Jak zabránit pocení dlaní

Příliš zpocené dlaně mohou být nepříjemné a trapné. Během pracovních pohovorů, prvních rande a událostí, které mohou zahrnovat nadšení, budete chtít nechat zpocení za sebou. Pokračujte ve čtení, abyste zjistili, jak můžete tento problém řešit ve svém každodenním životě.

Metoda 1 ze 4: Vyzkoušení rychlých oprav

 1. Obrázek s názvem Zabránit zpoceným dlaním Krok 14

  1 Naneste na ruce antiperspirant. Existuje mnoho antiperspirantů navržených speciálně pro ruce a nohy. Nepředepsané antiperspiranty dočasně zablokují potní póry, což znamená, že se na vaší pokožce bude vytvářet méně potu. Určitě si vyberte antiperspirant a ne jen deodorant; jedná se o různé druhy produktů pro různá použití.
  • Může pomoci zahrnout do každodenní rutiny péče o tělo antiperspirant, který zabrání občasnému pocení, než ošetřuje již zpocené dlaně.
  • Poraďte se s dermatologem nebo poskytovatelem obecné péče o různých přípravcích proti pocení.


 2. Obrázek s názvem Šaty pro úspěch Krok 15

  2 Vyberte si oblečení, které doplňuje vaše aktivity. Volně padnoucí oděv může vašemu tělu pomoci regulovat teplotu a snížit množství potu, které se objevuje na nekrytých částech těla. Bavlna, vlna a hedvábí obecně umožňují pokožce dýchat a jsou dobrou volbou pro horké počasí. Sportovní oblečení, které odvádí pot, může být dobrou volbou pro cvičení.
 3. Obrázek s názvem Zabraňte zpoceným dlaním, krok 16

  3 Mezi dlaněmi vetřete mastek nebo kukuřičný škrob. Tyto prášky snadno absorbují vlhkost, takže vaše ruce nevypadají příliš vlhké. Mohou také pomoci zvýšit přilnavost, která může být snížena v důsledku potu. Vyhněte se spékání rukou v prášku, kvůli kterému se můžete více potit. Lehké poprášení je v pořádku.
  • Poté nezapomeňte prášek smýt.
 4. Obrázek s názvem Prevent Sweaty Palms Krok 8

  4 Dělejte si časté pauzy při používání rukou. Úkoly, jako je psaní, konstrukce nebo psaní, vyžadují mnoho tření, horka a práce. Při těchto aktivitách si udělejte pravidelné přestávky, aby si vaše tělo mohlo regulovat teplotu. Pomoci může také setření rukou měkkým hadříkem nebo ručníkem. Přestávky lze kombinovat s dalšími tipy na snížení potu, které najdete v tomto článku; například během přestávky si můžete umýt ruce nebo se přestěhovat na chladnější místo.
  • Pokud je to možné, zkuste své úkoly během dne střídat. Napište půl hodiny a poté proveďte jiný úkol, než se vrátíte k psaní. To umožní vašemu tělu odpočívat.
 5. Obrázek s názvem Zabránit zpoceným dlaním Krok 9

  5 Nechte vzduch cirkulovat ve vašich dlaních a prstech. Neschovávejte ruce v kapsách ani je nezakrývejte rukavicemi nebo prsteny. Když budete mít ruce ve stísněných oblastech, budou vlhké, teplé a zpocené. I když se chladný vzduch může na velmi zpocených částech kůže cítit nepříjemně nebo chladně, pomůže to snížit pocení.
 6. Obrázek s názvem Zabraňte zpoceným dlaním, krok 12

  6 Mějte s sebou ubrousek nebo kapesník, abyste si v případě potřeby osušili ruce. Jednoduchý bavlněný hadřík udrží vaše ruce po určitou dobu v suchu. Ruce si nemusíte otírat pravidelně, jen když se bezdůvodně zpotí. Preferuje se bavlna, která dobře absorbuje vlhkost. Zvažte, zda byste si s sebou nechali igelitový pytlík, do kterého můžete uložit použité utěrky.
  • Ponoření kapesníku nebo látky do alkoholu vám pomůže zůstat čisté a chladné.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Vědomí své diety

 1. Obrázek s názvem Zabránit zpoceným dlaním Krok 1

  1 Pijte hodně vody, aby se vaše tělo ochladilo. Teplé tělo se bude potit, aby se samo ochladilo. Zůstat hydratovaný je důležitý, protože umožňuje tělu regulovat teplotu. Víc než to, studené nápoje, spíše než pokojové nebo teplé nápoje, mohou zabránit nadměrnému pocení, protože příjem studených tekutin udržuje vaši tělesnou teplotu na nízké úrovni.
  • Nejlepší je voda, ale můžete pít chlazené čaje nebo jiné nekalorické nápoje, které chutnají-čím lépe chutnají, tím je pravděpodobnější, že je budete pít.
  • Můžete také pít sportovní nápoje, ale takové tekutiny jsou určeny pro sportovce, kteří se věnují dynamickým aktivitám. Tyto nápoje obsahují sacharidy a elektrolyty, které možná nepotřebujete, pokud zrovna necvičíte.
 2. Obrázek s názvem Zabraňte zpoceným dlaním Krok 2

  2 Vyvarujte se potravin s přidanými cukry. Cukrem naložené potraviny mohou zvýšit hladinu cukru v krvi, což může vést k závratím, ospalosti a pocení. Pokud jste citliví na cukr, jíst více, než potřebujete, může vést ke zvýšenému pocení. Podmínky, jako je reaktivní hypoglykémie, mohou navíc po požití cukru vést k pocení, nervozitě a bolestem hlavy.
  • Jiné potraviny složené z jednoduchých cukrů, jako je bílý chléb nebo brambory, mohou takové reakce zhoršit, i když neobsahují přidaný cukr. Vyřaďte je ze svého jídelníčku nebo je nahraďte alternativami, jako je pšeničný chléb nebo sladké brambory, které obsahují složitější sacharidy.
 3. Obrázek s názvem Zabránit zpoceným dlaním Krok 3

  3 Vyhněte se kořeněným jídlům a tekutinám obsahujícím kofein. Zvláště by se jim mělo vyhnout v teplých dnech. Koření a kofein aktivují specifické neurotransmitery, které vašemu tělu říkají, aby produkovalo pot. Vyberte si mírnější jídla a nápoje a pamlsky se sníženým obsahem kofeinu.
  • Pamatujte, že i káva bez kofeinu obsahuje stopová množství kofeinu, což může být pro citlivé jedince problém.
 4. Obrázek s názvem Zabránit zpoceným dlaním Krok 4

  4 Jezte hodně ovoce, zeleniny a celozrnných produktů. Jsou dobrým zdrojem vlákniny, vitamínů a minerálů, které pomáhají regulovat tělesné funkce. Celé potraviny podporují stabilní hladinu cukru v krvi, což může zabránit pocení dlaní. Čerstvé ovoce a zelenina obsahují vodu, která může přispívat k pravidelné tělesné teplotě, zejména pokud je chlazená.
  • Pokud nemůžete jíst mnoho různých druhů rostlinných potravin, můžete zvážit zařazení multivitaminu do stravy.
  • Na rozdíl od oblíbené koncepce, ovocná a zeleninová dieta nedetoxikuje vaše tělo. Je lepší zahrnout takové potraviny jako součást každodenní stravy, než jako nárazovou dietu.
 5. Obrázek s názvem Zabraňte zpoceným dlaním Krok 5

  5 Omezte příjem potravin s vysokým obsahem jódu. Mezi tato jídla patří krůta, cibule, brusinky, mléčné výrobky, brambory, brokolice, hovězí maso a chřest. Ačkoli jsou tyto potraviny zdravé, přílišná konzumace jódu může přispět k hypertyreóze, metabolické dysfunkci. Jedním z příznaků hypertyreózy je nadměrné pocení.
  • Pouze lékař může diagnostikovat hypertyreózu. Pokud máte obavy z vývoje metabolických syndromů, obraťte se na svého poskytovatele primární péče.
 6. Obrázek s názvem Prevent Sweaty Palms Krok 6

  6 Udržujte svoji váhu na zdravé úrovni. Nadměrné pocení může být častější u těch, kteří mají nadváhu, jsou obézní nebo jinak nezpůsobilí. Ačkoli cvičení, zvláště namáhavé cvičení, způsobí, že se člověk zpotí, budete se ve svém každodenním životě potit méně, pokud máte zdravou váhu a oddáte se zdravé úrovni aktivity. reklama

Metoda 3 ze 4: Provádění změn životního stylu

 1. Obrázek s názvem Zabránit zpoceným dlaním Krok 7

  1 Vyhněte se horkým a vlhkým místům. Vaše tělo se zpotí, aby snížilo svoji teplotu. Pobyt v horkém počasí zvýší vaši tělesnou teplotu. Pokud jste v horkých částech roku hodně venku, zvažte pravidelné přestávky uvnitř, kde je chladněji, nebo hledejte pravidelné útočiště ve stínu nebo pod slunečníkem.
  • Veřejné prostory, jako jsou kavárny, knihovny a muzea, často mají v teplejších měsících klimatizaci. Je obecně přijatelné trávit čas v těchto oblastech, abyste si odpočinuli a porazili teplo.
 2. Obrázek s názvem Zabraňte pocení dlaní, krok 10

  2 Ruce si často myjte mýdlem a vodou. Ačkoli se to může zdát neintuitivní, opláchnutí rukou studenou vodou může snížit vaši tělesnou teplotu a zabránit nadměrnému pocení. Díky použití mýdla budou vaše ruce zdravé a bez bakterií. Po umytí si ruce zcela osušte měkkým hadříkem.
  • Nadměrné mytí rukou je může příliš vysušit. Buď omezte mytí rukou, nebo zvažte použití pleťové vody po umytí.
  • Dezinfekce rukou na bázi alkoholu může také udržet vaše ruce chladné.
 3. Obrázek s názvem Zabraňte zpoceným dlaním Krok 11

  3 Vezměte si chladné sprchy, aby se vaše tělo nepotilo. Studené sprchy jsou skvělý způsob, jak snížit tělesné teplo v horkém počasí nebo dlouhých dnech. Dávejte pozor, abyste se příliš nesprchovali; příliš mnoho čištění může nechat vaši pokožku suchou a bez éterických olejů, což může narušovat zdravé pocení. Po sprchování zvažte použití zvlhčovače nebo tělového mléka a také antiperspirantu.
 4. Obrázek s názvem Prevent Sweaty Palms Krok 13

  4 Ovládejte svou úzkost a stres. Stresové situace vás mohou potit více než obvykle. Ovládejte své hladiny stresu každodenními cvičeními, jako je jóga, meditace nebo masáže. Zvažte nácvik různých relaxačních technik, jako je hluboké dýchání, postupná svalová relaxace a dokonce i smích. Kombinujte tyto techniky pro svůj každodenní život a bojujte proti různým druhům stresu-cvičte například jógu ráno a zhluboka dýchejte po celý den.
  • Teplé koupele vám mohou pomoci kontrolovat hladinu stresu (a potu), i když zvyšují vaši tělesnou teplotu.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Hledání lékařského ošetření pro závažné problémy

 1. Obrázek s názvem Zabraňte zpoceným dlaním Krok 17

  1 Poraďte se se svým lékařem, abyste zjistili, zda máte hyperhidrózu. Tato porucha je charakterizována nadměrným pocením. Může se stát, že se setkáte s lékařem, pokud dojde k náhlému zvýšení pocení, pokud potivost narušuje váš každodenní život nebo se u vás objeví noční pocení bez zjevného důvodu. Váš lékař se může ptát na obecné otázky týkající se životního stylu nebo si může vyžádat historii vašich příznaků.
  • Váš poskytovatel péče může nejprve poradit antiperspiranty bez předpisu nebo může předepsat silnější topický lék, jako je Drysol.
  • Pouze lékař vám může diagnostikovat léčitelnou poruchu, jako je hyperhidróza.
 2. Obrázek s názvem Zabránit zpoceným dlaním, krok 19

  2 Zeptejte se svého lékaře na iontoforézu. Ionoforéza je proces, který zahrnuje aplikaci nízkoúrovňových elektrických proudů na postižená místa, jako jsou dlaně. V mnoha případech bylo prokázáno, že snižuje pocení. Tato léčba není trvalá; podává se dvakrát denně po několik dní, poté budete po několik týdnů mít sníženou potivost. Poté je nutné postup znovu opakovat.
  • Váš lékař vám může navrhnout zařízení, které můžete použít k domácí léčbě. Iontoforéza nemusí být pro vás to pravé, pokud jste těhotná nebo používáte kardiostimulátor.
 3. Obrázek s názvem Prevent Sweaty Palms Krok 20

  3 Zvažte injekce botoxu. Botox, obvykle známý jako léčba vrásek na obličeji, může snížit pocení paralyzací nervů ve vašich dlaních. Tato léčba může fungovat i na jiných částech těla, jako jsou chodidla. Tento postup může být dražší než jiné možnosti a je dočasný, aniž by se pot udržel po dobu šesti až dvanácti měsíců.
 4. Obrázek s názvem Prevent Sweaty Palms Krok 21

  4 Promluvte si se svým lékařem o operaci. Některé chirurgické postupy mohou změnit nervy, které stimulují nadměrnou produkci potu. Ostatní mohou odstranit problematické žlázy ve vaší dlani. Chirurgické opravy se stanou trvalými přibližně jeden měsíc po zákroku, takže je prostor změny zvrátit. To neznamená, že chirurgický zákrok by měl být považován za lehký; operace může být drahá a může vás vystavit riziku negativních vedlejších účinků. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu zabránit zpoceným dlaním? Chris M. Matsko, MD
  Lékař rodinné medicíny Dr. Chris M. Matsko je lékař v důchodu se sídlem v Pittsburghu v Pensylvánii. Díky více než 25 letům lékařského výzkumu získal Dr. Matsko ocenění Pittsburgh Cornell University Leadership Award for Excellence. Je držitelem titulu BS v oboru nutriční vědy na Cornell University a doktorátu z Temple University School of Medicine v roce 2007. Dr. Matsko získal v roce 2016 certifikaci pro psaní výzkumu od Americké asociace lékařských spisovatelů (AMWA) a certifikaci pro lékařské psaní a úpravy od University of Chicago v roce 2017. Chris M. Matsko, MD Rodinná medicína Lékař Expertní odpověď Můžete užívat léky, jako jsou anticholinergika, botoxové injekce nebo iontoforézu. Další možnosti najdete v článku výše.
 • Otázka Většinu dne sedím v klimatizovaném prostředí. Žádná z mých částí těla se nepotí, kromě mých dlaní. Je to normální? Hayley groff Pokud máte ruce sbalené v saku nebo jsou do něčeho vloženy na delší dobu, pak ano, je to normální. Zkuste častěji roztáhnout ruce a uvidíte, jestli to pomůže.
 • Otázka Jak mohu zabránit pocení rukou, když nemám hadřík nebo dětský pudr? Umyjte si ruce mrazivou studenou vodou a mýdlem, pijte hodně studené vody, snažte se, aby vaše tělo bylo co nejchladnější a zkuste si na ruce foukat studený vzduch.
 • Otázka Existují nějaké léčebné postupy k trvalému vyléčení pocení dlaní? Pokrm Zeptejte se svého lékaře. Můj doporučil použít roztok každý večer před spaním.
 • Otázka Jak mám přestat být tak zpocený? Můžete použít antiperspiranty. Snižují produkci potu asi na 12 hodin. Přicházejí v roll-on, tyčinky a spreje.
 • Otázka Jak mohu zabránit zpoceným dlaním? Chattox 1 Když sedíte a nic neděláte, rozevřete dlaně. Snažte se nemít pěsti, protože to zachycuje teplo a vaše ruce se mohou potit.
 • Otázka Je normální, že se mi po jídle potí dlaně? Může to být, zvláště pokud je jídlo pikantní. Toto je známé jako „chuťové pocení“.
 • Otázka Moje ruce se opravdu zpotí, když se stydím. Co mám dělat? Ruce mějte v kapsách nebo si je otřete o kalhoty.
 • Otázka Jak mám zabránit pocení v rukou při používání dotykových obrazovek? Než začnete používat dotykovou obrazovku, umyjte si ruce ve studené vodě a poté je osušte ručníkem. Když začnete cítit pot, setřete si ruce a pokračujte.
 • Otázka Jak mohu zabránit pocení rukou při každém hraní basketbalu? Ovocný rumpus Může to znít divně, ale používání deodorantu proti pocení hodně pomáhá, když máte zpocené dlaně. Můžete také použít kalafunu na dlaně.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Ruce mějte otevřené, nesbalené v pěst nebo v kapse.
 • Dětské a mastkové prášky jsou přenosné a snadno se používají, ale bude nutné je znovu použít, kdykoli si umyjete ruce nebo použijete toaletu.
 • Vyhněte se dlouhodobému pokládání rukou na jeden povrch, například na stůl.

reklama

Populární Problémy

Slingbows jsou různé praky, pomocí kterých můžete přesně střílet šípy při lovu a rybaření. I když si prak můžete vždy koupit v obchodě venku, můžete si také vytvořit vlastní pomocí několika zásob. Pokud již vlastníte ...

Nový dokument Bruce Lee 30 za 30 „Be Water“ má premiéru v neděli večer na ESPN. Pokud ale nemáte kabel, podívejte se na celý film online.

Jak se přestat bát romantických vztahů. Pro mnohé je důležité zjistit, že je někdo dokonalý. Jako lidé se rodíme jako sociální bytosti, které touží po navázání nejrůznějších vztahů s lidmi, se kterými se setkáváme, a pro mnohé z nás, že ...

'Secrets of a Marine's Wife' je nejnovější celoživotní skutečný kriminální film. Zde je návod, jak můžete sledovat streamování online zdarma.

Kovbojové a havrani se sejdou na úterním nočním fotbalu. Zde je návod, jak můžete zdarma sledovat živý přenos ze hry online.

Jak nenápadně flirtovat s chlapem. Na flirt je často nahlíženo jako na uměleckou formu, takže to zní obtížně nebo děsivě. Ale ve skutečnosti je flirtování jen o nalezení způsobu, jak někomu dát najevo, že o něj máte zájem. Jemné flirtování je ...