Jak barvit gumu

Chcete -li obarvit svůj gumový předmět, můžete vyzkoušet několik různých technik pro výraznou a trvalou barvu. Guma trvá dlouhou dobu, než pohltí barvy, ale se správnými materiály ji můžete trvale barvit. V závislosti na typu gumy můžete ke změně barvy gumy použít buď látku nebo barvivo na vlasy. A pokud trvalé barvy neposkytují dostatečně jasnou barvu, můžete vždy zkusit dočasně obarvit gumu akrylovými barvami.

Metoda 1 ze 3: Použití barviv na gumu

 1. Obrázek s názvem Dye Rubber Step 1

  1 Před barvením gumový předmět důkladně očistěte. Pokud je váš předmět znečištěný, jeho zbarvený povrch může vypadat nerovnoměrně nebo může mít jinou barvu. Umyjte svůj předmět mýdlem a teplou vodou a odstraňte veškeré nečistoty, jak nejlépe umíte.
  • Tato metoda funguje pro všechny typy gumy kromě silikonu.


 2. Obrázek s názvem Dye Rubber Step 2

  2 Zahřejte dostatek vody pro ponoření gumového předmětu. Hrnec naplňte vodou a zahřejte na nízkém až středním stupni. Voda by měla být horká, ale ne vroucí - ideální je blízko, ale méně než 212 ° F (100 ° C).
  • Při manipulaci s horkou vodou buďte opatrní, abyste zabránili popálení nebo polití.
  • Pro přesnější měření použijte vodní teploměr. Jinak počkejte, až voda začne na dně hrnce vytvářet bublinky, ale ještě nevaří.
 3. Obrázek s názvem Dye Rubber Step 3

  3 Přidejte barvivo do horké vody ve správném poměru. Nalijte barvivo na textil a horkou vodu do misky v poměru určeném na obalu barviva. Barvivo na textil a vodu důkladně promíchejte, dokud nedosáhnete rovnoměrné barvy.
  • Barvu na textil můžete koupit online nebo ve většině řemeslných obchodů.
  • Barvivo na textil může barvit mísy a jiné kuchyňské nástroje, zejména plasty. Abyste tomu zabránili, používejte pokud možno skleněné nebo kovové nástroje na vaření.
 4. Obrázek s názvem Dye Rubber Step 4

  4 Namočte gumový předmět na 1-2 hodiny. Vložte předmět do mísy a nechte jej namočit. Nechte ho na pánvi až 2 hodiny, podle toho, jak silnou nebo jasnou chcete novou barvu mít.
  • Dokud kuchyňské náčiní následně vyčistíte a vydezinfikujete, můžete je později znovu použít k vaření.
  • Pravidelně kontrolujte postup barvení objektu, ale vyhněte se jeho pohybu, aby byla jeho nová barva rovnoměrná.
 5. Obrázek s názvem Dye Rubber Step 5

  5 Vařte vodu jako rychlejší alternativu. Namísto nalévání vody do misky naplňte hrnec barvicí směsí a zahřejte ji do varu. Uchopte gumový předmět kleštěmi a ponořte jej do vody, dokud nedosáhnete požadované barvy, změňte polohu kleští při ponoření, abyste předmět důkladně potáhli.
  • Pokud zvolíte tuto metodu, mělo by to trvat až 20-25 minut v závislosti na jasu barvy.
  • Tato metoda, i když je rychlejší, může mít za následek nerovnoměrnější barvy.
 6. Obrázek s názvem Dye Rubber Step 6

  6 Vyjměte předmět ze směsi barviv a omyjte jej. Vyberte předmět z vody kleštěmi a spusťte jej pod teplou vodou, abyste odstranili přebytečné barvivo. Zkontrolujte novou barvu předmětu a pokud není tak jasný, jak byste si přáli, opakujte postup s vyšší koncentrací barviva.
  • Opakované barvení gumy v průběhu času ji může poškodit. Pokud po 1-2 krát nedosáhnete požadované barvy, zkuste to místo toho namalovat.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Vyzkoušení barvy na vlasy na silikonových předmětech

 1. Obrázek s názvem Dye Rubber Step 7

  1 Před barvením silikonový předmět důkladně omyjte. Barvení silikonových předmětů, když jsou špinavé, může mít za následek nerovnoměrně vybarvené barvy. Před přípravou barviva očistěte silikonový předmět mýdlem a vodou a setřete všechny nepoddajné nečistoty nebo odštípnutou barvu.
 2. Obrázek s názvem Dye Rubber Step 8

  2 Smíchejte barvivo na vlasy v šálku nebo misce. Otevřete balíček barviva na vlasy a smíchej to podle pokynů k sadě. Většina souprav obsahuje láhev barvy na vlasy a vývojku, kterou důkladně promícháte, dokud nedosáhnete rovnoměrné barvy.
  • Najděte si dobře větrané místo, kde smíchejte barvivo na vlasy, protože většina chemických barviv má silný zápach.
  • Pro jasnou a trvalou barvu nakupujte chemické, nikoli přírodní barvy na vlasy.
 3. Obrázek s názvem Dye Rubber Step 9

  3 Natřete silikonové předměty barvou na vlasy. Ponořte silikonové předměty do barviva na vlasy, dokud není jejich povrch důkladně potažen. Předměty ponechejte v nádobě plně potažené barvivem, aby nasákly novou barvou.
  • Tato metoda je ideální pro malé silikonové předměty. U větších silikonových předmětů možná budete muset vyrobit několik dávek barviva na vlasy.
 4. Obrázek s názvem Dye Rubber Step 10

  4 Nechte silikon namočit přes noc. Silikon se obtížně barví a trvá dlouho, než barva pronikne na jeho povrch. Silikon nechte přes noc vsáknout do barvy na vlasy a druhý den jej z roztoku vyjměte.
  • Teplota vody by neměla být horká ani studená, ale vlažná.
  • Čím déle jej necháte v barvivu, tím bude jeho barva hlubší.
 5. Obrázek s názvem Dye Rubber Step 11

  5 Silikon omyjte pod vodou a zkontrolujte jeho barvu. Spusťte silikonový předmět pod vodou, abyste odstranili přebytečné barvivo, a poté zkontrolujte jeho novou barvu. Pokud je barva stále příliš světlá nebo vybledlá, zkuste předmět znovu obarvit nebo namalovat.
  • Můžete také vyzkoušet silnější nebo jasnější barvu na vlasy pro hlubší barvu.
 6. Obrázek s názvem Dye Rubber Step 12

  6 Vyhněte se ponechání předmětu venku po delší dobu. UV světlo může rozbít barvy v barvách na vlasy a způsobit jejich vyblednutí. Udržujte svůj silikonový předmět uvnitř, aby byla zachována jeho barva a zabránilo se změně barvy.
  • Pokud vaše barvená barva časem vybledne, naneste novou barvicí vrstvu a chraňte ji před UV zářením.
  • Pokud po 1–2krát nedosáhnete požadované barvy, zkuste místo toho namalovat, protože příliš mnoho barvení může silikon poškodit.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Dočasné barvení gumy akrylovými barvami

 1. Obrázek s názvem Dye Rubber Step 13

  1 K malování gumových předmětů použijte akrylové barvy. Pryž je po lakování obzvláště náchylná k odštípnutí nebo odlupování. Pokud chcete malovat gumu, kupte si akrylové barvy online nebo v řemeslném obchodě pro trvalou barvu.
  • Malování gumy je dočasný způsob barvení předmětů. Tuto metodu vyberte, pokud si nejste jisti, jak trvale chcete mít vybarvenou barvu.
 2. Obrázek s názvem Dye Rubber Step 14

  2 Před malováním naneste na svůj objekt vrstvu Mod Podge. Mod Podge pomáhá přilnout barvu k vašemu předmětu a zabránit odlupování barvy. Pomocí štětce pokryjte povrch tenkou vrstvou Mod Podge a nechte 15–20 minut zaschnout.
  • Gumu nejprve očistěte mýdlem a vodou, abyste odstranili nečistoty pro bezpečnější lakování.
  • Pokud máte oblasti, které nechcete malovat, nalepte na ně malířskou pásku před aplikací Mod Podge.
  • Mod Podge si můžete koupit ve většině obchodů pro domácí kutily nebo řemeslných obchodech.
 3. Obrázek s názvem Dye Rubber Step 15

  3 K nanášení akrylátů použijte pěnový štětec. Namočte pěnový štětec do akrylové barvy a naneste jej v rovnoměrných vrstvách na gumový předmět. Když pokryjete celý povrch barvou, nechte ji 30–60 minut zaschnout a zkontrolujte jas barvy.
  • Pro silnější barvu naneste 2-3 vrstvy barvy. Před nanesením další vrstvy počkejte, až každá vrstva zaschne, což by mělo trvat 30 minut až hodinu.
 4. Obrázek s názvem Dye Rubber Step 16

  4 Na gumu nastříkejte nátěr barvou, aby byla zachována její barva. Poté, co poslední nátěr zaschne, podržte trysku natěrače barvy 1–2 palce (2,5–5,1 cm) od povrchu a nastříkejte na gumu rovnoměrný povlak. Než se dotknete nebo použijete gumový předmět, nechte tmel natřít 30-60 minut.
  • I v případě lepidla na barvy se může akrylová barva časem odlupovat nebo třískat. Podle potřeby znovu naneste nátěry, aby se obnovila barva kaučuku, poté nastříkejte další tmel.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak trvale barvíte gumu? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Zaměstnanci Odpověď Zkuste použít barvivo na textil. Začněte tím, že gumu opravdu dobře vyčistíte, aby se k ní barvivo přidalo efektivněji. Naplňte hrnec vodou a zahřejte jej na nízkém až středním stupni, aby byl horký, ale ne varný. Přidejte barvivo do horké vody a důkladně promíchejte, dokud nebude barva stejnoměrná. Vložte předmět do mísy a nechte jej namočit až 2 hodiny, poté jej vyjměte z vody a opláchněte přebytečné barvivo. Pokud chcete, aby byla barva silnější, můžete postup opakovat ještě 1–2krát, dokud nebudete spokojeni.
 • Otázka Můžete barvit silikonový kaučuk? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci redakce Odpověď Ano, k barvení silikonového kaučuku můžete použít barvivo na vlasy. Než začnete, silikon důkladně omyjte mýdlem a vodou. Smíchejte barvivo na vlasy podle pokynů v šálku nebo misce. Pro jasnou a trvalou barvu použijte chemické, nikoli přírodní barvy na vlasy. Ponořte silikonový předmět do barviva, dokud není potaženo. Nechte předmět v barvivu přes noc, aby nasákl barvou, poté jej vyjměte z roztoku. Poté můžete opláchnout přebytečné barvivo a zkontrolovat barvu. Pokud není dost tma, můžete proces umírání opakovat. Můžete také vyzkoušet silnější nebo jasnější barvu na vlasy pro hlubší barvu.
 • Otázka Jaká barva přilne k gumě? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Redakce Odpověď Guma je opravdu náchylná k odlupování nebo odlupování barvy, ale akrylová barva je pro vás nejlepší možností, jak natřít gumu pro trvalou barvu. Barvě můžete pomoci přilepit na gumu nanesením vrstvy Mod Podge na váš předmět před malováním, což mu pomůže přilnout k gumě a zabránit odlupování. Mod Podge naneste štětcem a nechte asi 15 minut zaschnout. Poté použijte pěnový štětec a naneste akrylovou barvu. Jakmile zakryjete gumový předmět, nechte barvu hodinu zaschnout. Pokud chcete, aby byla barva silnější, naneste ještě 2–3 vrstvy barvy, ale počkejte, až každá vrstva zaschne, a poté naneste další, což by mělo trvat 30 minut až hodinu. Jakmile nátěr gumového předmětu dokončíte, nastříkejte na něj nátěr barvou, aby byla zachována barva.
 • Otázka Mám kolem oken svého karavanu bílou gumu. Chci je černé. Nějaká rada? Můžete si koupit černou barvu na zeď, ale na okno a kolem něj musíte použít malířskou pásku (cokoli nechcete černé, které je blízko gumy), protože potřebujete zakrýt skvrny, které nechcete malovat, jinak to bude skvrna.
 • Otázka Jaký typ barvy bychom měli použít? Beverly Close Na vnitřní předměty vyrobené z gumy, které se příliš neopotřebovávají, použijte akrylovou řemeslnou barvu. Možná budete muset použít dva nátěry a mezi jednotlivými nátěry nechat barvu důkladně zaschnout. Poté, co barva úplně zaschne, utěsněte ji. Najděte v obchodě s barvami v obchodě s řemeslnými výrobky nebo domácími potřebami pečeť barvy. Pokud plánujete namalovat předmět, který zůstane venku, použijte trvanlivou, netoxickou venkovní barvu. Před zahájením projektu malování potřete gumu vnějším základním nátěrem, aby barva přilnula, a nechte ji úplně zaschnout. Barvu můžete buď kartáčovat, nebo použít barvu ve spreji.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Při barvení gumy si na pracoviště postavte noviny nebo plachtu, abyste neznečistili jiné předměty.
 • Při manipulaci s barvami nebo barvivy noste rukavice a ihned poté si umyjte ruce, abyste si neznečistili kůži.
 • Při barvení gumy v případě náhodných skvrn noste oblečení, ve kterém se můžete zašpinit.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Většina barviv je trvalých a po použití je obtížné nebo nemožné je odstranit. Nebarvěte si gumu, pokud si nejste jisti, že chcete změnit její barvu.
reklama

Věci, které budete potřebovat

Použití barviv na gumu

 • Voda
 • Mýdlo
 • Barvivo na textil
 • Miska
 • Chléb
 • Kleště
 • Hrnec (volitelně)

Vyzkoušení barvy na vlasy na silikonu

 • Mýdlo
 • Voda
 • Barva na vlasy
 • Šálek nebo mísa

Dočasné barvení gumy akrylovými barvami

 • Akrylové barvy
 • Mod Podge
 • Pěnový kartáč
 • Tmel na barvy

Populární Problémy

Serena Williams Madrid, 4. května (IANS) Americká profesionální tenistka Serena Williamsová i nadále vede Ženskou tenisovou asociaci (Ž.

Šarapovová je ve čtvrtfinále Grand Prix Porsche Tennis ve Stuttgartu v Německu Jaký je příběh? Bývalá světová jednička Maria Sharapov.

USA vs Austrálie - konečná setkání Davisova poháru

Texas se v sobotu utká s Louisianou v poutavém fotbalovém zápase Top-25 1. týdne. Zde je několik způsobů, jak můžete sledovat živý přenos hry online zdarma.

Chcete se podívat na dnešní basketbalový zápas Kansas vs Iowa State? Není to v televizi, ale je snadné to sledovat online. Zde je vše, co potřebujete vědět.

Jak identifikovat hrudky na vaší kočce. U mnoha koček se v určitém okamžiku života vytvoří hrudky. Přesto může být děsivé najít na vašem mazlíčku novou bulku. Některé jsou zcela neškodné, zatímco některé bude muset řešit veterinární lékař ...