Před 15 lety Roger Federer napadl mého syna, věděl, že přijde někdo, kdo bude lepší než on: otec Novaka Djokoviče

Roger Federer a Novak Djokovič na Laver Cupulevná tenisová sukně

Otec Novaka Djokoviče, Srdjan Djokovic, nedávno vzal další výprask u jednoho z největších soupeřů jeho syna, Rogera Federera . Srdjan tvrdil, že zatímco Federer je jedním z největších 'šampiónů' tenisu, není tak milý jako člověk.

Srdjan Djokovic citoval incident z remízy Davis Cupu 2006 mezi Švýcarskem a Srbskem, kde Roger Federer označil Novaka Djokoviče za 'vtip'. Djokovič opakovaně žádal trenéra během svého zápasu se Stanem Wawrinkou, o kterém Federer věřil, že není povolán.Věci od té doby mezi Novakem Djokovičem a Rogerem Federerem vychladly a duo dokonce o problému osobně diskutovalo. Ale Srdjan Djokovic se zdánlivě zatím přes ten incident nepohnul.

Senior Djokovič nyní tvrdil že Federer přejel po svém synovi, protože se obával, že ho bude nadále uzurpovat ze své pozice na vrcholu tohoto sportu.

'Před 15 lety napadl mého syna, když byl ještě mladý, ve věku 18-19 let; věděl, že přijde někdo, kdo bude lepší než on, “řekl Srdjan. 'Tehdy jsem řekl, že byl skvělý šampion, v té době nejlepší, ale stejně jako on je skvělý šampion, není tak dobrý člověk.'

Srdjan Djokovic vysvětluje, proč už nesleduje zápasy svého syna Novaka Djokoviče

Novak Djokovič během finále Australian Open 2021jak rychle podávat v tenise

Srdjan Djokovic byl kdysi téměř stálým příslušenstvím v boxu Novaka Djokoviče během jeho zápasů, a zejména na Slams. Ale v posledních letech s ním 33letá nejbližší rodina nejezdí tak pravidelně, a to z různých důvodů.

Zajímavé je, že Srdjan prozradil, že už zápasy Novaka Djokoviče nesleduje ani v televizi. Podle šedesátníka je se svým synem mentálně polárními protiklady. Zatímco Novak je klidný, vyrovnaný a přemýšlivý, on sám je vším, jenže sledování jeho syna je pro něj těžké.

Dijana a Srdjan Djokovic na French Open 2012 (pozadí)Otec Novaka Djokoviče však tvrdil, že jeho manželka Dijana takové problémy nemá, protože je mentálně velmi silná.

'Vzal mi a mé ženě to nejlepší,' řekl otec Novaka Djokoviče. 'Ode mě odvaha a statečnost a od mé matky klid a vyrovnanost.' Když narazí na zeď, zastaví se a přemýšlí a já si uhodím do hlavy, až omdlím. Proto už jeho zápasy nesleduji. Nyní jsem finále Australian Open a sleduji možná několik minut. Co dělám? Zírám kolem. Jen čekám, až souprava skončí, tak mi dejte vědět. Diana se dívá, ženy jsou silnější než my. '

Srdjan Djokovic v minulosti učinil několik kontroverzních prohlášení, zejména o Rogeru Federerovi a Rafaelu Nadalovi. A mnozí věří, že tyto komentáře jsou alespoň částečně zodpovědné za způsob, jakým je Novak Djokovič zobrazován v médiích.

Srdjan Djokovic ale trval na tom, že své způsoby nezmění, protože věří, že jeho prohlášení pouze odrážejí pravdu.

dívat se na 90denního snoubence jiným způsobem
'No, je mi opravdu líto, že se jim to nelíbí,' dodal Srdjan. „Říkám jen pravdu, co se jim nelíbí, co mám dělat? Tolik ho pomlouvají, říkají o něm tolik nechutností, že je to prostě neuvěřitelné. '

Populární Problémy

Dvojnásobný olympijský medailista Roger Federer je v současné době v Chorvatsku, protože se stále vzpamatovává z problému s kolenem, který ho přinutil odstoupit z olympijských her v Tokiu.

Jak pracovat na prevenci shrbených ramen. Shrbená nebo srolovaná ramena mohou být důsledkem dlouhých dnů sezení u počítače, ale dobré cvičení vám může pomoci otevřít hrudník a přední část ramen a posílit ...

Věřte nebo ne, vědět, jak odsávat plyn, není jen pro drobné zločince! Tato dovednost může být užitečná v nejrůznějších situacích, ať už vám dojdou míle od civilizace, potřebujete zazimovat vozidlo nebo si prostě jen chcete doplnit ...