Jak chránit děti hrající kontaktní sporty

Sport je zábava a také skvělý zážitek. Děti, které sportují, se naučí trvalé lekce o aktivitě, ale také o spolupráci, protivenství a respektu. Některé sporty - kontaktní sporty jako fotbal, lakros a hokej - jsou však rizikovější než jiné. Jako rodič nebo trenér můžete pomáhat chránit děti v těchto sportech tím, že zajistíte, aby měly správné vybavení, bezpečně si hrály a nebyly vystaveny nadměrnému kontaktu.

Část 1 ze 3: Používání ochranných pomůcek

 1. Obrázek s názvem Chraňte děti při hraní kontaktních sportů Krok 1

  1 Noste správný převodový stupeň. Kontaktní sporty obvykle vyžadují nějaký druh ochranného vybavení, tj. Chrániče, přilby, chrániče holení, obličejové masky a další. Je to z dobrého důvodu. Nikdo by se neměl účastnit kontaktního sportu bez patřičné výbavy. Zajistěte, aby vaše děti nebo hráči sportovali se správnými předměty.
  • Například ve fotbale hráči nosí chrániče holení pokryté dlouhými ponožkami. Ve vysoce kontaktních sportech, jako je americký fotbal a hokej, pokrývá výstroj téměř celé tělo: helmu, chrániče ramen a břicha, chrániče loktů a kolen a někdy chrániče holení.
  • Ujistěte se, že zařízení správně sedí. Obvykle to znamená, že položka pokrývá oblast, kterou má chránit. Mělo by to být také pohodlné. Nenechte děti „vyrůst“ do vybavení.
  • Zařízení by mělo být v dobrém stavu. Děti by nikdy neměly nosit prasklé nebo rozbité kusy vybavení.
  • Zařízení často kontrolujte, abyste zachytili a vyměnili rozbité předměty.


 2. Obrázek s názvem Chraňte děti při hraní kontaktních sportů Krok 2

  2 Používejte helmy nebo ochranu hlavy. Helmy chrání nejdůležitější část těla dětí při kontaktních sportech: hlavu a mozek. Studie ukazují, že otřesy mozku jsou mnohem škodlivější, než jsme si kdysi mysleli, a zvláště zranitelné jsou děti. Používání správné ochrany hlavy je životně důležité.
  • Vždy používejte přilby určené pro sport, který hrajete. Fotbalová helma není vhodná pro hokej, ragby nebo box.
  • Zkontrolujte, zda přilby splňují bezpečnostní standardy stanovené Federální komisí pro bezpečnost spotřebních výrobků.
  • Chrániče hlavy používejte i při lehkých kontaktních sportech. Hráči často například bez fotbalu chodí bez ochrany, a to navzdory úderům hlavy z „míření“ míče. Místo toho se rozhodněte pro bezpečnost.
  • Helmy by měly těsně přiléhat k hlavě a neměly by se posouvat dozadu ani dopředu.
 3. Obrázek s názvem Chraňte děti při hraní kontaktních sportů Krok 3

  3 Sportujte správné boty. Kontaktní sporty také vyžadují určité druhy obuvi. Fotbal, americký fotbal, lakros a další sporty používají například kopačky, zatímco hokej zase brusle. Správná obuv umožní dětem hrát hru správně a vyhýbat se výletům a pádům.
  • Vyměňte opotřebované a již nepodporující boty, kopačky a brusle.
 4. Obrázek s názvem Chraňte děti při hraní kontaktních sportů Krok 4

  4 Chraňte další zranitelné oblasti. Nezapomeňte, aby hráči chránili další zranitelná místa, jako jsou oči, obličej a ústa. Tyto oblasti nejsou vždy zahrnuty ve formálním „zařízení“, ale měly by být pokryty. Jako trenér možná budete muset nechat děti, aby dostaly určité předměty samy.
  • Fotbalové a hokejové helmy již mohou mít vestavěné obličejové masky. Děti mohou také získat oční štíty, které se připevňují na helmu, nebo dokonce ochranné brýle.
  • Chrániče úst chrání zuby, jazyk a ústa a prodávají se za pár dolarů v obchodech se sportovním zbožím. Nechte své děti nebo hráče ponořit strážce do horké vody asi na minutu, poté jej sundejte a kousněte. To by mělo strážnému zformovat zuby. Před hraním také zajistěte, aby hráči odstranili držáky.
  • U hokeje zvažte chránič krku, který vás ochrání před nechtěným pořezáním bruslí.
  • Chlapci mohou potřebovat klouby a ochranný kelímek.
  reklama

Část 2 ze 3: Naučit hráče správné bezpečnosti

 1. Obrázek s názvem Chraňte děti při hraní kontaktních sportů Krok 5

  1 Naučte se pravidlům a správným technikám. Ve sportu platí pravidla, která je třeba chránit. Řekněte svým dětem nebo hráčům, aby na ně nemysleli jako na limity, ale jako na pojistky, aby si každý hru užil, zůstal na hřišti nebo na ledě a vyhnul se zranění. Naučte také správné techniky a chování.
  • Varujte hráče před všemi nezákonnými pohyby a přestupky, jako jsou zakopnutí, klečení, blokování sekání, lokty a pozdní zásahy.
  • Pokud se jedná o americký fotbal nebo ragby, děti by také měly znát správnou techniku ​​řešení. V mládí by fotbaloví nadšenci měli mít hlavu vzhůru, například zapojit soupeře ramenními vycpávkami. Neměli by vést hlavou.
  • Pokud jde o hokej, mladým hráčům může být povolena kontrola těla a také by měli znát správnou techniku. Chcete -li dát čistý šek, chcete, aby se vaše rameno dotýkalo hrudníku vašeho soupeře. Nesmíte bít lokty nebo holí, nemůžete opustit nohy a nemůžete se dotýkat hlavy.
 2. Obrázek s názvem Chraňte děti hrající kontaktní sporty Krok 6

  2 Učte děti, aby byly vždy vědomé. Jak se hokejisté od mládí učí, „hlavu vzhůru“! Mladí hráči by si měli být vědomi toho, co se děje během hry, i když nejsou přímo zapojeni do hry. Nedodržení pozornosti může ve skutečnosti vést k náhodným nebo neúmyslným zraněním.
  • Varujte hráče, aby se nikdy nedostali na zranitelná místa, pokud mohou. Například v americkém fotbale může být výkop nebezpečnou hrou a vyžaduje zvláštní povědomí.
  • Široké přijímače by si měly dávat pozor na běžecké vzory, kde mohou být zaslepené, jako je křížení trasy.
  • V hokeji by se nositelé puků neměli dívat dolů při manipulaci s hokejkou, protože se otevírají ničivým kontrolám těla.
  • Hokejisté by také měli být velmi opatrní, když jdou do rohů, aby získali uvolněné puky, protože kontrola zezadu je může poslat hlavou dopředu do desek.
 3. Obrázek s názvem Chraňte děti hrající kontaktní sporty Krok 7

  3 Vzbuzujte úctu k ostatním. Hráči si musí být vědomi, ale také musí platit za ostatní hráče a jejich bezpečnost. To je základní respekt. Hráč může být schopen zasáhnout protivníka ze slepého úhlu. Může to být dokonce legální. Využití zranitelného hráče však neznamená respekt ani dobré sportovní chování.
  • Některé kontaktní sporty mají „kultury násilí“. Velké hity a zastrašování jsou chváleny. Hráči se na příkladu učí, že by se měli zaměřit na protivníky, „rozložit je“ nebo „zničit“.
  • Jako rodič nebo trenér varujte a odrazujte děti, které hrají nebezpečné hry, a nechvalte je. Řekněte něco jako: „Zezadu trefíte číslo 20. To bylo nebezpečné a nezákonné; není v pořádku využít někoho, kdo je zranitelný. Příště zasáhněte čistě. “
  • Respekt je obzvláště důležitý ve sportech, jako je hokej a lakros, kde mají hráči klacky. Naučte hráče, že NIKDY by neměli používat hůl jako zbraň proti soupeři.
  reklama

Část 3 ze 3: Snížení úrovně kontaktu

 1. Obrázek s názvem Chraňte děti hrající kontaktní sporty Krok 8

  1 Omezit kontakt na hry. Chcete jednoduchý způsob, jak snížit zranění při kontaktních sportech? Omezte kontakt. Můžete to udělat několika způsoby, jedním z nich je odstranění kontaktu ze všeho kromě hry. To znamená žádný kontakt v praxi, cvičení nebo neformální rvačky.
  • Zkuste se ve fotbale věnovat praktikám, které jsou pouze na dotek. V hokeji nebo lakrosu zákaz úderů v praktikách a rvačkách.
  • Omezení kontaktu na hry by mělo omezit všechny druhy zranění, jako jsou otřesy, přestávky, výrony a svalové slzy.
  • Snížení počtu ran do hlavy je důležité, zvláště když se dozvídáme více o účincích otřesů mozku. Zbavení se kontaktu v praxi by mohlo snížit celkové údery do mozku o ½.
  • Studie ve fotbale také ukázala, že hráči v praxi provádějí více nízkoúrovňových úderů do hlavy než ve hrách.
 2. Obrázek s názvem Chraňte děti hrající kontaktní sporty Krok 9

  2 Změnit pravidla. Dalším způsobem, jak chránit hráče v kontaktních sportech, je mírně změnit pravidla. Někteří lidé mohou tvrdit, že změna pravidel hru „podlomí“. To nemusí být nutně pravda. Bít a kontakt jsou klíčové součásti některých her, jako je ragby. Ale u ostatních to může být sníženo, aniž by to ovlivnilo celkový sport.
  • V mládežnické lize zkuste předložit své obavy správcům ligy a navrhněte bezpečnější pravidla.
  • Zbavte se nadpisů ve své fotbalové lize. Ve skutečnosti budete v souladu s novými pokyny americké fotbalové federace pro mládežnické ligy.
  • Lakros a hokej se také nehrají vždy s úderem a obvykle omezují kontrolu těla až do věku 12 až 15 let. Ženský hokej běžně neumožňuje kontroly těla, a to ani na nejvyšších úrovních.
  • Přepnout na vlajkový fotbal. Některé komunity v USA začaly eliminovat fotbalový zápas ve prospěch bezkontaktních druhů, alespoň pro děti.
 3. Obrázek s názvem Chraňte děti hrající kontaktní sporty Krok 10

  3 Přepnout na bezkontaktní sporty. Nejjednodušší způsob, jak chránit děti při sportu, je zcela odstranit kontakt. Děti nepotřebují kontakt, aby mohly těžit ze sportu. Mohou se naučit všechny stejné lekce o týmové práci, vítězství, prohře, soutěži a sportovním chování od bezkontaktních druhů.
  • Zvažte týmovou hru, jako je baseball, basketbal nebo volejbal. Pozemní hokej je také zábavná a vzrušující hra.
  • Jednotlivé bezkontaktní sporty jsou skvělé pro cvičení a učení, jako je tenis, plavání a atletika.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Jak prát boty. Bez ohledu na to, jaký životní styl vedete, vaše boty se nevyhnutelně zašpiní. Naštěstí jednoduché čištění často odstraní přebytečnou špínu a špínu a zanechá je jako nové! Jak je vyčistíte, však závisí na ...

Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry Warriors vs Clippers Game 2 online bez kabelu.

Australan předvádí show s další starožitností, když se krotce uklání z BNP Paribas Open.

Průvodce, jak sledovat zápasy Smith vs Teixeira a všechny zápasy středečního večera v UFC.

Factbox: Venus Williams v Sloane Stephens - profily hráčů