Poznejte svého indického olympionika: 10 věcí, které byste měli vědět o Rohan Bopanně

Rohan Bopanna

Rohan Bopanna (R) v akci na finále ATP World Tour Finals v roce 2015.

Rohan Bopanna je již nějakou dobu jedním z nejlepších indických dvojníků. Od dosažení grandslamového finále přes získání titulů ATP Masters až po proniknutí do top 5 světového žebříčku, šestatřicetiletý hráč udělal všechno. Má také vliv na indické daviscupové kampaně.

Aktuálně jedenáctý hráč si odbyl olympijskou premiéru na londýnských hrách a vypadá to, že bude mít velkou šanci na umístění v první desítce 11. června 2016-datum ukončení olympijské kvalifikace v Riu.

Zde je 10 věcí, které byste měli vědět o úspěších Rohana Bopanny:

1. Rohan se narodil 4. března 1980 kávovaru MG Bopanna a domkářce Malice Bopanně v Coorg, Karnataka. Má starší sestru Rashmi, která nyní žije v Bombaji.

2. Jeho rodiče byli do tenisu zapálení a protože jeho otec chtěl, aby se věnoval individuálnímu sportu, začal se věnovat tenisu ve věku 11 let. Ale až když mu bylo 19 let, Bopanna se tomuto sportu začala věnovat vážněji. Mezi tím se zabýval hokejem a fotbalem.

3. Vyzbrojen obrovským podáním, od hráče 6’3 ‘, který se stal profesionálem v roce 2003, se vždy očekávalo, že bude na rychlejších kurtech pohodlnější. I když nedosáhl svého vytouženého úspěchu ve dvouhře, kde v roce 2007 dosáhl nejvyššího počtu 213 v kariéře, Bopanna našel své pravé poslání. Poté, co v roce 2006 dosáhl dvou finále ATP, se z něj postupně začala stávat spolupráce s pákistánským Aisam-ul-Haq Qureshi.

4. V Bombaji v roce 2007 dosáhli prvního finále, ale skončili jako druzí. Brzy začali vynikat na okruhu Challenger a ve stejném roce získali čtyři po sobě jdoucí tituly. Ačkoli Qureshi byl jeho pravidelným spoluhráčem, Bopanna dosáhl svého milníkového prvního titulu ATP po boku Erica Butoraca v Los Angeles v roce 2008.

Čtěte také: Rohan Bopanna oznamuje zahájení své tenisové akademie

5. Teprve v roce 2010 začali Bopanna a Qureshi, známí jako „IndoPak Express“, dělat vlny na elitní ATP Tour. Ve svém bannerovém roce duo získalo svůj první týmový titul v Johannesburgu, kromě dosažení dalších pěti finále. Jeden z nich přišel na nejvyšší sportovní úrovni-US Open-kde ve dvou tie-breacích sestoupili k nejlépe hodnocenému Bobu Bryanovi/ Mike Bryanovi.

Ten rok také hrál zásadní roli při návratu Indie do Davis Cup World Group, když vyhrál rozhodující dvouhru gumu proti Ricardo Mello z Brazílie.

6. Bopanna/Qureshiho velkolepý běh z nich udělal vyzyvatele největších titulů a pomohl Bopanně proniknout do top 10 v červnu 2011. Toho roku získali tři tituly ATP, z nichž nejvýznamnější je koruna Paris Masters - první titul na tak vysoké úrovni pro oba dva hráče.

ptex loketní pouzdro

7. Bopanna se v roce 2012 spojila s Mahesh Bhupathi ve snaze zvýšit šance Indie na olympijské medaile. Navzdory tomu, že jejich naděje na londýnské hry zmařila francouzská dvojice Julien Benneteau/Richard Gasquet v 16. kole, byli na Tour jinak úspěšní. Byli korunováni na šampiony v Dubaji a Paris Masters, kromě závěrečných vystoupení na Cincinnati Masters, Shanghai Masters a hlavně na ATP World Tour Finals.

8. Bopannovo partnerství s Bhupathim bylo v roce 2013 sporadické, přesto se mu podařilo do životopisu přidat další dva tituly s Edouardem Rogerem-Vasselinem a Colinem Flemingem. S Vasselinem se dostal do semifinále Wimbledonu a prohrál s Bryan Brothers v pěti setech. To ho katapultovalo do jeho nejlepšího umístění v kariéře 3 a udělalo z něj v té době nejvýše umístěného Inda.

9. Ind se sešel s Qureshi v roce 2014 a vyhrál v Dubaji. Tentokrát však jejich partnerství netrvalo dlouho. V roce 2015 se Bopanna spojila s bývalým světovým jedničkou Danielem Nestorem a triumfovala v Sydney a Dubaji.

10. Bylo to však jeho spojenectví s Florinem Mergea z Rumunska v polovině roku 2015, které znovu přineslo to nejlepší z Bopanny. Tato dvojice kralovala na turnaji Madrid Masters a Stuttgart, kromě toho, že se dostala do finále dalších tří turnajů, které zahrnovaly finále ATP World Tour Finals. Začali sezónu 2016 s konečnou podobou v Sydney.

Další věci, které byste měli vědět o Rohan Bopanna:

1. Bopanna je známý labužník. Když tenisové eso nehledá zeměkouli při hledání trofejí, obyvatel Bangalore se rád vrací domů do svého rodného Coorgu a dopřává si místní lahůdky. Jeho láska k jídlu ho vedla dokonce ke spoluvlastnictví restaurace s názvem „Cirrus“ v Bangalore.

2. Jeho oblíbený film je „Sholay“, zatímco jeho oblíbená kniha je autobiografie Andreho Agassiho „Otevřený“.

3. Vyrostl v idolizaci šestinásobného grandslamového šampiona Stefana Edberga. Ze současné generace obdivuje Rogera Federera a je také velkým fanouškem Sachina Tendulkara.

4. Během US Open 2010 zahájili Ind a jeho tehdejší partner Aisam-ul-Haq Qureshi z Pákistánu „Stop War, Start Tennis“ ve snaze podpořit mír prostřednictvím sportu. Jejich snaha byla brzy uznána a v roce 2010 jim byla udělena prestižní cena „ATP Arthur Ashe Humanitarian of the Year“. Kromě toho byla indická neutrální mezinárodní organizace „Peace and Sport“ se sídlem v Monaku také jmenována šampionem míru.

5. Rohan se podílí na řadě charitativních akcí, z nichž jednou je jeho úzké sdružení a podpora neziskové organizace „GoSports Foundation“, která vychovává mladé talenty. Daruje organizaci část zisku, který vzniká prodejem zboží „Stop War Start Tennis“.

6. Letos oslavil 36. narozeniny slavnostním otevřením své tenisové akademie v Bangalore.

Populární Problémy

Video: Vtipný výkřik Maria Šarapovové „Oh aiai“

„Cribs“ televize MTV předpokládá návrat do nové sezóny v roce 2021, počínaje středou 11. srpna. Zde je několik způsobů, jak můžete show sledovat online.

Jak nainstalovat myčku nádobí Samsung. Myčky nádobí Samsung usnadňují čištění nádobí bez stresu a stresu, ale to samé nelze vždy říci o procesu instalace. Průvodce myčkou sice doporučuje odbornou instalaci ...

Zde je návod, jak sledovat živý přenos Minnesota vs Louisville v turnaji NCAA. Obsahuje možnosti, pokud nemáte kabelové přihlášení.

Vše, co potřebujete vědět o blockbusteru Semifinále Federer vs Nadal na French Open 2019 zítra.

Jak pomoci někomu se spánkovou apnoe. Pokud žijete s osobou, která má spánkovou apnoe, může to být znepokojující, zvláště pokud je slyšíte, jak při spánku lapají po dechu. S tímto stavem člověk na krátkou dobu přestane dýchat ...