Jak chránit zápěstí v józe

Když cvičením jógy , existují pózy, které mohou na vaše zápěstí hodně tlačit. Například ruční stojky a rovnovážné pozice, jako je prkno a pes směřující dolů, vyžadují, abyste na zápěstí vyvíjeli velký tlak své tělesné hmotnosti. Pokud máte slabé zápěstí, zotavujete se ze zranění nebo nesprávně provádíte pózy, tyto pózy mohou váš stav zhoršit nebo vás zranit. Existují však způsoby, jak cvičit jógu, které chrání vaše zápěstí. S několika úpravami a několika nástroji můžete získat všechny výhody jógové praxe bez bolesti zápěstí nebo zranění.

Metoda 1 ze 3: Protahování a změna polohy zápěstí

 1. Obrázek s názvem Chraňte zápěstí v józe Krok 1

  1 Natáhněte zápěstí před zahájením praxe. Položte dlaně k sobě před hrudník s lokty ohnutými o 90 stupňů. Pomalu spusťte ruce tak, aby byly vaše zápěstí plně natažené a u obou cítíte protažení.
  • Držte tento úsek 15 až 30 sekund a několikrát jej opakujte.
  • Můžete také provádět lehké úseky, ve kterých otáčíte zápěstími v kruhu nebo každým jednotlivým zápěstím tam a zpět směrem k předloktí a poté zpět.
  • Protahování pomáhá svalům zápěstí plně se natáhnout pod tlakem vaší váhy. Pokud nejsou svaly zápěstí natažené, nelze dosáhnout plného natažení a je pravděpodobnější zranění.


 2. Obrázek s názvem Chraňte zápěstí v józe Krok 2

  2 Zatlačte konečky prstů do podlahy, když jste v pozicích s hmotností. Místo toho, abyste veškerou svou váhu položili na základnu ruky, rozložte ji také na prsty. Vaše váha by měla spočívat převážně na polštářcích na bázi vašich prstů, nikoli na patě ruky nebo konečcích prstů.
  • Rozložení tlaku na vaše ruce sníží napětí na vašich zápěstích, ale neodstraní z nich veškerý tlak. Pokud nemůžete vyvíjet žádný tlak na zápěstí, toto umístění ruky váš problém nevyřeší.
 3. Obrázek s názvem Chraňte zápěstí v józe Krok 3

  3 Roztáhněte prsty, abyste získali širší základnu. Když položíte ruce na podložku, abyste mohli nosit závaží, jako je prkno nebo čtyřnohá palice, roztáhněte prsty doširoka, než na ně položíte váhu. Roztažené prsty vám poskytnou větší stabilitu při pohybu v póze. To sníží množství práce, kterou musí vaše zápěstí dělat, aby vás udržela v klidu, a bude je chránit.
  • Nepotřebujete roztáhnout prsty nad rámec toho, co je vám příjemné. Jednoduše je musíte udržovat široké kvůli stabilitě.
 4. Obrázek s názvem Chraňte zápěstí v józe Krok 4

  4 Při provádění póz s váhou dejte ruce v pěst. Místo položení dlaní na podložku stočte ruce v pěst a položte na podložku rovný povrch kloubů. Dlaně by měly směřovat k sobě.
  • Proveďte různé zátěže, jako je kobra nebo pes směřující vzhůru, na pěsti, aby vaše zápěstí zůstala neutrální, místo toho, abyste natahovali svaly zápěstí tím, že budete na dlaních.
  • Můžete buď sklopit palce do pěsti, nebo je držet mimo, podle toho, co vám bude nejpohodlnější.

  Spropitné: Pokud vám tato poloha připadá obtížná, zkuste to udělat jen pro několik póz nesoucích váhu, které na začátku děláte. Odstranění stresu ze svalů zápěstí na pouhou pózu nebo dvě pomůže snížit celkový stres na svaly zápěstí.

  reklama

Metoda 2 ze 3: Změna vaší praxe

 1. Obrázek s názvem Chraňte zápěstí v józe Krok 5

  1 Položte váhu na předloktí místo na zápěstí. Představuje jako pes směřující dolů lze provést na předloktí, aby lépe podporovala váhu vašeho těla. Místo toho, abyste položili dlaně dolů, když se přesunete do pozice nesoucí váhu, jednoduše položte předloktí na podložku rukama naplocho na podložku před sebou.
  • Může chvíli trvat, než si zvyknete balancovat na předloktí místo na dlaních. Použijte ruce na podložku, abyste se uklidnili a zpočátku se do těchto póz pomalu pohybovali.

  Spropitné: Abyste při používání této varianty získali správné držení těla, možná budete muset pod předloktí vložit blok jógy. To se však liší od pózy k póze.

 2. Obrázek s názvem Chraňte zápěstí v józe Krok 6

  2 Pokud začnete cítit jakoukoli zátěž na zápěstí, přejděte do klidové polohy. Klidové pózy, jako např dětská póza , lze použít kdykoli, pokud jsou zápěstí nepohodlná nebo vás bolí. Ve chvíli, kdy cítíte, že se děje problém, vyjměte z pozice, kterou děláte, a opřete si zápěstí.
  • Bolest je způsob, jak vám vaše tělo říká, že je něco špatně, takže se to nepokoušejte protlačit. Místo toho zastavte a proveďte úpravy.
 3. Obrázek s názvem Chraňte zápěstí v józe Krok 7

  3 Požádejte svého instruktora, aby vám pomohl s úpravou zápěstí. Pokud si nejste jisti, jak zlepšit pózu na zápěstí, jako instruktor, co byste měli udělat. Měli by vám být schopni poskytnout variaci na pózu, která poskytne stejný úsek jako původní póza, nebo mohou navrhnout jinou pózu, která vytvoří podobný úsek.
  • Například pokud póza směřující vzhůru bolí vaše zápěstí, mohou vám navrhnout, abyste místo toho udělali Cobra, protože to dělá podobný úsek bez stejného tlaku na zápěstí.
  • Jóga je cvičení, které může fungovat pro každého. Jen je třeba jej upravit pro vaše konkrétní potřeby. Nemějte z toho špatný pocit! Každý by měl provádět úpravy pro své konkrétní tělo.
  • Abyste měli jistotu, že budete moci získat individuální výuku, když ji budete potřebovat, vyzkoušejte menší lekci jógy s dalšími lidmi, kteří jsou na stejné úrovni.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Použití nástrojů k uvolnění tlaku ze zápěstí

 1. Obrázek s názvem Chraňte zápěstí v józe, krok 8

  1 Sklopte horní část tvoje podložka přidejte další odpružení. Tím se vytvoří oblast, která má dvojitou vrstvu rohože. Když děláte pózy, které kladou velký tlak na vaše zápěstí, opřete si paty rukou o záhyb a konečky prstů o podlahu.
  • Tato poloha vám zabrání v hyper prodloužení zápěstí, protože snižuje úhel, pod kterým jsou ohnuty.
  • Je důležité mít prsty na pevné podlaze a současně zdvojnásobit odpružení na patách rukou. To vám pomůže mít stabilitu v rukou a zápěstí, zatímco je stále tlumíte.

  Spropitné: Ve většině případů budete muset podložku rychle složit, než uděláte pózu, protože podložka nezůstane složená, když ji pustíte.

 2. Obrázek s názvem Chraňte zápěstí v józe Krok 9

  2 Během tréninku použijte dvě podložky naskládané na sebe. Použití dvou jógových rohoží naskládaných na sebe poskytne vašim zápěstím automatické odpružení pokaždé, když jdete do pózy, která na ně vyvíjí tlak. Když se však chystáte do zátěžových pozic, nechte prsty na podložce pryč, zatímco paty rukou na podložkách.
  • Použití dvou rohoží vám kromě zápěstí také poskytne další odpružení na kolenou a chodidlech.
 3. Obrázek s názvem Chraňte zápěstí v józe Krok 10

  3 Předloktí položte na sebe bloky jógy nebo na sedadle židle. Pokud chcete místo předloktí položit předloktí, může vám pomoci zvednutí ze země, abyste se nepokoušeli příliš naklonit. Umístěte bloky nebo židli na konec podložky a zatlačte je na místo pokaždé, když potřebujete jít do pózy s hmotností.
  • Používání bloků jógy nebo sedáku židle vás udrží ve správném úhlu těla, protože u mnoha póz budete v podobné výšce, jako byste měli na zápěstí.
  • Používáte -li bloky jógy, nechte prsty svinutí kolem okrajů, když je držíte, aby vám lépe držely.
 4. Obrázek s názvem Chraňte zápěstí v józe Krok 11

  4 Pomocí jógových klínů zmenšíte úhel svých póz. Umístěte klíny na úplný konec podložky, na šířku ramen, silnější stranou směrem ke středu podložky. Když jdete do pózy nesoucí zátěž, položte ruce na klínky s konečky prstů na podlaze.
  • Jógové klíny jsou rekvizity na jógu které lze nejsnadněji nalézt na webových stránkách online prodejců jógových potřeb.
  • Jógové klínky jsou vyrobeny z podobného materiálu jako jógové bloky, takže trochu tlumí, ale zůstávají dostatečně pevné, aby udržely váhu vašeho těla.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak si mohu vybrat lekci jógy, kde se mi bude stále věnovat individuální pozornost? Pasquale Antonio, CPT, RYT-500
  Martial Artist, Yoga, & Fitness Instructor Pasquale Antonio je bojový umělec, instruktor jógy, fitness instruktor a zakladatel Jiyu, holistického přístupu ke zdravotním a pohybovým praktikám. Pasquale je také asistentem instruktora v NC Systema v Durhamu v Severní Karolíně. Pasquale využívá principy východních zásad jógy, vnitřních bojových umění, karoserie a západních zásad cvičení a behaviorálních věd a pomáhá studentům všech věkových kategorií kultivovat jejich dlouhodobé zdraví, kreativitu a osobní cíle. Pasquale je certifikovaný osobní trenér Národní akademie sportovního lékařství (NASM), certifikovaný instruktor Systema, certifikovaný instruktor jógy a certifikovaný autentický thajský (MAT) masér. Pasquale Antonio, CPT, RYT-500 Bojový umělec, lektor jógy a fitness Expertní odpověď Nejlepší je udělat si osobního trenéra s minimálně desetiletou zkušeností s prací s lidmi všech různých typů těla. Získáte také nejlepší výuku z hodin malých skupin s lidmi, kteří jsou na podobné úrovni jako vy.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Věci, které budete potřebovat

 • Podložka na jógu
 • Jógové bloky
 • Židle
 • Klíny na jógu

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Japonská Naomi Osaka není jen nejlépe vydělávajícím tenistou, který se bude účastnit olympijských her v Tokiu, ale také druhým nejlépe vydělávajícím sportovcem na hrách.

Výlet do paměti, vzpomínka na Federerovy nejlepší okamžiky na US Open.

Žít 100 let je milník hodný velké oslavy! V závislosti na zdravotním stavu a osobnosti člověka může být oslava perfektním způsobem oslavy. Nebo něco nenápadnějšího, jako je virtuální párty nebo ...

Zde je návod, jak sledovat každý fotbalový zápas v Kentucky naživo online bez kabelu v roce 2020.

Pokud vás kouslo klíště, je normální cítit nervozitu, že jste se mohli nakazit boreliózou. CDC doporučuje testovat Lyme ve dvou krocích. Tento proces testuje vaši krev na přítomnost protilátek ...