Jak nalít sklenku šampaňského

Champagne je bublinkové víno vyrobené ve Francii. Tento slavnostní nápoj je velmi delikátní a vyžaduje jedinečné postupy při správném skladování, otevírání a nalévání, aby byla zachována jeho chuť a bublinky. Před naléváním se musíte ujistit, že má ideální teplotu, ne příliš teplo nebo příliš chladno. Při otevírání láhev řádně držte a vyvarujte se protřepávání. Při nalévání držte sklenici šikmo a naplňte ji pouze do poloviny, abyste si vy i vaši hosté vychutnali jedinečnou vůni a chuť šampaňského.

Část 1 ze 3: Udržování ideální teploty

 1. Obrázek s názvem Nalijte sklenku šampaňského Krok 1

  1 Určete, zda je vaše šampaňské ročník nebo ne ročník. Non-vintage šampaňské obsahuje směs vína z minimálně 2 sklizňových let, zatímco vintage šampaňské se vyrábí z hroznů pouze roční sklizně. Tyto dva druhy šampaňského můžete odlišit pohledem na jejich etikety. Non-vintage šampaňské etikety nemají rok sklizně. Ročník lahví šampaňského jasně ukazuje rok, kdy byl sklizen.
  • Podle cen můžete také rozlišit šampaňské ročníku a ročníku. Protože vinobraní šampaňské se vyrábí jen několikrát za deset let, jsou obvykle dražší než šampaňské mimo vinobraní.


 2. Obrázek s názvem Nalijte sklenku šampaňského Krok 2

  2 Šampaňské, které nepochází z vinobraní, chladte 4 hodiny při teplotě 8,1 až 10,0 ° C. Non-vintage šampaňské se podává nejlépe při mírně vychlazené teplotě. Abyste udrželi ideální teplotní rozsah, dejte láhev na přibližně 4 hodiny do chladničky. Pokud spěcháte, můžete ho dát na 15 minut do mrazáku nebo na 20 minut do kbelíku s ledem.
  • Před podáváním se dotkněte krku a těla, abyste zajistili rovnoměrnou teplotu v celém těle. Pokud je šampaňské příliš teplé nebo příliš studené, mohou vám některé příchuti uniknout.
 3. Obrázek s názvem Nalijte sklenku šampaňského Krok 3

  3 Vintage šampaňské udržujte mezi 10,0 a 12,0 ° C mezi 50 a 53,6 ° F. Vintage šampaňské se nejlépe podává při mírně teplejší teplotě než šampaňské mimo vinobraní. Uchovávejte v chladničce alespoň 3 hodiny, v mrazničce 10 nebo 15 minut v kbelíku s ledem.
  • Vintage šampaňské je velmi jemné, proto se snažte udržovat ideální teplotu. Tekutina šokuje chuťové pohárky, pokud je příliš studená.
 4. 4 K udržení teploty použijte chladicí pouzdro nebo kbelík na led. Pokud nejste připraveni podávat šampaňské hned po vyjmutí z chladničky, budete muset najít způsob, jak ho mezitím uchovat v chladu. Chladicí rukávy jsou pružné a perfektně sedí kolem láhve šampaňského. Jediné, co musíte udělat, je nechat rukáv v mrazničce a poté jej nasadit na láhev, než ji budete podávat. Chcete-li použít kbelík na led, naplňte jej do poloviny ledem a poté nalijte trochu vody, než do něj dáte láhev šampaňského.
  • Chladičové návleky můžete najít online. Přicházejí v mnoha různých barvách a stylech, vyberte si ten, který nejlépe odpovídá příležitosti.
  • Pokud vám dochází čas, přidejte sůl do kbelíku s ledem, aby se šampaňské zchladilo rychleji, a to již za 5 minut.
  reklama

Část 2 ze 3: Otevírání lahve

 1. Obrázek s názvem Nalijte sklenku šampaňského Krok 5

  1 Láhev držte pod úhlem 45 stupňů a nasměrujte ji bezpečným směrem. Před otevřením láhve se ujistěte, že míří směrem od vás, vašich nápojových sklenic a kohokoli jiného, ​​komu sloužíte. Nejlepší je namířit ho ke zdi, kde nesedí žádná osoba ani choulostivý předmět. Pokud to neuděláte, korek uvnitř láhve může prasknout a někoho zranit nebo něco srazit, když ji otevřete. Také jej mírně nakloňte pod úhlem 45 stupňů, aby vám korek při otevření nezasáhl tvář.
  • Pro případ přetečení mějte ubrousek poblíž.
 2. 2 Odstraňte fólii a drátěnou klec v horní části lahve. Většina lahví šampaňského má fólii omotanou kolem horní části a na krku. Pokud má poutko, uvolněnou rukou jej roztrhněte a vyjměte. Poté vyjměte klec, která drží korek dolů. Stačí jej odmotat kroucením kruhové části drátu asi o 6 půl otáček.
  • Pokud láhev šampaňského nemá záložku k odstranění fólie, můžete ji otevřít pomocí otvíráku na víno.
 3. 3 Dvěma rukama držte láhev a stočte korek. Dominantní rukou držte dno lahve a druhou rukou korek. Pomalu otáčejte lahví, zatímco mírně naklánějte korek. Když to uděláte, uslyšíte a ucítíte korkový pop a budete vědět, že je otevřený.
  • Při otevírání lahve držte ruku nad zátkou, aby nevyletěla a případně do něčeho nenarazila.
 4. 4 Láhev držte stále v úhlu 45 stupňů, aby nedošlo k pěnění. Nehýbejte lahví šampaňského bezprostředně po otevření. Několik sekund jej držte v úhlu 45 stupňů. To umožní uvolnění tlaku po oddělení korku z láhve. Pokud s ním hned po otevření příliš pohnete, může z něj vytvořit přebytečnou pěnu, které se chcete před podáváním vyhnout. reklama

Část 3 ze 3: Nalévání šampaňského

 1. 1 Sklenice na šampaňské umyjte a nechte uschnout na vzduchu. Kvalita vašich sklenic je velmi důležitá, abyste získali nejlepší zážitek ze šampaňského. Neumývejte je v myčce, protože to může zanechat šmouhy a nahromaděné mýdlo. Ujistěte se, že je perete v ruce a necháte je uschnout na vzduchu v dobře větrané místnosti. Toto sušení na vzduchu zajistí, že brýle zůstanou chladné na dotek. Je důležité, aby sklenice na šampaňské nebyly příliš teplé nebo příliš studené.
  • Nejlepší sklenice na pití šampaňského zahrnují tulipány, flétny a kupé. Tvary těchto sklenic na pití umožňují nahromadění bublinek šampaňského a aroma zachovává vůni.
 2. 2 Držte sklenici za stonek a nakloňte jej pod úhlem 45 stupňů. Při nalévání sklenice šampaňského se doporučuje použít nedominantní ruku a držet sklenici pod úhlem 45 stupňů směrem k láhvi šampaňského. To vám umožní mít nejlepší kontrolu nad sklem při nalévání. Sklenici držte pouze za stopku. Pokud ho uchopíte dotykem na misku, prsty zahřejí šampaňské a v konečném důsledku ovlivní jeho celkovou kvalitu a chuť.
  • Nechte někoho, aby držel sklenici za vás, pokud nejste schopni držet a nalít láhev jednou rukou.
 3. 3 Stiskněte palec do spodní části láhve šampaňského. Pod každou lahví šampaňského je velká odrážka, nazývaná také „punt“. Vložte palec do puntíku, zatímco roztáhnete prsty kolem dna lahve. Ujistěte se, že používáte svou dominantní ruku k držení láhve, abyste měli dobrý úchop.
 4. 4 Nakloňte láhev a pomalu nalévejte šampaňské po straně sklenice. Se sklenicí pod úhlem 45 stupňů opatrně vyklopte láhev šampaňského a začněte nalévat. Ujistěte se, že míříte kapalinu tak, aby se při vylévání dotýkala strany sklenice. Tím se zabrání hromadění pěny a ztrátě bublin.
  • Nedovolte, aby se láhev dotkla skla. Šampaňské je někdy skladováno v prašných oblastech, takže neriskujte, že si zašpiníte sklenici.
 5. 5 Nalijte malé množství do sklenice a počkejte, až pěna odezní. Nevylévejte všechno šampaňské najednou. Jakmile ve třídě uvidíte asi 2,5 cm, nakloňte láhev zpět a zastavte tok. V tomto okamžiku se chcete zastavit a nechat bílou pěnu zmenšit. Tím se zabrání tvorbě příliš velkého množství pěny ve skle a sníží se ztráta bublin.
  • Nezapomeňte nalévat pomalu. Pokud naléváte příliš rychle, může sklenice snadno přetéct.
 6. 6 Pokračujte v nalévání, dokud není sklenice napůl plná. Nikdy byste neměli plnit sklenku šampaňského úplně nahoru. Jeho naplnění do poloviny nebo o něco méně než do poloviny umožní vůni naplnit horní polovinu sklenice, což v konečném důsledku zlepší celkový zážitek a chuť šampaňského. Při nalévání šampaňského ho naplňte do poloviny nebo do nejširšího bodu sklenice.
  • Pokud naléváte šampaňské do sklenice na flétnu, ujistěte se, že je zhruba z poloviny plná. Pokud používáte sklenici na víno, nalijte o něco méně než polovinu.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu dárkově zabalit láhev šampaňského? Lidská bytost Nejlepší odpověď Vzhledem k tomu, že tvar láhve šampaňského umožňuje snadno identifikovatelné zabalení, balení dárků není ve skutečnosti nutné. Páska nebo mašle přivázaná k hrdlu láhve by vypadala atraktivně. Lahev můžete zabalit do balicího papíru, jednoduše lahev stočit do papíru, přilepit páskou a nahoře papír stočit.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Věci, které budete potřebovat

 • Preferovaná láhev šampaňského
 • Sklenice na šampaňské (tulipány, flétny nebo kupé)
 • Nádoba na led nebo chladicí pouzdro
 • Led (volitelně)
 • Sůl (volitelně)

Tipy

 • Láhev šampaňského nikdy netřepejte, než ji otevřete. Šampaňské se dostane všude, když zapíchnete korek.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Váš průvodce sledováním Lizzie McGuire online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav, nejlepších sezón a epizod.

Zde je návod, jak sledovat Bears vs Vikings online bez kabelu

Bradley Whitford hraje v nové komedii „Perfect Harmony“ od NBC. Zde je návod, jak sledovat show online bez kabelového přihlášení.

Jak zlepšit citlivost na inzulín. Pokud máte nízkou citlivost na inzulín, může to vést k řadě zdravotních problémů, včetně cukrovky, vysokého krevního tlaku a srdečních chorob. Naštěstí můžete zlepšit citlivost na inzulín na ...

Zde je návod, jak sledovat novou show TMZ Tiger King na Fox dnes večer online, ať už máte nebo nemáte kabel.

Barcelona se v neděli utká s Granadou v zápase La Ligy. Zde je návod, jak sledovat přímý přenos zápasu, pokud jste v USA.