Mirjana Lucic-Baroni: Srdcervoucí život s návratem snů na Australian Open 2017

MELBOURNE, AUSTRÁLIE - 25. ledna: Mirjana Lucic -Baroni z Chorvatska slaví ve svém čtvrtfinálovém zápase proti České republice Karolinu Plíškovou 10. den 2017 Australian Open v Melbourne Parku 25. ledna 2017 v australském Melbourne. (Foto: Clive Brunskill/Getty Images)

Mistr! Lucic postoupila do semifinále Grand Slamu 19 let poté, co poprvé dosáhla tohoto úspěchuMirjana Lucic-Baroni je ve svém prvním grandslamovém semifinále po 18 letech-poprvé od roku 1999. Mezitím se chorvatskému esu stalo mnoho věcí; Když se na ně ohlédnete, nemůžete se divit jejímu nedávnému úspěchu.V pouhých 15 letech získala Lucic-Baroni ženský titul ve čtyřhře na Australian Open s Martinou Hingisovou. Těsně před tím se stala nejmladší tenistkou v historii, která úspěšně obhájila titul.V příštích třech letech Lucic-Baroni vyhrál turnaj za turnajem, nastupoval naštvaně za rozčilením a dosáhl důležitých fází grandslamů. Ale stejně náhle, jako její kariéra nabrala vzestup, život šel z kopce.

Ohlédnutí za jejím dětstvímLucic-Baroni vyhrála vůbec první turnaj, kterého se zúčastnila, v Bol v Chorvatsku-sedm dní poté, co se stala profesionálkou. Událost hned poté postoupila do finále a poté se vrhla na jednu z největších tenisových hvězd - Steffi Grafovou.Příští rok dosáhla největšího milníku své kariéry-a nejdále ve dvouhře-když se dostala do semifinále ve Wimbledonu 1999. Ale v následujících letech se Lucic-Baroni potýkala s problémy, které vyvrátily její život a zcela vykolejily slibnou kariéru.

Šla z hráče, kterého všichni považovali za jednu z největších hvězd budoucnosti-la la co co-stars v tom 'filmu' ženského tenisu 90. let, Venus a Serena Williams č. 1, nebo jako dnes Alexander Zverev, na také- běžel.Osobní problémy vykolejily její kariéruV roce 1998, ještě jako teenagerka, Lucic-Baroni v šokujícím rozhovoru odhalila, že ji její otec Marinko pravidelně fyzicky a psychicky týral při budování její profesionální kariéry. Prozradila, že bití bylo v předchozím desetiletí „pravidelným jevem“ a že při několika příležitostech skončila zraněná a měla krvavý nos.

Začalo to, když byla jen ona pět let starý, Lucic-Baroni prozradil v rozhovoru na konci devadesátých let. Bylo mi pět a půl roku a prohrál jsem se starším hráčem. Její rozzuřený otec ... mě praštil přímo do nosu; Krvácel jsem po celém domě.

Zdálo se, že rodina se s týráním smířila, dokud Marinko nevyhrožoval vraždou své manželky Anjelky a dětí, načež okamžitě uprchli ze svého domu v Chorvatsku a hledali útočiště ve Spojených státech amerických.

Takový byl strach, který Marinko ve své rodině vyvolal, že jeho dcera Mirjana proti němu nakonec v předvečer US Open v roce 1998 vznesla soudní příkaz. Ten stejný rok v sérii rozhovorů odhalila, že jakékoli ztráty nebo nedostatky v tenisový kurt bude potkávat pravidelné bití od jejího otce a že její sourozenci byli svědky.

Toho roku, když eso hovořilo po svém útěku do chorvatských novin Slobodna Dalmacija, řekla, že se začala smrtelně bát svého otce, od kterého bylo bití víc, než si kdy dokázal představit. Není pro mě bezpečné zůstat v Chorvatsku, prozradila s tím, že se také obávala o bezpečnost své matky Anjelky a jejích sourozenců; starší sestra Ana byla také zneužívána.

V příštích několika letech došlo k významným právním bitvám Lucic-Baroniho, který také řekl, že její otec a jeho synovec zpronevěřili její prize money. Prostřednictvím svého právníka její otec Marinko popřel všechna obvinění s tím, že jí dával jen příležitostné facky pro její vlastní dobro, a že chce, aby [ji] viděl vyrůstat jako idol jako Pete Sampras nebo Steffi Graf.

V té době se Marinko pokoušel prostřednictvím svého právníka ospravedlnit zneužívání s tím, že to udělal jen proto, že [já] jsem chtěl to, co je pro dítě nejlepší.

Ale obvinění ze zneužití podpořila mimo jiné mimo jiné bývalá chorvatská jednička Iva Majoli, která v několika rozhovorech řekla, že se Lucic bál a byl tichý, když byla kolem svého otce.

Lucic-Baroni se upsala koučování v akademii vedené ikonickým tenisovým trenérem Nickem Bollettierim, ale její kariéra by nikdy nebyla stejná.

loket aircast

Pomalý start a stabilní návrat

Lucic-Baroni po značnou část počátku a poloviny dvacátých let do značné míry zůstal aktivní na turné ITF a hrál tenis, aby se udržel finančně nad vodou. I v roce 2006 prozradila, že je pro ni obtížné si vůbec dovolit vybavení, to, co potřebuji hrát. Nemám peníze na cestování, na trenéra.

Několik vítězství ITF na cestě pomohlo, ale vzhledem k vysokým nákladům na setrvání ve sportu prostě nestačilo.

Se všemi svými finančními problémy, které si evidentně vyžádaly fyzickou daň, se Lucic-Baroni snažil oživit kdysi slibnou kariéru. Během této doby jí byla také diagnostikována posttraumatická stresová porucha.

Do účasti na turné by se vrátila až v roce 2010.

WTA Comeback

V posledních letech se Lucic-Baroni vrátil na výsluní poté, co si vzal trenéra a zintenzivnil svou praxi. Klíčové pro její návrat bylo období kolem let 2009-2010, kdy eso získalo svůj první titul po 12 letech v roce 2010 a následně se kvalifikovalo na řadu akcí WTA.

Toho roku také prošla kvalifikací ve Wimbledonu a nakonec se stala jejím prvním grandslamovým hlavním tahákem od US Open v roce 2002. Ale přestože si odnesla několik velkých rozrušení a měla silné běhy na turnajích, Lucic-Baroni měl špatný -míchání výsledků ve zbytku turné.

Až v roce 2012 našla svůj velký průlom, když se ve Wimbledonu dostala do 3. kola. Ale o dva roky později, v roce 2014, se skutečně vrátila na výsluní fanoušků a veřejnosti, přičemž se dvakrát rozčílila nad Simonou Halepovou - jednou z nich na US Open, kde byla Rumunka nasazena jako druhá.

Vrátila se do první stovky žebříčku dvouhry žen, v následujícím roce - v roce 2015, se vyšplhala na 67.

Současnost

Lucic-Baroni se postupem času zabýval historií zneužívání-historií, která, jak by se dalo tvrdit, nikdy úplně nezmizí. Ale dnes je šťastnější a silnější ze všeho, čím si prošla.

Dnes porazila mocnou Karolínu Plíškovou ve třech setech, aby definitivně označila svůj návrat. Zítra bude hrát Serenu Williamsovou, jednou z nejlepších současnic Lucic-Baroniho a mezi největšími tenisty všech dob.

Po svém vítězství nad Jennifer Bradyovou v pre-čtvrtinách se Lucic-Baroni popsala jako tvrdá malá sušenka. Pokud něco chci, budu tvrdě pracovat, udělám vše pro to, abych to dostal. Nikdy to není záruka, ale uspokojení, když to uděláte ...

Měla silné poselství pro odpůrce na Open - a také nějakou motivaci. Pokud vám někdo řekne, že nemůžete něco udělat ... F jim, F haterům, ukážete se a uděláte to.

A dnes, po svém čtvrtfinálovém vítězství, Lucic-Baroni objala svou starou rivalku, bývalou profesionálku Rennae Stubbsovou, a emocionálně řekla všechny vřavy, všechny ty hrozné věci, kterými jsem si prošla, stojí to za to, celý ten boj.

Proti Sereně Williamsové je těžké se ptát, a pokud to někdo ví, je to Lucic-Baroni. Ale její dnešní přístup ke hře dojal srdce - a k podpisu měla jedno výmluvné prohlášení.

Když jsem byl na hřišti, slunce v očích, bolí mě nohy, na nic jsem nemyslel. Byl jsem prostě v klidu.

Lucic-Baroni dnes není jen semifinalistou Australian Open. Je inspirací, modelem boje s nástrahami, utrpení žalu a odskakování a snahy nikdy se nevzdávat.

Populární Problémy

Den díkůvzdání obsahuje ve čtvrtek trojitou hlavičku akce NFL. Zde je návod, jak sledovat živý přenos všech tří her online bez kabelu.

Získejte přehled o tom, jak sledovat 'Marriage Boot Camp Hip Hop Edition' online prostřednictvím možností živého streamování bez kabelů.

Brisbane uvidí účast tří nejlepších ženských dvouhry Ashleigh Bartyové, Karolíny Plí & scaron; kové a Naomi Osaka.

Jak si vyrobit rybník. Pohled a zvuk vody přináší na dvorky a zahrady klidný a živelný pocit. Pokud na svém pozemku nemáte přírodní zdroj vody, zvažte stavbu rybníka. Rybníky mohou být stejně praktické jako ...

Pochopení základních pozic a taktik, které můžete implementovat při podání v tenisovém zápase.

Serena Williamsová bude mít ve Wimbledonu další šanci na zisk rekordního 24. grandslamového titulu, který začíná v pondělí.