Jak vychovat kotě

Když si vezmete kotě domů, přidáváte do své rodiny na dlouhou dobu roztomilého a mazlivého společníka. Přebíráte také odpovědnost za výchovu tohoto kotěte a zajišťujete, aby byly splněny jeho fyzické a emocionální potřeby. Pokud budete kotě socializovat, krmit ho kvalitním krmivem a zajistit mu potřebnou lásku a péči, vaše kotě pravděpodobně vyroste ve zdravou a milující dospělou kočku, která vás bude zbožňovat. Jen se o své kotě dobře starejte od začátku, aby měl fantastický start do nového života s vámi.Část 1 ze 4: Příprava na přinesení kotěte domů

 1. Obrázek s názvem Raise a Kitten Krok 1

  1 Počkejte, až si kotě odnesete domů, dokud nebude dost staré na to, aby opustilo svoji matku. Koťata by neměla opustit svoji matku dříve než ve věku 8 týdnů. Skutečně se vede debata o tom, kdy je ten správný čas, přičemž někteří lidé tvrdí, že 12 týdnů je správný věk pro odchod do nového domova. Ve věku 12 týdnů se však schopnost kotěte přijímat nové zkušenosti zpomaluje, což znamená, že pro něj může být těžší se vejít do nového domova.
  • Většina koťat odchovaných od narození v milujících domovech a se spoustou jídla a lásky je natolik sebevědomá, že po 8 týdnech opustí své matky. To je dobrý kompromis, který umožní koťátku socializovat se ve svém novém domově ve správném věku.
 2. Obrázek s názvem Raise a Kitten Krok 2

  2 Připravte si domov. Než malá přijde, musíte prokázat svůj domov. Odhoďte všechna nebezpečí, do kterých by se kotě mohlo dostat. Patří sem úklidové prostředky, léky a drobné předměty, které si ceníte a nechcete, aby byly rozbité. Také byste měli udržovat šňůry, jako jsou počítačové kabely nebo šňůry na roletách, mimo dosah kotěte.
  • Možná budete chtít zvážit určité oblasti mimo omezení kotěte. Pokud tomu tak je, musíte vymyslet způsob, jak zablokovat oblasti, aby se kotě nemohlo dostat dovnitř.
  • Zbavte se rostlin, které jsou pro kočky jedovaté. Existuje celá řada běžných pokojových rostlin, které mohou kočce vážně ublížit nebo ji zabít, pokud ji sní. Prozkoumejte své rostliny, abyste zjistili, zda nepředstavují hrozbu pro vašeho nového člena rodiny.
 3. Obrázek s názvem Raise a Kitten Krok 3

  3 Nakupte zásoby, než si kotě přinesete domů. Abyste splnili potřeby svého nového člena rodiny, budete si muset koupit různé položky. Tyto položky zahrnují (ale nejsou omezeny na):
  • Odkládací schránka: Malé nožičky kotěte vyžadují nízkopodlažní podnos, aby mohlo bez problémů naskočit. Jakmile je kotě starší, můžete se kdykoli změnit na hlubokostranný box.
  • Podestýlka pro kočky: Vyhněte se hrudkování podestýlky pro kočky, protože koťata rádi zkoumají ústy, a pokud spolknou hrudkující podestýlku pro kočky, může způsobit ucpání jejího střeva.
  • Misky na jídlo a vodu: Nejvhodnější je keramická nebo nerezová ocel, protože se dobře myjí a povrch nepoškrábe a neuchovává bakterie jako plastové misky.
  • Krmivo pro kotě: Začněte krmením stejného jídla, na které bylo kotě odstaveno. Zeptejte se kohokoli, kdo se o kočku stará o značku krmiva a kolik jí dává.
  • Úkryty: Kotě bude zpočátku nervózní, proto mu poskytněte spoustu úkrytů, jako jsou lepenkové krabice, kde se může cítit bezpečně, když sbírá odvahu.
  • Přikrývky nebo měkká postel: Měkká podestýlka, do které se můžete přitulit, je pro kotě důležitá. Pokuste se přinést přikrývku nebo měkkou postel, když si vezmete kotě, abyste na něj mohli dostat známé vůně z jeho matky a původního domova.
  • Hřeben nebo kartáč: Upravte své kotě od útlého věku, aby mu nevadilo, že bude česané jako dospělý. To je zvláště důležité u dlouhosrstých koček.
 4. Obrázek s názvem Raise a Kitten Krok 4

  4 Vytvořte místnost, kde bude kotě původně umístěno. Ta by měla obsahovat jídlo, vodu, podestýlku, úkryty a podestýlku. Nechte kotě na chvíli prozkoumat a zjistěte, že je pokoj v bezpečí.
  • Strávte nějaký čas s kotětem v jeho pokoji a sedněte si na podlahu. Nechte to přijít k vám prozkoumat. Mluvte jemně a tiše, a pokud se o vás otře, jemně ji pohlaďte po zádech.
  • Když se kotě dozví, kde najít jídlo, vodu a podnos, a v příštích dnech, jak bude odvážnější, můžete začít nechávat otevřené dveře pokoje, aby mohl vyklouznout ven a prozkoumat.
  reklama

Část 2 ze 4: Hraní s kotětem

 1. Obrázek s názvem Raise a Kitten Krok 5

  1 Dejte koťátku hračky. Od 3 do 6 měsíců je úkolem kotěte naučit se lovit, protože ve volné přírodě by žilo tím, že by chytalo havěť a žralo je. Je důležité poskytnout kotěti výstup pro toto chování ve hře. Dopřejte mu spoustu hraček, které bude sledovat, honit a vrhat se na ně. Koťata mají například ráda plyšové hračky, které mohou nosit jako kořist. To je nejen učí základům lovu, ale také baví je .
  • Můžete si koupit hračky pro kočky, ale nemusíte utrácet peníze na výrobu hraček. Skrčené papírové koule, malá plyšová hračka uvázaná na provázku, prázdné bavlněné kotouče a pingpongové míčky v prázdné vaně, to vše jsou fantastické hračky.
 2. Obrázek s názvem Raise a Kitten Krok 6

  2 Nenechte kotě nudit. Udržujte jeho zájem o hračky otáčením hraček, které má k dispozici, místo aby je všechny neustále vypouštěli. Odložte nějaké, aby to, když je uvidí, bylo jako mít celou novou hračku.
 3. Obrázek s názvem Raise a Kitten Krok 7

  3 Ujistěte se, že jste kotě vystavili všem druhům zvuků a zážitků. Nechte se s kotětem přijít i kamarádi. Přehrávejte hudbu na stereu, spusťte vakuum a nechte tekoucí vodu ve vaně. Pomohou vašemu kotěti porozumět různým věcem, které se v jeho životě stanou, a užít si místo toho, aby se jich bály.
 4. Obrázek s názvem Raise a Kitten Krok 8

  4 Hrajte si s kotětem. Zapojte se do herních švihnutím míčem, který bude pronásledovat, nasměrujte laserové ukazovátko a hrajte s křídlem na provázku. To dává kotěti odbyt pro jeho energii a pomáhá mu spojit se s vámi. reklama

Část 3 ze 4: Krmení kotě

 1. Obrázek s názvem Raise a Kitten Krok 9

  1 Nakrmte kotě jídlem, které žralo, než jste ho přinesli domů. Když ji přinesete domů, nakrmte to, co je zvyklé jíst v jejím předchozím domě. Náhlá změna jídelníčku rozvrátí jeho bříško.
  • Rozhodněte se, čím chcete kotě krmit dlouhodobě. Po 2 - 3 dnech, kdy je usazen, můžete postupně změnit jeho jídelníček. Udělejte to tak, že několik dní mícháte rostoucí množství nového krmiva, aby měl žaludek kotěte šanci přizpůsobit se novému jídlu.
 2. Obrázek s názvem Raise a Kitten Krok 10

  2 Vyberte si jídlo označené jako „kotě“ nebo „růst“. 'Toto krmivo je vyvážené, aby poskytovalo vápník a extra bílkoviny, které rostoucí kotě potřebuje.' Vyberte si kvalitní jídlo, které má pojmenované maso, například „kuře“ místo „masová moučka“ nebo „kuřecí moučka“ jako hlavní přísadu na etiketě.
  • Vězte, že kočky jsou povinnými masožravci, což znamená, že jsou závislé na mase, aby byly zdravé. To znamená, že se musíte vyvarovat potravinám, které jsou silně obohacené obilovinami. Můžete to zjistit tím, že zjistíte, zda jsou na etiketě potravin obiloviny nebo sójové produkty.
 3. Obrázek s názvem Raise a Kitten Krok 11

  3 Upravte typ jídla, které dáváte kotěti, když vyrůstá. Vaše kotě potřebuje během prvních šesti měsíců růstovou potravu. Poté se jejich růst zpomalí.
  • Potraviny pro kotě jsou kaloricky husté, takže pokud si koťata příliš váží, je dobré přejít na krmivo pro dospělé (méně kalorií) ve věku šesti měsíců.
  • Pokud má vaše koťátko správnou hmotnost, přejděte na krmivo pro dospělé ve věku jednoho roku.
 4. Obrázek s názvem Raise a Kitten Krok 12

  4 Vyhněte se tomu, aby vaše kotě mělo další jídlo. Nedávejte například mléko nebo smetanu. Kotě to nepotřebuje a pravděpodobně mu to rozruší žaludek. reklama

Část 4 ze 4: Péče o zdraví kotěte

 1. Obrázek s názvem Raise a Kitten Krok 13

  1 Vezměte své kotě k veterináři do týdne od jeho získání. Pomůže vám to zařadit vaše kotě do ordinace veterináře a umožní vám položit si jakékoli otázky, které máte na začátku. Rovněž nastaví základní linii pro zdraví vašeho kotěte a také identifikuje všechny problémy, které je třeba řešit.
 2. Obrázek s názvem Raise a Kitten Krok 14

  2 Nechte své kotě opravit. Desexování je důležité, protože snižuje nutkání kočky stříkat nebo označovat teritorium. Snižuje také nutkání uniknout a bloudit, aby našel partnera.
  • Váš veterinář prodiskutuje nejlepší věk pro operaci vašeho kotěte.
  • Časné kastrace lze provádět od 12 týdnů věku a mělo by být provedeno nejpozději do 5 - 6 měsíců.
 3. Obrázek s názvem Raise a Kitten Krok 15

  3 Nechte své kotě očkovat. Vaše první rutinní návštěva veterináře by měla být kolem 9 týdnů věku pro první očkování. Veterinář vám poradí o rizicích onemocnění ve vaší oblasti a o tom, jaké očkování je vhodné.
  • Typické „základní“ nebo základní očkování je proti psince kočičí. Je to tvrdý virus, do kterého můžete vklouznout, takže i když je koťátko vnitřní kočkou, jsou stále v ohrožení.
  • Kočičí leukémie vyžaduje těsný kontakt s jinými kočkami, takže pokud vaše kotě žije uvnitř, riziko je mnohem nižší a tato vakcína nemusí být nutná.
  • V závislosti na tom, ve kterém státě žijete, může být očkování proti vzteklině povinné. To se obvykle podává od 12 týdnů věku.
 4. Obrázek s názvem Raise a Kitten Krok 16

  4 Nechte kotě odčervit a zlikvidujte blechy. Odčervení je vhodné zbavit se všech červů předaných z matky na kotě. Protokoly odčervení se liší podle toho, jaké produkty se používají. Nejjednodušší metodou je použít přípravek, který zabíjí blechy a červy, jako je Stronghold (Velká Británie) / Revolution (USA), který se nanáší na kůži na zadní straně krku jednou za měsíc.
 5. Obrázek s názvem Raise a Kitten Krok 175 Zvažte, zda si necháte kotě mikročipovat. Váš veterinář implantuje pod kůži záparu mikročip. Tím se přenese jedinečné číslo, které je zaregistrováno v databázi, která obsahuje vaše kontaktní údaje. Pokud kočka uteče a bude odevzdána v útulku, nebo bude kočka ukradena, čip poskytne důkaz o vlastnictví. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak zabráníte kotěti kousat? Melissa Nelson, DVM, PhD
  Veterinářka Dr. Nelsonová je veterinářka, která se specializuje na Companion and Large Animal Medicine v Minnesotě, kde má více než 18 let zkušeností jako veterinář na venkovské klinice. V roce 1998 získala doktorát veterinárního lékařství na univerzitě v Minnesotě. Melissa Nelson, DVM, PhD Odpověď odborného veterináře Nenechte kotě hrát si s rukama a dávejte mu něco jiného, ​​co by mohlo honit, žvýkat nebo hrát - jako hračka.
 • Otázka Můžete nechat koťata během dne sama? Melissa Nelson, DVM, PhD
  Veterinářka Dr. Nelsonová je veterinářka, která se specializuje na Companion and Large Animal Medicine v Minnesotě, kde má více než 18 let zkušeností jako veterinář na venkovské klinice. V roce 1998 získala doktorát veterinárního lékařství na univerzitě v Minnesotě. Melissa Nelson, DVM, PhD Odpověď odborného veterináře Starší koťata (nad 3 měsíce) můžete nechat sama až 8 hodin. Mladší koťata (která jsou schopná sama jíst, pít a používat podestýlku) by neměla být ponechána déle než 4 hodiny. Mladší než to bude potřebovat někoho, kdo bude celý den s nimi, aby se o něj staral a staral se o něj.
 • Otázka Jak vytvoříte recepturu pro kotě? Melissa Nelson, DVM, PhD
  Veterinářka Dr. Nelsonová je veterinářka, která se specializuje na Companion and Large Animal Medicine v Minnesotě, kde má více než 18 let zkušeností jako veterinář na venkovské klinice. V roce 1998 získala doktorát veterinárního lékařství na univerzitě v Minnesotě. Melissa Nelson, DVM, PhD Odpověď odborníka na veterináře Vezmete si nádobu s krmivem pro komerční kotě a přečtete si pokyny pro míchání.
 • Otázka Co potřebujete, když dostanete kotě? Melissa Nelson, DVM, PhD
  Veterinářka Dr. Nelsonová je veterinářka, která se specializuje na Companion and Large Animal Medicine v Minnesotě, kde má více než 18 let zkušeností jako veterinář na venkovské klinice. V roce 1998 získala doktorát veterinárního lékařství na univerzitě v Minnesotě. Melissa Nelson, DVM, PhD Odpověď odborného veterináře Budete potřebovat krmivo pro kotě, které již jí, a minimálně bednu s podestýlkou.
 • Otázka Jak mohu přimět dospělého psa a kotě k socializaci? Caitlin O'Brien Představení domácích mazlíčků je často velmi obtížné. Dal bych kotěti „bezpečné místo“ (například dětské kotě otočené na bok nebo kartonovou krabici, do které kotě snadno skočí), aby mohlo běžet a schovat se, pokud se cítí vystrašené. Ukažte kotěti „bezpečné místo“ a ujistěte se, že vidí, že je dobré jej používat. Dejte tam nějaké hračky a polštář/deku, aby se kotě cítilo uvolněněji. Když je poprvé představíte, ujistěte se, že je pes na vodítku nebo kočka v ohrádce. Zajistěte, aby se nemohli navzájem fyzicky napadat. Pokud pes štěká nebo se pokouší zaútočit, oddělte je. Pomalu je navzájem představujte. Po nějaké době se to zlepší.
 • Otázka Je normální, že koťata během dne často spí? Ano, koťata potřebují hodně spánku. Dospělé kočky přes den dokonce hodně spí! To je normální.
 • Otázka Moje kotě nebude hrát ani mňoukat a už ne dva dny, zvednu ho a on by na mě buď kulhal nebo syčel. Co mám dělat nebo se o to pokusit? S kotětem je zjevně něco v nepořádku. Rychle vezměte kotě k veterináři. Kdykoli kotě nehraje, je to často první známka toho, že něco není v pořádku.
 • Otázka Jak aktivní jsou koťata? Liší se mezi různými plemeny, ale typicky jsou koťata poměrně aktivní. Pokud jsou přátelští, mohou si s vámi hrát zhruba půl hodiny v kuse.
 • Otázka Jaké jsou nejdůležitější záběry pro pouliční kočku? Vakcína proti vzteklině a vakcína proti psince (FPV) jsou nejdůležitější, takže byste měli pro kočku dostat oba minimálně.
 • Otázka Pokud je kotě nezbedné, je pro něj házení boty dostatečným trestem? Michele Jacobs Nikdy, nikdy nic neházejte na kočku nebo kotě. Neuděláte tím nic špatného chování, ale vaše kotě bude vůči vám nedůvěřivé a dokonce se bude bát. Mějte také na paměti, že kotě je velmi malé, křehké zvíře. Pokud ji trefíte botou hozenou jakoukoli rychlostí, může ji to vážně a trvale zranit. Neexistuje žádný hřích kotěte, který by ospravedlnil ochromující zranění nebo v nejlepším případě vztah bez lásky s vyděšenou kočkou.

Populární Problémy

Jak bojovat se špínou a vyhrát. I když je obvykle nejlepší vyhnout se násilným střetům, pokud se dostanete do pouličního boje nebo vás někdo vážně ohrožuje, možná budete muset bojovat, abyste se nezranili. Bojovat se špínou znamená používat ...Novak Djokovic porazil v neděli ve finále Wimbledonu Matteo Berrettiniho, aby zpečetil svůj 20. grandslamový titul. S výhrou Srb remizoval s Rogerem Federerem a Rafaelem Nadalem na 20 Majors.Podívejte se na některé mladé ženy, které by mohly v roce 2019 vyhrát Grand Slam.

Španěl Rafael Nadal byl ponechán optimistický, přestože utrpěl ztrátu na Kooyong Classic.Ukázka čtvrtfinále mužské dvouhry na Australian Open 2016.Novak Djokovič nedávno dlouze hovořil o potřebě věnovat pozornost problémům životního prostředí. Djokovič věří, že my jako lidská rasa neuděláme dost pro to, abychom zajistili potřeby planety.