US Open 2019: Analýza cesty Novaka Djokoviče do finále

Obhájcem titulu je Novak Djokovič

Obhájcem titulu je Novak Djokovič

jak se píše racquetball?

Obhájce titulu a nejlepší nasazený Novak Djokovič přijíždí na US Open po semifinále na Cincinnati Masters, kde v semifinále prohrál s případným šampionem Daniilem Medveděvem.

Od třetího výjezdu do Španělska Fernanda Verdasca při jeho debutu na US Open v roce 2005 a dalšího podobného představení v následujícím roce dosáhl Djokovič v každém ze svých posledních 11 vystoupení ve Flushing Meadows alespoň semifinále (v roce 2017 se neúčastnil).

Srb dosáhl na Flushing Meadows osmkrát titulního kola (nejlepší společně s Ivanem Lendlem a Petem Samprasem), ale stejně jako Lendl, i Djokovič pětkrát neuspěl ve finále US Open.

Djokovič je jedním ze sedmi hráčů, kteří získali 3 tituly na US Open, dalšími jsou trio Roger Federer, Sampras a Jimmy Connors s 5 ks a John McEnroe (4), Ivan Lendl (3) a Rafael Nadal (3 ).

Cesta do finále

Djokovič otevírá svou 14. kampaň na US Open vůbec prvním setkáním se Španělem Roberto Carballesem Baenou. V rané zkoušce pověření k titulu mohl Srb ve druhém kole narazit na velkého sloužícího Američana Sama Querreyho. Querrey porazil Djokoviče ve třetím kole Wimbledonu v roce 2016, ale 2: 9 proti nejlepšímu semeni v hlavě proti sobě.

Krajan Dusan Lajovic je prvním nasazeným v Djokovičově čtvrtině losování. Nejlepší semeno vyhrálo dvě předchozí setkání dvojice.

Pokud Djokovič dosáhne čtvrtého kola, může to být buď Stan Wawrinka, Kevin Anderson, nebo číhající Polák Hubert Hurkacz. Srb vede proti sobě Wawrinku 19: 5, ale v zápase o titul v roce 2016 na Flushing Meadows prohrál se Švýcary. Djokovič je 8: 2 proti Andersonovi a vyhrál své poslední setkání na grandslamu (finále Wimbledonu 2018). Srb je neporažen ve dvou zápasech proti Hurkaczu.

Výhra Djokoviče ve čtvrtém kole by mohla vést k čtvrtfinálovému střetu s Daniilem Medveděvem v opětovném zápase dvojice v semifinále Cincinnati v roce 2019, které se Rusům dostalo ve třech setech. Srb má před Rusem těsný náskok 3: 2, ale prohrál poslední dvě setkání dvojice.

Pokud Djokovič projde testem Medveděva, mohl by se postavit proti známému soupeři v Rogeru Federerovi v posledních čtyřech, což by bylo páté semifinálové střetnutí dvojice na US Open.

Djokovič porazil Federera ve finále 2015 ve dvojici

Djokovič porazil Federera ve finále 2015, při posledním setkání dvojice na US Open

raketbal hraje typy

Djokovič a Federer se střetli na US Open pět po sobě jdoucích let od roku 2007 do roku 2011 a poté v zápase o titul v roce 2015. Federer vyhrál svá první tři střetnutí (finále 2007 a semifinále 2008-09) a mohl by mít náskok 5: 1 nad svým srbským rivalem na US Open, kdyby v semifinále 2010 a 2011 nebylo promarněných mečbolů.

jak sledovat mulana na disney plus

Djokovič má náskok 26: 22 na Federera a vyhrál poslední čtyři vzájemné zápasy. Ve skutečnosti Srb neprohrál s Federerem na grandslamu od semifinále Wimbledonu 2012 - běhu, který zahrnuje zápasy o tituly v letech 2014, 2015, 2019 Wimbledon a US Open 2015.

Další vítězství Djokoviče proti Federerovi na Grand Slamu by vedlo Srba k rekordnímu 9. finále na US Open, čímž by se prolomila remíza s Lendlem a Samprasem.

Pokud se semínka udrží ve spodní polovině losování, mohli bychom být počtvrté připraveni na finále Nadal-Djokovic US Open. Nadal a Djokovič jsou v grandslamových zápasech o titul 4: 4 a výhra jednoho z nich by zajistila 4. triumf ve Flushing Meadows.

Vítězství pro Djokoviče by z něj udělalo prvního hráče, který úspěšně obhájil titul US Open od Federera v roce 2008. V tomto procesu by Srb také napodobil Federera a stal se jediným hráčem, který třikrát vyhrál tři grandslamové tituly v kalendářním roce (také 2011 a 2015).

Populární Problémy

Roger Federer se zotavil z pomalého startu, aby se nakonec přesunul kolem indické kvalifikace Sumit Nagal 4-6 6-1 6-2 6-4 ve Flushing Meadows.

Ceny MTV Movie & TV Awards 2019 jsou zde. Zjistěte, jak sledovat obřad online, pokud nemáte kabel.

Zde je kompletní průvodce, jak sledovat dnešní hru Panthers vs Saints online bez kabelu.

Jak tančit. Většinu času, když sledujete vystoupení tanečníků, předvádějí choreografie. Choreografie jsou psané pohybové sekvence a lidé, kteří je vytvářejí, se nazývají choreografové. Pokud jste někdy měli ...

Její knihu uvede Salman Khan na trh 17. července, zatímco SRK uvede knihu na trh v Hyderabadu 13. července.

Tt byl pro francouzský pár nezbytným zápasem a získali první vítězství v turnaji.