Jak doporučit knihu

Pokud jste milovníkem knih a nemůžete se ztratit v příběhu, pravděpodobně neustále hledáte způsoby, jak se do čtení zapojit vaši přátelé a rodina! Doporučení knihy začíná vlastním čtenářským životem, protože o knihách, které doporučujete, musíte být přesvědčeni. Znát své publikum je stejně důležité, protože nejlepší doporučení jsou dobře přizpůsobena žánrům, tónům a tématům, která je baví.

Metoda 1 ze 2: Testování strategií doporučení

 1. Obrázek s názvem Získejte přítele na střední škole Krok 1

  1 Zeptejte se jich, co si naposledy přečetli. Mnoho informací můžete získat tím, že se zeptáte na poslední knihu, kterou četli. Pokud vám řeknou, že se jim nelíbí kniha, kterou právě četli, zeptejte se jich, proč ji nemají rádi a jaké knihy mají raději. Jakmile porozumíte druhům knih, které mají rádi, budete lépe připraveni na vhodné doporučení.
  • Můžete se také zeptat, zda mají rádi konkrétní žánr.


 2. Obrázek s názvem Datum a knihomol Krok 4

  2 Přiřaďte své doporučení k tématu jejich oblíbeného titulu. Požádejte je, aby popsali téma a žánr své oblíbené knihy, například futuristického města ve sci -fi románu. Doporučte knihu, která má podobné téma a žánr.
  • Pokud rádi čtou melancholické knihy zasazené do postapokalyptické budoucnosti, doporučte knihy, které zkoumají podobná témata a nálady.
  • Pokud je baví číst optimistické knihy s pragmatickým zaměřením, řekněte jim o souvisejících knihách.
 3. Obrázek s názvem Cope With a Clingy Girlfriend or Boyfriend Step 9

  3 Doporučte klasiku oslavovanou slavnými autory. Může být přesvědčivější získat doporučení na základě známého autora, jako je David Foster Wallace, Stephen King nebo Margaret Atwood. Protože mnoho slavných autorů doporučuje klasiku, můžete jim nakonec dát doporučení na klasický román.
  • Na základě doporučení 124 velkých autorů je nejlepší kniha devatenáctého století Anna Karenina od Lea Tolstého.
  • U knih dvacátého století doporučují skvělí autoři Lolita Vladimír Nabokov.
 4. Obrázek s názvem Robustní šaty (muži), krok 10

  4 Vytvořte doporučení na základě jejich osobního stylu. Najděte inspiraci pro své doporučení tím, že se podíváte na jejich oblečení, šperky, střih a tetování. Založte své doporučení na myšlenkách, obrázcích a tématech, která vidíte, že vyjadřují svým osobním stylem.
  • Pokud jsou opravdu v módě, můžete doporučit Ďábel nosí Pradu .
  • Pokud jsou opravdu do gotické módy, můžete doporučit Vymítač od Williama Petera Blattyho.
  • Pokud má jejich tetování fantasy obrázek s lodí, můžete se podívat na fantasy román s podobně vypadajícím obalem.
 5. Obrázek s názvem Přečíst učebnici Krok 1

  5 Vycházejte z jejich cestovních plánů. Zeptejte se, kam by nejraději cestovali nebo kam cestují příště. Vyhledejte ve své místní knihovně nebo online nejznámější knihy související s touto destinací. Může to být kniha o samotném cíli, autor z cílové destinace nebo kniha, která se částečně odehrává v cíli cesty.
  • Pokud cestují do Kolumbie, doporučte Sto let samoty od Gabriel Garcia Marquez.
  • Pokud cestují do Dánska, můžete doporučit Smilla’s Sense of Snow .
  • Pokud se chystají do Estonska, doporučte Muž, který mluvil hadím od H.E. Eerik Marmei.
  • Pokud se chystají do Paříže, můžete doporučit Vražda na Eiffelově věži od Clauda Iznera. Můžete také doporučit Pařížský rolník od Louise Aragona nebo Ladies’s Delight Émile Zola.
 6. Obrázek s názvem Proveďte obvod zlatého trojúhelníku v Indii Krok 4

  6 Povzbuďte je, aby si přečetli knihu o svém městě. Pokud se nedávno přestěhovali do nového města, dejte jim knihu, která s tím souvisí. Může to být například pěší průvodce městem nebo kniha o jedinečném umění a architektuře města. Další možností je román, který se odehrává v jejich novém městě.
  • Pokud se právě přestěhovali do New Yorku, mohli byste jim dát Snídaně u Tiffanyho od Trumana Capoteho. Můžete také doporučit Tady je New York od E.B. Bílý.
  • Pokud se právě přestěhovali do Toronta, mohli byste jim dát Procházka: Psychogeografické procházky po Torontu od Shawna Micallefa.
 7. Obrázek s názvem Datum a knihomol Krok 12

  7 Inspirujte se jejich povoláním. Pokud jsou zapálení pro svou kariéru nebo se právě rozhodli změnit kariéru, mohou se těšit titulu spojenému s jejich povoláním. Vyhledejte knihu, která se týká jejich kariéry, například román s hlavním hrdinou, který má stejné povolání. Můžete si také vybrat titul pro změnu kariéry nebo profesního rozvoje.
  • Pokud mění povolání, zvažte doporučení Přepínač: Jak změnit věci, když je změna těžká Chip Heath a Dan Heath.
  • Pokud jsou architekti, doporučte Eseje v architektonické kritice od Alana Colquhouna.
 8. Obrázek s názvem Snížit stres pomocí omalovánky pro dospělé Krok 2

  8 Založte to na jejich koníčcích. Objevte jejich koníčky, jako je tenis, hledání hub, zahradničení, lov, deskové hry nebo malování akvarelem. Podívejte se, jestli najdete nějaké dobré knihy o jednom z jejich koníčků. Vedle knihkupectví budete možná muset vyhledat maloobchodní prodejce.
  • Pokud mají rádi houby, doporučujeme Mycelium Running: Jak houby mohou pomoci zachránit svět .
  • Pokud jsou malíři akvarely, zvažte doporučení knihy o slavném malíři akvarely. Můžete doporučit Paul Klee: Akvarely, kresby, spisy.
  • Pokud jsou zahradníci, doporučte Rhapsody in Green od Charlotte Mendelssohn.
 9. Obrázek s názvem Datum a knihomol Krok 3

  9 Použijte službu doporučení. Dobré služby doporučení najdete online nebo ve své místní knihovně. Chcete -li používat obě služby, budete muset vyplnit formulář o typu knihy, kterou hledáte. Měli byste dostat doporučení na základě preferencí lidí s podobným vkusem.
  • Pokud znáte žánr, který mají rádi, podívejte se na seznam doporučení souvisejících s tímto žánrem na webu milovníků knih, jako je např. https://www.goodreads.com/ .
  reklama

Metoda 2 ze 2: Používání přesvědčovacích taktik

 1. Obrázek s názvem Datum a knihomol Krok 1

  1 Znáte své vlastní předvolby čtení. Protože je větší pravděpodobnost, že budete přesvědčiví v doporučování něčeho, co vás baví, pomůže vám to znát vlastní předvolby čtení. Pište si deník, tabulku nebo si své čtení sledujte prostřednictvím sociálních médií. Je užitečné napsat si pár dojmů o všech přečtených knihách, ze kterých můžete čerpat při rozhodování, zda knihu doporučíte známému.
 2. Obrázek s názvem Informace o Tudor England Krok 1

  2 Kupte jim knihu, kterou chcete, aby si přečetli. Pokud jste někdy dostali knihu od blízkého přítele, budete vědět, jak přesvědčivá může být tato taktika! Jakmile jim knihu dáte, uvidí ji všude a budou mít pocit, že by si ji měli přečíst. Samozřejmě byste jim měli dát něco, co se dobře hodí k jejich preferencím, než abyste je nutili číst něco, co se vám líbí.
 3. Obrázek s názvem Make Your Guy Friend Want to Date You Step 11

  3 V konverzaci odkazujte na knihu. Začněte dělat boční odkazy na knihu, kterou chcete, aby si přečetli. Když konverzaci opepříte malými odkazy na knihu, zaujmou je a pravděpodobně budou chtít lépe porozumět kontextu vašich odkazů.
  • Pokud jste na procházce lesem a chcete doporučit trilogii Southern Reach od Jeffa Vandermeera, můžete poznamenat: „Je to docela strašidelné, stejně jako Oblast X v románu Zničení . '
  • Pokud jste v baru a užíváte si gin s tonikem a chcete doporučit Velký Gatsby od F. Scotta Fitzgeralda, dalo by se říci: „Je to, jako bychom byli Tom a Daisy Velký Gatsby . Na zdraví!'
 4. Obrázek s názvem Rozvíjejte svůj vlastní styl kresby Krok 1

  4 Sdílejte svou oblíbenou knihu na sociálních sítích. Vyfoťte knihu, kterou chcete doporučit. Zveřejněte to na svých sociálních médiích, jako je Facebook nebo Instagram. Napište řádek, proč se vám kniha líbila. Sdílejte příspěvek široce!
 5. Obrázek s názvem Uklidněte žárlivou přítelkyni Krok 8

  5 Nebuď snobský. Ačkoli můžete mít pocit, že by měli číst lepší knihy a autory, je nejlepší se vyvarovat shlížení na to, co je baví. Pokud mají pocit, že jste snobští nebo domýšliví, je nepravděpodobné, že by si vaše doporučení vzali k srdci. Místo toho se naučte oceňovat jejich vkus a doporučujte knihy, které obecně odpovídají tomu, co je baví.
  • Například se vyhýbejte doporučování Marcela Prousta In Search of Lost Time někomu, kdo se obvykle vyhýbá klasickým románům.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud chcete knihu doporučit spolubydlícímu nebo partnerovi, nechte knihu ležet ve společných prostorách.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Pokud příliš mluvíte o knize, kterou chcete doporučit, mohlo by se to obrátit. Místo toho jim řekněte malé kousky o knize, aby byly zvědavé.
reklama

Populární Problémy

Je čas na Cy-Hawk 2019, protože soupeři Iowa a Iowa State se v sobotu střetnou. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Jak běhat uvnitř a s omezeným prostorem. Když je škaredé počasí, může být těžké najít místo, kam se vydat na každodenní běh. Naštěstí máte k dispozici několik alternativ, pokud jste ochotni být kreativní. Běžecké pásy jsou ...

Po velkém vítězství nad Kentucky se Kansas vrací domů, aby si zahrál čtvrtek ve Washingtonu. Tato hra není v televizi, takže se na ni můžete podívat zde.

Zde je důvod, proč byl Hingis silnější součástí čtyřhry Hingis-Mirza.

Tenis 101: Důležitost podání a přestávky na podání

Mluvíte spolu francouzsky a jde to skvěle, dokud ten druhý neřekne 'Quelle heure est-il?' (KEHL EURH EHT-EEL?) Mrzne. Zatímco jste pracovali na své základní konverzační francouzštině, ještě jste nepřišli na to, jak to říct ...