Jak zabránit dysplazii kyčle u psů

Dysplazie kyčelního kloubu je běžný degenerativní stav u psů, ke kterému dochází, když se kyčelní kloub vašeho psa nevytváří správně. Kombinace genetiky a dalších faktorů může způsobit abnormální vývoj měkkých tkání obklopujících kloub. Tento stav může postihnout jakéhokoli psa, muže nebo ženu, malý, střední nebo velký. Obvykle je však postiženo více než 50 procent některých velkých plemen, jako jsou bernští salašničtí psi, boxeři, retrívři z Chesapeake Bay, němečtí ovčáci a staroangličtí ovčáci a tento stav je u menších psů často méně častý. Úpravy hmotnosti, péče a cvičení vašeho psa mohou pomoci zabránit tomu, aby se dysplázie kyčle stala pro vaše štěně problémem.

Část 1 ze 3: Krmte svého psa zdravou stravou

 1. Obrázek s názvem Prevence kyčelní dysplázie u psů Krok 1

  1 Dopřejte svému psovi kvalitní krmivo plné živin a minerálů. Většina veterinářů tvrdí, že nadměrná hmotnost na rámu vašeho psa může vést ke stresu a tlaku na jeho klouby, zejména kyčelní klouby. Špatná strava, postrádající výživu, může také vést ke špatnému růstu kostí a dalším abnormalitám kloubů a chrupavek u štěňat a dospělých psů. Spravujte váhu svého psa, abyste předešli obezitě a zbytečně nezatěžovali jeho klouby.
  • Podívejte se na vysoce kvalitní komerční krmivo pro psy, které je konzervováno vitamínem E nebo jiným přírodním konzervantem. Tyto produkty nebudou obsahovat žádné chemikálie a místo vedlejších produktů z masa budou obsahovat vysoce kvalitní maso. Možná budete muset zaplatit více za kvalitnější krmivo pro psy, které je plné dobrých zdrojů bílkovin, sacharidů a tuků. Ale bude to stát za to, pokud to udrží vašeho psa zdravého a zajistí, aby neskončil s nadváhou.
  • Měli byste se také podívat na aktuální fyzický stav vašeho psa. Vypadá ve střední oblasti nafouklý nebo přehnaně kulatý? Výzkum prokázal, že psi, kteří jsou během raných štěňat velmi štíhlí, mohou mít snížené riziko vzniku problémů s kyčlí. Udržování vašeho psa tenkého a aktivního může pomoci předcházet jakýmkoli problémům spojeným s obezitou.


 2. Obrázek s názvem Prevence kyčelní dysplázie u psů Krok 2

  2 Zvažte podávání psovi doplňky stravy. Měli byste svému psovi zajistit dostatek vitamínů a minerálů tím, že mu dáte antioxidační vitamíny C a E. Můžete mu také podávat doplňky Perna. Tyto doplňky obsahují 57 živin a jsou dobré pro posílení kloubů vašeho psa.
  • Promluvte si se svým veterinářem o správných doplňcích pro vašeho psa a správném dávkování pro každý doplněk, než svému psovi nějaké doplňky dáte. Doplňky jsou často rozdrceny do jídla vašeho psa, takže je pro něj snadné konzumovat.
 3. Obrázek s názvem Prevence kyčelní dysplázie u psů Krok 3

  3 Pokud si myslíte, že váš pes může mít nadváhu, promluvte si se svým veterinářem. Váš veterinář vám může pomoci vyvinout dietu pro vašeho psa, která může pomoci snížit jeho hmotnost nebo mu pomoci udržet váhu. Mnoho velkých plemen je náchylných k přejídání, takže váš veterinář vám může nabídnout rady, jak lépe kontrolovat dietu vašeho psa.
  • Váš pes může mít také určité alergie nebo jiné stavy, které mohou způsobovat obezitu. Požádejte svého veterináře, aby zkontroloval další zdravotní problémy, které mohou mít vliv na váhu vašeho psa.
  reklama

Část 2 ze 3: Vytvoření rutiny cvičení

 1. Obrázek s názvem Prevence kyčelní dysplázie u psů Krok 4

  1 Nedovolte, aby váš pes běžel nebo skákal, když je štěně. Nadměrné cvičení vašeho psa, když je mladý, může vést k problémům s kostmi a klouby, které mohou vést k rozvoji dysplazie kyčle. Jemná cvičení s nízkým dopadem mohou být pro štěňata prospěšná, ale vyhněte se tomu, aby vaše štěně běhalo, skákalo nebo skákalo, dokud nebude fyzicky zralé.
  • Sporty s vysokým nárazem, jako je skákání a skákání, mohou být pro vyvíjející se klouby vašeho štěněte těžké, proto se těmto aktivitám se štěnětem vyhněte, dokud nebude plně vyvinutý.
 2. Obrázek s názvem Prevence kyčelní dysplázie u psů Krok 5

  2 Vezměte svého psa na procházky nebo běh, když je dospělý. Udržujte svého psa aktivního, aby mu pomohl zůstat fyzicky fit mírným cvičením, jako je běh, chůze a plavání. U psů s velkou a silnou svalovou hmotou nohou může být menší pravděpodobnost vzniku dysplazie kyčle než u psů s menší svalovou hmotou.
 3. Obrázek s názvem Prevence kyčelní dysplázie u psů Krok 6

  3 Vyhněte se spoustě skokových aktivit se svým psem. Činnosti, které mohou vyvíjet příliš velkou sílu na klouby vašeho psa, jako je skákání pro frisbee nebo skákání pro míč, mohou vést k rozvoji problémů s kyčlí. Důsledná chůze, běh a plavání může vašemu psovi pomoci budovat svalovou sílu, aniž by příliš zatěžoval jeho tělo. reklama

Část 3 ze 3: Screening vašeho psa na dysplazii kyčle

 1. Obrázek s názvem Prevence kyčelní dysplázie u psů Krok 7

  1 Přiveďte svého psa k veterináři na testování. Váš pes se nemusí ukázat příznaky dysplazie kyčle dokud mu není čtyři měsíce až jeden rok. Existuje celá řada symptomů, od žádných až po viklání, tkaní nebo nestabilní chůzi. Váš pes může také běhat, nebo má odpor k namáhavému cvičení nebo činnosti.
  • Pokud máte podezření, že váš pes může mít dysplazii kyčle, je nejlepší ho přivést k veterináři na testování. Čím dříve dostanete diagnózu, tím dříve můžete léčit stav svého psa a pomáhat zvládat jakoukoli bolest nebo nepohodlí, které může zažívat.
 2. Obrázek s názvem Prevence dysplazie kyčle u psů Krok 8

  2 Nechte svého veterináře provést fyzickou prohlídku a provést rentgenové snímky vašeho psa. Váš veterinář vyšetří a dotkne se boků vašeho psa, aby pocítil uvolnění v kloubech nebo bolestivé reakce vašeho psa, když mu ohne nebo prodlouží kyčelní klouby.
  • Rentgenové záření pomůže vašemu veterináři potvrdit, že váš pes má dysplazii kyčle, a určit, jak vážný je jeho stav.
 3. Obrázek s názvem Prevence kyčelní dysplázie u psů Krok 9

  3 Diskutujte o možnostech léčby se svým veterinářem. Existuje několik různých chirurgických postupů k nápravě dysplazie kyčle vašeho psa. Operace doporučená pro vašeho psa však bude záviset na jeho věku, hmotnosti a velikosti. Váš veterinář může doporučit dvě různé chirurgické možnosti:
  • Trojitá pánevní osteotomie, která se používá u mladých štěňat.
  • Totální náhrada kyčle se doporučuje u psů s degenerativní artritidou nebo chronickou dysplazií kyčle.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Kolik stojí fixace dysplazie kyčle u psů? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborného veterináře Náklady se liší v závislosti na závažnosti problému a velikosti psa. Průměrné měsíční náklady na úlevu od bolesti se mohou pohybovat od 30 do 120 USD, zatímco celková operace umístění kyčle se pohybuje kolem 5 000 USD v závislosti na velikosti psa.
 • Otázka Co způsobuje dysplazii kyčle u psů? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborného veterináře Dysplazie kyčle je „multifaktoriální“ stav, což znamená, že k ní přispívá mnoho různých faktorů. Existuje silná dědičná složka rodičů se špatnými boky, kteří předávají své geny mláďatům. Také příliš mnoho cvičení, když měkké klouby stále rostou, může způsobit poškození, stejně jako špatná strava.
 • Otázka Jaké jsou příznaky dysplazie kyčle u psů? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborného veterináře Známky dysplazie kyčelního kloubu jsou obecné příznaky spojené s kulháním zadních končetin. To zahrnuje provádění kroků nestejné délky na zadních nohách, kulhání a potíže se skokem nahoru. Toto jsou však obecné příznaky a bolest je třeba lokalizovat do kyčle, což veterinář provede při fyzické prohlídce.
 • Otázka Lze u psů vyléčit kyčelní dysplázii? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborného veterináře Jakmile se u psa rozvinou dysplastické boky, symptomy lze kontrolovat pouze úlevou od bolesti a fyzioterapií, nikoli léčit. V závažných případech je celková náhrada kyčle chirurgická, protože odstraní nemocný kloub a nahradí jej umělým.
 • Otázka Moje Malťanka hodně skákala po postelích, pohovkách atd. V posledních týdnech vyskočila zajíček a druhý den se zastavila na schodech a já pro ni musel jít. Je to dysplazie kyčle? Pokud máte obavy z dysplazie kyčle, měli byste kontaktovat veterináře. Diagnostika HD přes obrazovku je velmi obtížná.
 • Otázka Mám nechat svého dvouměsíčního německého ovčáka chodit po schodech sám? Pokud prokáže schopnost a schody nejsou strmé, mělo by to být v pořádku. Možná by ale bylo dobré se za ním nejprve postavit, abyste ho mohli v případě potřeby chytit, když se učí. Měli byste být před ním, zatímco se snaží sestoupit, protože to pro něj může být obtížnější.
 • Otázka Můj chovatel řekl, že bych měl na všechny své dlaždice položit koberec. Je to nutné? Můj pes nechodí po schodech, ale její hrací plocha je celá z dlažby. Ten chovatel je moudrý! Na všechny dlaždice byste měli položit koberec, protože váš pes může uklouznout a zlomit si kost nebo se jinak zranit. Můžete si také ublížit uklouznutím na moči, pokud ještě není rozbitá. Takže ano, doporučil bych koberec.
 • Otázka Existuje nějaká fyzioterapeutická aktivita, která může pomoci zmírnit bolest kyčle psa? Plavání je úžasná aktivita, která zmírňuje bolesti kyčlí a zvyšuje sílu zadních nohou.
 • Otázka Můj desetiměsíční německý ovčák býval na dvorku, odpočíval a ležel a podlaha byla mramorová. Existují nějaké obavy, že kvůli tomu může dojít k dysplazii kyčle? Tvrdé povrchy jsou špatné pro klouby, ale s největší pravděpodobností by nebyly hlavní příčinou. Němečtí ovčáci jsou náchylní k dysplazii lokte a kyčle. Nechte svého psa zkontrolovat veterinářem, aby včas zachytil jakýkoli zdravotní stav, aby se nezhoršil.
 • Otázka Může tableta vápníku vyléčit problém kyčle, když jsou štěňatům 4 měsíce? Ne, pokud má váš pes deformitu, žádný doplněk to nemůže napravit; fyzioterapie, chirurgie nebo přizpůsobení se defektu jsou vaše možnosti. Dysplazie kyčelního kloubu je dědičná vada, proto se ujistěte, že svého mazlíčka nechováte. Pokud není dysplázie kyčle extrémně deformovaná, není diagnostikována, dokud pes není starší 12 měsíců.

Populární Problémy

Jak používat jógu pro syndrom karpálního tunelu. Karpální tunel, který je složen z kostí, vazů a flexorových šlach, je zodpovědný za pohyb vašich ručních svalů a prstů. Střední nerv prochází karpálním tunelem; když...

Ženský tenis NECC-ITF: Thombare postupuje do druhého kola

Pocit, že nesplňujete nemožný standard krásy, může být opravdu těžký. I když víte, že vaše postava a úspěchy jsou důležitější než váš vzhled, mohou nastat situace, kdy se budete chtít jen podívat do zrcadla ...

Serena Williamsová po svém návratu na cílové čáře pokulhávala, ale tohle by klidně mohl být její turnaj.

Dominic Thiem zvítězil nad australským Alexem de Minaurem 7-6 (7), 6: 4 ve čtvrtečním testovacím střetnutí, které trvalo téměř dvě hodiny.

Přední zkřížený vaz (ACL) je jedním ze čtyř hlavních vazů v koleni, které spojují vaši stehenní kost s holenní kostí. Váš ACL zajišťuje kolenní stabilitu a udržuje klouby v koleni na svém místě. Můžete roztrhat své ...