Kam chodí Carlos Alcaraz na tenis?

Vlastní emoji smajlíka tohoto sportu, jeho účinek na hru na různých úrovních je transformační.Kdo se nejlépe hodí pro postavu bez rukávů: Carlos Alcaraz, Frances Tiafoe nebo Ben Shelton?

NEW YORK – Utkání druhého kola US Open mezi obhájcem titulu Carlosem Alcarazem a vychrtlým Jihoafričanem Lloydem Harrisem začalo na stadionu Arthura Ashe začátkem minulého týdne, kdy Alcaraz obdržel podání. Následující hra se odvíjela jako praktický studijní průvodce Tenis: The Alcaraz Way .

Hra obsahovala, mimo jiné, kombinaci drop shot/lob od Alcaraze, která nechala Harrise plochého a zmrazeného u sítě. Došlo k nedotknutelnému forhendovému winneru, který Alcaraz zasáhl křížem přes kurt z velké části mimo postranní čáru. Také padací salva s ostrým úhlem – následná dobře zamaskovaná drop shot –, která Harrise nechala bez hry.Jediná věc, kterou jsme v té první hře nikdy neviděli, byl tisícwattový úsměv Alcarazu, ale jako obvykle toho bylo hodně. Alcarazova radost je trvalým rysem jeho hry, je tak nakažlivá, že i jeho odpůrci často následují jeho příklad a účastní se slavností – usmívají se, hrají davu, skutečně se baví – něco, co není obecně spojováno s často ponurým podnikáním. z vysokých grandslamových dvouher.

Vyhrát nebo prohrát oslnivý bod s oběma hráči u sítě? Pravděpodobně tam bude Alcaraz, usmívající se, připravený se s vámi sejít na nulu a úsměv.

Čím více budete Alcaraz sledovat, tím pravděpodobněji přijmete, že klíčem k jeho hře a úspěchu – tajnou omáčkou – je jeho radost.tenisky zapáchají

Alcaraz, kterému je stále pouhých 20 let, je víc než jen sportovní génius a tenisový emotikon smajlíka. Jeho vliv na tenis na různých úrovních je transformační. Začalo to tím, jak hraje, a pokračovalo, neředěné, přes způsob, jakým se nese na hřišti, a přístup, který ke hře přináší.

Nic z toho by samozřejmě nebylo možné, kdyby Alcaraz zároveň nezveřejňoval ohromující výsledky. Ještě jako teenager byl grandslamovým šampionem, na konci roku byl jedničkou ATP a naposledy šampionem Wimbledonu. Přesto čím více budete Alcaraz sledovat, tím pravděpodobněji přijmete, že klíčem k jeho hře a úspěchu – tajnou omáčkou – je jeho radost.

bodování tenisového zápasu

Tedy radost, kterou má ze samotného aktu hraní hry v kontrastu s výhrami, vyděláváním milionů nebo s viděním jeho chlapecké tváře na televizní obrazovce. Je to stejná radost, jakou dítě pociťuje, když běhá a trefuje míč – i když jen sleduje, jak ho odpalují ostatní. Mnoho Alcarazových vrstevníků na obou turné tvrdí, že tenis moc nesledují. Jako by měli jen úzký zájem o hru a zkušenosti svých soupeřů. Ne kouzelník z Murcie.'Miluji sledování tenisu,' řekl na US Open. „Miluji Grand Slamy, protože je tam hodně zápasů. Trochu studuji [své] soupeře, jsem velkým fanouškem tenisu, skoro celý den sleduji výsledky. Kdykoli můžu, sednu si k televizi a koukám.“

Alcarazova radost je stálým rysem jeho hry, je tak nakažlivá, že i jeho protivníci často následují jeho příklad a účastní se slavností.

Ve světě Carlose Alcaraze zatím nejsou žádní nespokojení. Žádné hořké vzpomínky, žádné výhrady vůči slávě a bohatství, které si již vydělal, ani nárokům jeho kariéry nebo disciplíně, kterou vyžaduje. Jeho život je obrovské prázdné plátno, které právě začal malovat, a jeho radost mu umožňuje pracovat s volnou rukou, se stejnou svobodou a nebojácností jako velký umělec, který jde tam, kam vedou jeho instinkty.

Některé důkazy pro to lze nalézt na snadno přehlédnutelných místech. Vezměte si Alcarazův postoj k drop shotu, triku, který byl ještě nedávno považován za nízkoprocentní střelu, kterou lze používat jen zřídka a pouze za nejpříznivějších podmínek. Je to pravděpodobně Alcarazův oblíbený záběr a má evoluční dopad na hru, protože staří a mladí absorbují zničující a pestrý způsob, jakým to používá.

Po velmi zábavném vítězství Alcarazu ve třetím kole nad Danem Evansem se reportér Španěla zeptal, co „cítí“, když trefí ty lehounké, ale smrtící tenisové bonbony. Alcaraz s úsměvem na otázku odpověděl: „Když jsem trefil dropshoty a soupeř je nemohl dosáhnout, je to skvělý pocit. Chci říct, mám pocit, že udělám další.'

Teď je to radost.

jak trefit plátek v tenise

Výstřel je pravděpodobně Alcarazův oblíbený výstřel a má evoluční dopad na hru, protože staří a mladí absorbují zničující a pestrý způsob, jakým jej používá.

Nevadí, že drop shot, stejně jako mnoho dalších velkolepých záběrů, které Alcaraz zkouší, někdy selže. (Jak Evans řekl o jejich zápase po své čtyřsetové prohře: „Několikrát mě (Alcaraz) pustil z vězení.“) Zdá se, že pro Alcaraz je radost z velkolepého, úspěšného úderu, který přivádí dav na jeho nohy daleko převáží bolest nebo zklamání z chyby.

Drop shot je riskantní, dobře, a i když se zdá mnohem méně hrozivý než forhend s warpovou rychlostí, Alcaraz ho používá ke stejnému cíli: k vynucení akce, k narušení, k tomu, aby se dostal k síti nebo tam nalákal soupeře. Výstřel je v rukou Alcarazu agresivní . Jak řekla komentátorka ESPN Mary Jo Fernandezová během výše zmíněného Harrisova zápasu: „Nikdo není agresivnější, když má potíže než Alcaraz.

Dlouho jsme čekali na nástupce šedivějících ikon mužského tenisu, ale málokdo si představoval, že nový vzor bude vypadat tak bytostně odlišný od Rafaela Nadala nebo Novaka Djokoviče – nebo že bude mít tak velký vliv na to, jak bude hra vypadat. se pravděpodobně bude hrát dopředu. Dokonce i Djokovič, 36letý grandslamový titán, měl vysokou (a poněkud překvapivou) chválu za Alcarazův riskantní, instinktivní styl.

'Přál bych si, abych někdy mohl hrát, možná v některých okamžicích, trochu agresivněji,' řekl 36letý titán, jehož základní broušení mu vyneslo 23 grandslamových titulů, po těsné výhře nad Alcarazem v epickém finále. nedávného Cincinnati Masters. 'Možná bych měl.'

dělo na tenisový míček

V podobném duchu mi komentátor Tennis Channel Jimmy Arias řekl: „On (Alcaraz) je prototypem toho, jak chcete hrát. V případě potřeby může couvat a bránit se, ale jakmile zasáhne jakoukoli hloubkou, pohne se vpřed a bude chtít skočit na krátký míč. Nikdy jsem neviděl, že by se někdo pohyboval nahoru a zpět tak dobře jako Alcaraz.'

Jeho život je obrovské prázdné plátno, které právě začal malovat, a jeho radost mu umožňuje pracovat s volnou rukou, se stejnou svobodou a nebojácností jako velký umělec, který jde tam, kam vedou jeho instinkty.

Instinkt a reakční doba jistě hrají hlavní roli v Alcarazově úspěchu, ale jeho fyzické schopnosti jsou také pozoruhodné. Alcaraz se svými rovnými 6 stopami je na malé straně mezi elitou ATP. Ale je hustý, hladký a svalnatý, ne nepodobný – promiň přirovnání – pitbulovi. Jeho nohy jsou enormně silné, což mu umožňuje výbušně měnit směr a rychle se vzpamatovat z roztažení. Z nepohodlné pozice se resetuje během mrknutí oka a má hbitou a jistou práci nohou.

Silou nabitý dnešní tenis je v podstatě závodem o získání kontroly nad bodem. Toto úsilí vyžaduje ostražitost, přesnost a dovednost střelby – neustálý stav mentální červené pohotovosti. To je pro mnoho skvělých hráčů velká překážka, takže jsme svědky mnoha dlouhých, trestuhodných rally, kde ani jeden z hráčů nechtěl riskovat ztrátu bodu a doufal, že vyhraje ztrátou nebo snadným otevřením. Tak to nefunguje pro Alcaraze, jehož radost ze hry ho činí nebojácným, jako by na skóre – jak se vždy říká – skutečně nezáleželo.

K poražení Alcaraze je potřeba hodně, ale Tommy Paul to dokázal ve čtvrtfinále nedávného Canada Masters 1000. Jeho postřeh: „Nemůžeš proti němu začít bodovat, jinak toho využije . Takže na začátku rally opravdu musíte jít za svými ranami a já se cítil opravdu dobře v tenise s prvním úderem. To byl dnes rozdíl.'

Alcarazova oslnivá rozmanitost existuje a smělé údery z jeho rakety stále vylévají, protože kromě jeho přirozených darů a chuti do hry si jeho trenéři dávali pozor, aby nemanipulovali s jeho vynikajícími instinkty. Ani se nepokusili omezit jeho radost. Mnoho hráčů se brzy učí utlumit svou horlivost pro riziko – následovat zavedené vzorce, hrát procenta, vytvářet něco jako kulkový scénář, aby dosáhli konečného cíle – vítězství.

Ale pro Alcaraz se hraní v tom nejčistším slova smyslu stále jeví jako cíl. Řídí se svými instinkty a přitom s takovým úspěchem přepočítává procenta. Zeptal jsem se ho na Open, jestli někdy pociťuje na kurtu konflikt mezi jeho touhou trefit velkolepé střely, které potěší publikum, a primárním cílem vyhrávat zápasy.

nejlepší gumičky na tenisový loket

'Někdy. . .“ řekl. „Samozřejmě chci vyhrát každý zápas, který hraji. Ale zároveň se chci bavit, zkoušet různé věci, aby se lidé bavili dívat se na tenis, sledovat moje zápasy. Někdy si [během zápasů] povídám o tom, co je nejdůležitější: Jestli vyhraju, nebo [dělám] skvělé věci?

Při plnění obou tužeb Alcaraz přetváří tvář tenisu a vyzývá ostatní, aby ho následovali touto cestou.

Populární Problémy

Zde je návod, jak streamovat speciální online kanál Jeden svět: Společně doma. Speciál 18. dubna pořádají Jimmy Fallon, Jimmy Kimmel a Stephen Colbert.

Jak se Rafael Nadal pohybuje v rámci jednoho z grandslamových rekordů Rogera Federera, analyzujeme, zda je Španěl nejlepším hráčem všech dob.

Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovic jsou již téměř půl desetiletí v centru pravděpodobně nejintenzivnější debaty o KOZE v historii tenisu.

Jak přimět vaši lásku, aby vás milovala. Milovat někoho je normální věc. Poznat jiného člověka a udělat ho takovým, jako jste vy, vyžaduje hodně úsilí. Nemůžeš někoho přinutit, aby tě miloval. Láska je kouzelná věc. Existují však ...

Být myčkou v restauraci může být na stejné linii nekvalitních prací, jako je překlápění hamburgerů ve franšíze rychlého občerstvení. Myčky nádobí však mají důležitou roli, stejně jako kuchařky. Bez myček nikdo nebude mít čisté, ...

Bravův „Million Dollar Listing Los Angeles“ je zpět na středu 12 ve středu. Zde je návod, jak sledovat nové epizody MDLLA online, pokud nemáte kabel.