Jak vyrobit závěs na paži

Ramenní popruh imobilizuje a chrání poraněnou paži. Ačkoli jsou zlomenýma rukama častým důvodem nošení závěsu, nemusíte nutně mít zlomená kost nosit jeden - pohmožděniny, vyvrtnutí a vykloubení mohou také vyžadovat závěs. Nebo potenciálně podezření na vážné zranění v případě nouze. Bez ohledu na přesnou povahu poranění paže může být závěs životně důležitý pro váš léčebný proces, protože kromě toho, že podpírá vaši paži během hojení, poskytuje znamení ostatním, aby s vaší paží zacházeli šetrně. Vědět, jak vyrobit improvizovaný závěs, je užitečná dovednost první pomoci; oběť může být lépe chráněna a v pohodlí, dokud se nedostane k profesionální lékařské pomoci.

jak starý je tenis

Metoda 1 ze 3: Použití kusu látky jako praku

 1. Obrázek s názvem Make a Sling for Your Arm Krok 1

  1 Najděte čtverec látky vhodné velikosti. Tato metoda používá čtverec látky k replikaci funkčnosti skutečného závěsu. V závislosti na vaší výšce a velikosti se může přesná velikost látky, kterou budete potřebovat, lišit. U většiny lidí bude dobře fungovat čtverec látky, který má zhruba 40 palců (1 metr) na každé straně. V ideálním případě budete chtít poměrně nepružný kus látky - pružná tkanina umožňuje ohnutí a pohyb paže, což může zhoršit vaše zranění.
  • Jedním ze snadných způsobů, jak získat čtyřicetipalcový (101,6 cm) čtvercový kus látky, je ustřihnout starou povlak na polštář nebo prostěradlo, které vám nevadí zničit do velikosti pomocí ostrých nůžek nebo nože na látku. Ve špetce můžete dokonce použít holé ruce k roztržení těchto věcí na správnou velikost.
  • Pokud jde o tkaninu na popruh, udělejte chybu na straně pomocí látkového čtverce, který je příliš velký , spíše než příliš malá . Příliš velký popruh lze utáhnout nastavením uzlu za hlavou, zatímco nosíte popruh, ale neexistuje skutečný způsob, jak udělat popruh volnější, než umožňuje délka jeho látky.


 2. Obrázek s názvem Make a Sling for Your Arm Krok 2

  2 Přeložte látku diagonálně na polovinu a vytvořte trojúhelník. Dále budete chtít látku látky sklopit diagonálně přes sebe a vytvořit tak trojúhelník. Při nošení jako závěs vám „tlustá“ střední část trojúhelníku podepře paži a tenké rohy trojúhelníku vytvoří za hlavou pohodlný nákrčník.
  • Pokud z nějakého důvodu zjistíte, že popruh není ve složeném stavu pohodlný, můžete čtverec alternativně oříznout diagonálně a vytvořit stejný tvar.
 3. Obrázek s názvem Make a Sling for Your Arm Krok 3

  3 Před použitím popruhu očistěte a oblečte všechny rány. Při nošení popruhu bude vaše ruka v kontaktu s látkou, která, pokud si vyrábíte vlastní závěs z domácích materiálů, pravděpodobně nebyla dezinfikována. Pokud tedy má vaše zraněná paže nějaké otevřené rány, je mimořádně důležité zajistit, aby všechny vaše rány byly vyčištěny, vysušeny a pečlivě obvázány, než je zavedete do materiálu závěsu. Níže je hrubý návod na čištění drobných ran - viz Jak pečovat o drobné oděrky a škrábance Pro více informací. Pokud máte vážné zranění nebo vidíte kost v místě zranění, nepokoušejte se ze sebe udělat popruh - okamžitě jít do nemocnice .
  • Nejprve umyjte všechny otevřené rány, ALE nepoužívejte extrémně studenou nebo extrémně horkou vodu. A použijte pomalu tekoucí vodu. Ne drsné. Pokud uděláte cokoli, o čem se nemluví, určitě si ještě více ublížíte na paži.
  • Odstraňte špínu nebo jiné nečistoty z rány čistou pinzetou, pokud není opláchnuta vodou.
  • Na ránu přiložte obvaz. Použijte obvaz, který ránu zcela zakryje, přičemž žádná lepivá část se nedotkne samotné rány. V případě potřeby můžete mezi obvazový materiál a ránu umístit čistou gázu.
  • Také možná budete muset mít dlahu, v takovém případě byste ji měli použít nejprve před závěsem.
  • Nedotýkejte se rány přímo, pokud nemáte lékařské zkušenosti.
 4. Obrázek s názvem Make a Sling for Your Arm Krok 4

  4 Z poraněné paže odstraňte veškeré šperky. Dále budete chtít sundat všechny prsteny, náramky a/nebo náramky, které máte na zraněné paži. Pokud se zraněná paže při hojení nafoukne, šperky (zvláště těsně přiléhající kousky) mohou omezit tok krve do paže, způsobit bolest a podráždění a dokonce se zaseknout.
 5. Obrázek s názvem Make a Sling for Your Arm Krok 5

  5 Jeden konec látky si navlečte pod paží a druhý přes rameno. Umístěte zraněnou paži v úhlu 90 stupňů přes hrudník (vodorovně k podlaze). Druhou rukou přetáhněte složený trojúhelníkový kus látky přes rameno nezraněné paže. Nechte zbytek látky viset tak, aby ležel za poraněnou paží tak, aby „bod“ deštníku směřoval zhruba ke kyčli, která je na stejné straně těla jako poraněná paže.
 6. Obrázek s názvem Make a Sling for Your Arm Krok 6

  6 Přeneste druhý konec závěsu přes druhé rameno. Nepoškozenou paží uchopte roh trojúhelníku směřujícího k podlaze a zvedněte jej přes tělo, přes opačné rameno jako druhý konec látky a za krk. Udělejte to opatrně, protože látka by se nyní měla dotýkat zraněné paže a při silném zatažení může na paži trhnout. Délka popruhu by měla být taková, aby zraněná paže mohla pohodlně viset pod úhlem zhruba 90 stupňů.
  • Vaše prsty by se měly natáhnout prostě dostatečně daleko za „manžetou“ závěsu, takže je lze použít pro jednoduché úkoly, jako je psaní, zatímco ruka je stále podepřena závěsem. Pokud tomu tak není, upravte podle potřeby přizpůsobení závěsu.
 7. Obrázek s názvem Make a Sling for Your Arm Krok 7

  7 Konce závěsu zavažte za krk. Jakmile najdete pro popruh pohodlnou délku, zavažte jednoduchý uzel na obou koncích materiálu popruhu, abyste jej zajistili za krkem. Potřebujete -li upravit výšku, ve které váš závěs visí, uvolněte tento uzel a svažte nový buď dále „nahoru“ nebo „dolů“ po délce látky. Gratulujeme! Váš nový popruh je připraven k nošení.
  • Pokud vám tento uzel nepříjemně zarývá do krku, vsuňte pod něj malou podložku nebo ručník.
  • Při vázání uzlu se určitě vyhněte chlupům na zátylku. Pokud omylem uvázáte některé vlasy do uzlu, mohou být bolestivě trhány při pohybu paží nebo při chůzi.
 8. Obrázek s názvem Make a Sling for Your Arm Krok 8

  8 Pokud je to žádoucí, zavřete okraj závěsu pojistným kolíkem. Pokud máte poruke zavírací špendlík, sepněte oba okraje materiálu popruhu poblíž lokte k sobě. Tím se vytvoří „doraz“ pro opření vašeho lokte. Bez této zarážky je možné, že vaše ruka vyklouzne ze zadní části popruhu, když se pohybujete, nebo se materiál popruhu shromáždí poblíž vašeho zápěstí.
 9. Obrázek s názvem Make a Sling for Your Arm Krok 9

  9 Při nošení popruhu udržujte dobré držení těla. Závěs přenáší váhu vaší zraněné paže na horní část zad a krk. Toto přidané břemeno může způsobit napětí zad a krku - i když nebudete pociťovat vážné napětí, časem si pravděpodobně všimnete, že váš popruh způsobuje únavu oblasti mezi lopatkami. Snižte tento efekt udržováním správného a vzpřímeného držení těla. Níže naleznete stručné pokyny pro držení těla:
  • Když stojíte, když máte na sobě popruh, mějte záda rovná a ramena v zatažené, ale uvolněné poloze. Držte bradu vzhůru a vyhněte se hrbení.
  • Když sedíte v závěsu, držte se zády k opěradlu židle, pokud existuje. Držte záda rovná a vzpřímená. Držte hlavu a bradu vzhůru, aby krk zůstal rovný. Nohy mějte zasazené na zemi. Neponořujte se do útlumu nebo hrbení. Pokud můžete pohodlně podepřít paži na opěrce křesla, můžete tak učinit.
  • Pokud v jakémkoli okamžiku při nošení popruhu pocítíte silnou bolest zad nebo krku, navštivte lékaře. Pokud máte známé onemocnění krku nebo zad, vyhněte se nošení popruhu.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Vylepšení praku z oblečení

 1. Obrázek s názvem Make a Sling for Your Arm Krok 10

  1 Improvizované popruhy nejsou tak dobré jako profesionálně navržené závěsy. Moderní popruhy jsou mnohem pohodlnější, ergonomičtější a ochrannější než to, co dokáže většina jednotlivců. Může však dojít ke zranění paže a možná budete muset improvizovat. Pokud jste v kempu zraněni v divočině, je možné, že nebude možné získat hadřík na výrobu závěsu výše. Je to určitě lepší než žádný popruh.
 2. Obrázek s názvem Make a Sling for Your Arm Krok 11

  2 Jako závěs použijte oděv s dlouhým rukávem. Použijte svetr, mikinu, košili na knoflíky nebo jiný oděv s dlouhým rukávem. Uviažte si rukávy oděvu za hlavu a opatrně zasuňte zraněnou paži do vytvořené smyčky. Umožněte oděvnímu materiálu, aby unesl váhu vaší paže někde podél předloktí nebo zápěstí - kdekoli je to pohodlné.
  • Pokuste se upravit délku rukávu oděvu, který vám uzel umožňuje zavěsit, aby vaše paže mohla viset zhruba v úhlu 90 stupňů (vodorovně k zemi).
  • Pokud máte po ruce zavírací špendlíky, můžete zkusit „zavřít“ látku oděvu s dlouhým rukávem kolem lokte jako provizorní zarážku pro váš popruh, jak je popsáno ve výše uvedené metodě.
 3. Obrázek s názvem Make a Sling for Your Arm Krok 12

  3 Jako popruh použijte opasek. Jeden kus oblečení, zdánlivě šitý na míru pro improvizované popruhy, je opasek, protože má vestavěnou schopnost vytvářet smyčku s nastavitelnou velikostí. Zajistěte sponu opasku za krk a protáhněte paži smyčkou tvořenou zbytkem opasku. Nechte váhu paže podepřít pásem předloktí nebo zápěstí. Připevněte nebo upevněte pásek za krkem tak, aby byla vaše paže podepřena v úhlu 90 stupňů.
  • Spona opasku může být nepříjemná na zadní straně krku, takže možná budete chtít pásek přesunout tak, aby se spona táhla v délce opasku mezi paží a krkem. Pro větší pohodlí můžete také vložit polstrování mezi opasek a krk.
 4. Obrázek s názvem Make a Sling for Your Arm Krok 13

  4 Jako smyčku použijte kravatu. Pokud jste zraněni v kanceláři nebo při formálním oblečení, může vám kravata stačit jako provizorní závěs, dokud nebude k dispozici skutečný. Stejně jako u výše uvedených metod jednoduše zavažte kravatu jednoduchým uzlem za krk a protáhněte paži vytvořenou smyčkou. Upravte umístění a délku provizorního závěsu tak, aby vaše paže visela pod úhlem 90 stupňů.
 5. Obrázek s názvem Make a Sling for Your Arm Krok 14

  5 Lepící páska. Lepicí pásku lze velmi efektivně použít k imobilizaci paže. Má pevnost, pružnost a kvalitu podobnou tkanině, která se k této situaci docela dobře hodí.
  • Smyčka lepicí pásky může nahradit pásek nebo kravatu, která podporuje zápěstí, paži a loket.
  • Potrubí přilepující poraněnou paži k trupu může pomoci omezit pohyb.
  • Ujistěte se, že se vám na kůži nedostanou zbytky lepicí pásky. Lepicí páska by měla být potažena tak, aby nepřilnula k pokožce.
 6. Obrázek s názvem Make a Sling for Your Arm Krok 15

  6 Okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc (a/nebo skutečný popruh). Typy situací, ve kterých budete muset z oděvu vytvořit závěs, jsou obvykle situace, ve kterých je skutečná lékařská péče z nějakého důvodu nedosažitelná. Pokud je vaše zranění vážné nebo trvalé, vyhledejte co nejdříve pomoc a radu vyškoleného lékaře. Improvizované popruhy jsou obvykle lepší než žádné, ale nenahrazují skutečný popruh (nemluvě o dalších způsobech léčby zraněné paže, které může nemocnice poskytnout). Je lepší být v bezpečí, než litovat - neriskujte zhoršení zranění paže tím, že to zanedbáte a ukážete to lékaři. reklama

Metoda 3 ze 3: Řešení těžkého případu

 1. Obrázek s názvem Make a Sling for Your Arm Krok 16

  1 V případě zlomenin nebo dislokací vyhledejte lékařskou pomoc. Domácí popruh může být dobrou volbou pro drobná poranění paže, ale nestačí k zajištění správného hojení v případě vážných zlomenin nebo vykloubení. Nechte lékaře, aby prohlédl zranění, udělal rentgenové snímky a probral s vámi plán léčby. Lékařův konečný léčebný plán smět zahrnovat použití popruhu - ale vaše zranění může také vyžadovat sádru nebo operaci. Pokud použijete domácí smyčku k nastavení zlomené kosti nebo vykloubené končetiny, vaše paže se může špatně hojit. Můžete se setkat s trvalým nepohodlím a možná budete potřebovat další lékařskou pomoc.
  • Mezi běžné příznaky zlomeniny rukou patří:
   • Intenzivní bolest
   • Něha
   • Otok
   • Ztráta pohybu nebo snížená citlivost
   • Možná otevřená rána s trčící kostí
   • Rozdíl ve vzhledu vzhledem k nezraněné paži
  • Mezi běžné příznaky vykloubených paží (nejčastěji ve formě vykloubeného ramene) patří:
   • Bolest v paži, rameni a/nebo klíční kosti
   • Deformace (boule na rameni nebo v jeho blízkosti)
   • Otok
   • Modřiny
 2. Obrázek s názvem 843627 17

  2 Pokud vidíte v ráně kost, zamiřte přímo na pohotovost. Když zlomená kost pronikne kůží - nebo se vytvoří rána, ve které je po zlomenině vidět kost - tomu se říká „otevřená zlomenina“ nebo „složená zlomenina“. Tyto zlomeniny jsou výjimečně bolestivé, nebezpečné a obtížně se léčí. Uvědomte si, že typy zranění, které způsobují zlomeniny sloučeniny, mohou také způsobit další vážné trauma. Je nezbytné, abyste si zajistili rychlé a účinné lékařské ošetření.
  • Nepokoušejte se znovu vyrovnat zlomeniny sloučeniny bez pomoci kvalifikovaného lékaře. Jediné výjimky z tohoto pravidla jsou vzácné, zvláštní případy: kdy nebudete schopni zajistit okamžité lékařské ošetření a ruční nastavení zlomeniny je vhodnější než alternativa nedělat vůbec nic.
 3. Obrázek s názvem Make a Sling for Your Arm Krok 18

  3 Obnovte kost pouze tehdy, pokud vám hrozí ztráta končetiny. Pokuste se znovu zarovnat zlomené kosti pouze tehdy, když se objeví známky špatného oběhu. Znovu: pokud je to možné, počkejte, až lékař resetuje vaše zlomené kosti. Výjimkou je situace, kdy se zdá, že zlomenina brání cirkulaci krve končetinou. Vaše končetina nemusí dostávat žádnou krev, pokud oblast končetiny kolem zlomeniny vypadá bledě nebo modře, nemá puls, ztrácí pocit nebo chladne. V těchto případech potenciální ztráta končetiny převažuje nad nebezpečím, že amatér znovu nastaví kost-nebo že práci uděláte sami.reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Tento popruh potřebuji na pokrytí celé ruky, protože je to ruka, která podstoupí operaci. Nějaká rada? Můžete obvazovat ruku, ale nemůžete prakovat jen rukou, takže si vytvořte závěs s větším kusem materiálu, který půjde dále nahoru po paži.
 • Otázka Existuje něco, co mohu použít na paži/rameno? Normální závěs funguje dobře. Nezapomeňte také nosit ramenní ortézu.
 • Otázka Mohu použít jumper pro závěs? Ano, pokud si omotáte ruce propojky kolem krku.
 • Otázka Mohu si vyrobit závěs na prst? Ne, prst je obvykle přilepený k jinému prstu („nahrávání kamaráda“). Pokud je to váš palec, vytvoříte dlahu s něčím stabilním: dřevem, plastem, kovem atd.
 • Otázka Mohu na výrobu závěsu použít povlak na polštář? Pokud uříznete povlak na polštář (kde je hlava/paže), možná z něj dokážete vytvořit závěs. Pokud nevíte, jak jej řezat, postupujte podle výše uvedených kroků.
Nezodpovězené otázky
 • Jak vytvořím realisticky vypadající závěs?
 • Mohu si do šátku udělat šátek nebo šaty?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Aby popruh zůstal na svém místě, lze kolem popruhu, kolem zraněné paže, ale pod neporaněnou paží, uvázat dlouhý pásek obvazu a spojit ho zatváracím špendlíkem. To pomůže zabránit jakémukoli pohybu paže při chůzi nebo pohybu.
 • Pokud není možné, nebo vhodné, vyrobit si „popruh v plné velikosti“, vytvořte si límec a manžetu.
 • Další nápad: Zabalte proužek látky, prostěradlo, kalhoty, punčocháče (cokoli máte) a omotejte si ho pod zápěstí a kolem krku podobným způsobem jako popruh plné velikosti.
 • Pokud se vaše ruka nebo rameno nezlepší, přestože ji upřednostňujete (pomocí popruhu), určitě navštivte svého lékaře.
 • Udělejte vše pro to, abyste zmírnili otoky tím, že na zranění položíte led nebo sáček mraženého hrášku, než bude příliš špatný. Nepokládejte jej však přímo na zranění, protože by mohlo dojít k dalšímu poškození. Místo toho mezi ně vložte papírový ručník.
 • Jako variantu s dlouhým rukávem lze použít mikinu. Zauzlete konec bez kapuce, spojte konce k sobě a vyhrňte kapuci na polštář na ruce!

reklama

Varování

 • Pokud si opravdu myslíte, že máte zlomenou ruku, zápěstí nebo loket, navštivte lékaře.
 • Některé problémy s rameny (například) „zmrzlé rameno“ se pomocí popruhu mnohem zhorší. Navštivte lékaře co nejdříve kvůli bolesti, která do jednoho dne nezmizí.
 • Závěs může zhoršit problémy s krkem u vnímavých lidí a některých starších osob.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Čtverec 40 palců/ 1 metr (3,3 ft) z vhodného popruhu nebo prostěradla/ povlaku na polštář
 • Spínací špendlík
 • Měkké polstrování (volitelně)

Populární Problémy

Isner má velké vzestupné podání a skvělý forhend. Pokud se mu podaří dobře bránit na bekhendové straně, určitě může způsobit rozrušení. .

Roger Federer se bez 11-12 hodin spánku necítí dobře a studie ukazují, že toto množství je pro sportovce užitečné. Stejně jako Federer přísahá na svůj spánek několik velkých olympioniků a legend NBA.

Jak vyrobit Pavlova. Pavlova je lehká, vzdušná pusinka zakončená plátky ovoce a šlehačkou. Legenda říká, že byl vytvořen na počest ruské baletky Anny Pavlové při její návštěvě Austrálie a Nového Zélandu na baletní turné brzy ...

Světová jednička 30 Filip Krajinovic nastoupí v prvním kole Paris Masters na španělského veterána Feliciana Lopeze. Krajinovic vede hlavou mezi dvěma hráči 1: 0.