jámy ponořený pouze ve vodě. Ujistěte se, že špičatý konec je nahoře a zaoblený konec je ve vodě, jinak vaše avokádo neroste.
 6. 6 Počkejte, až jáma vyklíčí. Umístěte nádobu s avokádem na mírné, nerušené místo-poblíž okna nebo jiné dobře osvětlené oblasti, abyste mohli začít zakořenit a růst.
 7. 7 Vodu měňte každý jeden až dva dny. Udělejte to, abyste zajistili, že kontaminující látky (tj. Plísně, bakterie, fermentace atd.) Nebudou bránit procesu klíčení avokáda. Zajistěte základnu avokáda vždy zůstává vlhký a ponořený ve vodě.
 8. 8 Trpělivě počkejte, až jáma vyklíčí kořeny. Během příštích dvou až tří týdnů začne hnědá vnější vrstva avokáda schnout a vráskat, až se nakonec odloučí. Brzy poté by se jáma měla začít rozdělovat nahoře a dole. Po třech až čtyřech týdnech by se měl na základně jámy začít objevovat kořen kořenů.
 9. 9 Pokračujte v zavlažování rostliny. Dávejte pozor, abyste nerušili nebo nezranili kořen kořene. Pokračujte v avokádové pece, aby zakořenila. Avokádo brzy vyraší nahoře a uvolní rozvíjející se listový pupen, který se otevře a začne růst listy s výhonky. reklama

Výsadba avokádového stromu

 1. 1 Vyberte umístění. Avokádové stromy jsou velmi zvláštní, pokud jde o jejich ideální klima a podmínky pěstování. Většinu času by měly být avokádové stromy vysazeny v květináči a přesunuty tak, aby vyhovovaly měnícímu se počasí. Avokádové stromy preferují teplotu 15,6-29,4 ° C a zavedené stromy zvládnou teploty až -2,2 ° C.
 2. 2 Připravte půdu. Avokádové stromy mohou růst v půdě téměř na jakékoli úrovni pH, ale musí mít nízký obsah fyziologického roztoku a musí mít dostatek drenáže. Půda nemusí být silně hnojena, dokud strom není starý asi 1 rok. V tom okamžiku byste měli provést půdní test, abyste zjistili, jaké živiny jsou ve vaší půdě k dispozici/chybí. Poté můžete získat doporučení pro plodnost na základě živin nacházejících se ve vaší půdě.
  • Chcete-li stromu pomoci, můžete dvakrát ročně použít hnojivo 10-10-10. Obecně můžete použít běžnou zalévací zeminu a na dno květináče přidat nějaké kameny, které vám pomohou s odtokem přebytečné vody.
 3. 3 Připravte si zápletku. Použijte 20 - 25 cm (7,8 - 9,8 palců) terakotový květináč naplněný obohacenou zeminou 2 cm (0,8 palce) pod vrchol. Směs ornice a kokosových vláken (kokosové vlákno) 50/50 obvykle funguje nejlépe, ale ujistěte se, že jste zkontrolovali půdu, kde sázíte, abyste se ujistili, že je to správná směs. Vyhlaďte a mírně zabalte půdu a podle potřeby přidejte další půdu. Jakmile je půda připravena, vykopejte dostatečně úzkou díru, aby se do ní vešly kořeny a jámy vašeho avokáda.
 4. 4 Připravte semeno. Když strom dosáhne výšky 6 až 7 palců, ořízněte jej zpět na 3 palce. Když listy znovu narostou, můžete začít sázet. Vyklíčenou jámu vyjměte z nádoby na vodu a opatrně vyjměte každé párátko.
 5. 5 Zasaďte semeno avokáda. Avokádovou jámu opatrně zahraďte do půdy tak, aby horní polovina jámy ukazovala nad povrch půdy. Tím je zajištěno, že základna kmene sazenic nehnije pod půdou. Půdu lehce zabalte kolem jámy.
 6. 6 Udržujte strom hydratovaný. Zalévejte rostlinu denně nebo dostatečně, aby byla půda vlhká. Vyhněte se nadměrnému zalévání do té míry, že půda bude bahnitá. Pokud listy na špičkách hnědnou, strom potřebuje více vody, zatímco pokud listy zežloutnou, strom dostává příliš mnoho vody a je třeba mu nechat jeden nebo dva dny vyschnout.
 7. 7 Udržujte svůj avokádový strom. Pokračujte v pravidelné péči o svou avokádovou rostlinu a za několik let budete mít atraktivní strom s nízkou údržbou. Vaši rodinu a přátele ohromí vědomí, že jste si vypěstovali a vypěstovali vlastní strom z avokádové jámy zachráněné z vašehorecept na guacamole. reklama

Metoda 2 ze 2: Pěstování půdy

Někteří pěstitelé zjistili, že umístění semene do vody k jeho klíčení riskuje produkci dlouhého, dlouhého stromu, který neplodí. V tomto případě je lepší umístit semeno do země, aniž byste nejprve namočili.

 1. 1 Získejte kvalitní avokádové ovoce. Ořízněte dužinu ovoce od semene. Nejsnazší je rozříznout to dlouhou cestu.
 2. 2 Otočením semínka odstraníte. Pracujte s nožem, poté otočte a semeno vyjde.
 3. 3 Najděte špičatý konec osiva. toto je vrchol semene.
 4. 4 Vyberte si místo výsadby. Návrhy umístění zařízení viz výše uvedená metoda. Vyčistěte drn nebo cokoli jiného, ​​připraveno k výsadbě.
  • Pokud je to možné, vysaďte dva stromy, protože tyto rostliny mají rády společnost.
 5. 5 Umístěte plochý konec dolů do půdy. Pomocí rukou hromadíte volnou půdu kolem osiva. Nešlapejte špínu dolů nohou, protože tím můžete osivo poškodit.
 6. 6 Postupujte podle rostoucích návrhů výše. Oplodněte poté, co uvidíte rostlinu nad zemí. Neudělejte to dříve, nebo se kořenový systém správně nevytvoří. Asi za tři až čtyři roky očekávejte ovoce.
 7. 7 Sklízejte ovoce, když avokádo vypadá velké a tučné. Na stromě nedozrají. Vyjměte a vložte do hnědého sáčku, aby dozrál. Jsou připravené k jídlu, když jsou měkké. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Když řeknete „vysaďte dva stromy společně, mají rádi společnost“, znamená to dvě semena dohromady?Andrew Carberry, MPH
  Expert na potravinové systémy Andrew Carberry pracuje v potravinových systémech od roku 2008. Má magisterský titul v oblasti výživy a veřejného zdraví, plánování a správy veřejného zdraví z University of Tennessee-Knoxville.Andrew Carberry, MPHExpert na potravinové systémy Expertní odpověď Avokádové stromy se nemohou samy opylovat. Pokud chcete pěstovat ovoce, budete potřebovat dva různé druhy stromů vysazené společně. Pravidlo pro rozteč avokádového stromu je 20 stop mezi každým stromem.
 • Otázka Můj strom vyrostl a je asi 2 stopy vysoký. Mám to odříznout a odříznout listy?Andrew Carberry, MPH
  Expert na potravinové systémy Andrew Carberry pracuje v potravinových systémech od roku 2008. Má magisterský titul v oblasti výživy a veřejného zdraví, plánování a správy veřejného zdraví z University of Tennessee-Knoxville.Andrew Carberry, MPHExpert na potravinové systémy Expertní odpověď Stromu pomůže, když odříznete stonek pod horními dvěma listy. To pomůže vašemu stromu rozvětvit se.
 • Otázka Jak vysoký bude avokádový strom? Yard Záleží na odrůdě, ale může to být kdekoli od 4,5 metru (asi 15 stop) do 12 metrů (asi 40 stop). Existují také trpasličí avokádové stromy, které se obecně pohybují od 1 do 1,5 metru (4-5 stop).
 • Otázka Proč listy na špičkách hnědnou? Pokud listy na špičkách hnědnou, strom potřebuje více vody. Pokud listy zežloutnou, strom dostává příliš mnoho vody a je třeba mu nechat jeden nebo dva dny vyschnout.
 • Otázka Mohu použít kostní moučku v jamce při výsadbě avokádového stromu? Při výsadbě stromu je nejlepší nepoužívat kostní moučku ani hnojivo. Je lepší počkat rok a poté přidat trochu shnilého hnoje a organické hmoty, jako je kompost. Některá hnojiva jsou pro mladé kořeny na nově založených stromech příliš silná a mohou je ve skutečnosti spálit a způsobit více škody než užitku.
 • Otázka Má strom avokáda rád plné slunce, polostín nebo úplný stín? Plné slunce, ale pokud žijete v oblasti, kde teploty přesahují 95 stupňů Fahrenheita (35 stupňů Celsia), může dojít ke spálení sluncem. Zkuste to vykompenzovat výsadbou někam, kde je odpolední stín.
 • Otázka Mohu pěstovat avokádo ve skleníku? Ano. To by mělo být perfektní. Avokádo má rádo horké a vlhké podnebí, takže by mělo prospívat ve skleníku.
 • Otázka Jaká strana osiva jde do vody? Plochá strana semene nebo strana, která má malý odbarvený kruh. Tento kruh ukazuje, odkud budou kořeny pocházet.
 • Otázka Můžeme použít metodu „klíčení vody“ v tropických zemích? Například v Asii podnebí deštného pralesa? Ano, ale pokud jste v klimatu, kde avokádový strom dobře poroste sám, pak to nestojí za námahu, stačí ho zapíchnout do země. Nebude mít tak vysokou míru klíčivosti, ale stačí zasadit trs a ty, které se vám nelíbí, zničit později.
 • Otázka Jak dlouho ji mohu uchovávat jako pokojovou rostlinu? Za předpokladu, že je váš strop pravděpodobně dostatečně vysoký a máte dostatek prostoru pro tak vysokou rostlinu, můžete si ho nechat, jak dlouho chcete.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Buď trpělivý. Když si myslíte, že najednou neroste, bude to vypadat, jako by někdo zapíchl klacek do půdy. Nevytahujte se! To je vaše sazenice roste! Někdy vyroste o 6 nebo 8 palců, než uvidíte nějaké listy.
 • Je také sporné, zda jsou pro křížové opylování zapotřebí dva stromy. Není tomu tak nutně. V alespoň některých kmenech strom nese samčí i samičí květy a je samosprašný. Můžete také roubovat ze stávajícího plodícího stromu na domácí podnož (roubování stromů je však jiný proces).
 • Během zimy nebo v chladném podnebí je nejlepší přenést strom avokáda na zalévání do středně velkého květináče, nikoli přímo do země. Udržujte rostlinu na slunném okně a udržujte půdu vlhkou, ale nepřelévejte ji.
 • Avokádo se semeny není povoleno dovážet do USA z některých oblastí kvůli několika zemědělským škůdcům včetně několika nosatců avokáda (Conotrachelus aguacate, Conotrachelus perseae, Heilipus lauri, Zygopinae spp.) A Stenoma catenifer, můra z avokáda. Jak naznačuje název, larvy tohoto hmyzu rostou uvnitř avokádového semene. Informace získáte od své místní pobočky USDA pro ochranu rostlin a karanténu. Toto je hlavní web pro USDA APHIS http://www.aphis.usda.gov/

reklama

Varování

 • Avokádový strom vypěstovaný ze semene je na rozdíl od roubovaného stromu velmi vysoký. Avokádové větve jsou křehké a nepodporují na nich žádnou váhu, takže na větve stromů nevešejte nic jako houpací síť, protože se odlomí.
 • Slabé osvětlení a/nebo nevhodná zálivka mohou také vytvářet slabé stonky a větve, což nakonec způsobí, že se rostlina pod vlastní vahou zhroutí.
 • Nechání špičky dna pecky zaschnout pravděpodobně zabrání avokádu ve správném vyklíčení, pokud vůbec.
 • Může být obtížné získat avokádový strom vypěstovaný z jámy získané z avokáda zakoupeného v obchodě za účelem produkce ovoce. Ačkoli skladové avokádo není geneticky změněno, k produkci ovoce jsou zapotřebí specifické podmínky. Nečekejte od toho žádné ovoce.
 • Chraňte svou rostlinu před chladným vánkem, svěžími dveřmi a chladnými okenními tabulemi. Pokud je váš strom v květináči, držte jej uvnitř, dokud teplota nestoupne. U mladých, pozemně vysazených avokádových stromů a většiny stromků v květináčích zakryjte listy rostlin v chladném počasí dekou nebo těžkým plastem, alespoň dokud nepřevládne teplejší počasí. Dobře zavedené avokádové stromy mohou často přežít mírné mrazy a teploty blízké mrazu. Nejlepší sázka: V případě pochybností strom vždy přikryjte.
 • Přeřezávání (příliš mnoho nebo příliš často) může zastavit nebo zastavit růst listů. Po prvním prořezání odřízněte pouze poslední poupata na stonku a/nebo větvích. U větví stromů a hlavního kmene kmene prořezávání podporuje jak plnější větve, tak silnější a silnější listy.
 • Tenké nebo vřetenovité větve a stonky vytvářejí slabý základ podpory rostlin. Nesestříhání dostatečně často může vytvořit dlouhé, vinuté, slabé větve a stonky. Prořezávání umožňuje, aby kmen stromu zahušťoval a rostl pevněji.
 • Pokud dostatečně nevyměníte nebo nepřidáte vodu do naklíčené avokádové jámy, může dojít k tvorbě nečistot ve vodě a/nebo na kořenech. Plísně, hniloba kořenů, houby a kvasící voda mohou rychle otrávit celou rostlinu. Vodu udržujte čerstvou a na správné úrovni.
 • Dokud není strom dobře usazen v květináči, nezasazujte jej přímo do země. Silný kořenový systém rostlin s dobře uvolněnou zeminou přispívá k dobré venkovní výsadbě.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Celé, zralé avokádo
 • Tumbler nebo jiný mělký skleněný nebo plastový kelímek
 • Slunečné okno pro umístění semene, zatímco začíná růst.
 • Čtyři párátka
 • Voda
 • Hrnec
 • Skály pro odvodnění
 • Špína

Populární Problémy

Jak cvičit pro silné kosti. Pravidelné cvičení s vážením je jedním z nejlepších způsobů, jak usnadnit buněčný růst, který vede k silnějším kostem. Z růstu kostí mohou těžit zejména mladí lidé, zatímco ti nebo vyšší věk ...Zde je návod, jak ve středu sledovat živě online hru Knicks vs Spurs bez kabelu. Zahrnuje možnosti pro diváky s pravděpodobným zájmem o koupi a mimo trh.

Osaka, Kvitova, Barty a Plíšková se představí ve vysoce konkurenčním poli, ale kdo má čísla na velké výhry?

Princeton se snaží vymazat sérii dvou proher, když se v sobotu utká s Pennem ve finále základní části. Zde je návod, jak hru sledovat.Novak Djokovič získal v neděli rekordní 9. titul na Australian Open, když ve dvou setech porazil Daniila Medveděva.

Jak přejít na Comic Con. V San Diegu Comic Con se každoročně scházejí fanoušci z celého světa, aby oslavili svou lásku ke komiksům, filmům, videohrám a všemu geekovskému. Ale být jedním z těchto šťastných účastníků není tak snadné jako ...