Jak uvařit vejce

Pytlačení vajec je zdravý způsob přípravy vajec, protože k vaření nepotřebujete máslo ani olej. Pošírovaná vejce lze jíst tak, jak jsou, na saláty nebo na chlebu nebo z nich udělat vejce Benedikt. Perfektní sázené vejce bude mít hladký, nerozbitý žloutek obklopený lesklým neprůhledným oválem z bílku, který rovnoměrně sedí kolem vejce. I když se můžete cítit trochu zastrašení myšlenkou na vytvoření takové dokonalosti, ve skutečnosti je to velmi jednoduché, a to i bez použití pytláka. Postupujte podle těchto pokynů a vytvořte pošírované vejce, které dokáže zapůsobit na každého hosta se snídaní nebo brunchem, kterého obsluhujete!

Ingredience

 • Vejce (tolik, kolik chcete podávat)
 • Voda
 • Bílý ocet (volitelně)


Kroky

 1. Obrázek s názvem Poach an Egg Step 1

  1 Připravte si vše, než začnete vařit sázená vejce. Načasování je všechno, pokud jde o dobrá sázená vejce.
  • Všechny různé části jídla, jako jsou toasty, maso a hash browns, by měly být dokončeny současně.
  • Pokud vaříte pro několik lidí, může být nutné udržovat ostatní části jídla teplé v troubě, slunném okně nebo nádobě na pánvi s horkou vodou. To je v pořádku, ale vajíčka vždy vydrží. Budete překvapeni, jak rychle tři minuty uběhnou. Zatímco si pohráváte s naléváním šťávy, z perfektně pošírovaného vejce se během mrknutí oka stane vajíčko natvrdo.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 1 z 5: Použití pánve k pošírování vajec

 1. Obrázek s názvem Poach an Egg Step 2

  1 Vyberte vhodnou pánev pro pytláctví. Pánev musí být mělká a široká, protože trik, jak dobře pytlačit, bez vaječného pytláka je jemně proklouznout vejce do široké, mělké pánve naplněné vroucí vodou. Pánev by měla být schopna pojmout asi 1,5 litru vody nebo hloubku vody 10 cm.
 2. 2 Přidejte vodu. Pánev naplňte asi do dvou třetin nebo trochu vodou a přiveďte k mírnému varu.
  • Mléko lze použít místo vody, pokud hledáte bohatší chuť.
 3. 3 Pokud chcete vajíčkům pomoci s tuhnutím, přidejte do vody 5–10 ml (1–2 čajové lžičky) bílého octa. Není to zásadní, ale zlepšuje to vzhled vajíčka, protože ocet sráží vaječný bílek.
  • Jiné octy (balsamico, ocet z červeného vína, jablečný ocet) jsou v pořádku a někdy chutnají výborně při pytlování vajec, ale mohou ovlivnit konečné zbarvení.
  • Larousse Gastronomique doporučuje přidat 1 polévkovou lžíci octa na 1 litr vody. Na druhou stranu šéfkuchař Michael Romano doporučuje přidat jednu lžičku octa na litr (1 3/4 půllitru).
  • Citronová šťáva může také pomoci nastavit vejce, ale jeho chuť také projde. Někteří lidé radí přidat sůl, ale může to bránit koagulaci, takže je nejlepší to nepoužívat.
  • Pokud se použije ocet, budou mít vejce octovou chuť. Šéfkuchař Michael Romano radí, že v komerčních restauracích se sázená vejce obvykle ponoří do jiné pánve s horkou vodou, která je solená, ale bez octu, a že je to ochucuje a odstraňuje chuť octa.
 4. Obrázek s názvem Poach an Egg Step 5

  4 Vybrat vejce . Čím je vejce čerstvější, tím lépe se bude vařit, protože jeho bílá je hustší. Použijte vejce, která jsou co nejčerstvější; an vejce přímo z kuřete bude pytlat bez potřeby octa, protože se okamžitě srazí.
 5. 5 Pošírujte snadným tempem. Nejlepších výsledků dosáhnete, když budete pošírovat vždy jen jedno vejce. Více než jedno vejce riskuje při vaření splynutí s jinými vejci. Pokud potřebujete pytlačit více než jednu najednou, zastavte se ve čtyřech, protože každá další vyhodí načasování a spojování nepořádku je nevyhnutelné. Následující pokyny se týkají jak jednoho vejce, tak až čtyř vajec najednou.
 6. Obrázek s názvem Poach an Egg Step 7

  6 Rozbijte vejce do ramekinu, malé misky nebo naběračky. Udělejte to opatrně, abyste nepoškodili vzhled vajíčka. Případně rozklepněte vajíčko na malý plochý talíř, protože to usnadní zasunutí vejce do pánve s vodou. Při rozbíjení vajíčka nerozbijte žloutek.
  • Vzhledem k možnosti rozbít vajíčko při přesunu z misky nebo talíře na pánev někteří lidé tento krok raději vynechají a rozbijí vajíčko rovnou do vody. Pokud tak učiníte, buďte opatrní a přidávejte pouze jeden po druhém. A všimněte si toho, že rozklepáním vajec odděleně do šálku a ne přímo do vody mají prasklá vejce šanci usadit se zpět do svého malého „proteinového kokonu“. Možná budete chtít experimentovat, abyste zjistili, co vám nejlépe vyhovuje.
 7. Obrázek s názvem Poach an Egg Step 8

  7 Jemně vařící vodu stáhněte na mírné varu. Voda by měla sotva vřít a teplota by měla být asi 71 až 82 ° C.
  • Dbejte na to, abyste vajíčko nepustili do vroucí vody (100 ° C/212 ° F), protože by to vejce zpevnilo a bylo by nechutné.
 8. 8 Před vhozením jednoho vejce roztočte vroucí vodu, aby se voda ochladila.
 9. 9 Vejce opatrně spusťte nebo upusťte do středu sotva vroucí vířivky. Abyste udrželi tvar vajíčka, kroužte kolem něj krouživými pohyby.
  • Šéfkuchař Michael Romano doporučuje použít metodu bastingu, aby obalil žloutek bílkem, a takto ho tvaroval asi 20 sekund, nebo dokud bílý nezaschne.
 10. 10 Počkejte 3–5 minut, dokud nebudou uvařené. Že je vejce uvařené, poznáte, když jsou bílky ztuhlé a žloutky začnou houstnout.
 11. jedenáct Pokud pytlačíte více vajec najednou, neotáčejte vroucí vodou. Umístěte první misku tak, aby její strana jen lámala hladinu vody. Jemným rychlým pohybem vysypte vejce do vody.
  • Tento krok rychle zopakujte s ostatními vejci a přidávejte je v intervalech 10–15 sekund. V rendlíku ponechte vajíčkům dostatek místa. V závislosti na velikosti pánve jsou dvě nebo tři vejce najednou správná.
  • Každé vejce po třech minutách vařte postupně.
 12. 12 Pošírované vejce vyjměte děrovanou lžící. Pracujte rychle, abyste každé vejce přenesli na talíř, a nechte přebytečnou vodu kapat zpět do pánve. Larousse Gastronomique radí vajíčko osvěžit ve studené vodě a poté scedit na utěrce. Šéfkuchař Michael Romano doporučuje ponořit vejce na 30 sekund do vroucí osolené vody a dát je na suchý čajový ručník, aby oschly.
  • Pokud okraj není dostatečně čistý, upravte ho kuchyňskými nůžkami - kuchařské tajemství.
 13. Obrázek s názvem Poach an Egg Step 14

  13 Sloužit. Sázená vejce by měla být podávána, jakmile jsou vyjmuta z vody a vyčerpána. Rychle vychladnou a jakmile vychladnou, nejsou pro strávníka tak žádoucí.
  • Podávejte na silných plátcích křupavých toastů.
  • Podáváme s pečenými fazolemi, vařenými rajčaty a klobásami.
  • Podáváme se salátem.
  • Podávejte uvnitř kapsy na chléb pita.
  • Podáváme na zelenině.
  • Pošírovaná vejce podávejte k opečeným máslovým anglickým muffinům a přelité Bearnaise nebo holandská omáčka , možná trochu slaniny nebo grilované šunky na boku.
  • Slouží jako vejce Benedikt.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 2 z 5: Použití individuálního pytláka na vejce

 1. Obrázek s názvem Poach an Egg Step 15

  1 Použijte kroky popsané v předchozí metodě. Pokud však jde o přidání vejce, přidejte nejprve vaječného pytláka. Měl by mít háček, který sedí na okraji pánve; jednoduše jej zasuňte na místo, než zasunete vejce.
 2. 2 Přidejte vejce přímo do vaječného pytláka.
 3. 3 Vařte, jak je uvedeno výše, poté vytáhněte celého pytláka vajec. Slijte a podávejte, jak je uvedeno výše. reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 3 z 5: Používání poháru Silicon Egg Poacher Cup

 1. Obrázek s názvem Poach an Egg Step 18

  1 Pokud máte přístup do dobrého kuchyňského obchodu, zvažte nákup malého silikonového pytlíku na vajíčka nebo sady silikonových vajíček (sada se často dodává s pánví s čirým víkem). Toto je poměrně levná možnost a jejich použití je velmi snadné.
 2. 2 Plavte šálek v pánvi.
 3. 3 Přiveďte k varu a rozbijte vejce do šálků.
 4. 4 Dusíme na zakryté pánvi 8 minut (na hladině moře).
 5. 5 Pomocí nože na máslo oddělte pošírované vejce na okraji šálku a obraťte šálek přes toast.
 6. Obrázek s názvem Poach an Egg Step 23

  6 Sloužit. reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 4 z 5: Předběžná výroba sázených vajec

 1. Obrázek s názvem Poach an Egg Step 24

  1 Navzdory tomu, co bylo řečeno o okamžitém podávání, jak poznamenala Julia Childová a další kuchaři jako Michael Romano, je možné pro zaneprázdněného kuchaře s davem nakrmit předem uvařit vejce.
 2. 2 Uvařená vejce připravte podle výše uvedeného postupu.
 3. 3 Sázená vejce jednoduše ponořte do čisté ledové vody, aby vychladla. Vložte do lednice a nechte, dokud nebude čas podávat - dobře vydrží v chladničce až jeden den.
 4. Obrázek s názvem Poach an Egg Step 27

  4 Vložte je do pánve s vroucí osolenou vodou na 20-30 sekund (a ne déle než jednu minutu) a jsou připraveny okamžitě podávat. Dále je nevařte. Použijte výše uvedené návrhy na podávání. reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 5 z 5: Pokud se žloutek zlomí ve vodě

 1. 1 Pokud se žloutek ve vodě rozbije, nepanikařte. Jednoduše použijte děrovanou lžíci a jemně promíchejte vodu z okrajů pánve, abyste získali kulatý tvar. Slouží, jak je uvedeno výše.
 2. 2 Pokud pečlivé míchání nefunguje a tvar není slušný, naberte vejce (uvařené) děrovanou lžící. Podávejte na kousku křupavého česnekového chleba nebo francouzského chleba. Přidejte do vajíčka koření a zeleninu a jakoukoli omáčku podle vašeho výběru (nejlépe holandskou, majonézovou nebo tisíc ostrovů). Tím zakryjete rozbitý žloutek.
  • Zbytky, jako jsou těstoviny, kebab, humr, volský jazyk, pusinky, rohlíky a polévka, lze použít jako přílohu k odvrácení pozornosti hosta.
  • Poznámka: Tento způsob ukládání je vhodnější pro jedno vejce. Více vajec by mohlo být skryto mezi toastem nebo uvnitř jiného pokrmu.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak získám ten dokonalý kuplovaný tvar se sázeným vejcem? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Čím čerstvější vajíčko, tím úhlednější se objeví pošírované vejce. Starší vejce se v pytlácké vodě většinou rozpadají. Pokud chcete, aby tento krásný kuplovitý tvar zůstal čistý, použijte čerstvá vejce. Pokud si nejste jisti, jak jsou vaše vejce čerstvá, podívejte se na wikiHow: Jak zjistit, zda jsou vaše vejce čerstvá .
 • Otázka Jak dlouho potřebuji vařit vejce, aby bylo správně upečené? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Článek naznačuje, že 8 minut je vhodná doba. Můžete však upřednostnit, aby byl žloutek tekutý, a pokud ano, vařte 4–5 minut a dokud je bílek ztuhlý, připravené vejce bude hotové.
 • Otázka Mohu uvařená vejce uchovávat v chladničce? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Zaměstnanci Odpověď Ano, pošírovaná vejce lze chladit. Vejce dejte do misky s ledovou studenou vodou a misku zakryjte víkem nebo zabalte. Poté misku opatrně vložte do lednice. Mohou tam být drženy až 1 den (24 hodin). Chcete -li se připravit k jídlu, ohřejte vodu a na minutu nakapejte, poté vyjměte a podávejte.
 • Otázka Jak dlouho? Všechny směry, které jsem viděl, nikdy neříkaly, jak dlouho na žloutek nebo dobře udělané. Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Odpověď personálu Zkuste 4–5 minut na žloutek (nebo jen tak dlouho, dokud neuvidíte bílou sadu vajec) a asi 8 minut na dobře uvařené vejce.
 • Otázka Je lepší, aby vejce měla pokojovou teplotu nebo byla přímo z lednice pro pytlačení? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Odpověď Zaměstnanci Vejce se budou při pokojové teplotě mnohem lépe a rovnoměrněji než chlad z chladničky. Pokud vejce uchováváte v chladničce, vyjměte je, která budete pošívat, asi 1/2 hodiny před použitím, pak budou mít dostatečně pokojovou teplotu, aby se dala dokonale uvařit. Jen se ujistěte, že jsou také čerstvé!
 • Otázka Kolik vajec mohu pošírovat najednou? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Odpověď personálu Nejlepší je dát do průměrně velké pánve maximálně 2 vejce. V komerční kuchyni budou mít různé vybavení, které usnadní pytlování mnoha vajec najednou.
 • Otázka Jak mám zabránit tomu, aby byla vajíčka pohromadě, když točím vodou? Vařte je po jednom. Nebo při společném vaření vířte pro první vejce a ne pro další vejce.
 • Otázka Ve skořápce byl po uvaření a oloupání vejce hnědý prsten. Je bezpečné jíst? Michele Nejlepší odpověď Pokud mluvíte o šedozeleném prstenci kolem žloutku natvrdo uvařených vajec, je to pravděpodobně proto, že nebyly uvařené správně. Změna barvy je důkazem toho, že se vejce vařilo příliš dlouho. Jak už bylo řečeno, jsou stále docela jedlé.
 • Otázka Vejce se stále drží na dně a vytvářejí do nich malé otvory, což vyvolává moji trypofobii. Co mohu udělat, abych tomu zabránil? Michele Nejlepší odpověď Zkoušejte rychle vířit vodu, než vajíčko do vody jemně vložíte. To by mělo pomoci. Uvědomte si také, že čerstvá vejce fungují lépe než ta starší. Pokud máte starší vejce, vložte jej do jemného sítka a nechte okapat část bílého (bílého). Poté použijte zbývající vejce a bílek. Zjistíte, že dostanete krásné pošírované vejce s bílým zcela obklopujícím žlutý. Ale jako všechno, příprava dokonalého sázeného vejce vyžaduje čas.
 • Otázka Jak dlouho mám vařit vejce, když chci žloutek tvrdý? U tvrdého žloutku v sázeném vejci by to mělo trvat tři nebo čtyři minuty.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Kde mohu koupit hnědého 4 x jednotlivého pytláka vajec zobrazeného v tomto tutoriálu?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Plechovky s tuňákem s odříznutými oběma konci dělají v případě nouze skvělé pytlácké kruhy.
 • Vejce můžete také strčit do malé teflonové pánve. Pojme dostatek vody na pokrytí vajíčka, vejdou se do ní dvě vejce najednou a snáze se dovnitř vejdou vejce dovnitř a ven, aniž by se zlomila.
 • Pytláky na vejce, nepřilnavé, ocelové, elektrické nebo mikrovlnné lze zakoupit a použít k pošírování vajec. Jednoduše se řiďte pokyny příslušného pytláka.
 • Nepoužívejte příliš mnoho oleje.
 • K upečení vajíčka lze použít kroužek na pytlování vajec. Jedná se o kovové kroužky dostupné v kuchyňských obchodech.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Nenechte vejce spadnout do vroucí vody (100 ° C/212 ° F)! To negativně ovlivní chuť a strukturu vašich vajec, protože valivý var by mohl vejce jen roztrhnout. Zpravidla přiveďte vodu k varu a poté ji před vařením snižte na mírný var (nebo velmi mírný var).
 • Pokud se žloutek rozbije, když rozbijete vajíčko nebo když vejce vkládáte do vody, je to vejce. Vytáhněte ji a použijte ji k něčemu jinému, pokud můžete; možná někdo chce místo toho míchaná vejce.
 • Vařená vejce skladujte pouze v případě, že byla uvařena správně.
reklama

Populární Problémy

Chcete streamovat CuriosityStream na Xbox One nebo Series X? Zde je snadný průvodce krok za krokem, jak přesně stáhnout a sledovat Curiositystream na Xboxu.

Jak najít Burl Wood. Burls jsou cibulovité výrůstky na kmenech stromů, které jsou obvykle způsobeny zraněním nebo nemocí. Pro většinu lidí jsou zajímavé na pohled, ale burls jsou ceněný materiál pro některé dřevoobráběče díky jejich jedinečné ...

Po bouřlivém začátku své doby jako světové jedničky byla Naomi Osaka posílena příchodem Jermaine Jenkinsové.

Novak Djokovic byl fotografován s pseudovědec při jeho návštěvě pyramid Slunce v Bosně. Samozvaný archeolog Semir Osmanagic prohlásil, že jeho pyramidy jsou lékem na koronavirus.

Inscenace comebacků je pro Serenu Williamsovou zvykem.