Jak odstranit lepicí obvaz z kůže

Odtrhnutí lepkavého obvazu může být bolestivé a vypořádání se s dráždivou nepříjemností zbytků lepidla jen zvyšuje bolest hlavy. Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak odstranit lepicí obvaz. Bez ohledu na metodu dávejte pozor, abyste používali pouze lehký tlak a oděr. Jakékoli drhnutí nebo škrábání ovlivní vaši pokožku i lepidlo. Různé adhezivní výrobky reagují na různá ošetření, takže se nenechte odradit, pokud se vám nepodaří dosáhnout úspěchu na první pokus. S trochou času a úsilí byste měli být schopni odstranit tento dráždivý zbytek.

Metoda 1 ze 3: Použití snadných prostředků pro domácnost

 1. Obrázek s názvem Zbavte se akné bez použití léků Krok 18

  1 Koupat se v teplé vodě. Teplo a vlhkost mají tendenci dělat lepidlo v mnoha obvazech poddajnější. Jeden pohodlný způsob, jak namočit lepkavou oblast do teplé vody, je jednoduše si dát koupel nebo sprchu. Lepidlo se může odlepit samo nebo může vyžadovat trochu jemného vyčištění od mycího kotouče nebo jemného brusného tampónu.
  • Pokud nemáte čas se vykoupat nebo osprchovat, stačí naplnit misku nebo pánev teplou vodou a postižené místo namočit. To funguje nejlépe, pokud můžete nechat lepidlo dlouho namočit. Zkuste tento prostředek při čtení nebo sledování televize.


 2. Obrázek s názvem Zbavte se mozolů na nohou Krok 14

  2 Potřete jemným kuchyňským olejem. Několik kapek olivového, řepkového, rostlinného, ​​kokosového nebo slunečnicového oleje může pomoci odstranit lepidlo z kůže. Některá lepidla se rozpouštějí v oleji. Ostatní ztratí přilnavost, když si olej najde cestu mezi lepidlem a kůží.
  • Nejlepších výsledků dosáhnete, když olej vmasírujete na postižené místo trochou jemného působení měkkého hadru nebo vatového tamponu. Nepotřebujete mnoho - vaším cílem je kůži jemně potřít, nikoli promáčet. Nechte olej chvilku nebo dvě namočit, než jemně vetřete měkkým ručníkem nebo vatou. Opakujte podle potřeby, aby se odstranilo veškeré lepidlo.
 3. Obrázek s názvem Zbavte se bolesti ramen Krok 2

  3 Na zbytky obvazu naneste led. Zakryjte led papírovou utěrkou, aby se nepřichytil k pokožce, a nechte na místě pět minut. Led bude lepidlo křehké, což může způsobit jeho uvolnění. reklama

Metoda 2 ze 3: Používání běžných produktů péče o pleť

 1. Obrázek s názvem Použijte dětský olej ve své rutině krásy Krok 15

  1 Zbytek namočte dětským olejem. Dětský olej funguje podle stejných principů jako oleje na vaření, a to buď rozpuštěním lepidla, nebo uvolněním přilnavosti na kůži. Další výhodou je, že většina dětských olejů je vyrobena tak, aby byla obzvláště jemná, což je skvělá volba pro jemnou pokožku.
  • Většina dětských olejů je jednoduše minerální olej s malým množstvím přidané vůně. Jako alternativu dětského oleje můžete použít čistý minerální olej - často je to o něco levnější.
  • Pokud odstraňujete lepidlo z kůže dítěte, zkuste do dětského oleje přidat kapku potravinářského barviva a použít jej k „natření“ postižené oblasti. Olej odstraní lepidlo a barvení poskytne zábavné rozptýlení.
 2. Obrázek s názvem Zvládněte vzplanutí ekzému Krok 21

  2 Naneste jemné mléko. Protože většina pleťových vod má olejový nebo lipidový (tukový) základ, mohou pracovat pro odstraňování lepidla stejně jako dětský olej nebo oleje na vaření. Vmasírujte malé množství pleťové vody, nechte několik minut působit a vetřete jemným ručníkem nebo vatou.
  • Nejlepší jsou neparfémované pleťové vody. Chemikálie používané pro přidávání vonných látek mohou někdy způsobit bolest a vyrážky na podrážděné pokožce.
 3. Obrázek s názvem Stop a Zit from Bleeding Krok 2

  3 Použijte teplý obklad v kombinaci s dětským olejem, pleťovou vodou nebo nějakou formou oleje na vaření. Protože teplo uvolňuje mnoho lepidel používaných v obvazech, můžete je použít k zefektivnění těchto materiálů. Teplá voda smývá olej nebo pleťovou vodu, takže místo toho použijte teplý obklad. Náš článek o teplých obkladech podrobně popisuje několik snadných způsobů, jak toho dosáhnout.
  • Zkuste ponožku naplnit většinou suchou, nevařenou rýží. Uvazujte uzel na otevřeném konci, aby rýže zůstala uvnitř. Komprimujte v mikrovlnné troubě v 30sekundových krocích, dokud nebude teplý, ale ne příliš horký, aby se s ním dalo manipulovat. Když necháte olej nebo pleťové mléko vsáknout, držte obklad přes lepidlo.
  • Pokud se obáváte, že ponožka bude mastná, položte hadřík mezi obklad a kůži.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Používání chemických produktů

 1. Obrázek s názvem Pop a Pimple Krok 11

  1 Naneste třecí alkohol. Také známý jako isopropylalkohol, tento běžný čistič pro domácnost je levný a lze jej obvykle sehnat v obchodech s potravinami a diskontních prodejnách. Tření alkoholu je velmi účinné při rozpouštění některých typů lepidel. Naneste malé množství špičky Q nebo vaty, nechte krátce působit a jemně vetřete.
  • Tření alkoholu může vysušovat a dráždit pokožku, zejména v choulostivých oblastech, jako je obličej. Používejte pouze několik kapek najednou a nechte pokožku mezi použitími odpočívat.
 2. Obrázek s názvem Použijte dětský olej v rutině krásy 10. krok

  2 Navlhčete odlakovačem. Aktivní složkou většiny odstraňovačů laků na nehty je aceton, chemické rozpouštědlo. Aceton také funguje jako rozpouštědlo pro mnoho běžných lepidel a lepidel, při kontaktu je rozpouští. Malé množství vetřete do postižené oblasti a nechte chvíli působit, poté jemně vmasírujte a odstraňte.
  • Aceton může mít na pokožku podobný vysušující nebo dráždivý účinek jako alkohol, proto provádějte podobná opatření.
  • Pokud ho najdete, čistý aceton funguje stejně dobře jako odlakovač.
  • Buďte opatrní při používání acetonu; je to vysoce hořlavá látka, a proto by neměl být používán v kombinaci s teplem.
  • Nepoužívejte odlakovače bez acetonu, protože neobsahují rozpouštědlo potřebné k rozpuštění zbytků obvazu.
 3. Obrázek s názvem Heal Bolavé rty Krok 1

  3 Plášť s vazelínou. Produkty jako vazelína vyrobené z vazelíny fungují jako oleje a pleťové vody k odstranění lepidla z kůže. Jedinečnou výhodou je, že vazelína je mimořádně hustá, takže ji snadno necháte dlouho odležet (i když její mastnost to některým dělá nepříjemným). Jednoduše naneste tenkou vrstvu na postiženou pokožku a nechte ji nerušeně sedět pět až deset minut, poté setřete jemným hadrem nebo papírovými ručníky.
  • Vazelína je velmi hydratační a nevysušuje vaši pokožku.
 4. Obrázek s názvem Prevence kožní houby Krok 14

  4 Použijte odstraňovač lepidla vhodný pro lékárny. Tyto výrobky jsou speciálně navrženy k odstranění typů lepidel nacházejících se v obvazech. Odstraňovače lepidel se obecně vyrábějí buď jako spreje, nebo jako jednorázové ubrousky. Jsou o něco dražší a hůře dostupné než výše uvedené metody, ale fungují obzvlášť dobře.
  • Tyto výrobky můžete najít ve své místní lékárně. Pokud ne, je k dispozici široká škála online objednávek. Ceny se liší produkt od produktu, ale obvykle se pohybují mezi 10–25 $ za láhev nebo balíček.
 5. Obrázek s názvem Heal a cut in your nos Krok 1

  5 Po použití chemického roztoku opláchněte mýdlem a vodou. Mnoho chemických produktů (zejména třecí alkohol, aceton a některé odstraňovače lepidel) může pokožku dráždit, pokud jsou s ní v kontaktu příliš dlouho. Abyste tomu zabránili, po každém použití těchto chemikálií oblast omyjte mýdlem a vodou. To pomůže odstranit je z pokožky a snížit podráždění.
  • Pokud se vám nedaří odstranit veškeré lepidlo z pokožky najednou, zvažte den počkání, než znovu použijete drsnou chemikálii. Přestávka poskytne vaší pokožce šanci odpočinout si a zotavit se. Alternativně můžete kombinovat chemické ošetření s jedním z jemnějších roztoků.
  • Po umytí mýdlem a vodou naneste zvlhčovač, protože mýdlo může vaši pokožku vysušit.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co mám dělat, když mi kůže zčervená a je podrážděná? Mohiba Tareen, MD
  Certifikovaný dermatolog FAAD Board Mohiba Tareen je dermatologem certifikovaným na palubě a zakladatelem Tareen Dermatology se sídlem v Roseville, Maplewood a Faribault, Minnesota. Dr. Tareen dokončila lékařskou školu na University of Michigan v Ann Arbor, kde byla uvedena do prestižní čestné společnosti Alpha Omega Alpha. Jako rezidentka dermatologie na Columbia University v New Yorku získala cenu Conrada Stritzlera z New York Dermatologic Society a byla publikována v The New England Journal of Medicine. Dr. Tareen poté dokončil procedurální stáž, která se zaměřila na dermatologickou chirurgii, laser a kosmetickou dermatologii. Mohiba Tareen, MD Odpověď odborníka na dermatologii certifikovaná FAAD Červená a podrážděná pokožka může být známkou toho, že příliš drhnete lepidlo. Nadměrná exfoliace může způsobit zarudnutí, praskliny na kůži a pálení. Udělejte si přestávku od drhnutí lepidla a naneste hydratační krém, který vaši pokožku uklidní.
 • Otázka Co mám dělat, když je lepidlo stále ještě po opláchnutí horkou vodou? Chris M. Matsko, MD
  Lékař rodinné medicíny Dr. Chris M. Matsko je lékař v důchodu se sídlem v Pittsburghu v Pensylvánii. Díky více než 25 letům lékařského výzkumu získal Dr. Matsko ocenění Pittsburgh Cornell University Leadership Award for Excellence. Je držitelem titulu BS v oboru nutriční vědy na Cornell University a doktorátu z Temple University School of Medicine v roce 2007. Dr. Matsko získal v roce 2016 certifikaci pro psaní výzkumu od Americké asociace lékařských spisovatelů (AMWA) a certifikaci pro lékařské psaní a úpravy od University of Chicago v roce 2017. Chris M. Matsko, MD Rodinná medicína Lékař Expert Odpověď Naneste olej nebo pleťovou vodu, abyste zjistili, zda to pomáhá odstranit lepidlo. Může pomoci i jeho drhnutí mýdlem.
 • Otázka Jak odstraním tvrdý proužek na kůži? Chris M. Matsko, MD
  Lékař rodinné medicíny Dr. Chris M. Matsko je lékař v důchodu se sídlem v Pittsburghu v Pensylvánii. Díky více než 25 letům lékařského výzkumu získal Dr. Matsko ocenění Pittsburgh Cornell University Leadership Award for Excellence. Je držitelem titulu BS v oboru nutriční vědy na Cornell University a doktorátu z Temple University School of Medicine v roce 2007. Dr. Matsko získal v roce 2016 certifikaci pro psaní výzkumu od Americké asociace lékařských spisovatelů (AMWA) a certifikaci pro lékařské psaní a úpravy od University of Chicago v roce 2017. Chris M. Matsko, MD Rodinná medicína Lékař Expert Odpověď Věřím v metodu všechno nebo nic. Musíte se zavázat k odstranění všeho najednou a velmi rychle, abyste snížili bolest a nepohodlí.
 • Otázka Jak mohu odstranit obvaz z tenké kůže, který se snadno trhá? Používám dětský/minerální olej. Obvaz jím potáhnu vatou, pak počkám asi 15 minut, aby to zafungovalo. Obvaz často jen sklouzne. Pokud musím znovu aplikovat obvaz, jemný roztok mýdla na nádobí odmastím. Dělal jsem to často při péči o starší tetu.
 • Otázka Získá se z kuchyňského oleje lepicí páska z nehtů? Ano, pomůže to, stejně jako téměř jakýkoli olej nebo výrobek na bázi oleje.
 • Otázka Jak sundám náplast z krvácejícího varlat? Nanesením malého množství eukalyptového oleje na zadní stranu sádry se lepidlo rozpustí, což vám umožní jemně odlepit sádru.
 • Otázka Jak získám obvaz z nehtu? Zkuste jej vetřít trochou oleje na vaření.
 • Otázka Jak odstraním nálepku z těla bez bolesti? Dobře se ho držte a sundejte ho co nejrychleji. I když to nemusí být zcela bezbolestné, bude to méně bolestivé, než se snažit nálepku pomalu odstranit.
 • Otázka Jak odstraním obvazové lepidlo z nehtů? Mytí rukou by mělo stačit. Vezměte si žínku, namydlete ji a podržte ji na místě po dobu jedné minuty pod vodou, poté lehce vetřete a vše by se mělo sundat.
 • Otázka Fungují tyto metody na obvazy na mé noze? Destinie Bartlett Ano. Tyto metody působí na různé části těla. Při výběru metody použijte zdravý rozum.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Jak odstraním lepkavé skvrny na hýždích z používání dueodermu?
 • Můj manžel měl za uchem operaci rakoviny. Poté, co jej odstranili, mu do ucha vložili stehy a poté jej zakryli lékařskou páskou. Páska se snadno odlepila, ale ponechala mu lepidlo stále na uchu. Co bych měl dělat?
 • Jak odstraním lepicí látky, které zbyly z pásky?
 • Jak po operaci odstraním lepidlo z kůže?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Buďte trpěliví - lékařská lepidla se časem sama přirozeně rozloží a setře.
 • Třecí alkohol někdy přichází ve formě praktických lékařských ubrousků na jedno použití. V sekci první pomoci místního obchodního domu vyhledejte „alkoholové přípravky“ nebo „alkoholové tampony“.
 • Po použití chemikálií nebo sušících produktů naneste zvlhčovač. Hydratační přípravky, které obsahují ceramid, glycerin, bambucké máslo nebo dimethikon, skvěle hydratují pokožku.

reklama

Varování

 • Tření odstraňovače alkoholu a laku na nehty štípe otevřené rány, zlomenou nebo citlivou pokožku.
 • Tření alkoholu může ovlivnit jemné tkaniny. Dávejte pozor, abyste jej aplikovali pouze na kůži pokrytou lepidlem a použité podložky opatrně zlikvidujte.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku vzdělávacího obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Pro lidi ve škole, v práci nebo při provádění „domácích úkolů“ pomocí počítače na denní/hodinové bázi tato wikiHow vysvětluje, jak můžete vypadat produktivně, aniž byste ve skutečnosti něco dělali nebo jen otáleli, aniž byste o tom někoho informovali. Li...

Možná jste viděli láhev Chianti viset v košíku ze slámy ve vašem místním obchodě s alkoholem. Chianti je středně plné červené víno, které je ovocné i pikantní (a je to snadné i v peněžence). Pokud jste si vzali láhev Chianti nebo ...

Jak vyrobit levnou kouřovou bombu. Tento článek vám ukáže, jak vyrobit kouřovou bombu. Pořiďte si pingpongový míček a zabalte ho do alobalu.

Největší tenisté všech dob - č. 11

Akrylová barva je oblíbenou formou pro použití v řemeslných, domácích dekoracích a obecných malířských pracích. Je navržen tak, aby se rozpustil ve vodě, ale pokud skončí na vašem oblečení, může se skvrnit. Naštěstí je v mnoha případech možné jej odstranit ...

Všechny podrobnosti, které potřebujete vědět o ATP Cupu 2020.