Jak hrát Grand Theft Auto 5 (Story Mode)

Grand Theft Auto 5 (GTA V) je zpět a jeho Story Mode je masivnější než kdy dříve. Poznejte způsoby Los Santos a dokončete toto epické dobrodružství v otevřeném světě s Franklinem, Trevorem a Michaelem. Tento wikiHow vás naučí základy hraní příběhového režimu Grand Theft Auto V.

Část 1 ze 3: Naučit se základy

 1. Obrázek s názvem Play Grand Theft Auto 5 (Story Mode) Krok 1

  1 Projděte si tutoriál. GTA V vás na začátku hry doslova přenese přímo do vášnivé situace. První mise funguje jako návod, který vás provede řadou pokynů, jak ovládat svoji postavu. To zahrnuje obvyklé pohyby, jako je chůze, běh, míření, střelba, řízení a další základní věci, které byste pravděpodobně již věděli, pokud jste hráli předchozí tituly GTA.
 2. Obrázek s názvem Play Grand Theft Auto 5 (Story Mode) Krok 2

  2 Přesuňte svoji postavu. Pomocí následujících kroků přesuňte svoji postavu pěšky.
  • Chůze: Pomocí levé páčky na herních konzolách nebo kláves WSAD na PC přesuňte svoji postavu. Pomocí pravé páčky nebo myši nasměrujte svoji postavu a změňte svůj pohled na myš.
  • Sprint: Chcete -li sprintovat, klepněte na 'X' (Playstation), 'A' (Xbox) nebo Left Shift (PC).
  • Skok: Stisknutím tlačítka „Square“ (Playstation), „X“ {Xbox) nebo mezerníku (PC) skočíte vpřed.
  • Lehký útok na blízko: Stisknutím tlačítka „Square“ (Playstation), „B“ (Xbox) nebo „R“ (PC) provedete lehký útok zblízka
  • Těžký útok na blízko: Stisknutím 'X' (Playstation), 'A' (Xbox) nebo 'O' (PC) provedete během boje těžký útok na blízko.


 3. Obrázek s názvem Play Grand Theft Auto 5 (Story Mode) Krok 3

  3 Vystřelte ze svých zbraní. Střelba je jednou z klíčových mechanik Grand Theft Auto. Pomocí následujících kroků vyberte a vystřelte své zbraně.
  • Kolo otevřených zbraní: Stisknutím a podržením klávesy 'L1' (Playstation), 'LB' (Xbox) nebo 'Tab' otevřete kolo zbraní. Pomocí levé páčky nebo myši vyberte zbraň. Vyberte pěst, abyste zůstali neozbrojení.
  • Namiřte svou zbraň: Namiřte zbraň stisknutím a podržením 'L2' (Playstation), 'LT' (Xbox) nebo pravého tlačítka myši (PC).
  • Vystřelte ze zbraně: Stisknutím 'R2' (Playstation), 'RT' (Xbox) nebo levého tlačítka myši (PC) vystřelíte ze zbraně.
  • Znovu nabijte zbraň: Stiskněte 'Circle' (Playstation), 'B' (Xbox) nebo 'R' (PC) a nabijte zbraň.
 4. Obrázek s názvem Play Grand Theft Auto 5 (Story Mode) Krok 4

  4 Použijte mini mapu. Minimapa je v levém dolním rohu obrazovky. Modrá značka označuje, kam máte jít. Když řídíte, zobrazuje mini mapa čáry, které označují trasu, po které se máte vydat.
 5. Obrázek s názvem Play Grand Theft Auto 5 (Story Mode) Krok 5

  5 Přepnout znak. Jedním z nejunikátnějších přírůstků GTA V je funkce Character Switch. Tato funkce vám umožňuje přepínat z jedné aktivní postavy na druhou v reálném čase. Vzhledem k tomu, že GTA V má 3 protagonisty (Franklin, Trevor a Michael), dává tato funkce velký smysl. Jistě to dodá novou atmosféru tomu, jak zvládáte mise, zejména ty, které zahrnují koordinaci se všemi 3 postavami.
  • Na herních konzolách se stisknutím a podržením tlačítka dolů na směrovém panelu zobrazí nabídka přepínání znaků. Pomocí levé páčky vyberte svoji postavu.
  • Na počítači stisknutím a podržením levé klávesy „Alt“ zobrazíte obrazovku výběru znaků. Pomocí myši vyberte svoji postavu.
 6. Obrázek s názvem Play Grand Theft Auto 5 (Story Mode) Krok 6

  6 Řídit vozidla. Řízení bylo vždy klíčovým mechanikem her Grand Theft Auto. Do hry můžete zadat jakékoli vozidlo. K řízení použijte následující ovládací prvky.
  • Vstup a výstup vozidel: Postavte se vedle vozidla a stisknutím 'Triangle' (PlayStation), 'Y' (Xbox) nebo 'F' (PC) vstoupíte do vozidla a vystoupíte z něj.
  • Urychlit: Stisknutím tlačítka „R2“ (Playstation), RT (Xbox) nebo „W“ (PC) přejdete na plyn ve vozidle.
  • Break/Reverse: Stisknutím 'L2' (Playstation), 'LT' (Xbox) nebo 'S' (PC) se za jízdy rozbijete a zařadíte zpátečku.
  • Řídit: Chcete -li řídit za jízdy, klepněte na levou páčku doleva a doprava na herních konzolách nebo na tlačítka „A“ a „D“ (PC).
  • Zaměřte se za jízdy: Chcete -li za jízdy zamířit, stiskněte 'L1' (Playstation), 'LB' (Xbox) nebo 'Y' (PC).
  • Požární zbraně za jízdy: Stisknutím tlačítka 'R1' (Playstation), 'RB' (Xbox) nebo levého tlačítka myši (PC) spustíte za jízdy.
 7. Obrázek s názvem Play Grand Theft Auto 5 (Story Mode) Krok 7

  7 Postupujte podle pokynů na obrazovce. Grand Theft Auto V je obrovský otevřený svět s tóny vedlejších aktivit a vedlejších misí. Při zahájení nové aktivity nebo mise věnujte pozornost pokynům v levém horním rohu, abyste věděli, co máte dělat.
 8. Obrázek s názvem Play Grand Theft Auto 5 (Story Mode), krok 8

  8 Další informace o postavách. 3 protagonisté GTA V mají všechny jedinečné osobnosti. Nejen to, ale mají také různé schopnosti, které můžete použít v různých případech. Stisknutím obou páček současně nebo CAPS na PC aktivujete speciální schopnost postav.
  • Michael umí dobře se zbraněmi. Jeho speciální schopností je aktivace efektu „bullet time“, který zpomalí vše kolem vás, ale rychlost střelby zůstane stejná.
  • Franklin má nejstabilnější ruce, pokud jde o řízení. Jeho speciální schopnost je do jisté míry podobná Michaelovi, ale pouze za jízdy. To z něj dělá nejlepšího řidiče ve hře.
  • Trevor je pilot ve skupině. Dokáže velmi snadno manévrovat s letadlem. Jeho speciální schopnost přechází do režimu „vzteku“. V režimu vzteku způsobí větší poškození na blízko a méně poškození od nepřátel.
 9. Obrázek s názvem Play Grand Theft Auto 5 (Story Mode) Krok 9

  9 Přizpůsobte si své postavy. Můžete navštívit obchody a koupit postavám oblečení, kalhoty nebo boty. Můžete jim dokonce koupit příslušenství, aby mohly mít vzhled, jaký chcete. Můžete také jít do holičství změnit svůj účes nebo si nechat tetovat z tetovacího salonu.
  • Můžete se převléknout v měnící se oblasti bezpečného domu vaší postavy. Trezor je na mapě označen ikonou, která připomíná dům.
  • Stejně jako vaše postavy můžete také přizpůsobit všechna vlastní vozidla, jako jsou auta a motocykly.
 10. Obrázek s názvem Play Grand Theft Auto 5 (Story Mode) Krok 10

  10 Naučte se orientovat na mapě. Los Santos je obrovské místo. Je ještě větší než mapa GTA IV a Red Dead Redemption dohromady! Jak již bylo řečeno, seznámení se s mapou je velmi důležité pro vaše přežití ve hře.
  • Chcete -li mapu otevřít, pozastavte hru zobrazením mapy stisknutím tlačítka „Možnosti“ (Playstation), tlačítka nabídky (Xbox) nebo „P“ (PC). Kliknutím na (PC), stisknutím 'X' (Playstation) nebo 'A' nastavíte vlastní značku na mapě.
  • Všímejte si ikon na mapě. Na mapě je k dispozici několik ikon mapy. K dispozici jsou ikony pro mise, speciální akce, obchody a dokonce i tam, kde jsou vaše ostatní postavy, když hrajete. Všimněte si těchto ikon, abyste věděli, kam jít, když potřebujete dosáhnout určitého místa.
  • Můžete také připnout místo kdekoli na mapě a hra vytvoří nejkratší cestu z vašeho místa do vašeho připnutého cíle. Opravdu přijde vhod.
 11. Obrázek s názvem Play Grand Theft Auto 5 (Story Mode) Krok 11

  jedenáct Řiďte opatrně. GTA V nyní zvýšilo trest za zabití na silnici nebo zničení čehokoli, když jste ve svém vozidle. To znamená, že jen s malou chybou přejetí chodce - policie bude okamžitě na vás! Okamžitě vyděláte úroveň hledané jedné hvězdy, takže buďte opatrní.
  • Měli byste také přijmout opatření i mimo vozidlo. Pokud vás chodec uvidí dělat něco nevhodného - bude okamžitě kontaktována policie. Stejné, jako byste před policistou udělali něco hloupého.
  reklama

Část 2 ze 3: Přijímání misí

 1. Obrázek s názvem Play Grand Theft Auto 5 (Story Mode) Krok 12

  1 Poučte se z první mise. První dvě mise jsou výukové mise. První mise je s Michaelem a Trevorem a druhá s Franklinem. Po úspěšném dokončení mise se nyní můžete volně pohybovat po Los Santos a plnit mise vlastním tempem.
 2. Obrázek s názvem Play Grand Theft Auto 5 (Story Mode) Krok 13

  2 Přejít na mise na mapě. Mise jsou na mapě označeny iniciálou dárce mise. Otevřete mapu a vyberte písmeno, abyste získali pokyny pro mini-mapu na začátek mise. Chcete -li zahájit misi, projděte se nebo najeďte přes žlutý kruh na zemi. K zahájení mise musíte být určitá postava. Michealské mise jsou označeny modrými písmeny, Franklinovy ​​mise jsou označeny zelenými písmeny a Trevorovy mise jsou označeny oranžovými písmeny.
 3. Obrázek s názvem Play Grand Theft Auto 5 (Story Mode) Krok 14

  3 Použijte svůj mobilní telefon. Funkce mobilního telefonu je zpět. Tato funkce je důležitá v průběhu hry, protože vás spojí se všemi kontakty, které vám někdy dávají práci. Mobilní telefon vám také umožňuje přístup k internetu, což dokonce rozšiřuje rozsah toho, co můžete v GTA V dělat.
 4. Obrázek s názvem Play Grand Theft Auto 5 (Story Mode) Krok 15

  4 Utrácejte moudře. Jak budete plnit další mise, pak vyděláte spoustu peněz. Pokud chcete dokončit mise s vyšší úspěšností, měli byste se ji naučit rozumně utrácet.
  • Většina misí je obvykle nebezpečná a zahrnuje střelbu a automobilové honičky. Jak už bylo řečeno, jednou za čas budete muset upgradovat zbraň. Z Ammu-Nation si můžete koupit zbraně a další věci související s bojem.
  • Měli byste také upgradovat svá vozidla, nebo alespoň ta, která vždy používáte jako únikové vozidlo. Nemohu dostatečně zdůraznit, kolik policejních honiček vás v GTA V potká, takže je ve vašem nejlepším zájmu, abyste si pořídili spolehlivé vozidlo.
 5. Obrázek s názvem Play Grand Theft Auto 5 (Story Mode) Krok 16

  5 Vědět, kdy přejít. Protože máte 3 postavy, mise jsou mezi tyto 3 postavy dobře rozděleny. Mohou nastat případy, kdy vám dojdou mise událostí. Pokud k tomu dojde, je čas přepnout na jinou postavu. Tímto způsobem vám nikdy nedojdou věci, které je třeba udělat.
 6. Obrázek s názvem Play Grand Theft Auto 5 (Story Mode) Krok 17

  6 Hrajte vedlejší mise. Abyste si GTA V užili naplno, je vhodné, abyste si stihli všechny dostupné mise, než se pustíte do hlavních příběhových misí. Tyto vedlejší mise nejen zlepší statistiky vašich postav, ale jsou také bohaté na příběh a plné hlubokých osobností. Pokud plánujete dokončit hru na 100%, tudy cesta vede. reklama

Část 3 ze 3: Dokončení Story Mode

 1. Obrázek s názvem Play Grand Theft Auto 5 (Story Mode) Krok 18

  1 Dokončete hlavní mise. Poté, co jste přijali všechny drobné úkoly a dokončili vedlejší mise - jste nyní připraveni hru dokončit jednou provždy. Toho můžete dosáhnout tím, že se zúčastníte hlavních příběhových misí, pouze pokud jste si jisti, že na všech 3 postavách nejsou žádné další mise.
 2. Obrázek s názvem Play Grand Theft Auto 5 (Story Mode) Krok 19

  2 Využijte vše, co jste se naučili. Na několika posledních příběhových misích si všimnete, že úkoly jsou stále těžší a těžší. Toto je čas, kdy můžete uvolnit všechny zkušenosti, které jste se během hry naučili.
 3. Obrázek s názvem Play Grand Theft Auto 5 (Story Mode) Krok 20

  3 Dokončete hru. Všechno dobré musí jednou skončit. Totéž platí pro GTA V, když dokončíte svou poslední misi. Nebude to procházka parkem a dokonce to prověří vaše rozhodování. Aniž bychom cokoli spikli, řekněme, že až dokončíte závěrečnou misi - určitě budete souhlasit, že GTA V je jednou z nejlepších her.
  • Po oficiálním dokončení hry se můžete stále potulovat a hledat velikonoční vajíčka, která jsou roztroušena v GTA V. Mezi nejoblíbenější patří lokalizace UFO a lov Bigfoota, nebo dokonce můžete prozkoumat budovu FIB! Jen do toho, nažhavte se a bavte se!
  • Jakmile hru dokončíte, jste připraveni na GTA Online. V GTA Online budete hrát s ostatními hráči GTA, takže budete potřebovat vše, co jste se naučili z Story Mode.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak se mohu na Xboxu One toulat a ne dělat mise a příběhový režim? Přejděte do telefonu (na touchpadu), přejděte do profilu, klikněte na režim spánku a nyní to zabrání příchozím hovorům, které mají co do činění s misemi.
 • Otázka Kde najdu UFO v 'Grand Theft Auto 5'? Pokud budete dělat marihuanové mise (Grass Roots), zabijete mimozemšťany jako Michael; pokud tě zabijí, spadneš z UFO.
 • Otázka Jak se v tutoriálu dostanu za dveře? Na ovladači musíte stisknout tlačítko přiřazené k Take Cover.
 • Otázka Jak v GTA 5 vypnu příběhový režim a přejdu k bezplatnému roamingu? Nemůžete, protože když dokončíte první dvě mise (Prolog a první Franklinovu misi), pak vstoupíte do režimu volného roamingu a budete plnit mise svým vlastním tempem.
 • Otázka Jak mohu opravit problém se zamrzáním při instalaci GTA 5? Restartujte nebo resetujte Xbox/PS4. Pokud to nefunguje, počkejte jeden nebo dva dny, než se hru pokusíte znovu nainstalovat. Můžete mít existující problém s připojením k internetu. Pokud jsou vaše pokusy stále neúspěšné, kontaktujte podporu pro Xbox/PS4.
 • Otázka Jak najdu místo úniku, abych skryl vozidlo? Sakshat Shende Únikovým místem může být jakékoli izolované místo, kde je terén plochý.
 • Otázka Jak porazím podvodní mise? Existuje Cheat pro schopnost Vince, který můžete použít pro své zdraví. Snižte a můžete vydržet pět minut.
 • Otázka Jak mohu hrát Grand Theft Auto 5 online? Při otevírání GTA 5 se přihlaste pomocí svého účtu a hrajte online.
 • Otázka Pokud jsem v normálním režimu, jak mohu vytvořit příběhový režim? Neexistuje žádný normální režim. Jakmile porazíte první dvě mise, vstoupíte do volného roamingu a můžete provádět mise vlastním tempem.
 • Otázka Jaký je nejrychlejší způsob, jak získat peníze offline v GTA V? Chcete -li získat snadné peníze, můžete dělat taxi nebo jen nakupovat v obchodech.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Mina Kimes, Dan Orlovsky a další vystoupí ve vysílání „Mezi řádky“ Ravens vs Titans. Zde je návod, jak to sledovat na ESPN Plus.

Č. 25 Boise State přebírá v sobotu letectvo. Zde je návod, jak sledovat bezplatný přímý přenos hry online, pokud nemáte kabel.

Jak najít povrch koule. Plocha koule je počet čtvercových jednotek (cm2, čtverečních palců, čtverečních stop - bez ohledu na vaše měření), které pokrývají vnější část sférického objektu. Https: //www.mathopenr ...

Ashley's od Melissy de la Cruz je o populární klice na střední škole v Kalifornii. Chcete být jako Lili, superorganizovaná, budoucí alfa? Pak čtěte dál! Způsoby jsou opravdu důležitá věc, kterou potřebujete. Začněte cvičit ...

Warriors budou vypadat, že zůstanou naživu, když se setkají s Raptors pro hru 5 finále NBA. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online.

Poté, co porazila Serenu Williamsovou ve finále US Open 2018, Naomi Osaka vytvořila mnoho rekordů v Asii a US Open.