Jak hrát Starcraft 2

S jednou expanzí a další na cestě zůstává Blizzard Entertainment StarCraft II jednou z nejpopulárnějších strategických her v reálném čase (RTS) jak pro příležitostné hráče, tak pro profesionální hráče. Pokud právě začínáte, tyto tipy pro začátečníky až středně pokročilé vám pomohou přivést se k vítězství bez ohledu na to, do které ze tří frakcí hry se vrhnete.

Metoda 1 z 5: Začínáme

Tipy v části „Začínáme“ a „Postup na střední úroveň“ jsou obecné tipy, které platí pro všechny tři frakce ve hře StarCraft II. Pokud již znáte provazy, můžete skočit přímo do strategií pro Terran , Protoss , nebo Zerg .

 1. Obrázek s názvem Play Starcraft 2 Krok 1

  1 Znát frakce. StarCraft II nabízí tři hratelné frakce neboli rasy. Terrani jsou lidé zběhlí v obraně a manévrovatelnosti. Zergové jsou mimozemšťané podobní hmyzu, kteří mají provádět rozsáhlé útoky. Protossové, pokročilá rasa válečníků, jsou pomalí, ale mocní. K vítězství v bitvě potřebujete pouze jednu bojovou jednotku Protossů na každé dvě až tři jednotky Zergů a Terranů.
  • „Jednotky“ označují malé postavy, které ve vaší armádě hrají různé role. Některé jednotky mohou útočit, zatímco jiné mají speciální schopnosti, které mohou ve správný okamžik zvrátit průběh bitvy.


 2. Obrázek s názvem Play Starcraft 2 Krok 2

  2 Využijte dělníky ke sklizni nerostů. Minerály jsou měna, která platí za věci, jako jsou budovy, jednotky a upgrady. Na začátku každé hry se ocitnete na základně, která se skládá z budovy, čtyř dělníků a skvrn modrých krystalů zvaných minerály. Klikněte levým tlačítkem na jednoho z pracovníků a poté pravým tlačítkem na minerální záplatu. Váš pracovník automaticky začne sklízet minerály.
  • „Pracovníci“ a „kombajny“ se vztahují na jednotky schopné těžit nerosty. Každá frakce má jednu pracovní jednotku. Pracovník Terranu se nazývá SCV, pracovník Zergů je Drone a pracovník Protossu se nazývá Sonda.
  • Můžete vybrat více jednotek kliknutím a přetažením kolem skupiny jednotek.
 3. Obrázek s názvem Play Starcraft 2 Krok 3

  3 Vyškolte pracovníky na vaší radnici. „Radnice“ je obecný termín používaný k označení Terranského velitelského centra, Zerg Hatchery nebo Protoss Nexus, primárních budov, kde školíte dělníky a další typy jednotek. Školení pracovníků se liší v závislosti na zvolené frakci.
  • Terran: Klikněte levým tlačítkem na Command Center, klikněte na tlačítko Build v pravém dolním rohu a poté klikněte na SCV.
  • Protoss: Klikněte levým tlačítkem na Nexus, klikněte na tlačítko Build v pravém dolním rohu a poté klikněte na Probe.
  • Zerg: Klikněte levým tlačítkem na larvu, jednoho z červích tvorů, kteří se plazí poblíž vaší líhně. Klikněte na tlačítko Build v pravém dolním rohu a poté klikněte na Drone.
 4. Obrázek s názvem Play Starcraft 2 Krok 4

  4 Věnujte pozornost svým zdrojům. S každou jednotkou, budovou a upgradem jsou spojeny náklady na zdroje. Náklady na zdroje můžete zobrazit kliknutím na svou „radnici“ (nebo na larvu, pokud jste hráčem Zergů), kliknutím na možnost Vytvořit a umístěním kurzoru myši na jednotku, kterou chcete postavit.
  • Vaše zdroje představují tři čítače v pravém horním rohu obrazovky: jeden pro minerály, jeden pro plyn a jeden pro zásobování, nebo počet jednotek, které můžete podpořit.
 5. Obrázek s názvem Play Starcraft 2 Krok 5

  5 Stavějte budovy a rozšiřujte svou základnu. Vaše dělnické jednotky dělají více než jen sklízejí zdroje. Jsou jedinými jednotkami schopnými stavět nové budovy, které vám umožní přístup k výkonnějším jednotkám, upgradům a dalším. Stavba budov se u každé frakce liší.
  • Terran: klikněte levým tlačítkem na SCV, klikněte na tlačítko Build v pravém dolním rohu a poté vyberte budovu, kterou chcete postavit. Začněte stavět kliknutím na úsek čisté půdy. Pokud silueta budovy svítí červeně, nemůžete na této části země stavět.
  • Protoss: klikněte levým tlačítkem na sondu, klikněte na tlačítko Sestavit v pravém dolním rohu a poté vyberte budovu, kterou chcete postavit. Hráči z Protossu mohou umísťovat budovy pouze do modrého kruhu, známého jako silové pole, než vychází z pylonských budov. První budova, kterou postavíte, by měla být Pylon.
  • Zerg: klikněte levým tlačítkem na Drone, klikněte na tlačítko Build v pravém dolním rohu a poté vyberte budovu, kterou chcete postavit. Hráči Zergu mohou stavět pouze na tečení, fialovém, slizkém koberci, který obklopuje vaši líheň. Když začne stavba, váš dron se promění v budovu, kterou jste si vybrali. Dron ztratíte, ale žádný strach: Drony jsou levné, takže stačí postavit další.
  • Budovy, které můžete postavit, jsou zobrazeny barevně spolu s náklady na zdroje. Šedé budovy nelze stavět, dokud nevybudujete jejich požadované budovy. Předběžné požadavky si můžete přečíst tak, že umístíte kurzor na šedou budovu v nabídce Sestavit.
 6. Obrázek s názvem Play Starcraft 2 Krok 6

  6 Vybudujte vrchní gejzíry k těžbě plynu Vespene. Nedaleko vaší radnice a minerálních skvrn je gejzír, který vydává obláčky zelených výparů. To je gejzír Vespene a můžete si na něj postavit budovu a sklízet plyn Vespene, který musíte zaplatit za určité budovy, jednotky a upgrady. Každá frakce používá k těžbě plynu jinou budovu.
  • Terran: Vyberte SCV, klikněte na Build a poté na Rafinerie. Umístěte rafinérii na gejzír Vespene.
  • Protoss: Vyberte sondu, klikněte na Build a poté na Assimilator. Umístěte asimilátor na gejzír Vespene.
  • Zerg: Vyberte dron, klikněte na Build a poté na Extractor. Umístěte extraktor na gejzír Vespene.
 7. Obrázek s názvem Play Starcraft 2 Krok 7

  7 Přiřaďte pracovníky k těžbě plynu. Jakmile vytvoříte rafinérii, asimilátor nebo extraktor, postavte čtyři až pět pracovníků, vyberte je kliknutím levým tlačítkem myši a poté pravým tlačítkem myši na rafinérii/asimilátor/extraktor. Začnou těžit plyn a pokračovat, dokud se gejzír nevyčerpá.
 8. Obrázek s názvem Play Starcraft 2 Krok 8

  8 Naučte se akce citlivé na kontext. Pravá kliknutí provádějí různé akce v závislosti na tom, na co klikáte. Pokud například vyberete jednotku a poté kliknete pravým tlačítkem na zem, jednotka se přesune do této polohy. Kliknutí pravým tlačítkem na nepřátelskou jednotku způsobí, že vaše jednotka zaútočí.
 9. Obrázek s názvem Play Starcraft 2 Krok 9

  9 Postavte budovu schopnou výcviku bojových jednotek. Každá frakce začíná hru s jednou budovou, která vám umožní trénovat bojové jednotky. Chcete -li vycvičit jiné typy bojových jednotek, postavte jiné typy budov.
  • Terran: klikněte levým tlačítkem na SCV, klikněte na tlačítko Build v pravém dolním rohu a poté klikněte na Barracks. Umístěte kasárna na prázdný pozemek. Až bude hotový, klikněte na Kasárna a poté na Marine. Marine střílí ze zbraně ze středního dosahu a je levná, takže jich cvičte spoustu a útočte ve velkých skupinách.
  • Protoss: klikněte levým tlačítkem na sondu, klikněte na tlačítko Build v pravém dolním rohu a poté klikněte na Gateway. Umístěte svou bránu do silového pole Pylonu. Po dokončení klikněte na bránu a poté na fanatik. Zealoti jsou pomalí, ale způsobují obrovské škody. Dva až tři fanatici stačí k útoku na dvakrát tolik terranských námořníků nebo Zergů Zerglingů.
  • Zerg: klikněte levým tlačítkem na Drone, klikněte na tlačítko Build v pravém dolním rohu a poté klikněte na Spawning Pool. Umístěte svůj Spawning Pool kamkoli na creep (slizký purpurový koberec). Když je hotovo, klikněte na jednu z červů podobných larvám, která se plazí poblíž líhně, klikněte na Build a klikněte na Zergling. Zerglingové jsou extrémně rychlí a přicházejí ve dvojicích. Vybudujte si z nich roje, abyste přemohli své protivníky.
 10. Obrázek s názvem Play Starcraft 2 Krok 10

  10 Zvyšte své zásoby a postavte více jednotek. Nabídku můžete považovat za jídlo: armády ke svému fungování potřebují jídlo. Zkontrolujte své zásoby, zobrazené v pravém horním rohu obrazovky vedle vaší zásoby minerálů a Vespene plynu. Jako obvykle tři frakce zvyšují nabídku různými způsoby.
  • Terran: Vyberte SCV, klikněte na Build a poté na Supply Depot. Umístěte Supply Depot na jakýkoli otevřený pozemek.
  • Protoss: Vyberte sondu, klikněte na Build a poté na Pylon. Pylony generují silová pole a nemusí fungovat, aby fungovaly uvnitř silového pole.
  • Zerg: Vyberte larvu před líheň, klikněte na Build a poté na Overlord. Vládci jsou mobilní jednotky, které nemohou útočit, takže je nenechávejte nestřežené.
  reklama

Metoda 2 z 5: Postup na střední úroveň

Vyhněte se přesycení minerálních náplastí. Jako pravidlo přiřaďte ke každé minerální záplatě dva dělníky a ke každému gejzíru Vespene tři dělníky. Tímto způsobem jeden pracovník sklízí, zatímco druhý nese svou odměnu na radnici. Více než dva na opravu a způsobíte dopravní zácpu mezi zdroji a radnicí, což zpomalí váš příjem.

 1. Obrázek s názvem Play Starcraft 2 Krok 11

  1 Vytvořte obranu, která ochrání vaši základnu. Běžnou a efektivní strategií je vtrhnout na základnu protivníka a zaútočit na dělníky, kteří těží nerosty a plyn. Všechny tři frakce mohou stavět obranné budovy určené k ochraně vašeho trávníku.
  • Terran: Vyberte SCV, klikněte na Build a poté zvolte Bunker. Bunkery mohou ubytovat až čtyři bojové jednotky, které mohou střílet na blížící se jednotky bezpečně a zevnitř z bunkru. Vycvičte čtyři námořníky a poté je umístěte do bunkru tak, že je vyberete a kliknete pravým tlačítkem na bunkr.
  • Protoss: Vyberte sondu, klikněte na Build a poté na Photon Cannon. Fotonová děla střílí automaticky, když se blíží nepřátelské jednotky. Nezapomeňte umístit fotonová děla do silového pole pylonu.
  • Zerg: Vyberte dron, klikněte na Build a poté zvolte Spine Crawler. Spine Crawlers automaticky útočí na nepřátelské jednotky. Pamatujte, že na vaše tečení musí být umístěny Spine Crawlery.
 2. Obrázek s názvem Play Starcraft 2 Krok 12

  2 Prozkoumejte mapu a vyhledejte nepřátelské základny. Pokud nenajdete své protivníky, oni si najdou vás. Porazte je a pošlete jednoho nebo dva pracovníky po mapě jako průzkumníky. Nebojte se, pokud budou zabiti při výkonu služby; dokud najdou základnu, odvedli svou práci.
 3. Obrázek s názvem Play Starcraft 2 Krok 13

  3 Skupinové bojové jednotky pomocí horkých kláves. Vyberte skupinu bojových jednotek kliknutím a přetažením kurzoru nad nimi. Nyní podržte Ctrl a na klávesnici stiskněte 1-9. Celá tato skupina bude přiřazena k číslu, které vyberete. Chcete-li ovládat všechny najednou, stiskněte číslo, které jste přiřadili, a poté pravým tlačítkem myši na zemi přesuňte celou skupinu.
 4. Obrázek s názvem Play Starcraft 2 Krok 14

  4 Studujte jednotky a budovy, abyste se naučili jejich schopnostem. Pokaždé, když trénujete novou jednotku nebo stavíte novou budovu, klikněte na ni a prostudujte si schopnosti a možnosti, které máte k dispozici, zvýrazněné v rámečku v pravém dolním rohu obrazovky. Šedé schopnosti zatím nelze použít ani zakoupit. Umístěte na ně kurzor, abyste se naučili předpoklady, které vyžadují, abyste je mohli používat.
 5. Obrázek s názvem Play Starcraft 2 Krok 15

  5 Vybudujte si nové základny, abyste zvýšili své zdroje. Minerální skvrny a gejzíry Vespene nakonec vyschnou. Shromážděte družinu bojových jednotek a dva nebo tři dělníky a vydejte se do expanzní zátoky, oblasti na mapě s nevyzvednutými minerály a gejzíry. Jakmile dorazíte, dejte základnu do provozu co nejrychleji.
  • Přiřaďte jednoho ze svých pracovníků, aby postavil novou radnici. Umístěte radnici doprostřed mezi minerály a gejzíry, aby pracovníci mohli rychle cestovat tam a zpět.
  • Zatímco stavba vaší radnice probíhá, pověřte jiného pracovníka, aby postavil gejzír Vespene na rafinerii, asimilátor nebo extraktor.
  • Vytvořte si obranný obvod, který bude chránit vaši radnici, když je ve výstavbě.
  • Jakmile radnice dokončí stavbu, zaškolte dělníky a nasyťte minerály a gejzíry.
 6. Obrázek s názvem Play Starcraft 2 Krok 16

  6 Rozbalujte tak často, jak je to možné. Čím více expanzních základen ovládáte, tím více minerálů a plynu máte k dispozici. Dávejte si však pozor, abyste se příliš neroztáhli. Nerozšiřujte se do nové základny, pokud nemáte prostředky k její obraně.
 7. Obrázek s názvem Play Starcraft 2 Krok 17

  7 Utrácet peníze neustále. Nikdy byste neměli mít více než 1 000 minerálů najednou. Utrácejte minerály a plyn za jednotky, budovy a upgrady, abyste zvýšili sílu své armády. reklama

Metoda 3 z 5: Hraje jako Terran

 1. Obrázek s názvem Play Starcraft 2 Krok 18

  1 K opravě poškozených budov použijte SCV. Budovy, které utrpí poškození, se mohou nakonec zhroutit, pokud nebudou ošetřeny. Chcete-li opravit budovu, vyberte SCV a poté klepněte pravým tlačítkem na poškozenou budovu. Přiřaďte více SCV k opravě budovy a opravte ji rychleji.
 2. Obrázek s názvem Play Starcraft 2 Krok 19

  2 Odstraňte SCV ze stavby, pokud je v nebezpečí. SCV musí pokračovat v práci na budově, aby ji mohl postavit. Můžete však nařídit SCV, aby se stáhla, pokud se dostane do útoku. Jednoduše vyberte SCV a stiskněte Escape. SCV zastaví stavbu a lze s ní pohybovat. Když jste připraveni dokončit stavbu, vyberte libovolné SCV a poté na budovu klikněte pravým tlačítkem.
 3. Obrázek s názvem Play Starcraft 2 Krok 20

  3 Použijte Supply Depots jako obranné zdi. Zásobovací sklady zvyšují vaši zásobu, ale můžete je také použít jako provizorní opevnění. Pokud je jediným způsobem, jak se dostat do vaší základny po zemi, chokepoint, postavte vedle sebe dvě nebo tři zásobovací skladiště, pak za Depoty postavte Bunker a naplňte ho mariňáky. Jakékoli nepřátelské jednotky budou muset strhnout vaše zásobovací sklady, aby se dostaly k námořníkům, kteří na ně střílejí z bezpečí bunkru.
 4. Obrázek s názvem Play Starcraft 2 Krok 21

  4 Přiřaďte Medivacs k cestování se skupinami bojových jednotek. Medivacs slouží dvěma účelům: přepravují jednotky do a z bitvy a automaticky léčí zraněné jednotky v určitém okruhu. Postavte dva nebo tři a zahrňte je do každé skupiny bojových jednotek, které vytvoříte.
  • Načtěte jednotky do Medivacu výběrem až osmi jednotek, poté klikněte pravým tlačítkem na Medivac.
  • Nejrychlejší způsob, jak porazit své protivníky, je přerušit jejich příjmové kanály. Vložte bojové jednotky do Medivacu a létejte po obvodu nepřátelské základny, dokud neuvidíte jejich linii dělníků sklízejících nerosty. Odhoďte své jednotky přímo doprostřed tím, že vyberete Medivac, kliknete pravým tlačítkem na zem poblíž minerální skvrny a kliknete na Vyložit.
 5. Obrázek s názvem Play Starcraft 2, krok 22

  5 Postavte kasárna těsně mimo nepřátelskou základnu. Pomocí jednoho SCV prozkoumejte mapu, dokud nenajdete nepřátelskou základnu. Nechoďte dovnitř. Místo toho postavte kasárna, přečerpejte mariňáky a pošlete skupiny čtyř až pěti na základnu. Možná nebudete tvrdit vítězství, ale přinejmenším budete působit rušivě. reklama

Metoda 4 z 5: Hraje jako Protoss

 1. Obrázek s názvem Play Starcraft 2 Krok 23

  1 Překrývající se stožáry rozšiřují energetická pole. Chytří hráči budou mířit na vaše pylony, než půjdou po jiných budovách. Pokud se vašim nepřátelským silám podaří zničit pylon, všechny budovy v jeho silovém poli přestanou fungovat-pokud ovšem pylony nepřekrýváte, abyste rozšířili energetická pole.
 2. Obrázek s názvem Play Starcraft 2, krok 24

  2 Po deformaci v budově dejte sondy zpět do práce. Na rozdíl od Terran SCV se vaše sondy nemusí při stavbě starat o budovu. Sondy ve skutečnosti „nestaví“ budovy; warpují je dovnitř. Jakmile vaše sonda zahájí proces warp, můžete jej přiřadit k jiným úlohám, jako je shromažďování zdrojů. Budova se objeví sama.
 3. Obrázek s názvem Play Starcraft 2, krok 25

  3 K útoku použijte méně jednotek. Jako hráč Protossu nespočívá vaše síla v číslech, ale v hrubé síle. Dvě nebo tři jednotky Protossů se rovnají dvojnásobku jednotek Terranů a Zergů. Vybudujte si kontingenty čtyř až pěti bojových jednotek a poté zaútočte, abyste udrželi tlak na své protivníky.
 4. Obrázek s názvem Play Starcraft 2 Krok 26

  4 Vrhněte schopnost halucinace jednotky Sentry, aby zmátla a rozptýlila protivníky. Jednotka Sentry má schopnost zvanou Halucinace, která vytváří iluze bojových jednotek. Halucinace vám připadají průsvitné, ale vašim protivníkům připadají skutečné. Nemohou způsobit žádnou škodu a rychle umírají, ale můžete je použít jako návnady, abyste udrželi své soupeře zaneprázdněné, zatímco vaše skutečné bojové jednotky způsobují zmatek. reklama

Metoda 5 z 5: Hraje jako Zerg

 1. Obrázek s názvem Play Starcraft 2 Krok 27

  1 Rozšiřte své dotvarování a postavte další budovy. Pamatujte, že Zergové mohou stavět budovy pouze na dotvarování. Rozšiřte své creep budováním Hatcheries a Creep Tumors.
  • Budování dvou creepových nádorů ve stejném poloměru způsobí, že se vaše tečení rozšíří rychleji.
 2. Obrázek s názvem Play Starcraft 2 Krok 28

  2 Postavte dvě až tři líhně na každé základně a vytvořte více larev. Všechny jednotky Zergů se musí vylíhnout z larev. Larvy pocházejí z líhní a každá líheň generuje tři larvy. Postavte minimálně dvě líhně na každé základně, abyste rychle získali své síly.
 3. Obrázek s názvem Play Starcraft 2 Krok 29

  3 Použijte Banelings na shluky nepřátelských jednotek. Banelings jsou malé zářící bojové jednotky, které explodují při kontaktu s nepřátelskými silami. Jeden Baneling může zničit malou skupinu slabších jednotek, jako je Terran Marine.
 4. Obrázek s názvem Play Starcraft 2 Krok 30

  4 Obtěžujte nepřátele pomocí Zerglingů. Zerglingové jsou pravděpodobně nákladově nejefektivnější jednotkou ve hře. Jsou levné a z každé larvy dostanete dva Zerglingy. Odčerpejte stálou zásobu Zerglingů a pošlete je po mapě, abyste prozkoumali potenciální místa expanze a obtěžovali své nepřátele. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Proč se obtěžovat hraním Zergu? Umírají asi za 2 sekundy a nemají žádné jednotky pro pozdní hru. Pro spěch Zergů! Pokud dobře zvládnete své zdroje pro ranou hru, můžete spamovat celou armádu základních vojsk a přemoci své protivníky, než budou mít jakýkoli druh obrany.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Jak zjistit, zda je růžový safír skutečný. Pokud chcete říci, zda je růžový safír skutečný, musíte se nejprve rozhodnout, co rozumíte pod pojmem „skutečné“. Pokud chcete zjistit, zda je kámen kus skla maskovaného jako safír, můžete ...

Kevin Durant debutuje v úterý na NBA proti svým starým přátelům Warriors. Zde je návod, jak sledovat živý přenos ze hry.

Jak zkrotit lišku. Pohled na lišku může být pro některé lidi zastrašující, ale obvykle nejsou bezprostředním nebezpečím pro lidi a jen zřídka útočí, pokud nejsou vzteklí. Vždy si však pamatujte, že lišky jsou divoká zvířata, takže byste měli ...

Louisville a Kentucky v sobotu bojují o Pohár guvernéra. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Zde je pohled na 10 nejlepších semen pro muže a ženy v Coupe Rogers - respektive v Torontu a Montrealu.