Váhavost s očkováním, jako jsou Stefanos Tsitsipas, Novak Djokovic a Andrey Rublev, je problém, který si tenis nemůže dovolit

Stefanos Tsitsipas a Novak Djokovic požádali o lepší volbu, pokud jde o očkování proti COVID-19

Stefanos Tsitsipas a Novak Djokovic požádali o lepší volbu, pokud jde o očkování proti COVID-19

Svět č. 3 nedávno způsobil Stefanos Tsitsipas kontroverze s jeho postojem k očkování proti COVID-19. Řek prohlásil, že vakcínu si nevzal, dokud se nestane „povinnou“ pro účast na turné ATP.

Tsitsipas také řekl, že nevidí důvod, proč by mladí a zdraví lidé museli dostat vakcínu. Podle Řeků je dobré, aby lidé v jeho věkové skupině tímto způsobem „přenesli virus“ a „vybudovali si imunitu“.

Tsitsipasovy komentáře nebyly velkým překvapením. Ve skutečnosti sdílí řecké názory několik špičkových mužských hráčů. Svět č. 2 Daniil Medveděv připustil na začátku tohoto roku, že nebude očkován proti COVID-19 „ze zdravotních důvodů souvisejících s očkováním“.

Andrey Rublev raději neužívá vakcínu proti COVID-19, protože má

Andrey Rublev raději nebere vakcínu proti COVID-19, protože ji od dětství nedostal

wagnerovy lokty

Andrey Rublev řekl, že by vakcínu nevzal, kdyby dostal na výběr, zatímco zlatý olympijský medailista Alexander Zverev prohlásil že považuje debatu o očkování za „příliš politickou“ a že lidé by se měli rozhodnout, co je pro ně nejlepší.

Novak Djokovič, který ve Wimbledonu vyhrál rekordní 20. titul Major, řekl na začátku tohoto roku že „svoboda volby“ by měla převládat. Srb dodal, že je proti povinnému očkování.

'Svoboda volby je to, za co se zasazuji,' řekl Djokovič.
'Řekl bych, že došlo k velkému zmatku, pokud jde o to, zda bude povinné povinné očkování, aby se mohli zúčastnit turné ATP,' řekl svět č. 1. 'Doufám, že ne stát se povinným. Právě teď to mohu jasně říci, protože jsem jednoznačně proti.

Zájezdy ATP a WTA zatím nezavedly povinné očkování, ale vyzvaly hráče, aby dostávali bodnutí, kdykoli je to možné.

Řídící orgány dokonce převzaly iniciativu a nabídly očkování na místě během několika letošních turnajů. Světová jednička Ashleigh Barty, Jannik Sinner a Garbine Muguruza využili těchto zařízení k očkování.

jak začít s tenisem

Je „svoboda volby“ legitimním argumentem?

Jak bylo uvedeno výše, řada špičkových hráčů na pánském okruhu vyjádřila obavy ohledně vakcín proti COVID-19. Někteří nevěří v účinnost vakcíny, zatímco jiní se domnívají, že by jim měla být poskytnuta svoboda volby, co si do těla vloží.

tenista

Je však „svoboda volby“ relevantním argumentem, jak se vyvarovat toho, aby se vám to stalo uprostřed zuřící pandemie, která zabila přes čtyři miliony lidí na celém světě?

Stefanos Tsitsipas řekl, že nenašel důvod, aby se někdo ve své věkové skupině nechal očkovat

Stefanos Tsitsipas řekl, že nenašel důvod, aby se někdo ve své věkové skupině nechal očkovat

Podle Světové zdravotnické organizace „Vakcíny fungují tak, že trénují a připravují přirozenou obranyschopnost těla k rozpoznání a boji proti virům a bakteriím, na které se zaměřují. Proto je důležité nechat se očkovat co nejdříve, protože schválené vakcíny poskytují vysoký stupeň ochrany.

V době, kdy se svět potýká s nejhorší lékařskou krizí za více než století, může být takovéto znepokojení nesmírně škodlivé - zvláště když vezmete v úvahu obrovské fanoušky těchto hráčů.

body v tenise

Tenis je jedním z nejpopulárnějších sportů na celém světě. Když někteří z největších ambasadorů tohoto sportu uvolní komentáře k citlivým tématům, jako jsou vakcíny, může to ovlivnit mysl milionů nejistých fanoušků.

WTA vede

Za poslední rok se několik špičkových hráček nechalo očkovat proti COVID-19. Victoria Azarenková se dokonce odhlásila z turnaje, aby dostala vakcínu včas, a ukázala, jak vážně tuto záležitost vzala.

Na nedávné tiskové konferenci , dvojnásobná hlavní šampiónka Simona Halepová vyzvala více lidí, aby se nechali očkovat, aby se uvolnila omezení jako turnajové bubliny. Bývalá vítězka US Open Sloane Stephensová mezitím zveřejnila video na sociálních sítích a vyzvala své fanoušky, aby se nechali naočkovat.

Rozmanité komentáře, které vznesla některá z největších jmen tohoto sportu, usnadnily konverzaci mezi fanoušky. Mluvilo se o špičkových hráčích ATP, kteří ukázali nedostatek sociální odpovědnosti, a o tom, jak hvězdy WTA šly příkladem.

Je načase, aby se hráči na turné ATP, zejména ti na vrcholu pyramidy, vydali po stopách svých ženských protějšků a odpovědněji se vyjadřovali na veřejnosti k očkovacím látkám. Potřebují prokázat větší důvěru v lékařský výzkum a profesionály, kteří neúnavně pracovali na tom, aby nás dostali z probíhající pandemie.

Váhavost vůči očkování je problém, který si tenisový sport - a celý svět - jednoduše nemůže dovolit mít.

Populární Problémy

Jak udržet sovy mimo kuřata. Stejně jako jestřábi jsou sovy draví ptáci, kteří mohou představovat značnou hrozbu pro váš kurník - zejména sovy rohaté. Naštěstí existuje spousta způsobů, jak můžete udržet svá kuřata v bezpečí, ...

Jak udělat své morčátko šťastným bez druhého morčete. Morčata jsou společenská zvířata, která přirozeně žijí ve skupinách. I když je nejlepší mít doma více morčat najednou, není to vždy možné. Ujisti se...

Šerm je olympijský sport, kde sportovci bojují s lopatkami. V moderním šermu existují tři zbraně: fólie, épée a šavle a každá z nich má trochu jinou sadu pravidel. Kvůli těmto rozdílům oplocení ...

Ať už opravujete řetězový plot nebo jej odstraňujete, možná budete muset část odříznout, abyste práci zvládli. Ačkoli to může vypadat jako komplikovaná práce, ve skutečnosti to není tak obtížné se správnými nástroji. Použijte řezače šroubů k odstřižení ...

Hillary Clintonová a Donald Trump se v neděli večer shodli na druhé prezidentské debatě. Celé video si můžete přehrát zde.