Jak se připravit na první mezinárodní let

I když jste již někdy letěli, příprava na mezinárodní let je zcela samostatným zážitkem. Budete muset zajistit dokumenty a připravit se doma, což byste při letu ve své zemi nepotřebovali. Některé mezinárodní cesty budou vyžadovat týdny nebo měsíce plánování předem, abyste se ujistili, že máte vše, co k letu potřebujete.Část 1 ze 3: Shromažďování dokumentů

 1. 1 Dostat cestovní pas. Vnitrostátní pasy jsou nezbytné pro ty, kteří cestují ze své země. K získání cestovního pasu budete muset shromáždit doklady o občanství (včetně rodného listu, občanského průkazu, řidičského průkazu nebo předchozího pasu). Jakmile shromáždíte požadované dokumenty, podejte žádost poštou nebo v cestovní agentuře.
  • Některé země vyžadují, aby pasům zbývala alespoň šest měsíců platnosti. Pokud se blíží konec platnosti vašeho pasu, obnovte jej alespoň jeden až dva měsíce před cestou.
 2. 2 Soubor pro a ukázat, Pokud je třeba. K legálnímu vstupu do cizí země budete možná potřebovat cestovní vízum vydané konzulátem nebo velvyslanectvím země, do které cestujete. V závislosti na tom, proč do země vstupujete, budete možná potřebovat apracovní vízum, studentské vízum,nebo vízum na dobu určitou.
  • Pokud cestujete za účelem trávení volného času, ověřte si, zda je získání víza vůbec nutné - mnoho zemí má zásady pro držitele pasů určitých zemí, kde se vízová povinnost promine, pokud je celý váš výlet kratší než určitý čas, zatímco jiné mít zásady víza při příjezdu, kde lze vízum zakoupit na letišti, na které přijedete za poplatek těsně před imigračním kontrolním bodem.
  • V závislosti na zemi můžete svou žádost odeslat poštou nebo online. Poté, co budou informace zkontrolovány, budete možná muset navštívit pohovor s konzulárním úředníkem.
  • Plánovat dopředu. Vyplnění žádosti o vízum může trvat několik týdnů až měsíc.
  • Pokud je vaše vízum zamítnuto, požádejte o odvolání. Informace o odvoláních najdete na konzulárním webu vaší zamýšlené země.
 3. 3 O cestovním pojištění se informujte u svého poskytovatele zdravotního pojištění. Zeptejte se své zdravotní pojišťovny, jaká zranění nebo zdravotní výdaje by byly hrazeny mezinárodně. Pokud vaše pojišťovna neposkytuje adekvátní cestovní pojištění, požádejte o doplňkové pojištění od jiné společnosti po dobu vaší cesty.
 4. 4 Informujte banku o své cestě. Mnoho bankovních služeb má systémy pro sledování podvodů, které zmrazují účty zobrazující podezřelou aktivitu, například použití v novém umístění. Cestování do jiné země může tyto systémy upozornit, pokud se pokusíte použít kreditní kartu. Před cestou odešlete své bance telefonicky nebo online cestovní oznámení.
 5. 5 Připravte se na převod peněz. Pokud cestujete do zahraničí, objednejte si cizí měnu předem, abyste měli při cestování hotovost. Budete chtít být připraveni v případě, že se s vaší kreditní nebo debetní kartou něco pokazí. Mnoho bank nabízí svým klientům možnosti směny měn. Zavolejte nebo pošlete svůj e -mail, než začnete používat jejich služby.
  • Můžete také vybírat měnu v bankomatech po celém světě, ale často to stojí za vysoký poplatek.
 6. 6 Dokončete potřebná očkování na cestu. K mezinárodnímu létání je často nutné očkování a budete potřebovat kopie očkovacích kopií. Zjistěte, jaká očkování jsou nutná k návštěvě vaší konkrétní země. Naplánujte si návštěvu se svým lékařem, abyste prodiskutovali své cestovní plány.
  • Některá očkování vyžadují více dávek a může být nutné zahájit je několik týdnů předem.
  • Před zabalením nezapomeňte vyplnit své předpisy, abyste měli na cestách potřebné léky.
 7. 7 V případě neočekávaných mimořádných událostí se zaregistrujte u svého velvyslanectví. Většina zemí doporučuje cestujícím, aby se před cestou do zahraničí zaregistrovali ve své domovské zemi. Ambasáda pak bude mít záznam o vašich podrobnostech a bude schopna nabídnout pomoc v nepředvídaných krizích, jako jsou přírodní katastrofy nebo rodinná nouze, když jste v zámoří. Registrace je dobrovolná, ale ve vašem nejlepším zájmu. reklama

Část 2 ze 3: Balení pro váš let

 1. 1 V případě ztráty zavazadla si připravte vše potřebné. S sebou si vezměte všechny potřebné dokumenty, léky, elektroniku a občerstvení. Sbalte si na let také převlékání a zábavu, zvláště pokud je váš let dlouhý.
  • Vložte všechny své cennosti do příručního zavazadla, aby nedošlo k jejich poškození nebo krádeži.
  • Někteří cestující si rádi přivezou lékárničku, jen pro případ, že by v letadle došlo k nějaké mimořádné události. Léky proti bolesti, léky proti nevolnosti, ucpávky do uší a tkáně jsou skvělé věci, které si můžete přinést.
  • Můžete si také vzít balzám na rty, sluchátka, nabíječku na telefon, ubrousky na ruce a polštář na krk.
 2. 2 Lehce zabalte svá odbavená zavazadla. Vaše zavazadla budou muset splňovat požadavky na hmotnost, aby se předešlo dalším poplatkům. Pokud se sbalíte zlehka, budete mít méně toho, co byste mohli při cestě ztratit, a spoustu prostoru pro suvenýry, které si můžete přinést domů.
  • Oblečte si šatyabyste se vyhnuli nepříjemnému pomačkání a měli více místa.
  • Pokud jej můžete nosit za letu, udělejte to místo plýtvání zavazadlovým prostorem. Oblečte se do vrstev, abyste mohli přinést více. Noste bundu nebo mikinu do letadla, abyste se vyhnuli poplatkům za nadváhu.
 3. 3 Vynechejte zakázané nebo zakázané předměty ze zavazadel. Tekutiny mimo letiště a většina ostrých předmětů nebudou do letadla vpuštěny. Kontaktujte letiště, se kterým je váš let naplánován, a zeptejte se, které objekty jsou zakázány. Předběžný průzkum vám pomůže mít zkušenosti s bezpečností bez stresu.
  • Různé letecké společnosti mají různé příspěvky nebo omezení. I když jste již někdy cestovali, budete chtít kontaktovat konkrétní leteckou společnost a požádat ji o aktuální zásady.
 4. 4 Zabalte alespoň dvě noci, abyste se vyhnuli spěchu. Abyste se vyhnuli balení ve spěchu, dokončete balení několik dní předem. Během posledních dvou dnů můžete dvakrát zkontrolovat, zda máte vše. Položte si přípravné otázky: máte všechny potřebné dokumenty? Doplnili jste a přinesli si léky? Je nějaká potřeba, na kterou byste mohli zapomenout, například kreditní/debetní karty nebo elektronika? reklama

Část 3 ze 3: Přílet na letiště

 1. 1 Na let noste pohodlné oblečení. I když můžete mít pocit, že létání je zvláštní příležitost, neoblékněte se do mezinárodního letu. Lety do zámoří jsou dlouhé a budete chtít nosit volné a pohodlné oblečení.
  • Pokud je váš let obzvláště dlouhý, zvažte, zda si do příručního zavazadla sbalíte pot. Na přistání se převlékněte zpět do původního oblečení.
 2. 2 Informujte se na letišti o pravidlech parkování pro mezinárodní lety. Některá letiště nabízejí dlouhodobé sazby za parkování vašeho auta, když jste pryč. Zavolejte nebo pošlete e-mail o možnostech dlouhodobého skladování automobilu a nákladech na každý výběr.
  • Pokud pro vás skladování auta není cenově dostupná možnost, využijte kyvadlovou dopravu, najměte si taxi nebo požádejte přítele/člena rodiny, aby vás tam dovezl.
 3. 3 Přílet na letiště dvě až tři hodiny před odletem. Přihlaste se k odletu co nejdříve, abyste mohli včas projít zabezpečením a nastoupit. Než odjedete, budete mít také čas použít koupelnu nebo si dát něco k jídlu. Zatímco čekáte na let, přineste si něco na uvolnění nudy: mějte v příruční knížce, deníku nebo hře, aby vás bavila při čekání.
 4. 4 Zůstaňte hydratovaní. Dehydratace je častým problémem při dlouhých letech, což může vést k vyčerpání nebo podrážděnosti. Kupte si velkou láhev s vodou na doplnění před nástupem na let, abyste si ji mohli vzít s sebou do příručního zavazadla.
  • Vyvarujte se pití alkoholu nebo kofeinu před a během letu, protože obojí může vést k dehydrataci.
 5. 5 Deklarujte své položky pro celnici. Většina národů požaduje, abyste na oficiálním formuláři označili, jaké zboží si s sebou do jejich země přinesete. Které položky musíte deklarovat, závisí na zemi. Celní formulář pravděpodobně obdržíte na letišti a během letu. Vyplňte jej v letadle, abyste byli připraveni na přistání.
  • Některé země vyžadují celní formulář pro každou osobu, která cestuje, zatímco jiné vyžadují jeden pro každou rodinu. Předem si ověřte, jaké formuláře musíte vyplnit.
  • Většina zemí požaduje deklaraci: alkoholických nápojů, tabáku, zvířat, semen, půd, léků a živočišných produktů.
 6. 6 Připravte se na jet lag. Mezinárodní lety zahrnují překračování časových pásem a dlouhé, nepohodlné jízdy letadlem. Obojí může narušit váš plán spánku. Vezměte si s sebou masku na spaní a ucpávky do uší a zvažte použití volně prodejné pomůcky na spaní, která vám pomůže přizpůsobit se novému časovému pásmu. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaká je první věc, kterou bych měl udělat, když se dostanu na letiště? Doporučil bych projít zabezpečením, jakmile se tam dostanete, protože to často zabere nejvíce času.
 • Otázka Kolik zavazadel si mohu vzít s sebou do jiného než dvou příručních zavazadel v letadle? To se bude lišit mezi leteckými společnostmi. Další informace můžete kdykoli zavolat nebo zkontrolovat webové stránky vaší letecké společnosti.
 • Otázka je mi teprve 13. Budu potřebovat někoho, kdo mi pomůže nastoupit do letadla? Pokud cestujete sami, měli byste zavolat letecké společnosti a zkontrolovat její požadavky. Pokud s vámi cestuje dospělý člověk, může vám pomoci nastoupit do letadla.
 • Otázka Je pro létání do Dubaje nutné cestovní pojištění? Vždy je lepší mít cestovní pojištění. Nikdy nevíte, kdy ho potřebujete. S pojištěním nevyčerpáte rozpočet, což vám umožní zůstat v pohodě finančně i duševně. Při výběru pojišťovny musíte mít jistotu, že jste odškodněni přesně za to, co chcete pokrýt, a že v případě potíží v cizí zemi získáte potřebnou podporu.
 • Otázka Moje uši mě vždy trápí, když létám. Co můžu dělat? Pokud popisujete nepohodlí při startu a přistání, je to zcela normální. Tlakové rozdíly často způsobují takové bolesti v uších, ale žvýkačka nebo prostě držení úst otevřené (jako když zíváte) někdy pomáhají zmírnit bolest.
 • Otázka Mezi lety nemám moc času. Dostanou se moje odbavené tašky se mnou do cíle? Pytle se tam většinou dostanou ve stejnou dobu jako vy, dokonce i při těsném přestupu. To však nebere v úvahu každou situaci. Sbalte si do kufru věci jako zubní kartáček, cestovní zubní pastu a převlékání.
 • Otázka Co mám dělat s příruční taškou, když musím na cestě do cíle přestupovat na letišti nebo mít přestávku na letišti? Pokud se počítá jako příruční taška, obvykle to znamená, že si ji musíte vzít s sebou, když opouštíte letadlo.
 • Otázka Jak určím přestávky na mezinárodních letech? Při online rezervaci letu se obvykle zobrazuje doba přestávky. Prostor by měl být minimálně 3 hodiny, protože může být docela těsné chytit další letadlo, pokud váš první let náhodou zachytí protivítr a přiletí pozdě.
 • Otázka Jak mohu přepravovat léky na mezinárodním letu? Lidská bytost Nejlepší odpovídač V příručním zavazadle přepravujte pouze minimální částku požadovanou pro vaši cestu a malé nepředvídatelné množství. Pokud budete požádáni, prohlásíte, že nosíte léky. Ponechejte VŠECHNY léky v původním obalu. Pokud máte tekutý lék na předpis, ujistěte se, že nenosíte více tekutiny, než je povoleno. Nejlepší je mít všechny léky pohromadě, ideálně v tašce na zip v příručním zavazadle.
 • Otázka Mohu si vzít léky v příručním zavazadle? Ano, léky na předpis můžete nosit v lékárnické lahvičce.

Populární Problémy

Indo-francouzská tenisová dvojice Purav Raja a Fabrice Martin byla vyloučena z úvodního kola čtyřhry mužů.

Uspořádání: 1 Daniil Medvedev vs 7 Hubert Hurkacz„Řekni šatům ano“ je zpět u 20. série, která má premiéru v sobotu 17. července 2021. Zde je návod, jak můžete sledovat online streamování nových epizod.

NASCAR zůstává v Charlotte pro Alsco Uniforms 500 ve středu večer. Zde je návod, jak sledovat závod naživo online bez kabelu.Jak se dostat do sprintu (začátečníci). Už jste někdy viděli Usaina Bolta utíkat po trati a říkali si: „Přál bych si, abych mohl běžet tak rychle?“ Pokud se chcete dostat do sprintu, musíte se naučit správnou formu a mechaniku ...