Jak předcházet běžným zraněním Krav Maga

Trénink Krav Maga zahrnuje dávání a přijímání velkého nárazu a může mít za následek zátěž související s kondicí. Zde je několik návrhů, které vám pomohou udržet bojovou připravenost nebo možná napravit probíhající problém, abyste mohli Krav Maga věnovat vše a vyhnout se zranění.

Metoda 1 ze 6: Prevence úrazů souvisejících s technikou

 1. Obrázek s názvem Prevence běžných zranění Krav Maga Krok 1

  1 Přistupujte k novým technikám opatrně. Mnoho technik v Krav Maga zahrnuje zlomení něčeho útočníka nebo způsobení hromadného traumatu v citlivé oblasti (např třísla nebo zadní část hlavy). Při nácviku nové nebo neznámé techniky mějte na paměti tyto věci:
 2. Obrázek s názvem Prevence běžných zranění Krav Maga Krok 2

  2 Při tréninku to nespěchejte. Pamatujte - hladké vede k rychlému, rychlé vede k silnému. Časem budete moci vytrhnout bleskurychlé techniky, které generují spoustu energie, abyste mohli lusknout prsty, vytrhávat zbraně útočníkům nebo je jednoduše odhodit silným úderem.
  • Jděte zpočátku pomalu. Vaše svalová paměť vždy zaznamenává, bez ohledu na vaši rychlost.


 3. Obrázek s názvem Prevence běžných zranění Krav Maga Krok 3

  3 Udělejte to hladké. Projděte každý krok techniky. Pokud se dostanete tam, kde máte pocit, že sebou trháte z jednoho kroku do druhého, zpomalte to.
 4. Obrázek s názvem Prevence běžných zranění Krav Maga Krok 4

  4 Držte bradu dolů, ruce nahoře, lokty blízko u sebe a směřujte dolů. Na ulici to možná děláte, abyste se ubránili před tím nožem, který jste neviděli, ale v tělocvičně vám to pomůže vyhnout se nebo odrazit údery vašeho tréninkového partnera, které z nich prostě vyletí. Tyto věci se dějí, když se tělo začne učit dělat určité věci, když se objeví „cíle“ (jako když udeříte do brady, pokud existuje kousek šance). Nezlobte se na ně - není to jejich volba. Krav Maga trénuje svaly, aby udeřily, když se otevírají příležitosti bez vědomého vstupu osoby. reklama

Metoda 2 ze 6: Předcházení zraněním zápěstí

 1. Obrázek s názvem Prevence běžných zranění Krav Maga Krok 5

  1 Použijte patní dlaně nebo kladivo. Správně provedeno, oba tyto typy bojů jsou hrubé motorové zbraně a neohrožují malé kosti v zápěstí. ODBORNÁ TIP

  Asher Smiley

  Self Defense Trainer Asher Smiley je vlastníkem a vedoucím instruktorem Krav Maga Revolution v Petaluma v Kalifornii. Asher získal certifikaci instruktora úrovně 1 v americkém systému Krav Maga. V roce 2017 trénoval s International Kapap Federation Combat Krav Maga International, absolvoval 7denní taktický seminář a 8denní kurz instruktora CKMI. Asher Smiley
  Trenér sebeobrany

  V Krav Maga trénujete sebeobranu v reálném světě. Musíte zvládnout ruce, zápěstí a kosti, abyste zvládli boj bez boxerských rukavic. Pokud si při pouličním boji zlomíte ruku nebo zápěstí, boj nekončí. Musíte pokračovat v boji se zlomenými kostmi, což je místo, kde přichází správná mechanika.

 2. Obrázek s názvem Prevence běžných zranění Krav Maga Krok 6

  2 Při děrování používejte nohy a otáčejte jádrem tak, aby první dva klouby na pěst (klouby ukazováku a prostředníku) byly nejdále prodlouženými klouby prstů. Při tom držte zápěstí rovně. Neotáčejte zápěstím nahoru ani dolů - měli byste mít perfektní linii od vašich dvou kloubů k rameni.
 3. Obrázek s názvem Prevence běžných zranění Krav Maga Krok 7

  3 Pokud trénujete s někým, koho neznáte, nechoďte tak tvrdě, jak můžete. Cítit je. Možná to dělají už nějakou dobu, jsou docela dobří, nebo možná jsou úplně noví a nevědí, jak držet pad nebo udeřit.
 4. Obrázek s názvem Prevence běžných zranění Krav Maga Krok 8

  4 Používejte zápěstí. Mohou být docela nepříjemné, když pracujete na špuntech, tlumivech a vytažených zbraních, ale při děrování vám pomohou zabránit v zápěstí. Jakmile správně porozumíte děrování, pravděpodobně je již nebudete potřebovat.
 5. Obrázek s názvem Prevence běžných zranění Krav Maga Krok 9

  5 Zpomalte při odjezdu kavalírů pro nože. To zahrnuje násilné sklopení útočníkova zápěstí dolů přes sebe (směrem k spodní straně paže směrem k lokti). Účelem je zlomit útočníkovi zápěstí, takže jděte pomalu a nezrante si zápěstí cvičícího partnera.
 6. Obrázek s názvem Prevence běžných zranění Krav Maga Krok 10

  6 Nepoužívejte ruku nebo techniku, která bolí. V Krav Maga je důležité umět stejně dobře bojovat buď pravou rukou, nebo levou. Pokud vás bolí ruka, udělejte z ní svou mocnou stránku a jděte s ní snadno. Pokud vás bolení bolí, udělejte místo toho patní dlaně nebo naopak. reklama

Metoda 3 ze 6: Prevence zranění ramen

 1. Obrázek s názvem Prevence běžných zranění Krav Maga Krok 11

  1 Pochopte, jak je to běžné. Každý má špatná ramena. Dostanete je z tvrdého děrování celé hodiny. Získáte je prací na útěku z různých zápasnických chytů (Americana, Chimora, Armbar atd.). Zde je několik věcí, které pomáhají:
 2. Obrázek s názvem Prevence běžných zranění Krav Maga Krok 12

  2 Nehýbejte rukama dopředu a dozadu. Nevytáčejte rameny dopředu a dozadu. Zdá se, že všechna tato cvičení zdůrazňují jakékoli zranění, které máte nebo na kterém pracujete.
 3. Obrázek s názvem Prevence běžných zranění Krav Maga Krok 13

  3 Upravte držení těla. Zvláště muži rádi zaokrouhlují ramena dopředu. Je to skvělá věc v boji, ale strašná pokaždé.
  • Několikrát denně věnujte čas tomu, abyste sevřeli lopatky. Držte je tam s rukama vytaženýma do stran (dlaněmi nahoru) v úhlu 90 stupňů, ohnutými v lokti, jako byste napodobovali anděla (ruce by měly být přibližně v úrovni ramen) a pomalu zvedněte ruce nad hlavu, zatímco držte lopatky pohromadě a dotýkejte se ukazováčků.
  • Možná budete muset couvat ke zdi, abyste zajistili, že budete mít ramena srolovaná co nejdále dozadu a že nebudete mít srolovaná záda, takže vám vykukuje žaludek. Pomalu jděte nahoru a dolů 6 až 10krát. Udělejte to pro jistotu před každým tréninkem a několikrát denně, ať už to potřebujete nebo ne.
 4. Obrázek s názvem Prevence běžných zranění Krav Maga Krok 14

  4 Zjistěte, zda je užívání kolagenu nebo glukosaminu chondroitinu pro vás to pravé. Ty lze koupit ve velkém prášku a někteří lidé zjistí, že pomáhají s krémovými klouby. reklama

Metoda 4 ze 6: Ošetřování pohmožděných předloktí a holení

 1. Obrázek s názvem Prevence běžných zranění Krav Maga Krok 15

  1 Pochopte, kdy je toto zranění pravděpodobné. V Krav Maga zahrnuje obrana 360 nožů vrazení čepele předloktí do předloktí útočníka. Dostanete modřinu a útočník také. Když provádíte kopy do slabin nebo kulaté kopy, chcete útočníka zasáhnout holení, nikoli nohou. To znamená, že si také uděláš modřiny na holeně.
 2. Obrázek s názvem Prevence běžných zranění Krav Maga Krok 16

  2 Získejte správnou výživu. Protože cvičíte, měli byste jíst dietu s vysokým obsahem bílkovin, sacharidů a nízkým obsahem tuku. Je trendy nejíst sacharidy, ale jsou klíčové v růstu svalů a tkání, takže je chcete. Sacharidy můžete získat ze zeleniny místo těstovin, pokud chcete, ale získejte asi gram bílkovin a sacharidů na půl kila nebo jednu libru svalové hmoty.
  • Dostatek vitamínů pomáhá hojení modřin.
 3. Obrázek s názvem Prevence běžných zranění Krav Maga Krok 17

  3 Vezměte kreatin. Pomáhá budovat svaly a měli byste užívat 4 až 6 gramů denně. Nutí svaly ukládat vodu, což pomáhá při jejich regeneraci. To zkracuje dobu hojení vašich modřin a také pomáhá snížit bolestivost svalů.
 4. Obrázek s názvem Prevence běžných zranění Krav Maga Krok 18

  4 Pokračujte v technice. Po velkém množství opakování (a modřin) vám nervy docela ztuhnou a modřiny už si ani nevšimnete. Vaše předloktí a holeně místo bolesti ztuhnou, což vám umožní zasáhnout mnohem silněji. K dosažení tohoto cíle je zapotřebí přibližně rok neustálého školení. reklama

Metoda 5 ze 6: Předcházení škrábancům a škrábancům

 1. Obrázek s názvem Prevence běžných zranění Krav Maga Krok 19

  1 Pochopte rizika. Když se někomu pokoušíte vytrhnout nůž nebo zbraň, nebo když rozbijete sytič, dochází k mnoha potížím. Některá zařízení (jako úderové podložky) mohou také způsobit řezy nebo odřeniny, což znamená, že musí být zakryty rány. Zde je návod, jak to minimalizovat.
 2. Obrázek s názvem Prevence běžných zranění Krav Maga Krok 20

  2 Uřízněte si nehty. Pokud si nemůžete vzpomenout, že je rozříznete, začněte kousat. Pokud si necháte ostříhané nehty zkrátit, zabráníte tomu, abyste své partnery „poškrábali“ a oni to ocení. Určitě neocení, když omylem odříznete proužek kůže, když se pokusíte ovládat zápěstí ruky, která vám drží nůž až u krku, protože máte pevný úchop, dlouhé nehty a pokoušeli se vykroutit.
 3. Obrázek s názvem Prevence běžných zranění Krav Maga Krok 21

  3 Noste měkké zvedací rukavice, na kterých není uchopovací materiál, nejlépe bez suchého zipu. Under Armour vyrábí několik takto skvělých rukavic, ale pravděpodobně jsou k dispozici i jiné značky. Tyto rukavice zabrání tomu, aby se popruhy na polštářcích zakously do sítě vaší ruky mezi palcem a prvním prstem a způsobily puchýře nebo řezné rány. Mohou také zabránit tomu, aby bezcitný, od kterého rostete, nevzal zbraně na ukazováčky. To může, ale nemusí být dobré, rozhodnete se. reklama

Metoda 6 ze 6: Prevence zranění kolen

 1. Obrázek s názvem Prevence běžných zranění Krav Maga Krok 22

  1 Zkuste se o kolena starat při jakékoli fitness aktivitě. Kolena se obvykle neublíží od Krav Maga per se, ale spíše od zranění z kondice získaných někde jinde. Z tohoto důvodu to může být příliš málo, příliš pozdě, ale je na co si dát pozor.
 2. Obrázek s názvem Prevence běžných zranění Krav Maga Krok 23

  2 Pořádně dřepněte. Vaše váha by měla být rovnoměrně rozložena na vnější stranu chodidla a v patách. Vaše nohy by neměly být ohnuté dovnitř ani ven, ale ohnuté o 90 stupňů. Vaše kolena by ve dřepu neměla nikdy překročit prsty u nohou. Posaďte se, jako byste seděli na židli. Držte záda rovná a oči vzhůru.
 3. Obrázek s názvem Prevence běžných zranění Krav Maga Krok 24

  3 Nekopejte svého partnera do kolena. Pokud nemůžete kopat výše, začněte agresivně protahovat. V pouličním boji je možné někoho kopnout do kolene a explodovat, když útočníka zpomalíte, ale nedělejte to v posilovně.
 4. Obrázek s názvem Zabraňte běžným zraněním Krav Maga, krok 25

  4 Podívejte se na použití kolagenu a/nebo glukosaminového chondroitonu. I v tomto mohou pomoci. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Správná aplikace tlakového obvazu po vážném zranění vám může zachránit život nebo někomu jinému. Tato důležitá technika první pomoci léčí rychlou ztrátu krve; poskytuje kompresi poraněným krevním cévám, což podporuje ...

Analýza plánu, který Roger Federer pravděpodobně letos dodrží.

Poté, co Novak Djokovic a Matteo Berrettini v neděli vybojovali titul ve Wimbledonu, se turné ATP vrátí na antukový turnaj Hamburg European Open.

Američané John Isner a Reilly Opelka se letos zúčastní čtvrtého ročníku Laver Cupu.

Švýcarská legenda popřála Nadalovi brzké uzdravení ze zranění a řekla, že by ho rád viděl znovu v capri kalhotách.

Jak udělat zvratky z vápna. Limetkové zákruty jsou užitečné jako ozdoba koktejlu nebo jako ozdoba salátu nebo dortu. Jejich výroba je velmi snadná. Vápno omyjte a očistěte. Protože kůra přijde do styku s jídlem nebo nápojem, musí být ...