Jak hrát na baryton

Barytonista je nízko posazený člen dechové rodiny s hlubokým a bohatým zvukem a vypadá trochu jako malá tuba. Tento nástroj je nejčastěji slyšet v koncertním prostředí. Učení barytonu může být obohacující zážitek, ať už se učíte hrát pro školní kapelu, nebo pro vlastní zábavu. Proces učení může být zpočátku frustrující, ale čas a obětavost vám pomohou dosáhnout hry na baryton.Část 1 z 5: Získání barytonu

 1. Obrázek s názvem Play the Baritone Step 1

  1 Nejprve zvažte pronájem barytonu. Barytony mohou být docela drahé, v rozmezí od několika stovek do několika tisíc dolarů. Začněte s pronájmem, pokud máte nižší rozpočet nebo si nejste jisti svou oddaností nástroji.
  • Pronajměte si baryton, pokud jej chcete nakonec vlastnit. Platba se obvykle provádí každé dva až tři měsíce, dokud není nástroj splacen. Nástroj nebude váš, dokud nebude provedena konečná platba, ale během provádění plateb budete mít baryton.
 2. Obrázek s názvem Play the Baritone Step 2

  2 Přemýšlejte o získání studentského modelu. Různé modely jsou vyráběny pro různé úrovně zkušeností. Barytonista na studentské úrovni je obvykle levnější, odolnější a jednodušší než baryton na profesionální úrovni.
  • Zkuste kontaktovat hudebního dealera, aby vám vyhověl barytonem, který vám bude příjemný.
  • Pokud si musíte zakoupit nástroj online, zkuste s prodejcem komunikovat o své úrovni zkušeností.
 3. Obrázek s názvem Play the Baritone Step 3

  3 Kupte si pouzdro. Baryton je snadno poškozen. Je důležité chránit baryton, když jej nepoužíváte. Dobrý kufřík bude mít silné rukojeti, robustní popruhy batohu a hlavně poskytne pohodlné nošení.
  • Kožené pouzdro používají hudebníci nejčastěji, protože je lehké a odolné.
  reklama

Část 2 z 5: Naučit se základy hry

 1. Obrázek s názvem Play the Baritone Step 4

  1 Umístěte baryton do klína. Ujistěte se, že ventily směřují nahoru. Vezměte si náustek a opatrně jej vložte do otvoru pro náustek.
  • Nevystavujte náustek příliš velkou silou. Příliš tvrdé vložení způsobí zaseknutí.
 2. Obrázek s názvem Play the Baritone Step 5

  2 Umístěte baryton do paží. Nástroj se může zpočátku cítit těžký, takže věnujte nějaký čas tomu, abyste si na váhu zvykli. Podepřete nástroj levou paží. Položte pravou ruku na ventily.
 3. Obrázek s názvem Play the Baritone Step 6

  3 Seďte ve vzpřímené poloze a optimalizujte hraní a zvuk. Posaďte se zády k židli. Položte nohy rovně a rovnoběžně k sobě na zem.
 4. Obrázek s názvem Play the Baritone Step 7

  4 Utáhněte rty a vydejte na náustek bzučivý zvuk. Pracujte na konzistentní výšce. Nenechte se odradit, pokud to zpočátku zní nerovnoměrně. Právě teď pracujete na tom, aby váš nástroj vydával hluk.
 5. Obrázek s názvem Play the Baritone Step 8

  5 Zhluboka se zhluboka nadechněte a vydechněte. Soustřeďte se na vytvářený zvuk. Baryton vydává velmi nízký a bohatý zvuk. Rychlost vašich rtů také určuje výšku tónu.
  • Vydávejte trvale bzučivý zvuk. Nechcete na prvních pět sekund vložit veškerou energii a pak se unavíte!
 6. Obrázek s názvem Play the Baritone Step 9

  6 Procvičte si prstování ventilů. Neznalost měřítek je pro začátečníka normální a očekávaná. Pokud si nejste jisti, jakou notu právě hrajete, nedělejte si starosti. Zapracujte na seznámení s ventily a poté se naučte váhy.
 7. Obrázek s názvem Play the Baritone Step 10

  7 Dokončete trénink opatrně. Opatrně vyjměte náustek a vložte jej do otvoru pro náustek v pouzdře. Vraťte nástroj do jeho pouzdra. Pouzdro by mělo být uloženo se zvonkem ve vzpřímené poloze. Nesprávně uložené pouzdro se zvonem otočeným vzhůru nohama časem oslabí a poškodí nástroj.
  • Po tréninku pravidelně kontrolujte a čistěte plivací ventil. Pokud sklíčko nemá plivací ventil, vyjměte jej a vytřepejte vodu.
  • Pouzdro skladujte na místě s chladnou nebo střední teplotou. Nepokládejte nástroj do blízkosti zdroje tepla, jako je topení, protože by jej mohl poškodit.
  reklama

Část 3 z 5: Vylepšování hry

 1. Obrázek s názvem Play the Baritone Step 11

  1 Naučte se díly. Budete se muset naučit názvy a umístění částí na vašem barytonu. Vytáhněte obrázek nebo pomocí nástroje identifikujte součásti. Hlavní části jsou:
  • Zvonek. Zvon je velký, zaoblený otvor, kde z vašeho nástroje vycházejí zvukové vlny. Někdy je zvonek rovný a někdy je ohnutý dopředu. Zvon je navržen tak, aby poskytoval nejlepší možný tón a hlasitost.
  • Tři nebo čtyři ventily. Ventily se skládají ze tří částí: skříně, písty a šoupátka. Pláště jsou tři válcové kovové trubky, které drží písty na místě. Písty se pohybují nahoru a dolů uvnitř pouzder, když na ně tlačíte. Písty mají v sobě malé otvory, takže vzduch jimi prochází a při hře vytváří různé tóny. Posuvné ventily mění délku barytonové trubice, aby vytvářely různé tóny. Obvykle existují tři ventilové šoupátka a první šoupátko je nejblíže náustku.
  • Klíč na vodu. Klíč na vodu vám umožňuje odstranit vlhkost zevnitř houkačky. Jedná se o malou kovovou páku, která je obvykle umístěna na hlavním ladicím šoupátku. Tuto část lze použít stisknutím klávesy a foukáním do náustku.
  • Náustek přijímač. Tato část spojuje náustek s barytonem. Obvykle je to malý kovový válec, který je spojen s koncem potrubí, které spojuje baryton a náustek.
  • Náustek. Náustek je velká, hluboce klenutá kovová část, která směruje vibrace vzduchu a rtů do barytonu.
  • Hlavní tuningový snímek. Tato část nástroje slouží k úpravám mikroladění. Klíč na vodu se nachází v horní části této části.
 2. Obrázek s názvem Play the Baritone Step 12

  2 Naučte se číst noty pro baryton. Při hraní budete muset umět procvičit notový záznam na stupnici. Podívejte se na základní příručku pro začátečníky.
  • Poznámky jsou v některých případech stejné jako u pozounů; záleží na tom, v jakém klíči hrajete.
  • Barytonista může hrát na houslový a basový klíč, takže se ujistěte, že víte, který hrajete. B ploché barytony jsou normálně houslový klíč a C barytony jsou normálně basový klíč.
 3. Obrázek s názvem Play the Baritone Step 13

  3 Naučte se váhy. Váhy se s postupem ve vaší praxi stávají komplikovanějšími. Nejprve si najděte cvičení pro začátečníky.
  • Váhy jsou obvykle považovány za sérii not hraných z a zpět dolů. Trénujte hru v uvedeném pořadí.
  • Váhy se obvykle hrají mimo pořadí, když jste pokročilejší. Zkuste společně hrát nízké a vysoké tóny.
 4. Obrázek s názvem Play the Baritone Step 14

  4 Procvičte si dechová cvičení. Velká část hry na baryton je vhánění vzduchu do vašeho nástroje. Dechová cvičení vám pomohou ovládat hřiště, na kterém hrajete, a umožní vám získat vytrvalost.
  • Nadechněte se dvanácti velmi malých nádechů vzduchu. Uvolněte vzduch v následujících čtyřech počtech. Opakujte třikrát nebo čtyřikrát.
  • Začněte rukama po boku. Zvedněte paže vedle hlavy a zhluboka se nadechněte. Při spouštění paží šestkrát vydechněte. Měli byste být v polovině svých šesti dechů, když máte paže natažené přímo po stranách.
  reklama

Část 4 z 5: Další vzdělávání

 1. Obrázek s názvem Play the Baritone Step 15

  1 Začněte zkoumat formální třídy. Zjistěte, zda je pro vás nejlepší skupina nebo individuální třída. Třída s ostatními studenty vám poskytne více názorů a lidí, se kterými budete cvičit. Soukromá třída nabízí soustředěnou pozornost na vaši techniku ​​a pokrok.
 2. Obrázek s názvem Play the Baritone Step 16

  2 Pokračujte ve cvičení na vlastní pěst. Ať už jsou kurzy ve vaší budoucnosti nebo ne, je nutné cvičit na vlastní pěst. Přihlaste se k online kurzu nebo sledujte videa z YouTube a pokračujte ve zlepšování.
 3. Obrázek s názvem Play the Baritone Step 173 Pokládejte otázky, když narazíte na problém. Během tréninku pravděpodobně přijde čas, kdy narazíte na záludnou notu nebo píseň, u které se zaseknete. Nebojte se oslovit online diskusní fóra, YouTube nebo jiné hudebníky ve svém okolí a pokládat otázky týkající se hry na váš nástroj.
 4. Obrázek s názvem Play the Baritone Step 18

  4 Najděte skupinu, se kterou budete hrát. Jakmile si vybudujete důvěru ve své hraní, můžete začít hledat kapelu ve svém okolí, která hledá barytonistu. Kapela mohla hrát pro zábavu, nebo pro vystoupení. Přehrávání hudby s ostatními a pro ostatní je skvělý způsob, jak posunout hraní na další úroveň.
  • Hledejte potenciální skupinu na webech, jako je Craigslist. Ujistěte se však, že jste v bezpečí v jakékoli situaci, která zahrnuje setkání s cizími lidmi.
  • Zeptejte se ostatních hudebníků, jestli znají někoho, kdo potřebuje barytonistu.
  • Vytvořte kapelu s dalšími přáteli, kteří hrají na nástroje.
  reklama

Část 5 z 5: Péče o váš baryton

 1. Obrázek s názvem Play the Baritone Step 191 Naolejujte ventily. Odšroubujte tábor na prvním ventilu. Vytáhněte píst (uvnitř ventilu) do poloviny a na širokou část pístu naneste několik kapek oleje. Vložte píst zpět do ventilu a pevně zajistěte. Tento krok opakujte s dalšími dvěma nebo třemi ventily.
  • Ujistěte se, že kupujete olej speciálně vyrobený pro tento nástroj.
  • Neaplikujte příliš mnoho oleje. Mohlo by dojít k poškození ostatních částí vašeho nástroje.
 2. Obrázek s názvem Play the Baritone Step 20

  2 Vyčistěte náustek. Pomocí kartáčku na náustek jej vydrhněte teplou vodou a mýdlem. Tento postup opakujte zhruba každý týden.
 3. Obrázek s názvem Play the Baritone Step 213 Namažte diapozitivy. Vytáhněte jedno sklíčko najednou, vyleštěte jej hadříkem a lehce jej namažte kluzným tukem, dobrou alternativou může být vazelína. Vyměňte sklíčko a postup opakujte.
 4. Obrázek s názvem Play the Baritone Step 22

  4 Vyleštěte svůj nástroj. Použijte lešticí hadřík a jemně jej otřete, abyste odstranili otisky prstů nebo jiné nežádoucí vady. Nepoužívejte tekuté leštidlo, protože může odstranit povrchovou úpravu nástroje.
 5. Obrázek s názvem Play the Baritone Step 235 Vezměte jej jednou ročně do opravny. Nechte baryton každoročně zkontrolovat v opravně, abyste se ujistili, že váš nástroj není nic zaseknutý nebo opotřebovaný. Vezměte si to více než jednou za rok, pokud máte pocit, že váš nástroj nehraje tak, jak by měl. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mohu nosit rovnátka, když hraji na baryton? Ano, ale zvuk se může mírně lišit v závislosti na vašich zubech a poloze rtů.
 • Otázka Jaký je trik, jak získat vyšší poznámky o barytonu? Caeiia Špičkový odpovídač Držte rty, jako byste hráli normální noty. Položte horní ret na spodní ret a foukejte koncentrovaný vzduch dolů. Měl by vydávat méně bzučivého hluku.
 • Otázka Jeden ze snímků na mém barytonu se zasekl. Jak jej mohu odstranit bez drahého vybavení? Pokud máte ředitele kapely, zeptejte se ho. Pokud ne, podívejte se, jestli můžete skluzavkou hýbat, jak jen to jde, aniž byste ji poškodili, a přidejte mazací tuk na časování a cvičte, dokud se neuvolní.
 • Otázka Na barytonista hraji tři roky. Můj učitel hudby říká, že se musím zlepšit v hraní hlasitějších a dechových dýchání (které jsou trochu stejné). Jak je mohu zlepšit? Chcete -li zlepšit hlasitost, zkuste uvolnit emblém. Chcete -li zlepšit načasování dechů, zkuste psát čárky do notových záznamů téměř všude, kde se můžete nadechnout, aniž byste zpackali skladbu. Když hrajete a dostanete se k jedné z čárek, zhluboka se nadechněte (snažte se, aby to nebylo příliš slyšet). Více vzduchu v plicích také pomůže vašemu objemu, protože vám umožní vdechnout silnější dechy do každé noty. Pokud zjistíte, že dýcháte příliš mnoho, můžete několik čárek vymazat. Hodně cvičit.
 • Otázka Při hře na dechový nebo dechový nástroj mám sedět na okraji židle? Rubín Nejlepší odpověď Ano. Měli byste sedět v přední části židle, protože zvuk bude lepší.
 • Otázka Na obrázku to byl pochodující baryton. Proč nepoužít obrázek obyčejného? To nebyl pochodující baryton; byl to obyčejný převrácený bok.
 • Otázka Jak mohu hrát bez nafouknutí tváří? Při foukání do nástroje držte koutky úst pevně. Pokud si všimnete, že nadýmáte tváře, přitáhněte si je zpět během hraní, abyste si na ten pocit zvykli.
 • Otázka Mám nekompenzovaný čtyřventilový euphonium, kvůli kterému je těžké trefit čtvrtý ventil. Jak se mohu zlepšit? Zkuste položit ruku tak, aby vaše růžička spočívala níže; to usnadní přístup k ventilu. Mějte na paměti, že vaše pinky budou časem silnější.
 • Otázka Můj barytonový ventil se neotevře a ani hudební obchod ho nedokáže odlepit. Co bych měl dělat? Rubín Top Answerer Zkuste odšroubovat ventil a přidat do něj ventilový olej. Pokud s tím máte potíže, promluvte si s hudebním instruktorem nebo zvažte náhradní.
 • Otázka A co pochodující baryton? Rubín Nejlepší odpovědník Zde uvedené kroky by měly fungovat pro jakýkoli druh barytonu nebo euphonia, včetně pochodujícího barytonu.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Vaše rty, bez ohledu na to, zda hrajete nízké nebo vysoké tóny, by měly být pevně přitlačeny k sobě. To vydává správný bzučivý zvuk.
 • Chcete -li zjistit, zda správně foukáte do nástroje, sundejte náustek a do něj jen foukněte. Pokud slyšíte neustálý bzučivý zvuk, je to dobré.
 • Pokud jste ve škole, neváhejte se připojit ke skupině. Vstup do školní kapely je jednoznačný způsob, jak zajistit, že budete mít vždy učitele. Pokud odejde další učitel, bude přijat nový učitel.
 • Někdy se ventily přilepí a ztěžují pohyb. Investujte do ventilového oleje. Na dně každého ventilu je otvor. Nevylévejte olej do ventilu, ale otevřete ventil. Stačí nanést několik kapek přímo na ventil.
 • Před hraním se snažte vyhnout jídlu. Pokud jíte, vyčistěte si zuby před hraním. Potraviny se mohou v nástroji zaseknout a poškodit.
 • Ujistěte se, že vyhodíte všechny plivance, které nahromadíte při cvičení. Na spodní části některých trubek je malé tlačítko, které můžete stisknout a které se nazývá „plivací ventil“. Stiskněte tento ventil a foukejte, aby se uvolnil olej, voda a plivat. Udělejte to na hadru, ne na podlaze!
 • Identifikujte, v jakém klíči hrajete. Barytonista hrající hudbu na basový klíč je v tónině C a barytonista hrající na hudbu houslového klíče je v klíči B bytu.
 • Klíč na vodu může být také označován jako plivací ventil.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Oddechněte si, pokud se vám zatočí hlava kvůli přílišnému hraní. Vaše plíce časem zesílí.
 • Neměli byste tlačit ventily příliš silně. Podložky pro ventily, které ventily ztišují, se velmi rychle opotřebují.
 • Ujistěte se, že hrajete na místě, které bude v pořádku s vaší praxí. Nehrajte na místě, které není v pořádku s hlasitým hlukem nebo hudbou.
 • Pokud se vám náustek zasekne, nepoužívejte kleště. Baryton můžete poškodit použitím nesprávných nástrojů. Vezměte houkačku svému učiteli nebo do obchodu s hudbou. Mají nástroje, které odstraňují zaseknuté náustky. Možná budete chtít investovat do jednoho z těchto nástrojů.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku vzdělávacího obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.Populární Problémy

Váš průvodce sledováním Wizards of Waverly Place online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav, nejlepších sezón a epizod.

Naučte se, jak snadno odstranit a vyměnit těsnění dveří chladničky pomocí těchto podrobných pokynů. Udržujte svou chladničku v provozu efektivně a zabraňte úniku studeného vzduchu pomocí nového těsnění dveří.

Zde je návod, jak sledovat online přenos sezóny 2 Roswellu v Novém Mexiku. Premiéru má v pondělí 16. března ve 21 hodin. ET/PT na CW.